Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

Imam r4x par meseci i ja sam bas zadovoljan... Kamera je solidna, nisam neki fotograf... Baterija je extra,drzi i po 2 dana...a i ne znam sto kazu da je zvuk los kad razgovor cuje i onaj pored mene :) nije mi kocio i bagovao... Sve u svemu vrlo solidan telefon za 130e :)

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
Za te pare vrh. Eto drago mi je da kazes sto je zvuk na slusalici odlican, to su na vise recenzija okarakterisali kao slabu tacku...

Hvala na odgovoru.
 
Samo da proverim kod Vas... ja imam na redmi 4X android 7.1.2, a MIUI GLOBAL 8.5.1.0(NAMMIED) stable. Jel tako i treba?
 
Ja sam imao do pre 2 min :) tako bi trebalo nego ja iz zezanja ubacih miui 9...
Videh da je neko dao link pre par postova pa reko aj da probam...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Redmi 4x po sunčanom danu pravi extra slike. Kada je oblačno pravi vrlo dobre slike. Noću je prosečan kao i većina telefona ali sa mirnom rukom ili još bolje stalkom slike su poprilično dobre. Zvuk je odličan kako u slušalici tako i na spikerfonu. Baterija 2 dana ili 1 dan konstantnog korišćenja. Miui 9 odlično šljaka na njemu. Sve preporuke.
 
Zdravo svima. :)

IPlaniram da se pridruzim xiaomi ekipi, da uzmem R4P. Procitao sam veci deo teme, ali imam par pitanja... Da li neko moze da mi preporuci pouzdanu radnju u kojoj mogu kupiti ovaj telefon? Moze i na pp, ako je pominjanje radnje zabranjeno na forumu. Drugo, da li sada telefoni stizu sa Global rom-om? Ovo pitam iz razloga sto bih izbegao flesovanja drugog rom-a i ostale zezancije, a da imam koliko-toliko redovan update. Bice jos pitanja sigurno, ali ovo za pocetak :D
Hvala unapred :)

Sent from mTalk
 
Ovo je sjajan telefon sa najgorom podrskom od svih Xiaomi telefona. Nevjerovatno je da jos nisu pustili global dev rom za MIUI 9, sto znaci da global stable nece doci do proljeca. I najvjerovatnije nece biti na nougat, vec ostaje na android 6. A Redmi 4x koji je po specifikacijama losiji telefon ce sredinom novembra dobiti global stable za MIUI 9 i bice na nougat. Sramota kako se Xiaomi odnosi prema korisnicima R4P.
 
Ovo je sjajan telefon sa najgorom podrskom od svih Xiaomi telefona. Nevjerovatno je da jos nisu pustili global dev rom za MIUI 9, sto znaci da global stable nece doci do proljeca. I najvjerovatnije nece biti na nougat, vec ostaje na android 6. A Redmi 4x koji je po specifikacijama losiji telefon ce sredinom novembra dobiti global stable za MIUI 9 i bice na nougat. Sramota kako se Xiaomi odnosi prema korisnicima R4P.

Dok se Xiaomi ne smiluje svojim korisnicima staviš lepo LineageOS 14.1 koji je baziran na androidu 7.1 i uživaš :smoke:
detaljno uputstvo ovde: https://forum.xda-developers.com/redmi-4-prime/development/beta-unnofficial-lineageos-14-1-redmi-4-t3606702
 
Da li su sredjeni svi ovi bagovi koji se pominju (camera video recording, flashlight, fingerprint, blinking screen, battery drain...)?
 
Jedno pitanje oko Redmi 4x: Ako je kutija vakumirana, a sav tekst na njoj je na engleskom, da li je unutra zvanicni Global Stable ROM? Nema ono Global Version sa strane. Da ima, znao bih sta je, a ovako pretpostavljam da jeste, ali nisam siguran. Zna li neko?
 
Takvo nesto nisam cuo da postoji, Global verzija je na eng, vakuum je i ima sa strane napisano Global version. Kineska verzija je na Kineskom nalepnica, najcesce raspakovan zbog flesovanja, ako je vakuum...na njoj je CN verzija ROM-a. Pakovanje koje ti opisujes, meni nije poznato.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
To mi rece jedan prodavac sa KP iz BG-a, ovde cenjen kao pouzdan. Pitao sam bas da li pise to global version sa strane, kaze da ne, ali da je zapakovano u celofanu i sav tekst je na engleskom. Cekam da mi posalje slike.
 
Kad ce biti miui 9 stabile za r4x
Vidim nekima već ubacuju stabile, a meni bio danas update i sad pise beta verzija?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
R4P je napušten od strane Xiaomija, to je fakat. Srećom zajednica na XDA je konsolidovana i sada baš ima dosta ROM-ova. LOS je po meni ništa specijalno, probaj AEX, AICP, imamo i PA, RR, VALIDUS. Imamo i odličan kernel (Voodoo) tako da se bez MIUI može živeti komotno. Dosta bagova je ispeglano, mogu se ROM-ovi koristiti za svakodnevnu upotrebu.
Ja sam trenutno na AICP.
Ostaje pitanje cene R4P, dosta je skup, ne znam da li ti se isplati taj telefon sada. Možda da uzmeš nešto novije za te pare...
 
Pozdrav svim forumašima. :)

Već pet meseci sam korisnik Xiaomi 4 Prime telefona, i za isti imam samo reči hvale. Bio sam sumnjičav nakon mog lošeg iskustva sa prethodnim kineskim telefonm ( Blackview Crown ), koji se pokazao kao težak promašaj. Baš iz tog razloga sam se dvoumio da li da opet uzmem kineski telefon, ali nakon što sam pročitao čitavu ovu temu, shvatio sam da je to totalno druga priča po pitanju kvaliteta, i da je Xiaomi ozbiljan brend, što se i pokazalo nakon što sam isti kupio.

Da ne pominjem prednosti ovog telefona, verovatno ste svi upoznati sa istim, pomenuću samo mane, a one su zanemarljive za pare koje sam uložio u isti. Mane su upravo to što se pomenuli, loša podrška od strane Xiaomija za ovaj telefon i ekran koji se lako grebe, pa na osnovu toga i nedostatak kaljenog stakla koje 100% leži na ovaj telefon.

Navikao sam se na MIUI sistem, i moram priznati da u kombinaciji sa Snapdragon 625 procesorom baterija je prava zver, ali ipak me vuče da pokušam sa nekim custom romom, čisto da malo eksperimentišem i probam Nougat sistem na ovom sjajnom telefonu.

Zato i želim da postavim nekoliko pitanja iskusnim forumašima. :) Npr. na Mtk telefonima sam bez problema umeo da instaliram custom romove, čak i da ih portujem, ali najveći problem kod Xiaomija mi je bootloader, od toga i strah da ga ne brikujem.

Davno sam poslao zahtev za otključavanje istog, ali nikakva povratna poruka mi nije stigla od Miui-ja. Skinuo sam MIUI flash unlock, i kada pokrenem isti bez problema dodjem do dela gde traži da udjem u fastboot i da kliknem na "Unlock". Prodjem bez problema check permision, što će reći da sam prošao dozvolu za unlock bootloadera jel da ?

Takodje pitanje npr. za @blackeyed ili za @kidence, koji rom se pokazao kao najbolji za 4 Prime ? Kada kažem najbolji mislim na to koji ima najmanje bagova, i koji je najviše battery friendly ?

Ogromna šteta je to što je Xiaomi zanemario ovaj telefon a dao prednost nekim čak i slabijim po hardweru telefonima, koji su u fokusu firme zbog komercijaliacije. Realno najviše se uzdam u to da će neko napravit custom rom sa MIUI 9 i Nougat sistemom.

Što se tiče roma koji trenutno koristim, ovakva je situacija : Screenshot_2017-11-08-16-03-55-911_com.android.settings.png
 
Poslednja izmena:
Ja sam odavno prodao R4P, ali gledajuci stvari iz mog ugla...sigurica su ti weekly Xiaomi.eu ili Globe rom... oba su na 7.11.2 bazi Kineskog dev rom-a.
Za ostale ROM-ove ne mogu nista da kazem, ali ja sam u vreme dok sam koristio R4P flesovao LOS koji je sasvim lepo radio...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Otključao bootloader, ovo je bio pic..n dim, koji sam ja ***** :D. Zahvaljujem na brzom odgovoru Kidence, ipak mi se trenutno ne instalira Xiaomi.eu, pošto je i on na bazi marshmallow sistema , izgleda da će tako i ostati pošto će i oficijalni MIUI 9 biti marshmallow ( ukoliko ikada i bude završen :D). Malo ću da istražujem po XDA i 4pda forumima oko custom romova baziranih na Nougatu. Imam u planu resurrection remix, već sam ga koristio na drugim telefonima, i odgovara mi potpuno. Uglavno sada ide istraživanje, ali pre toga full backup na TWRP u slučaju da nešto zeznem :D .
 
