Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Prvo mesto neki ram
Drugo Bora tockovi
Trece mesto Scott Adict ram.

U rancicima koji su se dobijali, znam da je bila majica, bidon i jos neki prospekt valjda.

Sto se tice dresova, video sam na sajtu da ce uskoro biti u ponudi da se kupe.

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Ja se nadam da se sledece godine organizuje nesto malo ranije, barem u septembru, da se ugrabi lepse vreme. Jeste da treba da dodjem iz Kragujevca, trebaju pare ali sakupio bih. Voleo bih da imam medalju, da prodjem kroz cilj i učestvujem u biciklistickoj trci.

Veruj mi da je vredelo svakog dinara. Meni je bio izazov videti koji su mi limiti. Organizacija je premašila i moja najsmelija očekivanja. Ono na šta organizator nije mogao da utiče je komemoracija u Jajincima, kojoj je prisustvovao ceo državni vrh, a koja je bila zakazana u 11h, dakle, isto kad i planirani početak trke. Zato je, pretpostavljam, trka par dana pred početak pomerena na 12h30, a što je posle izazvalo probleme o kojima je jedan naš član pričao.
E sad, apropo toga što si rekao da bi voleo da trka bude organizovana ranije, barem u septembru, to će već teže da ide jer postoji kalendar Granfondo trka u koji naš organizator mora da se uklopi. S obzirom da svi imaju dužu tradiciju od nas, nema nam druge nego da i dalje bude prve nedelje u oktobru. Ove godine smo još i imali sreće sa vremenom, što ne znači da ćemo i sledeće. Ja sam desetak dana pred početak Granfonda svakodnevno pratio vremensku prognozu i strepeo. Po kiši ipak ne bih vozio.
 
Poslednja izmena:
Znaci ta je caka oko datuma trke. Ostaje mi onda da se opremim aktivnim vesom :D

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Ko hoce granfondo dres, mora fa izdvoji 10800din :D

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Jel komplet ili samo gornji deo?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Komplet. Donji deo sa tregerima
c9599a6beffca76091f81ed92267edd6.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
To je ta cena, za original i kvalitet. Naravno tu je aliexpress ta nas sa plićim đepom.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Na aliju dres svetskog prvaka za 20e :D

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Svaka roba ima svoju cenu, svaka roba ima svog kupca.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Cena verovatno i jeste mogla biti malo niza, ali cela prica im je jako dobro uspela tako da je za ocekivati da ce i dresovi ici po ovoj ceni.

U sustini biciklisti rado kupuju jedni od drugih i solidarisu se, ne gledaju mnogo na cenu ;)
 
Upravo to.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Vratio sam se jaci nego ikad carbon 7.3 kile i 77kila divne mase u obliku mene [emoji48][emoji3]
cb184b14553201596af744547e696e0c.jpg


Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Šta bi sa sticnom?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Pitanje vezano za granfondo: da li je morala da se plati cifra za ucestvovanje ili je mogao da se rekreativno prikljuci ko je hteo, npr za onu kracu turu?
 
Za 125km i 75km je moralo da se plati

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Moralo je da se pribavi i lekarsko uverenje, koje se takođe plaća,... ali sve u svemu, vredelo je.
 
Prakticno to je znaci samofinansirajuca trka (fond preko 10.000e) u necijoj organizaciji. Sa tog aspekta nije bas okrenuta omasovljenju biciklizma medju ljudima, vec vise kao takmicarski pokusaj medju rekreativcima, sa pristojnom zaradom organizatora, za nase prostore. Sigurno ima onih kojima je bio mozda problem da plate ucesce, a zeleli su da ucestvuju. Rekreativno korscenje bicikala treba da prati besplatna voznja koja se finansira iz nekih fondova i budzeta i organizuje uz besplatnu pomoc sluzbi grada, a ne iz dzepa onih koji vec koriste bicikl. Iz tog ugla mi se ne svidja taj deo organizacije, jer ispada da se mozda neko i dobro ovajdio od svega ovoga, jer je imao podrsku grada Beograda, a vidim da ima i sponzora za nagrade i ostale troskove, a i ceo sajt je odradjen u komercijalnom smislu (prodaju se dresovi, nudi se smestaj, osiguranje ...), a ne radi se o ljubavi prema biciklizmu. Dokle god budu orjentisani u tom smeru nece imati punu podrsku iz "naroda", vec ce ostati na nivou entuzijasta kojima treba drustvo za trkanje ili pak zele da uporede svoje mogucnosti sa drugima.
Naravno, ovo sve je licno zapazanje i misljenje.
 
