Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Btc se "dobro" drži?! ...nikom se ne prodaje ta cifra ;)
Altovi se malo oporavili,,,, šta dalje.....
:))

Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakvu sam ja glupost napravio, pa glupost veka..Prodam sve lumene u BTC pred samu objavu vesti, vratim se sa slave i imam sta da vidim, pao BTC na 7200 a lumeni otisli 0.035
Izgubio sam 15.000 Lumena ili preko 300$
Samo meni moze da se desi..Idemo dalje.

Ista greška, samo na 10x veći broj STR. Sedeo na njima danima i gledao kako im pada cena, čim su dostigli cenu za pozitivnu nulu (što sam propustio dva-tri puta da uradim proteklih dana) offloadovao.
Kakve sam greške sinoć pravio, dobro da sam uopšte u plusu. Opušteno, ovo mi ionako hobi. Više sreće drugi put u kazinu "Crypto"...

i meni slava došla glave, 3 dana blejim u grafikone i brojke, skoro pa totalna asocijalizacija, onda odem na slavu, vratim se - cirkus na berzi. Loš tajming izgleda

3abepa brate, 3abepa... namerno tempirali sve ovo juče da Srbalji ne bi profitirali.
 
Ista greška, samo na 10x veći broj STR. Sedeo na njima danima i gledao kako im pada cena, čim su dostigli cenu za pozitivnu nulu (što sam propustio dva-tri puta da uradim proteklih dana) offloadovao.
Kakve sam greške sinoć pravio, dobro da sam uopšte u plusu. Opušteno, ovo mi ionako hobi. Više sreće drugi put u kazinu "Crypto"...



3abepa brate, 3abepa... namerno tempirali sve ovo juče da Srbalji ne bi profitirali.
Ima da pamtim ovaj Mitrovdan dok sam ziv [emoji3]

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Hvala Marko :) Za ostale članove: nisam se žalio i kukao, samo sam dao do znanja da sam igrao na tipove koje je La izbacivao i fulao sam. Njemu je to glupo iz nekog razloga koji ja ne razumem jer zna da su mu tipovi za BTC u zadnjih 7 dana bili pogrešni. No hard feelings, pozdravljam sve, njega posebno.
 
pa normalno je da bude i pogresno, kad bi svako znao kako ce ici kretanje cene svi bi bili milioneri.
 
Kako god neko kupovao ili prodavao sam je to odlucio i nema potrebe da nas obavestava na cije prognoze se oslonio.
 
LTC trenutno ima najmanji skok od svih altova u odnosu na BTC. Jos uvek cekamo pusku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nezahvalno je prognozirati, dok ti procitas sta je neko napisao ili dok on zavrsi post, stvari se promene naglo, kao sa ovim otkazivanjem 2X. Sve savete shvatite kao sugestiju i subjektivno misljenje, ne moze niko da vas "live" vodi kroz trgovinu. Uostalom realno je rezimirati na kraju meseca +- i videti gde stojis, pojedinacno mozes imati i lepih zarada i gubitaka, samo sto niko ne voli da prica o sopstvenim gubicima (ni LA :) , a mogao bi) pa se u ocima vecine cini da nikad ne gresi, a znamo da je to nemoguce.
 
Hvala Marko :) Za ostale članove: nisam se žalio i kukao, samo sam dao do znanja da sam igrao na tipove koje je La izbacivao i fulao sam. Njemu je to glupo iz nekog razloga koji ja ne razumem jer zna da su mu tipovi za BTC u zadnjih 7 dana bili pogrešni. No hard feelings, pozdravljam sve, njega posebno.

Da si igrao na tipove, profitirao bi. Ti si igrao na jedan tip koji je vise bio polutip i skretanje paznje da moze okinuti na dole, kao sto je i mogao, kao sto i sad moze.

Evo moji poslednji tipovi za BTC. Od $4400 sam se prikljucio i slozio da idemo gore. Ovo su neki poslednji...

#23386
Ma kakva korekcija, ko je od malo iskusnijih pomenuo korekciju u ovom momentu? :)

Ovo je ultra bullish, $6800 veoma uskoro. Razbudice se i altovi u medjuvremenu.