Dane,
Izbor ROM-a je lična stvar, nekom se sviđa jedna stvar, drugome neka druga. Osnovna podela je po meni u mogućnostima kastimizacije, koliko i šta se može prilagoditi prema tvojim potrebama. Nekima se sviđaju takvi romovi dok drugi vole prostije stvari.

Sigurno nećeš ostati na jednom, kada kreneš u to ima da ih menjaš dok ne nađeš onaj koji ti odgovara. Preporučujem ti da kreneš sa RR, AEX, AICP varijantama (ovo su ROM ovi sa dosta kastimizacija) a možeš probati kasnije i nešto od Ground Zero ROM-ova, Validus je tu odličan. Naravno Paranoid Android obavezno probaj. LOS je po meni neka sredima izmedju tih romova, dosta ljudi ga voli zbog te svedenosti, stvar ličnog afiniteta.

Kao što kažeš, napraviš TWRP backup i kreneš...
 
Poslednja izmena:
Samo da se zahvalim forunašima na predlozima. Blackeyed, bio si upravu, menjam ih kao čarape :D. Već sam probao RR, i LOS, sada sam na Xiaomi eu weakly romu, a imam u planu da probam sve koje si pomenuo. Utisak mi je da sam se previše navikao na MIUI ( što sam mislio da je nemoguće kada sam kupio telefon ) tako da nisam nešto oduševljen sa RR i LOS romovima. Previše su mi "kičasti", mada moram da priznam da rade fluidno i brzo. Probaću neki rom koji liči na čisti google rom, pa ću da sumiram utiske.

Bilo je tu i malih problema, kada sam radio restore opciju na TWRP, upao sam u bootloop, desilo mi se takodje prilikom menjanja romova da mi se interna memorija enkriptuje, pa da boot telefona traje čistavu večnost, ali u principu ništa što ne može da se reši guglanjem.

Imam samo još jedno pitanje, da li postoji guglova kamera portovana za Xiaomi 4 Prime ? Na XDA sam pronašao portovanu aplikaciju kamere sa MI A1. Hvala unapred na odgovoru.

Imam još jedno pitanje za vas,
 
Covece, citam temu i pitam se kako je zivim uopste bez tih flesovanja, romova i ostalih stvari koje spominjete ovde :D a pritom sam zadovoljan telefonom :D

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Zato sto sve ekstra radi i na stock romu :) ovo su entuzijasti u pitanju pa zato ,pusti njih :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Dane, koliko znam da postoji port google kamere ali je problem sa HAL3 (ovo je u procesu rešavanja ali koliko će to da potraje ko zna, dosta ljudi je zainteresovano). Ako se on omogući, radi google cam za slikanj ali valjda ne radi valjda snimanje, pošto nisam naložen na kamere nisam to ni pratio, imaš teme na XDA pa vidi tamo.
Meni je SnapDragon kamera sasvim dobra za moje potrebe
 
Ljudi , ubi me ovaj Xiaomi , uzeo sam doduse redmi 4x . Oni dugmici za home i back mi ne svetle uopste ... U mraku ne vidim sta pritiskam ...Postoji li mogucnost da oni svetle , ili da stavim te dugmice nekako na ekran ?
 
Mislim da na ne note verziji nema osveljene tastera.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li je neko kupovao kaljeno staklo za 4x? Treba mi ono koje ide od ivice do ivice sto bi rekli full cover.
Narucio sam jedno pre mesec ipo dana i jos nije stiglo a izgleda i da nece. 11og narucio ponovo ali ga nisu poslali jos uvek
Dajte neku proverenu radnju, izludeh sa tim staklom :(
 
Nazad
Vrh Dno