Poslednja izmena:
To mu dodje kao maraton u trcanju. Hoces da ucestvujes, ima da platis

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Ta rekreativna trka, kako god da se zove...
`Su cepali samo drumase ili je bilo entuzijasta na MTB?
 
Bilo je i na MTB-u, ali manje :D

Ako dodjem sledece godine sa gumama 26x2.1 kramponke, ima da me gledaju ko budalu :D

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Mozemo zajedno, ja cu sa 26x2.
Mogu samo da nas gledaju.....u ledja...otkinucemo ih.
 
Da uzmu neke cepice za usi, bicemo bucni :D

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Prakticno to je znaci samofinansirajuca trka (fond preko 10.000e) u necijoj organizaciji. Sa tog aspekta nije bas okrenuta omasovljenju biciklizma medju ljudima, vec vise kao takmicarski pokusaj medju rekreativcima, sa pristojnom zaradom organizatora, za nase prostore. Sigurno ima onih kojima je bio mozda problem da plate ucesce, a zeleli su da ucestvuju. Rekreativno korscenje bicikala treba da prati besplatna voznja koja se finansira iz nekih fondova i budzeta i organizuje uz besplatnu pomoc sluzbi grada, a ne iz dzepa onih koji vec koriste bicikl. Iz tog ugla mi se ne svidja taj deo organizacije, jer ispada da se mozda neko i dobro ovajdio od svega ovoga, jer je imao podrsku grada Beograda, a vidim da ima i sponzora za nagrade i ostale troskove, a i ceo sajt je odradjen u komercijalnom smislu (prodaju se dresovi, nudi se smestaj, osiguranje ...), a ne radi se o ljubavi prema biciklizmu. Dokle god budu orjentisani u tom smeru nece imati punu podrsku iz "naroda", vec ce ostati na nivou entuzijasta kojima treba drustvo za trkanje ili pak zele da uporede svoje mogucnosti sa drugima.
Naravno, ovo sve je licno zapazanje i misljenje.

Apsolutno se slazem sa tobom oko finansijskih motiva, sve se oko para vrti.
Mislim da je moglo da se udje u grupu i vozi sa njima bez broja.

Trku je organizovao Ivan Stevic i verovatno je zahvaljujuci njemu cela prica vrlo uspesno urganizovana.
Sa druge strane ovo nije bila trka bas za rekreativce vec vise za napredne amatere i one koji se tako osecaju :D

Sa MTB da vozite ovo, bih bas voleo da vidim, ni sa drumasima se neki nisu proslavili ;)
 
Poslednja izmena:
75km moze da se provoza

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Vidim da su mnogi pomesali KK bicijlijadu i GF :D

Organizatorima GF-a svaka cast.
Treba zatvoriti grad, obezbediti promo pakete, klopu, medalje, nagrade(koje su stvarno top), dovesti Kiserlovskog...
Ko moze bolje neka uradi.

Komentarisati zasto 20 jura je neukusno(najblaze napisano) na nacin/e koje sam procitao ovde.
Kome je mnogo(iz bilo kog razloga) nece ucestvovati.
Razumeo bih komentarisanje o ceni da nista nije obezbedjeno ili da su postojali naknadni troskovi.

Konacno imamo pravi i priznati GF i ni to ne valja :D

GF promovise biciklizam, kao i breveti, nasi cikloturisti, svako vikend djiranje ekipe...
Krenite od sebe kako i koliko radite za biciklizam.
 
Brate Borate, ovde nema zenskih clanova, a verujem da se ostali kao i ja, ne loze na muske bicikliste :D

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Desava se cesto da mi propada levi sifter brzina. Znaci ne povuce sajlu uopste, samo propadne na prazno, pa bih iskusnije pitao ima li tome leka ili mora novi sifter. Acera na Meridi je u pitanju.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno