Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

Ako smatra da je oštećenje značajno, neka kupi nov poklopac baterije u ovlašćenom servisu, a onda neka ga preda na servis. Ne verujem da je originalni poklopac skuplji od 700din.
 
Neka prvo proba HR, verovatno ce srediti zabagovanu kameru.


Sent from my D6503
 
@rotkod

Hvala na dobroj volji, ali nije samo maska, i deo oko ekrana je malo ostecen. Svakako stize nova maska uskoro
 
Poslednja izmena:
Danas sam prvi put isprobao kako radi navigacija. Potpuno tacno i precizno, na vreme najavljuje gde treba skrenuti, cak i kaze ime ulice u koju se ulazi. Probao na par destinacija I svaki put me dovela do samih vrata na zeljenoj adresi. Apsolutno upotrebljiva opcija.
 
Jel te navodi na srpskom, posto su iskustva podeljena

Sent from 640
 
Meni ne radi govor... Glasovno navođenje... Ni na jednom, L550,650,950.
 
Jel reč o "Mape" ili nekoj drugoj navigaciji za lumiu? Ja ne mogu da nađem gde se govor uključuje inače prikaz na ekranu jeste precizan i radi ok.

Jeste, rec je o aplikaciji "Mape". Kada ukucam destinaciju gde zelim da idem I pritisnem "Go", kod mene odmah pocinje glasovno navodjenje, na engleskom. Pretpostavljam da je to zato sto sam ja setovao lokaciju - USA I jezik - engleski - USA (da bi mi radila Cortana). Inace nisam ni gledao gde se podesava glasovno navodjenje posto to kod mene radi po default-u, nisam nista sam dirao.....bas cu pogledati da vidim gde se to podesava....
 
Poslednja izmena:
Ja na 640 nisam ništa podešavao dodatno, region i jezik su na srpskom, i navođenje je krenulo na srpskom.

Sent from 640
 
Ja na 640 nisam ništa podešavao dodatno, region i jezik su na srpskom, i navođenje je krenulo na srpskom.

Sent from 640
Meni nije jasno u cemu je stvar,da li u nekom podesavanju ,sto sad kod mene ne radi a kod nekih radi?Fast insider sam,mozda zbog toga,ko ce znati?
 
Evo,jutros je bilo azuriranje mapa i sad sam napokon dobio glasovno navodjenje ali na engleskom ,iako je sve podeseno na srpski.
 
Recite jel ima jos neko ovaj problem,desi mi se u danu par puta da kada nekog zovem ne cujem da mi zvoni niti da se ta osoba javila,jednostavno nista ne cujem niti kad pricam druga osoba ne cuje,znam da je neki bug ali dal da mu opalim factory reset ili je jednostavno to normalno kod ovog telefona?
 
Posle solidnog restarta se povrati u normali ali krene opet,probacu factory reset.
 
Do danas mi je, kada stigne novi e-mail, telefon davao zvucni signal i u gornjem delu ekrana izbacivao tekstualnu notifikaciju. Na lock-screen je stojala outlook ikonica i broj pristiglih mailova. Danas je, ne znam ni kako ni zasto, pored pomenutih "rekcija" na primljeni mail, izbacio i notifikaciju na outlook plocici na pocetnom ekranu u vidu crnog kruzica u kome je belim ispisan broj novih poruka. No, I kada procitam poruke taj kruzic sa brojem ostaje na plocici. Kada minimiziram plocicu i ponovo je vratim na prvobitnu velicinu, notifikacija nestane, slicno kao i kod promene datuma na plocici kalendara. Zna li neko uzrok ovakvog "ponasanja"?
 
Ima veze za sistemom, nema veze sa telefonom, mislim na hardware...
App outlook kalendar i mail, imaju česta ažuriranja, ali... Neke stvari nisu rešene...
 
Recite jel ima jos neko ovaj problem,desi mi se u danu par puta da kada nekog zovem ne cujem da mi zvoni niti da se ta osoba javila,jednostavno nista ne cujem niti kad pricam druga osoba ne cuje,znam da je neki bug ali dal da mu opalim factory reset ili je jednostavno to normalno kod ovog telefona?
Imao sam ja taj problem na 550 identičan.Posle hard rešeta nisam primećivao vise da se dogadja.Obican restart je resavao problem na par sati.Vrlo iritantan bug posto nikad nisi bio siguran kad ce da se manifestuje i iz kog razloga

Sent from mTalk
 
Poceo je ozbiljno da mi baguje i postaje vec ucestalo. Recimo power dugme uopste ne reaguje (hardverski deluje sve ok sa dugmetom). Pa onda nekad se telefon istripuje kao da drzim Volume down/up, pa kad stisnem samo Power dugme, izbaci mi onu poruku kao za screenshotove (something has changed, there is a new combination for screenshots bla bla).
Touch sve cesce ne reaguje, pre neki dan nisam mogao da se javim jedno 20 sekundi, ne reaguje swipe na gore.. Opet nista od ovog ne deluje kao hardveski problem, posle soft reseta sve opet radi.. Znaci sve cesce baguje softverski i bukvalno me 'blamira' u nekim situacijama, kao recimo ovo sto nisam mogao da se javim pre neki dan..
Strpljenja mi ponestaje.. a tako me mrzi da radim hard reset, ne verujem da ce ista znacajno promeniti na duze staze.
 
Da ne ureknem :d ova moja 550-ica radi podnosljivo, ima manjih bagova ali dosta manje nego pre.

Ipak tromost pocinje da smara, jbga stvarno je potreban brzi hardver sa 2Gb rama, nije bitno koji je OS u pitanju.



Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poceo je ozbiljno da mi baguje i postaje vec ucestalo. Recimo power dugme uopste ne reaguje (hardverski deluje sve ok sa dugmetom). Pa onda nekad se telefon istripuje kao da drzim Volume down/up, pa kad stisnem samo Power dugme, izbaci mi onu poruku kao za screenshotove (something has changed, there is a new combination for screenshots bla bla).
Touch sve cesce ne reaguje, pre neki dan nisam mogao da se javim jedno 20 sekundi, ne reaguje swipe na gore.. Opet nista od ovog ne deluje kao hardveski problem, posle soft reseta sve opet radi.. Znaci sve cesce baguje softverski i bukvalno me 'blamira' u nekim situacijama, kao recimo ovo sto nisam mogao da se javim pre neki dan..
Strpljenja mi ponestaje.. a tako me mrzi da radim hard reset, ne verujem da ce ista znacajno promeniti na duze staze.

Ako imaš garanciju pošalji telefon u servis jer to nije regularno ponašanje i tako ne bi trebalo da se ponaša telefon. Očigledno da imaš problema sa telefonom i da te probleme nemaju ostali bar koliko sam mogao da zaključim i pročitam do sada. Bagovi se ispravljaju sa svakim apdejtom ali meni se čini da ovo nisu bagovi nego da je telefon problematičan, ako grešim neka me neko ispravi ko je imao sličan problem. Naravno voleo bih da rešiš te probleme i da budeš zadovoljan korisnik ali kao što sam već rekao mišljenja sam da su to problemi za servis.
 
Poslednja izmena:
Ako imaš garanciju pošalji telefon u servis jer to nije regularno ponašanje i tako ne bi trebalo da se ponaša telefon. Očigledno da imaš problema sa telefonom i da te probleme nemaju ostali bar koliko sam mogao da zaključim i pročitam do sada. Bagovi se ispravljaju sa svakim apdejtom ali meni se čini da ovo nisu bagovi nego da je telefon problematičan, ako grešim neka me neko ispravi ko je imao sličan problem. Naravno voleo bih da rešiš te probleme i da budeš zadovoljan korisnik ali kao što sam već rekao mišljenja sam da su to problemi za servis.

Kako se onda problem 'resi' sam od sebe posle soft reseta? Ova poruka za screenshotove se desava i kad stisnem lock dugme a i kad double tapujem na navigation bar. Telefon tad istripuje da sam stisnuo Lock + Win dugme kombinaciju (stara kombinacija za screenshotove). Evo danas opet, i opet je pao soft reset..
Realno su ispucali sve zetone sa mnom, kod mene sa svakim updateom sve vise bagova.. odradjujem hard reset pa dajem caletu da ga nosi.
 
E pa sjajno, fon se 2x restartovao u toku razgovora u razmaku od 15 min.
Baterija u oba slucaja 80%+, signal odlican.

Cudi me da je ovako zabagovao jer u poslednja 2-3 meseca radi prihvatljivo, samo sa sitnim bagovima.
Nije hladno pa da to lose utice na bateriju.

Posle toga je obavljen poziv bez problema.




Sent from my D6503
 
E pa sjajno, fon se 2x restartovao u toku razgovora u razmaku od 15 min.
Baterija u oba slucaja 80%+, signal odlican.

Cudi me da je ovako zabagovao jer u poslednja 2-3 meseca radi prihvatljivo, samo sa sitnim bagovima.
Nije hladno pa da to lose utice na bateriju.

Posle toga je obavljen poziv bez problema.




Sent from my D6503

You are holding it wrong :D
 
I meni je to palo na pamet kad sam procitao sta je napisao,sigurno slucajno pritisne dugme za restart dok drzi telefon u toku razgovora.
 
Duhovite dosetke majkrosoftovih svedoka :d

Sent from my D6503
 
550 je zaista aparat sa kojim ne znas uvek na cemu si. Ja sam mislio da je Win 10 na L930 bagovit
 
Nazad
Vrh Dno