#23429
BTC se sjajno drzi, pratim ga u sekundu. Dakle formirao se ozbiljan support na $6000. Nema zurbe, nema nereda. Probijen prosli ATH na $6200 i sad upravo odrzava taj nivo.

$6200 je, a sledeca stanica je tu oko $6500 - $6600.

Ja se nadam da cu se istresti do Nedelje, odnosno da ce mi proci orderi (od ~6860 do ~6980).

#23469 Jedno dobronamerno skretanje paznje dok je jos na $6000...
Nego, svi pricate o pucanju posle 16-og. A sta ako krene nizbrdo dan - dva ranije? To je po meni realniji scenario. $7500, otvoren put do $10,000 svi ocekuju da prodaju na $9900 tj da budu sigurni sto se prodaje tice, a on sa $7500 pravac na $4500 uz strasne lagove na berzi, gde ne mozete ni preko API-a povuci/zatvoriti buy&sell ordere. :)

#23556 Ovo je taj post
Kao sto rekoh, ne pratim one dobrovoljce analiticare koji umeju ponekad i da pogode, ali su nepouzdani za bilo kakvo oslanjanje. Whaleclub, tradingview, itd.

Ovaj grafik ovde kao da sam ja pravio.

Pogledajte prilog 239719

Dakle prvi settlement bi bio izmedju $6650 i 6550. Nije lose da se pazari tu deo.

Oni koji cekaju samo dno, neka ga hvataju od $6250-$6150.

To su za sada leveli koji su veoma veoma moguci za retest kroz sledeca 3-4 dana. Tesko da ce ici ispod za sada, zbog hype-a niza dobrih vesti i forka naravno.

Altovi takodje, ocekujem kroz nekoliko dana da krenu bacati prve znake zivota, a neko vece pomeranje, verovatno posle forka.

#23609 Odgovor na clana koji je pitao jel i dalje ocekujem 6600-6700 za ulazak.
Tako je.

Uzmi u obzir da nigde nisu sanse 100%, pa tako i u ovoj mojoj tvrdnji.

#23706
$8000 nije daleko. To moze u jednom cugu.

To je sad vise igra nagadjanja kada ce korekcija, tj pokretanje lavine.

Da li sada, da li jos jedan napad na $7500 pa dole, da li kucanje na $8000, pa tek onda itd.

Ja bih rekao da cemo pre na $6600, nego na $8000.

Tako da je postojao samo jedan tip koji sam omasio, a to je dump do $6600 koji sam cekao za ponovni ulazak.

Jel znas zasto sam skrenuo paznju na njega?

Svaki novi level koji se osvoji, treba da se utemelji, inace se rusi. Ovde je sve islo ok do $6500, a onda je podivljao do $7500. Videlo se da tu nema vise snage, da je overbought i da mu treba jedan retest supporta. Ali su svi bili u fazonu, bull, kupuj, 10k, itd. Ja sam bio tu da skrenem paznju da je mozda bolje sacekati eventualni pad i onda kupiti, manje ce kasnije boleti glava. Sa $7500 je otisao na $6900 i vratio se. Dakle omasio sam $200-300 samo zbog izuzetne kolicine hype-a. A sta bi se desilo da su tada objavili vest da nema segwit-a? Razmisli malo, klimave su to nozice bile.

Usput su i altovi krenuli, a kad altovi krenu, to je znak da je btc pri kraju u ovom krugu.

A trenutna definicija bunara nije krah svega, niti dump od 50-60%. Bunar je jedna crvena sveca na dole, nekih ~$300 do ~$500 ispod. Jeste strasna rec ali mi je ovde upotrebljavamo eto 4-5 godina i stari clanovi znaju na cega se odnosi.

Trenutna situacija za BTC mi ostaje nepromenjena, dakle JA ga cekam na $6600, ali neku ozbiljniju kolicinu bih uzeo dosta nize. Trenutno reversal za mene znaci odrzavanje 24-36 sati iznad $7400. To ce biti dobar signal za dalji buy i eventualno long setup.

A potpuni krah smatram kad probijemo utemeljenih $5000. Za sada mi je to jos uvek daleko, ali nikad se ne zna.

Uglavnom banx, zao mi je druze sto je tako ispalo. Glavu gore, nadoknadices gubitak. Znas kako kazu, nekad je gubitak savrsena lekcija. Koliko smo mi gubili tamo '12-te i '13te na berzi, to nas je i ocelicilo da budemo hladni i da donosimo racionalne odluke. :wave:
 
Poslednja izmena:
Opusteno,
mnogo ste zapeli oko jednog loseg komentara ,
bilo sta je bilo, idemo dalje, svako po svojoj savesti u mogucnostima koliko moze i sme,
Nego sta se ocekuje npr ETH, ETC za ovih 2-3 dana ?
Cinimi se da ETH pocinje da napada 350 danas
 
Nema potrebe za pravdanjem, svako snosi odgovornost za svoje odluke.

Samo molim iskusne, pre svega Prestigea da nas ne napuštaju, jer sam na forumu od letos besplatno dobio fantastičan ubrzani kurs kripto berze.

Vaša dobra volja je da podelite znanje i iskustvo, hvala vam za to.
 
Opusteno,
mnogo ste zapeli oko jednog loseg komentara ,
bilo sta je bilo, idemo dalje, svako po svojoj savesti u mogucnostima koliko moze i sme,
Nego sta se ocekuje npr ETH, ETC za ovih 2-3 dana ?
Cinimi se da ETH pocinje da napada 350 danas

Bravo RUX ;)
Ko izgubi ima pravo da se ljuti i za to dobije... :) :) :) :wall:
A za LA.!! Dnevno se bar jednom pomolim za tvoje dobro zdravlje i da podelis sa nama neko lepo novo saznanje!!! ;) Sve najbolje za tebe, kao sto i vecina nas ovde 99.999999 ljudi misli... tako da nema sekiracije.
Idemo na nove skokove. Juce istovar ETH, pa korekcija cene, ali nisam ''smeo'' da kupim i sad gledam rast i cekam da grafike iskopaju nove snage!
 
Poslednja izmena:
obratite paznju sto rece la. Ceka se da se vidi sta ce biti sa btcom. Altovi nisu explodirali vec je btc pao, skok altova u $ je neznacajan. A nekima je pomoglo sto je btc pao. Normalno je da ako btc stane sa rastom da ce neki rasti ali nekima je i ovo za sada dobra cena tako da tesko da ce nekima biti x2 x5 za 5 dana.
 
I tako znaci, nista od 2X-a...mislim da je bolje tako.

Nego ovo prelivanje pocelo kao lavina, pa sada stagnira, ali deluje da ce ga biti jos narednih dana. Sta mislite dokle moze BTC da se izduva, recimo u narednih 10-ak dana?

Ja tipujem najmanje do 6000.

Medjutim, ako promeni smer, moze i da se duplira, kao posle avgustovskog forka, mada sumnjam, trenutno, u tako nesto. Ali i do sada se vise puta pokazalo da je s njim sve moguce...u oba smera. :)

Ja u principu gledam weekly candle.Ako sledece nedelje u jednom momentu padne ispod 6900, onda znaci da ide na dole.Nedelju ,dve ko zna. Meni je to signal da pretvorim jos nesto BTC u altove.Ako ode preko 7800.Rasprodajem ovo altova sto imam i ponovo ulazim u BTCweekly btc.png
 
obratite paznju sto rece la. Ceka se da se vidi sta ce biti sa btcom. Altovi nisu explodirali vec je btc pao, skok altova u $ je neznacajan. A nekima je pomoglo sto je btc pao. Normalno je da ako btc stane sa rastom da ce neki rasti ali nekima je i ovo za sada dobra cena tako da tesko da ce nekima biti x2 x5 za 5 dana.

Kako nisu skočili, waves sa 3 na 5.2$, IOTA sa 35 na 55c, Omise sa 6 na 8$ itd. Većina top 20 je otišla preko 30% nagore u $, small capovi još više.
 
aha, ne gledam te male, oni svaki dan imaju +-50% :)
 
Malo pisem, puno citam, mali znak podrske i sa moje strane za La
Samo molim iskusne, pre svega Prestigea da nas ne napuštaju, jer sam na forumu od letos besplatno dobio fantastičan ubrzani kurs kripto berze.

Cini mi se da si u poslednje vreme malo detaljniji sto se tice prognoziranja, pomno pratim, vidim da si altove lepo obrazlozio, sto se pokazalo jako preciznim. Hvala (Mala rec koja mnogo znaci, nema je cesto)

Saj, sta se desava sa ltcom, akumulira, ili se sprema pad?
 
Nece pad sigurno. U tu varijantu ne verujem trenutno. Obzirom koliko su i altovi skocili mozemo uskoro na ocekujemo napad na 70$. Malopre sam nesto gledao, mozda veceras predje 65, da se malo priblizi. Naravno, ako BTC opet nekom logikom krene da skace to ce sve malo da se odlozi ali i u to sumnjam.
Da se ogradim, ovo je prognoza bez neke detaljne analize.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Delim misljenje sa Lopatam.rs
Velika zahvalnost i od mene za La.Prestige-a.Liicno imam neku sigurnost u trgovanju nakon svakog pisanja od strane La.
70% mojih ulaganja su po njegovim savetima koje daje ovde, uz mojih 30% extremno rizicnih ulaganja radi sto vece zarade, to mi predstavlja savrsenu sigurnost u trgovanju.
Hvala La.Prestige na svim savetima i prognozama.
 
VI zaboravljate da su altovi bili 2-3x vise prije mjesec/dva nego sto su sada. Mozda su bili prenaduvani tada, ali svejedno, meni je subjektivno jos sve bezveze i nisko sto se njih tice (ne mislim na prvih par, oni se drze)
U BTC su samo velike pare upumpane. Altovi su u pokolju jace od mjesec vec.... (ogradjujem se od bilo kakve prognoze, samo moje subj. vidjenje)
 
Ne nego ti zaboravljas koja je bila cena BTC-a kada je odnos bio toliki pa kazes da su altovi pali. Jeste odnos pao ali zato sto je btc skakao sve vreme u dolarima nije mnogo palo.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Posto vecinu altova kupujem kroz odnos BTC/ALT ni ne zanima me koja je cena u USD vec sam par sa BTC, s'obzirom da je BTC toliko skocio vecina ovih Altova koji vrede nesto treba da skoce bar jos 20-30% da bi se vratio stari odnos od pre 2 meseca...
Juce sam opet bio alav pa se vratio iz altova u BTC, pa sa BTC u FIAT i sad cekam da BTC blebne jos malko dole pa ga uzmem ponovo za FIAT, a kasnije kada bude krenuo da pegla gore predjem ponovo u altove, a kad padne ponovo udjem iz altova u BTC pa u FIAT i tako u krug..
Cek, zbunih sad samog sebe :d
 
Neki su malo dotakli dolarsku vrijednost, vecina je i u dolarima DOSTA nize. A, o BTC/alt odnosu ne vriejdi pricati. Tu je "pusiona" ko je ostao bio u njima sada (kao ja npr ) :)

Ali, kao sto La. rece, lijep je osjecaj i izgubiti, osvijesti te malo. Jer sam u ovo sve usao u najvecem zelenilu. Pa me opalio pokolj altova ozbiljno. Ali, buknuce svi oni 5x gore, samo pozitiva :p
 
Hvala svima.

Nego, sto se altova tice, malo sam gledao levele i pravio grafikone.

LTC - Jos uvek cekamo $70.

ETH - Ima otpora na $330, cim se to probije, $350 je zagarantovano, sto je jos veci otpor. Tu ce verovatno opet pasti do ~330 i graditi novi support. Inace ako probije $400 (nebitno kada), ja ga uzimam u ogromnim kolicinama, jer je lud novcic i ultra bull ga moze baciti preko $500.

ZEC - takodje ga treba cuvati, moze do ATH-a uskoro.

XMR - Sad mi monero, pored LTC-a izgleda najzdravije, i lako moze 200+ u skorije vreme.

Uglavnom uzbudljive naredne 3 nedelje...
 
Mislim da je LTC krenuo polako u napad na 70$, jos par sati kad se svi zutaci probude bice ozbiljno...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno