Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

Pitanja se ponavljaju, a odgovoreno na sve i to više puta. Tema apsolvirana ali ljude mrzi da čitaju.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Tema ima preko 100 strana, pogledao sam poslednjih par strana i nisam našao odgovor na moja pitanja,
naravno da nemam nameru da čitam unazad 10-20 strana da bi došao do odgovora.
 
Nakon preporuka i odgovora sa ove teme, uzeo sam Redmi 4X 3GB/32GB sa Global Rom-om,
odlična izrada, odličan ekran, odlična baterija, odlično radi, solidna kamera, ima čak i led notifikaciju...realno mislim da ne može bolji telefon da se nađe za 130e,
tako da i od mene jaka preoporuka za ovaj model.
 
i nisi pogrešio ;) za te pare definitivno nema bolje, a baterije su bruka dobre za toliki telefon i tu rezoluciju :Klanjanje
 
Pitanje za ljude koji su se malo više čačkali Redmi. Imam Redmi 4 2gb/16gb, kupljen je u nekoj radnji na zelenom vencu (crkne mi mi4, a zbog posla ne mogu bez moba i na bum kupim). Na njemu je trenutno neki šatro global rom, kažem šatro jer sam telefon uzeo jesenas kad uopšte nije postojao global rom, u about stoji MIUI Global 8.0.5.0.

Problem je sto uopste ne radi automatski update. Probao sam i da skinem update fajl i rucno odradim ali takodje nece.

Šta mi je činiti, kakva je sad procedura za ubacivanje skroz drugog ROM-a? Nisam baš u toku, pa zato prvo ovde pitam, da li ma nekih stvari na koje treba da obratim paznju?
Svakako bih stavljao opet MIUI samo neku zvanicnu verziju
 
Tesko da ce ti neko objasniti sta da radis, jer to nije samo kopi/pejst, dva klika i gotovo, vise izgleda ovako:
http://en.miui.com/thread-621761-1-1.html

Nadjes zvanicni global stable ROM na MIUI-u i stavis njega. Ali tu postoji i neko otkljucavanje bootloadera i sl, sto su za mene sve spanska sela. U principu, trebace ti neko vreme da naucis sta i kako, samo moras da budes oprezan i da znas sta radis. Ili druga opcija, da platis nekome ko zna da ti to odradi.


Zna li neko kako da namestim da mi za neku aplikaciju (recimo gugl mape) ne zakljucava automatski ekran nakon nekog vremena? Nasao sam neko podesavanje, ali ono pogadja sve aplikacije.

Drugo, postoji li neka aplikacija ili fora tako da mi jutjub radi i sa zakljucanim ekranom?
 
Za YT skini OGYouTube(googlaj za istu, nema je na PS)...imas opciju background...

A sto se tice Redmi 4 moras preko mi flash flesnuti fastboot rom...
Taj rom sto imas je custom i kao takav nema ota update.




Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Nema na cemu, uvek...Odlicna app, mozes preko nje i da skidas(konvertujes) muziku.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Za YT skini OGYouTube(googlaj za istu, nema je na PS)...imas opciju background...

A sto se tice Redmi 4 moras preko mi flash flesnuti fastboot rom...
Taj rom sto imas je custom i kao takav nema ota update.




Sent from my Redmi Note 4X
Jel ima jos neki korak ili samo preko mi flash ubacim drugi rom?

Znam da sam na redmi 1 morao prvo ubacujem neki fastboot program, pa onda da menjam rom. Posle su izbacili taj mi flash ali ga nikad nisam imao koristio. Donekle sam upućen u tematiku, ovo mi je 4-5 xiaomi, međutim u zadnje 2.5 godine sam imao mi4 na kom nije bilo potrebe bilo šta da diram pa sam ispao je iz toka

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Zavisi...
Ako ti nije otkljucan bootloader, moraces prvo da otkljucas.
Ako jeste, skini fastboot rom, raspakuj ga, ubaci telefon u fastboot, ucitaj ROM u Mi flash i flesuj.

Ako ti je zakljucan BL, imas temu ovde za otkljucavanje, pa se informisi.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Otkljucao sam telefon 4a moze li mi neko objasniti celokupan proces flesovanja step by step,pocetnik sam u ovim stvarima
 
Zavisi...
Ako ti nije otkljucan bootloader, moraces prvo da otkljucas.
Ako jeste, skini fastboot rom, raspakuj ga, ubaci telefon u fastboot, ucitaj ROM u Mi flash i flesuj.

Ako ti je zakljucan BL, imas temu ovde za otkljucavanje, pa se informisi.

Sent from my Redmi Note 4X

Hvala puno.
Zakomplikovali su ga malo sad, moracu detaljnije da proucim, flash mi je jasno kako ali ovaj bootloader pre nije postojao :D

Ucitelju, na linku par postova iznad je cini mi se detaljno objasnjeno. Malo sam sad googlao i ovde ima detaljno uputstvo
https://forum.xda-developers.com/redmi-4-prime/how-to/guide-one-unlocking-bootloader-twrp-t3587493
 
Pozdrav ljudi, razmisljam se o Redmi 4X 3/32gb GLOBAL verzija, citajuci ovu temu i gledajuci recenzije sam shvatio da se radi o solidnom telefonu kome se nalaze samo dve mane, ako uopste moze da se kaze tako za ovu cenu i ono sto generalno nudi:

1. Slab zvuk u slusalici prilikom razgovora
2. Baterija slabije drzi nego na Redmi 3S ???
3. Kamera je neupotrebljiva nocu bez blica

Da li se moze dodati jos nesto ili je to to? Zanimaju me realna iskustva. Baterija moze sigurno 1 dan sto mi je sasvim ok, ne treba da mi drzi 3 dana jer svakako stavim tel na punjenje kad legnem da spavam. Za kameru sam mogao da pretpostavim, bitno je da mogu da se izvuku pristojne slike preko dana, nocu palim blic ako mi je bas do nekog slikanja a i ko ozbiljan zeli da izvuce profi slike nocu, mobilnim telefonom. Najveca briga mi je taj zvuk u slusalici, ako trebam da se napinjem da cujem nekog onda to nema poente, imao sam par telefona koji su se slabije culi na slusalici i to ume nekad stvarno iscrpljujuce da bude, pogotovu kod duzih razgovora. Mi5 koji sam koristio je razbijao sto se tice zvuka na slusalici, nisam nikad ni mogao da pojacam do kraja.


Jos jedno pitanje, notifikacije su instant na ovom telefonu?
Na mi5 koji mi je riknuo su bile ok na androidu 6 a drugaru na 7-ici kasne po pola sata i jace, sta god da namestimo.

I jos jedno zavrsno pitanje, sta mislite, vredi li cekati Redmi 5? To bi sad trebalo uskoro da se desi? Verovatno ce proci par nedelja dok ne dodje kod nas ali mogu da se strpim...

Hvala unapred na odgovorima!
 
Poslednja izmena:
Ja nisam primetio da mi je slab zvuk u slusalici prilikom razgovora.
Kameru nesto i ne koristim tako da ne znam sta da ti kazem.
Meni najvise smeta sto ne moze da se poveze sa kompom preko kabla. Nabavio sam mini usb adapter nadajuci se da kad ubodem flash da ce to raditi :) Radi samo prebacivanje fajlova sa flesha na fon.
Spikerfon losije radi u odnosu na Alcatel 997,kao da je slabiji mikrfon i ima male promene glasa.
Kad je softver u pitanju najvise mi smeta (mozda moze da se to promeni ali ja ne znam) da kada koristim neku aplikaciju npr viber i kuckam se sa nekim i zavrsim dopisivanje i samo ugasim ekran. Kada upalim ekran on me direktno baca u nastavak dopisivanja pa moram da gasim viber ili ako mi je stigla poruka od nekog drugog moram da trazim taj kontakt. Na prethodnom fonu kad ga upalim uvek se pali home strana. E sad mozda to moze da se promeni...
Sve gore napisano uzmi sa rezervom posto ja telefon koristim vrlo malo i to za osnovne stvari.
 
Hvala. Probacu.
 
Ja nisam primetio da mi je slab zvuk u slusalici prilikom razgovora.
Kameru nesto i ne koristim tako da ne znam sta da ti kazem.
Meni najvise smeta sto ne moze da se poveze sa kompom preko kabla. Nabavio sam mini usb adapter nadajuci se da kad ubodem flash da ce to raditi :) Radi samo prebacivanje fajlova sa flesha na fon.
Spikerfon losije radi u odnosu na Alcatel 997,kao da je slabiji mikrfon i ima male promene glasa.
Kad je softver u pitanju najvise mi smeta (mozda moze da se to promeni ali ja ne znam) da kada koristim neku aplikaciju npr viber i kuckam se sa nekim i zavrsim dopisivanje i samo ugasim ekran. Kada upalim ekran on me direktno baca u nastavak dopisivanja pa moram da gasim viber ili ako mi je stigla poruka od nekog drugog moram da trazim taj kontakt. Na prethodnom fonu kad ga upalim uvek se pali home strana. E sad mozda to moze da se promeni...
Sve gore napisano uzmi sa rezervom posto ja telefon koristim vrlo malo i to za osnovne stvari.
To za Viber vraca na isto jer se ne gasi u pozadini, odnosno dovoljna je ram memorija, sto je po meni dobro, ja uvek onako na back dugme izadjem pa me vrati na pocetak. Mozda se na Alcatelu vracao na pocetak jer je gasio app u pozadini pa se ona sama upali opet kasnije pa te ustvari tako uvek vracao na pocetak...

Ako sam te dobro razumeo to je to :)

Ovo za povezivanje me malo uplasilo, ali vidim da ima resenja ispod tvog post-a. Nadam se da to radi, javi ako probas. Ta funkcija mi je jako bitna i da to ne radi to bi bio veliki bug, neoprostiv :)

Za kameru kapiram da je prosecna preko dana a nocu slaba. To mi je ok za te pare, suludo bi bilo ocekivati nesto vrhunsko za 140€. Mada, ja sam moj Vibe Shot platio 170€ (sa dazbinama) i imao je vrhunske kamere...

Ok, hvala puno na odgovoru, gledam jos, razmisljam pa cu se vec odluciti :).

Lep pozdrav!
 
Ako imaš neki rezervni telefon što ne sačekas redmi 5?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ako imaš neki rezervni telefon što ne sačekas redmi 5?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Jao imam neki matori S3 koji se koci kao nenormalan, plus nosim jos jedan telefon zbog posla, pa mi je sve to budzasto, kabasto, koci i nervira me :)))

Ali cu sacekati ako ce skoro, mislim da ce ubaciti samo jacu kameru, sto je dobro, procesori ce ostati isti za slabije modele eventualno ako pojacaju malo za jacu verziju...

Vidim da si uzeo mi5 skoro, pisao si i na toj temi, nazalost nema ga vise niko novog na stanju...

Drugar mi govori da je Honor 8 ubica od telefona, nego ja imam odbojnost prema Huawei-ju ali sve mi vise ljudi govori da su sve bolji i bolji.

Da ne skrecem sa teme, sacekacu svakako do kraja meseca, nadam se da ce ga izbaciti brzo, nego dok i stigne kod nas, pa kad mu napumpaju cenu na KP, treba bar joa mesec dva da dodje na svoje :). Mozda i ne bude tako, malo projektujem, uglavnom ako dajem 200+ eura bolje taj Honor ili nesto ozbiljnije nego Redmi.
 
Na Redmi 4X radi sve kako treba, kao i povezivanje sa racunarom putem kabla...
Evo sada sam probao i odmah ga racunar prepoznao i moze telefonu da se pristupi.
Telefon samo ukljucen, setup-ovan bez ikakvih modifikacija i hakova, zakacen i sve ok iz prve.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    83.5 KB · Pregleda: 79
Poslednja izmena:
Na Redmi 4X radi sve kako treba, kao i povezivanje sa racunarom putem kabla...
Evo sada sam probao i odmah ga racunar prepoznao i moze telefonu da se pristupi.
Odlicno, hvala, i ja imam win 10 radilo bi to kako treba. Bilo mi je cudno kada sam procitao da to ne radi, znam da je budzet varijanta i sve to ali Xiaomi ne bi sebi dozvolio takav veliki bug, valjda :).

Pozdrav
 
Bio sam u sličnoj dilemi pa zato i kažem. Ja sam mi5 uzeo polovan, star 2 meseca. Nov nema više nigde.
Da ga nisam našao još par dana verovatno bih išao na Mi 5a, da probam malo i 5.5", ako mi se ne svidi krastavac makar bi znao za ubuduće a ne bi bio u minusu više od 20ak evra

Izmedju redmi 4 i mi5 se oseti razlika, mada ako hoćeš iskreno jeste mi5 bolji u svemu, kamera pogotovu, ali zafali mi cesto baterija od R4, to je držalo koliko hoćeš :D

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Na Redmi 4X radi sve kako treba, kao i povezivanje sa racunarom putem kabla...
Evo sada sam probao i odmah ga racunar prepoznao i moze telefonu da se pristupi.
Telefon samo ukljucen, setup-ovan bez ikakvih modifikacija i hakova, zakacen i sve ok iz prve.

Ja sam morao da ukljucim developer mode i usb debugging, inace nije hteo da radi. Tj, povee se sa kompom, ali se ne vide fajlovi.
 
Uglavnom su to problemi sa drajverima na racunaru , ne sa telefonom.
Ako imas sifru(otisak podesen) na lock screen-u, telelon mora biti otkljucan kada se zakaci da bi pristupio fajlovima, inace nemas pristup telefonu.
Drugi su drajveri za MTP i za usb debugging, ne bi trebalo da ima veze jedno sa drugim.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Bio sam u sličnoj dilemi pa zato i kažem. Ja sam mi5 uzeo polovan, star 2 meseca. Nov nema više nigde.
Da ga nisam našao još par dana verovatno bih išao na Mi 5a, da probam malo i 5.5", ako mi se ne svidi krastavac makar bi znao za ubuduće a ne bi bio u minusu više od 20ak evra

Izmedju redmi 4 i mi5 se oseti razlika, mada ako hoćeš iskreno jeste mi5 bolji u svemu, kamera pogotovu, ali zafali mi cesto baterija od R4, to je držalo koliko hoćeš :D

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Ja nikako ne idem na 5.5, nemam tolike ruke a i navikao sam na 5 inca, ne bih da povecavam :)

Redmi 4 je zakon za bateriju, nema kraja, sd625 je bas stedljiv.

Ni na mi5 nije losa baterija, jedan dan traje 100%. Mislim na normalno koriscenje. Veca je rezolucija ekrana, jaci soc, sve ima svoje :).

Mi5 je stvarno odlican telefon, kad radi. Pre bih uzeo sa 64gb ali nema nigde. Ne prave ih vise izgleda, zastareo model, tako to sad ide...

Znas sta videcu da se strpim dok ne izadje Redmi 5, ako mi pukne film uzimam Redmi 4x i to je to necu ni da pratim posle vesti za Xiaomi da mi ne bi bilo krivo :)))
 
Imam r4x par meseci i ja sam bas zadovoljan... Kamera je solidna, nisam neki fotograf... Baterija je extra,drzi i po 2 dana...a i ne znam sto kazu da je zvuk los kad razgovor cuje i onaj pored mene :) nije mi kocio i bagovao... Sve u svemu vrlo solidan telefon za 130e :)

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno