Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

To ti kažem. Ja pričam o konstantnom boost clock-u a uzeo sam da je kod referentne karte (gledajući rezultate sa Hardwarecanucks, TPU..) oko 1800Mhz.
Recimo uzmi za primer najnoviji test na TPU, GTX 1070 Quick Silver, koji ima average boost clock 1888Mhz u odnosu na njihovu referentnu koja je imala 1797Mhz. Po rezulttima karta je brža oko 5% što je u skladu sa povećanim klokom.

Ali upravo to što kažeš ide u prilog ovome što ja pričam - da je default prosečni boost clock veći nego što se misli, čak i kod referentnog kulera.
 
Poslednja izmena:
@Vlaxii: Baci pogled na poslednjih par postova od mene, uzeo sam nedavno G1.



I kada se OC na ~2130/9400Mhz dobijam oko ~12% veći fps u Heaven-u. Dakle sa 9% OC clock-a, dobio sam 12% veći fps (zbog memorije), to je sasvim očekivano.
Dodaj na to da je default boost clock od 1949Mhz već skoro 10% preko default boost clock-a referentne karte (čime je dobijeno recimo ~6% veći fps) i dolazimo do 15-20% većeg fps-a preko referentne karte.

Dobro ti poredis sa referentnim kartama, ja sam poredio sa mojom @default i mojoj @2100/9200 sto mi je max od prilike manje vise za svaki dan, drugo ti imas kartu rekorderku ako je tacno to sto kazes.

Nego jel uspeo neko nekako da namesti vsink iz drajvera, ja nikako nisam uspeo da namestim da radi ni u jednoj igri? Citao sam dosta na tu temu po forumima i nikom ne radi u bilo kojoj varijanti :)
 
To je to onda, uzecu je pa cemo videti, sutra cu je malo izmuciti, odmah da vidim sta moze. :)
 
@Ljammi: takve rezultate sam dobio, mislim da moja nije ništa bolja of tvoje :) sve idu na 2100 +/- neki megaherc, tu može da bude mala razlika i to je to. Osim ako se ne stavi na vodeno i onda može malo više da se odlepi.

OK, ne moramo da spominjemo referentne nego samo ono što dobijamo out of the box i oc pa se uporedi.

S druge strane, ti kažeš da ti na default-u boost-uje na 2088Mhz (što iskreno nisam video do sada nigde), onda OC GPU praktično i nemaš već svo poboljšanje ti je of OC-a memorije, jel tako ?

Što bi stavljao v-sync iz drajvera ? U Control Panelu staviš da koristi podešavanja iz igre, rezultat bi trebalo da je isti. Nisam sad to isprobavao jer mi je vsync svuda isključen zbog G-Sync-a :)
 
Poslednja izmena:
Nista mi do sada nije oznojilo masinu iz potpisa kao Wiedzmin 3, mislim radi savrseno @1080p/60 + sweetfx - sve maxovano ali morao je da radi OC :) Nisam jos bio u Novigradu, videcemo tamo situaciju.

@DAS
U Wiedzmin-u 3 2100/9200 super stabilno sa ne znam 10 sati igranja. Probacu opet default, nisam pratio odavno na koliko bustuje, zaboravio sam :)
 
Pozdrav, sta mislite o Gigabyte GeForce GTX 1070 WINDFORCE OC? Da li je tiha i da li ima dobro hladjenje? Ne planiram da klokujem karticu. Hteo sam da uzmem G1 ali nju vise nije moguce nabaviti pa sam dobio ponudu za ovu ili EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0. EVGA je 80e skuplja.
 
Pozdrav, sta mislite o Gigabyte GeForce GTX 1070 WINDFORCE OC? Da li je tiha i da li ima dobro hladjenje? Ne planiram da klokujem karticu. Hteo sam da uzmem G1 ali nju vise nije moguce nabaviti pa sam dobio ponudu za ovu ili EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0. EVGA je 80e skuplja.

Izvini sto pitam, ali kod kog "madjara", "najpoznatijeg ili nekog drugog, jer kad sam gledao kod najpoznatijeg ta EVGA(koja je uzgred bolji izbor svakako) je bila oko 20-tak evra vise, na nivou G1 modela. Prosle nedelje sastavljao komp, zato pitam.
 
Kod najpoznatijeg. Vise ne moze da nabavi G1. Windforce je 425e a EVGA 505e.
 
Pitaj jos nekog, konkretno PC K^mponente ili PC S^op X86(vidim kod njega, dal je akcija ili sta G1 Gaming 415e, samo to mora itekako da se proveri).
 
Kod najpoznatijeg. Vise ne moze da nabavi G1. Windforce je 425e a EVGA 505e.

Jos drze cenu, mislio sam da je to ljosnulo na 400eur masovno do sada :)

@DAS

Pogresio sam/prevideo/pomesao nesto kada sam rekao da bustuje @default na 2088 - nema nista od toga :) Anyway, Wiedzmin 3 izuzetno greje kartu i CPU(prosto ne mogu da verujem :) ) tako da karta udara u 64-5°C - bust je tada 2000(ne pada nikad ispod), raspalim ventove na 100%, temp padne i tada bustuje do 2038 sto je realno jer je ova situacija samo sa Wiedzmin-om 3(za sada :) ). Ako budem uhvatio u nekom drugom naslovu da @default baca preko 2038 - okacicu SS.

Wiedzmin 3 - clock speed@default, fanovi@100%(simulacija temperatura u drugim/normalnim :) naslovima)


witcher3_2016_11_29_22_15_43_237.jpg


witcher3_2016_11_29_22_03_35_977.jpg


witcher3_2016_11_29_22_22_05_305.jpg


Wiedzmin 3 - clock speed@default, fanovi@default

witcher3_2016_11_29_22_28_17_626.jpg


witcher3_2016_11_29_22_34_12_035.jpg
 
To je boost sa V-Sync ON, možda više bustuje kada se isključi?!
 
A moze da i iskljuci hairworks i da ne misli koliko boostuje :)
 
Nismo kupili 1070 da bi smanjivali detalje. :) Ja koristim fast sync, sve na max što može u podešavanjima i FPS je između 70 i 90.
 
Dobra ideja sa vesinkom, probam pa javljam sta se desava ;)

Nismo kupili 1070 da bi smanjivali detalje. :) Ja koristim fast sync, sve na max što može u podešavanjima i FPS je između 70 i 90.

Meni to nikako ne radi iz drajvera u igri, mislim aktiviram u drajveru, iskljucim u igri(kao da je bitno :) ) ali nista se ne desava tj i dalje imam frejm tiring u bilo kojoj kombinaciji fast/adaptiv/redovan :)
 
Realno gledano da, na 1080p trebalo bi W3 na max na 1070 u 60fps da radi.

Pa radi, sa OC-om doduse :)

Off the topic, ovaj preset je neverovatan za Wiedzmin 3. Ima HDR, SSAO(iskljuci se u igri muljavi FXAA), jos ostrije, jaci kontrast a ni malo ne menja colorit i atmosferu igre(odlican je Ninjafada) . U igri se najbolje vidi razlika on vs off, na SS-ovima - 'nako. Tek sa njim je prava stvar igrati Wiedzmin-a ,)
 
Uzeo na kraju strix, ali sam dobio verziju sa micron-om. Sad ne znam da li je ovo novija serija pa su vec ubacili dobar bios za nju.
 
pozzz

ja sam zaista laik na neki nacin, ali uz malu pomoc prijatelja resih da testiram svoju tek kupljenu GTX 1070 Gigabyte G1 sa SAMSUNG memorijom, pa evo i da izmacim fotku... mozda neko moze da mi kaze da li je ovo zaista dobro kao sto kaze moj pr prijatelj uz pomoc koga sam testirao grafu! Unapred hvala!! svako dobro ;)
 

Prilozi

  • klok.png
    klok.png
    825.3 KB · Pregleda: 162
Moja 1070-ica je pocela sa takvim coil whine-om da je nepodnosljivo.. Bar bez slusalica, boli :(
 
Moja 1070-ica je pocela sa takvim coil whine-om da je nepodnosljivo.. Bar bez slusalica, boli :(

Razumem te rodjace. Reklamiraj, ali ce samo da ti je vrate, bilo nasi ili madjari, tako su i meni moju 980 Ti.
 
Razumem te rodjace. Reklamiraj, ali ce samo da ti je vrate, bilo nasi ili madjari, tako su i meni moju 980 Ti.

Kapiram to da vracaju i ne uvazavaju, i jedan od "madjara" mi je rekao da ako nema drugih problema uzaludno. Valjda ce proci nekim cudom nekada.. Nije bas toliko iritantno do besvesti ali opet mi je malo krivo jer je nova i nisam imao u planu da menjam nista do daljeg..neka ostane samo na tome i ok je.
 
Ne znam ko vas to lagao da ne uzavaju, drugar vratio ne 1 vec 2 1060 zbog coil w u domacoj radnji iz bg-a bez problema, proizvodjac uvazava to kao defekt i garancija se najnormalnije ispostuje...
 
Ne znam ko vas to lagao da ne uzavaju, drugar vratio ne 1 vec 2 1060 zbog coil w u domacoj radnji iz bg-a bez problema, proizvodjac uvazava to kao defekt i garancija se najnormalnije ispostuje...

Probao par puta u emmi.. Niko nas nije lagao vec je tako u vecini slucajeva.
 
Probao par puta u emmi.. Niko nas nije lagao vec je tako u vecini slucajeva.

Idi i trazi da ti zamene ako odbiju na licu mesta okreni neko drustvo za zastitu potrosaca, ja ti kazem da znam da menjaju domaci iz da kazemo licnog iskustva, i to je covek menjao zadnju nema ni 2 nedelje da ne imenujem radnju al pocinje sa M bez ikakvih problema, kao sto rekoh to spada pod defekt moraju da priznaju garanciju, prvih 6 meseci od kupovine neceg si prilicno zasticen ko medved po novom zakonu, tako da ako nece milom cimaj silu, nije to kutija zvaka ipak vec necija 1 plata
 
ja sam zaista laik na neki nacin, ali uz malu pomoc prijatelja resih da testiram svoju tek kupljenu GTX 1070 Gigabyte G1 sa SAMSUNG memorijom, pa evo i da izmacim fotku... mozda neko moze da mi kaze da li je ovo zaista dobro kao sto kaze moj pr prijatelj uz pomoc koga sam testirao grafu! Unapred hvala!! svako dobro ;)
Ja imam 104fps sa 2500k i 1070gth ovo ne zavisi baš od cpu...

Sent from my GSmart Akta A4 using Tapatalk
 
Mozes da reklamiras, uvazice samo ako si kupio u zadnjih par dana, i ako ti izadju u susret, ni pod razno nisu duzni da uvaze reklamaciju zbog coil whine-a
A "madjari" ni u ludilu nece nosit nazad jer se svaki prelazak preko granice "placa"

meni su 290x zujile ali mi nesto bas i nije smetalo, mislim da vecinja ljudi preuvelicava ili trazi dlaku u jajetu
 
Ja imam 104fps sa 2500k i 1070gth ovo ne zavisi baš od cpu...

Sent from my GSmart Akta A4 using Tapatalk

Da, uverih se i sam... Igrao sam se jos malo... Memorija blizu 9400mhz a cpu 2160mhz.. u Heawen.u 109 fps.. ubrzo slikam i postavljam najnovije vrednosti.. :)
 
Poslednja izmena:
Ja imam 104fps sa 2500k i 1070gth ovo ne zavisi baš od cpu...

Sent from my GSmart Akta A4 using Tapatalk

Pa ne bih reko da je tako,u sintetickim testovima itekako zavisi,primer heaven 4.4Ghz vs 5.2Ghz u mom slucaju razlika je citavih 3 frejma,sto uopste nije zanemarljivo :)
 
Ne znam ko vas to lagao da ne uzavaju, drugar vratio ne 1 vec 2 1060 zbog coil w u domacoj radnji iz bg-a bez problema, proizvodjac uvazava to kao defekt i garancija se najnormalnije ispostuje...

Ko koga pretumba, naravno da se uvažava kao neispravnost. Lično sam rekalmirao pre 3 meseca GA R9 380 zbog coil whine, jer usred igre odjednom kad krene pa iritira do besvesti. Posle desetak dana dobio drugu karticu doduše u radnji iz Niša, ali reklamacija je rekalamcija nebitno BG, NI, KG ili Negotin.
Zabole me kliker ja dajem parice, oni daju garanciju na proizvod, nisam im plaćao šišarkama.
 
Nazad
Vrh Dno