Šta je novo?

AMD Ryzen 5 (razrada FAQ-a u II i III postu)

Ljudi ja i dalje ne svatam ram memoriju za ryzen.Evo sta sam sve procitao na netu.
Dual chanel je bolji za ryzen,bolje rezultate postize sa vecom na primer 3200mhz nego sa 2400 ili 2667 ALI amd kaze maksimum za ram na dual chanel je 2667mhz?
Da li memorija dual chanel moze da se klokuje do 3200 bez rizika?
Pa naravno da je bolje brža memorija i dual channel ali neznam gde nađe to ograničenje na 2667MHz. Zavisi od BIOS-a kako će se ponašati memorija a od same memorije da li može i koliko da se overklokuje. Ništa nije drugačije nego bilo koji system. Nesazreli BIOS-i su jedina prepreka.
 
Ljudi ja i dalje ne svatam ram memoriju za ryzen.Evo sta sam sve procitao na netu.
Dual chanel je bolji za ryzen,bolje rezultate postize sa vecom na primer 3200mhz nego sa 2400 ili 2667 ALI amd kaze maksimum za ram na dual chanel je 2667mhz?
Da li memorija dual chanel moze da se klokuje do 3200 bez rizika?

To ti dosta zavisi i od graficke koju koristis, to sto si ti procitao da daje dosta bolje rezultate u igrama 3200mhz nego 2667mhz to je naravno tacno, ali za gtx 1080 ti, sa kojom su verovatno i radili testove i uzeli je kao reper, pod izgovorom eliminisemo gpu bottleneck...

Recimo sa gtx 1060 razlike izmedju 2133mhz i 3200mhz su prakticno nepostojece. Sa gtx 1070 nista vise od 2667mhz nije potrebno, mada i tu su razlike u odnosu na 2133mhz jako male.
 
Ljudi ja i dalje ne svatam ram memoriju za ryzen.Evo sta sam sve procitao na netu.
Dual chanel je bolji za ryzen,bolje rezultate postize sa vecom na primer 3200mhz nego sa 2400 ili 2667 ALI amd kaze maksimum za ram na dual chanel je 2667mhz?
Da li memorija dual chanel moze da se klokuje do 3200 bez rizika?

Maksimum "garantovan" klok je 2666, niko ne kaze da ti neces moci da ostvaris vise od toga, samo si onda u oc vodama I garancije (u smislu postizanja viseg mem kloka) nema. Za sebe da uzimam, uzeo bih dva dual rank modula I poterao dokle moze bez dizanja napona. Samsung b-die vazi za najbolji izbor, e-die isto kazu nije los ali nije kao b-die...
 
Poslednja izmena:
@Đole79, Rusi si klokoval oem samsung e-die dual rank 2 stapa po 8gb na 3333MHz bez vecih problema. Za sada se tvrdi da sve do 1.5V za ram je bezbedno (ja ipak ne bi preko 1.45V stavljao, mozda cak i preko 1.42V, ali to ja uvek uzimam rezervu)
 
Ljudi ja i dalje ne svatam ram memoriju za ryzen.Evo sta sam sve procitao na netu.
Dual chanel je bolji za ryzen,bolje rezultate postize sa vecom na primer 3200mhz nego sa 2400 ili 2667 ALI amd kaze maksimum za ram na dual chanel je 2667mhz?
Da li memorija dual chanel moze da se klokuje do 3200 bez rizika?
Cini mi se da si pomesao dual rank i dual chanel, dual rank je navodno 2666 max.
 
ddr4-memory-support.jpg

Ovo je ono sto AMD "garantuje".
 
Poslednja izmena:
Јесте, као што је и било 1333 за ddr3, па смо користили меморије са много вишим фреквенцијама ;)


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Imam rx480 nitro+ 8gb.Sa 1600x koju memoriju bi preporucio od 16gb?
Bilo koju na 2400MHz, da ne uzimas bas 2133 :D

Za 17K imas 2x8GB G.Skill Aegis u Emmi, vredi uzeti to naspram 15k za Kingston 2133 krs.
 
Al ce da se usreci sa tih 2400mhz i tom grafom, nema dalje. Bas ce da ima koristi u odnosu na 2133mhz.

Svaki krsteni kit 2133mhz se lako moze klokati na 2667mhz.
 
Koristim kingstona 2133MHz, uz 2-3 klika u biosu radi na 3200MHz.


final.png
 
@ DeRadicci

Zelena boja? :D

Glas za G.Skill Aegis :)
 
Zato sto Kingston uglavnom koristi najlosije chipove i kad je mala razlika vredi uzeti ovaj G.Skill dok ga ima.
 
Ivane šta misliš da je bolje kingston sa micron čipom ili GSkill sa SK hynix čipom?
 
Kingston sa Micron chipom, verovatno.

@DeRadicci

Mislio sam vise za mogucnost klokovanja memorije, na deklarisanom kloku ce svaka raditi bez problema, osim mozda kad je neka platforma bas sveza(kao Ryzen po izlasku), pa mora bas da se probira memorija da bi radila na visokom taktu.
 
Jasno. A to nikako nije razlog za nazivati krsem. :D
 
Poslednja izmena:
KHX3000C15D4/8GX sa Hynix-om.
Ryzen CPU z3b.JPG
 
Moze li moderacija da stavi neku temu o memorijama u vezi Ryzena, pa da lepo razdvoji tu pricu od teme o procesoru, a uvazeni clanovi, stari i novi da postuju pravila postovanja!?
 
Nabavih na kraju još jedan Kingston HyperX KHX3000C15D4/8GX;
Pogledajte prilog 230891
Sada radi dual channel na 2933MHz preko DOCP.

Podigao multi na 41, Llc2, power 120%

Odličan procesor u usporedbi sa mojim je ogromna razlika što nije uopće za usporedbu.

Nego gledam ove druge komponente, Hard, GPU, Ram i Disk su slabiji od moje konfiguracije neznam koje imaš ovdje što sam naveo ali kad bi imao kao kod mene kompić bi bio prva liga.
U konačnici je ukupni test bolji kod mene nego kod tebe sa ovom mrcinom od cpu-a koji imaš pa ako nije problem da navedeš koje su ostale komponente u konfiguraciji neznam dali si prije objavio ali nisam upratio.
Rekao bih da ostale komponente kaskaju za procesorom, čisto bez ljutnje neka moja konstatacija.

vs
 
Konfiguracija je u potpisu, nisam još uradio sa M2 SSD-om. Total mi ubija Rx 460.
 
Poslednji PTest:
Ryzen ptest 9aw8a JPG.JPG
 
U globalu mala razlika izmedju 6/12 Ryzen na GHz i 7700K na 4.9GHz, u nekim titlovima se vidi da je 20ak% razlike, dok negde nema uopste.
Toliko o tome da dodatna jezgra ne znace za gaming.

Kad se sve sagleda, Skylake i Kaby lake su odsvirali svoje kao platforme(i zbog CL-a, ne samo Ryzena), sto se tice kupovine ploce i procesora zajedno. Pentium se i dalje drzi, ali ako mu skoci cena u EU kao sto je skocila u US, ode i on :D
 
Poslednja izmena:
Zaista veliki napredak u odnosu na period neposredno oko i posle predstavljanja Ryzen-a. Sad da vidimo sta ce Intel da uradi sa cenom...
 
Nazad
Vrh Dno