Šta je novo?

Google Pixel(i) 2016 - off tema

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svaki brend ima svoju filozofiju, očigledno. Bolje i bez redovnog uodate a da se ima garancija te vrste, zar ne? :)

Huawei Mate 9
 
Verovatno zato što je flame - ja sam primetio da je tamo par postova obrisanih, ali su uglavnom bile gluposti neke. Da li treba ovde brisati za iPhone - da, ako su gluposti i ako je flame...
Nisu bas gluposti.
Lik okaci snimak gde se nekom japancu cuje zujanje na ip7 i pita da li je to normalno. Ja mu odgovorim "kako to moze da bude normalno" i stavim smajli, ne misleći nista lose, sto je verovatno od strane moderatora zbog tog smajlija shvaćeno kao podsmevanje jer mi je odgovor obrisan. Mislim wtf, ip ne sme da se pomene u lošem kontekstu :)
 
Najgori deo foruma su apple teme jer ne sme postojati nikakva polemika, i ako misliš drugačije možeš dobiti opomenu za flejmovanje...
 
Ajfon korisnici sluze njega a ne on njih. Zamisli das 700e i telefon se gasi na minusu? Wtf brate. To je kao kad bih uzeo auto i on se ugasi jer mu je hladno ili nece da greje jer mu je hladno. Ajfon je za one koji ne znaju na koji nacin da se istaknu pa moraju kupovinom telefona velicine digitrona od 700e. Svaka cast onima koji su poslovni i ozbiljni ljudi kojima stbarno treba ajfon, ali malo je takvih bar kod nas.. Mora da se izbaci jabuka na sto, nema druge.

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Ajfon korisnici sluze njega a ne on njih. Zamisli das 700e i telefon se gasi na minusu? Wtf brate. To je kao kad bih uzeo auto i on se ugasi jer mu je hladno ili nece da greje jer mu je hladno. Ajfon je za one koji ne znaju na koji nacin da se istaknu pa moraju kupovinom telefona velicine digitrona od 700e. Svaka cast onima koji su poslovni i ozbiljni ljudi kojima stbarno treba ajfon, ali malo je takvih bar kod nas.. Mora da se izbaci jabuka na sto, nema druge.

Sent from my Pixel using Tapatalk
Nije ni prvi ni poslednji fon koji se gasi na minusu, sta ste se uhvatili za taj minus jbt..
 
Jesye brt, i njima treba ljubavi, ne sme na minus telefon!!! Volimo gaaa srcem svi.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Manje alkohola mladi ljudi :)
Jeste subota vece ,ali..
 
Pa ja nisam cuo da se neki fon ugasio osim ajfona i to jos od cetvorke fzn..

@loznice ja sam na poslu :D Nema alkohola xD

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Mnogo setate inace na - 10 pa ce fon stalno da vam se gasi, ne opravdavam, ni jedan fon nije savršen za svoju cenu, ali najmanje ovaj Pixel. I note je kostao toliko pa je eksplodirao. Jel treba sad pojedinačno za svaki Android da navodim mane?
Javilo se par ljudi da im se gasi i naravno cim je iPhone u pitanju to je odjednom sad big deal. Bice vecno zima ostace ljudi bez neta katastrofa odmah.
 
Brate nemoj da opravdavas to sto se desava. Jer to ne sme da se desava. Nije samo par komada, svaki se tako gasi. Jeste samsung je promasio sa note 7 ali to je samo jedna serija telefona, a i platili su debelo. Govorim o ceni od xxx eura za taj telefon i problemu koji ih prati od pocetka. Onda za te pare neka daju termo masku da greje muceni ajfon, jer mu je hladno.

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Iphone filozofija, kupite nas telefon, ako vam se gasi na minusu, ne znate fon da koristite...
Preporučljivo od 0 stepeni pa do 30 stepeni koristiti fon :)
Pa naravno da svaki ima manu, ali mana da se gasi fon na minusu, to je vec potcenjivanje samih korisnika.
Šta oni ljudi da rade gde je non stop preko minus 10 većinom u toku godine? Da ga koriste samo kao fiksni u stanu ili kući a pljunuli 700e za novi model iphone....
Naravno da ce svako da se uhvati za takvu manu na iPhone, jer eto iphone vazi za telefon izvan svog vremena... :)

Huawei Mediapad M2 10.1 LTE
 
Forum je forum, pa tako kako i ovde na našem forumu ljudi komentrisu tako isto i na stranim forumima se isto komentarise.
LG je zaboravljen, tako da firma koja ide velikim korakom unazad.
Note 7, težak fail na žalost, inače bi oduvao sve i čuveni iphone.
Ako u ovom delu evrope nije toliko hladno, pa ima i gde jeste, gde su se ljudi privikli na niske temperature, a isto koriste fon kao i svi mi... Zar ne?
Ima raznih slučajeva, eto iphone se nekom gasi na minus, na nekim modelima neće kamera kad je toplo, beše to slučaj sa Sony ako se ne varam?
I kako to da eto ima korisnika kojima se gasi fon na minus, pitanje jesu li oni bili 5h napolju pa se ugasio, ili koliko vremenski je trebao iphone da bude izložen niskoj temperaturi da bi se eto pojedincima ugasio?
Eto bilo je price i da se ovi pixeli zakucaju skroz...
Svaki fon ima manu, što poznatiji brend, više se to i obraća pažnja na isti brend, zar ne?

Huawei Mediapad M2 10.1 LTE
 
6s ima problema sa baterijom, odredjena serija telefona. Istekla garancija telefonu, kupljen u inostranstvu, odnesen u iStyle, baterija zamenjena. Bez reci, bez garancije.
3 naredne godine ce moci da se vrsi zamena tih serija.

Odnesi G4 star par meseci, ni nepunu godinu u ProMobi ili koji vec zvanicni servis, bez papira da ti zamene plocu, a da ne pricam posle 2 godine kad istekne garancija.

Sony, HTC, Samsung, jel popravlja to neko van garancije ili bez fiskalnog racuna ili garantnog lista?

Mogao je Apple da kaze, oslabila vam baterija, platite 100e, kupite novu.

Ako nesto ne moze da im se zameri, to je odnos sa kupcima.

Licna preferenca iOS ili Android. Ako neko moze da promeni, promena dobro dodje.
 
Nisu bas gluposti.
Lik okaci snimak gde se nekom japancu cuje zujanje na ip7 i pita da li je to normalno. Ja mu odgovorim "kako to moze da bude normalno" i stavim smajli, ne misleći nista lose, sto je verovatno od strane moderatora zbog tog smajlija shvaćeno kao podsmevanje jer mi je odgovor obrisan. Mislim wtf, ip ne sme da se pomene u lošem kontekstu :)
Ako se dobro secam bila je prica o hissgate - dosta njih je testiralo i niko nije primetio nista znacajno... Bio je i jedan snimak koji je bio fake - moguce da je to taj sto je taj lik okacio (nije bilo u pitanju zujanje telefona vec kucista pored njega).

Opravdavas cenu od 700e i da ti se fon gasi preko - 10?
To je po tebi normalno?
Svašta može ovde da se pročita....
Ne znam odakle ti to na -10. Znam da je 6S imao probleme slicne, ali to je serija sa neispravnom baterijom - ljudi dobili besplatan program zamene baterija i posle zamene nisu imali problema. Meni se ugasio samo 2 puta i to ove zime, na oko -18, -20 i to na planini gde je duvao vetar kao lud a ja ga koristio tada (ugasio se posle 20-30 min koriscenja na toj temp). Posle se nije gasio na oko -10, -15 bez vetra. Ali zato gomila Androida koje sam dohvatio se greje u pm cim ga malo njakas sa zahtevnijim aplikacijama. Da ne pricamo o tome kako baterija krene da se trosi kada se zagreje i cim je malo veci CPU usage. Ne bih da se opet pretvori sve u raspravu iPhone vs Android i da se poredi sve i svasta jer nema poente - svaka strana ima svoje argumente i oba sistema i telefoni imaju prednosti i mane. Problem je sto Android fanboys pljuju iPhone nerealno, a Apple fanboys pljuju Android nerealno umesto da sagledaju sve objektivnije. Meni npr. nije opravdana cena za Androide od 700-800 eur jer imas kineze sa slicnim hw, a istim sw za mnogo manje (Android je open source i commercial free), dok ne postoje kinezi koji teraju iOS za 200-300 eur.

Nije najgori iphone, ali više nije ni najbolji kao što je bio do pre dve godine :)
Tacno tako, ALI - ne postoji najbolji telefon, postoji samo subjektivno najbolji telefon.
Meni je npr. iPhone najbolji telefon, tebi je npr. (lupam) Pixel najbolji. Svako ima razlog zasto mu je nesto najbolje, a prosto je odrediti da li je neki telefon promasaj - ako se prodaje kao lud, svakako postoji razlog, bio on iPhone, Samsung, Pixel ili nesto cetvrto :)
 
Eto što je dobra iphone garancija :)
Razumeli smo se :)
Ne pljujem ja iphone, niti mogu da bilo šta lično kazem kao korisnik, jer isti nisam koristio, a pa opet pratim razne forume i u vezi Androida i iphone, samo sam izneo ono što sam citao sa raznih foruma kako i ovde tako i na drugim forumima, i naravno da nisam relevantan da bilo šta tvrdim i kazem za iPhone :)
A taj minus 10 sam samo dao primer, onako bzvz :)
Eto lepo je kad se javi pravi korisnik i iz svog iskustva kaže kakva je stvar, i dalje nemam sta ni da kažem na tu priču, jasno je sve :)

Huawei Mediapad M2 10.1 LTE
 
6s ima problema sa baterijom, odredjena serija telefona. Istekla garancija telefonu, kupljen u inostranstvu, odnesen u iStyle, baterija zamenjena. Bez reci, bez garancije.
3 naredne godine ce moci da se vrsi zamena tih serija.

Odnesi G4 star par meseci, ni nepunu godinu u ProMobi ili koji vec zvanicni servis, bez papira da ti zamene plocu, a da ne pricam posle 2 godine kad istekne garancija.

Sony, HTC, Samsung, jel popravlja to neko van garancije ili bez fiskalnog racuna ili garantnog lista?

Mogao je Apple da kaze, oslabila vam baterija, platite 100e, kupite novu.

Ako nesto ne moze da im se zameri, to je odnos sa kupcima.

Licna preferenca iOS ili Android. Ako neko moze da promeni, promena dobro dodje.
Ne menjaju oni baterije zato sto mnogo vole svoje korisnike Ili zbog cega vec, nego zato sto moze da izbije frka kao sa Note 7, pa izgube dosta starih I potencijalnih korisnika kao sto ce Samsung.

A i realno, za zamenu baterije deru 100e, pa oni jednom zamenom lagano pokriju par falicnih, tako da sigurno nisu na gubitku, barem sto se baterija tice.
 
^^ Mislim da su sa sedmicom sredili to, mada ja sam mozda 15-ak minuta razgovarao, bio je onaj debeli minus oko -15 ili -20, ruke nisam osecao i morao sam da prekinem razgovor. Svaka cast nekome ko moze da prica duze na takvom minusu.

Ne menjaju oni baterije zato sto mnogo vole svoje korisnike Ili zbog cega vec, nego zato sto moze da izbije frka kao sa Note 7, pa izgube dosta starih I potencijalnih korisnika kao sto ce Samsung.

A i realno, za zamenu baterije deru 100e, pa oni jednom zamenom lagano pokriju par falicnih, tako da sigurno nisu na gubitku, barem sto se baterija tice.

Videcemo kad izadje S8, koliko je Samsung izgubio korisnika, kad se proda u 20-30 miliona.
 
Poslednja izmena:
Ne menjaju oni baterije zato sto mnogo vole svoje korisnike Ili zbog cega vec, nego zato sto moze da izbije frka kao sa Note 7, pa izgube dosta starih I potencijalnih korisnika kao sto ce Samsung.

A i realno, za zamenu baterije deru 100e, pa oni jednom zamenom lagano pokriju par falicnih, tako da sigurno nisu na gubitku, barem sto se baterija tice.
Da se ne lazemo Apple ima najbolju brigu o korisnicima. Ja imam MBPr koji sam kupio 2012. i pre oko godinu dana su se oglasili da ima problem sa coatingom na ekranu i svako ko ima taj problem, moze besplatno da zameni display (dakle garancija odavno istekla), i trajace taj program jos koju godinu. Tako se korisnici i zadrzavaju, jer znas da ce za vece probleme da se oglase i isprave stvar (ok, mozda se nekad desi slucaj da na nesto ne reaguju, ali na gomilu stvari do sada su reagovali). Sto se tice zamene baterija - koliko je zamena za S7 u ovlascenom servisu (isto unibody)? (iskreno me zanima, posto ne znam)
Razlika izmedju problema sa baterijom je sto su kod iP problemi bili sa baterijom kojoj opadne voltaza, dok je Samsungov problem bio baterija koja ugrozava bezbednost korisnika (potencijalno i zivot). Slozices se da je razlika nebo i zemlja. :)

Mislim da su sa sedmicom sredili to, mada ja sam mozda 15-ak minuta razgovarao, bio je onaj debeli minus oko -15 ili -20, ruke nisam osecao i morao sam da prekinem razgovor. Svaka cast nekome ko moze da prica duze na takvom minusu.
Kupi one rukavice sto su pravljene da mozes da koristis telefon :)
 
Čestitam svima na najgoroj Google Pixel temi u svemiru.
 
Stvarno bi trebalo da se očisti zadnjih par stranica...
 
Zašto :)
Stvarno specifična tema

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Veoma specificna tema :) , o svemu se pisalo al o GP skoro pa nista, ocekujem u toku dana komentare o tome kako je yugo jezdio nasim drumovima.
 
A mene zanima što Google za svoje Pixel telefone nema takvu vrstu garancije? Nego ti izvoli plati 700-800e, radi redovno update 2 godine i ko te pita. Za ove pare koliko koštaju Pixel telefoni trebaju da daju godinu dana bezuslovne garancije + godinu/dve regularne. Kad su već napravili premium telefon i napucali premium cenu neka daju i premium garanciju. Molim lepo.
Za Nexuse kupljene preko GP su menjali slupane telefone u garanciji. Tom logikom, trebali bi i za Pixele. Nisam pratio i ne znam da li menjaju ili ne.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Dok vi ovde drvite u prazno, ja danas kupio Google Pixel (manji model). :)

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno