Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posmatrajući Philips za 2016 godinu primetio sam da je model 49PUS6101/12 daleko jeftiniji od ostalih (49PUS6401/12, 49PUS6501/12) čak i do 40.000din. Jeste da ima nešto slabije karakteristike, prvenstveno nema Ambilight, ali mislim da vredi za ove pare ili su pak ovi drugi precenjeni.

Što se tiče modela 6501 i 6401,je uglavnom razlika samo u panelu.6501 ima 100hz panel,a model 6401 ima 50hz panel.A ima model 6401,nešto malo bolji razpon boja.
A što se tiče modela 6101,je več nešto slabiji napram ovim modelima.Ima 2 jedrni procesor,nema Androida,ima 50hz panel,ima slabiju svetilnost,ima slabiju pokretnu resoluciju,ima manje memorije,ima manje opcija priključaka.Zato je jeftiniji,napram ostalima modelima.
 
Poslednja izmena:
@majstortv Kakvo misljenje imas o Philips 48pus7600 i kakav je tv inace?

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

Philips tv PUS7600 je bogato opremljen televizor, koji uz jedinstvene mogućnosti poput Ambilighta,nudi jako dobru kvalitetu slike vrlo visokog kontrasta, preciznih boja u skladu sa standardima, i dobru no ne i izvrsnu pokretnu rezoluciju. Vrlo visok kontrast se dodatno može poboljšati lokalnim zatamnjenjem, a tvornički slabije podešena slika relativno dobro popraviti kalibracijom. Ovo je svakako jedan od onih televizora, koji je prije ozbiljnog gledanja potrebno pravilno podesiti, kako umjesto redateljeve nakane ne biste gledali suviše procesiranu, iskrivljenu sliku. Android operativni sustav izgleda drugačije, nego na prošlogodišnjim Philipsovim modelima, sve je posloženo na istom izborniku s velikim ikonama i dobrim odzivom. Ugrađen media player je dobar, no konkurencija Samsunga i LG-ja nudi više. Isto vrijedi i za dodatne mogućnosti navigacije, putem daljinskog upravljača. Gaming performanse, su nešto slabije zbog slabijeg input laga. Što se tiče specifikacija,Ima četverojezgreni (Quad Core)procesor ,100HZ VA EdgeLed panel sa 1400 Hz Perfect Motion Rate pokretne resolucije.Ima i lokalno zatemnenje-Micro Dimming Pro,DVB-T2 tuner sa HEVC kodiranjem,16 GB ugrađene memorije.DCI-P3 raspona boja mu je oko 81.2%,največa svjetlina oko 427 cd/m2,ansi kontrast 5344:1-to je jedan između najviših izmerenih kontrasta što se tiče LCD televizora,crna boja 0.064 cd/m2,dobra uniformiranost panela,što se tiče prikaza prljavog panela-vrlo blag,
skaliranje slike-vrlo dobro za SD i HD materijale,posterizacija-neprimjetan u statici i dinamici,prikazovanje filmova u 24fps-glatka reprodukcija, moguće je aktivirati interpolaciju kroz HD Natural Motion.Ukupno gledano,svakako veoma kvalitetan televizor.
 
Jel moze neko na ovo pitanje da mi odgovori ?
Planiram za 10-tak dana da ga kupim.
Ја сам купио тај телевизор након пар месеци размишљања и истраживања и на крају добио примерак са јаким пробијањем позадинског осветљења и неједнаким осветљењем. Ако постоји могућност, провери мрачне сцене у потпуном мраку.
Нисам једини са оваквим проблемом, а рекламацију за ово не уважавају. Има оних који су добили добре примерке, или су мењали екране и тако решили проблем.
Иначе слика је одлична када има светлости у просторији, нема ничега да смета оку аматера. :)

Послато са Нексус 5х уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Philips tv PUS7600 je bogato opremljen televizor, koji uz jedinstvene mogućnosti poput Ambilighta,nudi jako dobru kvalitetu slike vrlo visokog kontrasta, preciznih boja u skladu sa standardima, i dobru no ne i izvrsnu pokretnu rezoluciju. Vrlo visok kontrast se dodatno može poboljšati lokalnim zatamnjenjem, a tvornički slabije podešena slika relativno dobro popraviti kalibracijom. Ovo je svakako jedan od onih televizora, koji je prije ozbiljnog gledanja potrebno pravilno podesiti, kako umjesto redateljeve nakane ne biste gledali suviše procesiranu, iskrivljenu sliku. Android operativni sustav izgleda drugačije, nego na prošlogodišnjim Philipsovim modelima, sve je posloženo na istom izborniku s velikim ikonama i dobrim odzivom. Ugrađen media player je dobar, no konkurencija Samsunga i LG-ja nudi više. Isto vrijedi i za dodatne mogućnosti navigacije, putem daljinskog upravljača. Gaming performanse, su nešto slabije zbog slabijeg input laga. Što se tiče specifikacija,Ima četverojezgreni (Quad Core)procesor ,100HZ VA EdgeLed panel sa 1400 Hz Perfect Motion Rate pokretne resolucije.Ima i lokalno zatemnenje-Micro Dimming Pro,DVB-T2 tuner sa HEVC kodiranjem,16 GB ugrađene memorije.DCI-P3 raspona boja mu je oko 81.2%,največa svjetlina oko 427 cd/m2,ansi kontrast 5344:1-to je jedan između najviših izmerenih kontrasta što se tiče LCD televizora,crna boja 0.064 cd/m2,dobra uniformiranost panela,što se tiče prikaza prljavog panela-vrlo blag,
skaliranje slike-vrlo dobro za SD i HD materijale,posterizacija-neprimjetan u statici i dinamici,prikazovanje filmova u 24fps-glatka reprodukcija, moguće je aktivirati interpolaciju kroz HD Natural Motion.Ukupno gledano,svakako veoma kvalitetan televizor.
Hvala na recenziji [emoji4] kupljeno [emoji3]

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakvi su Grundig VLX 8573 i 8582?

@drtroad
Zasto si odustao od 8582?
 
Kakvi su Grundig VLX 8573 i 8582?

@drtroad
Zasto si odustao od 8582?
Zbog procitanih postova ovde na forumu, u radnji gde sam ga video stavili su LG i Samsung u full hd varijanti ispred 4K grundig i naravno Sony je uvek na prvom mestu. Cak sam planirao da uzmem 48" grundig 8582 medjutim otkrio sam da na kp ima dosta povoljnijih tva. I tako ponovo Sony. :)
 
Gledao sam veceras izlozen 55" 8582. Ni u cemu me nije impresionirao da bih pozeleo da ga kupim. Prvenstveno sam gledao Grundig jer ih imam po dobroj ceni ali dzaba, nicim me nije kupio (a ni ja njega).

Trazim dalje...
 
Jeste, matorci ga koriste svakodnevno :) (da ne ureknem). Koristio sam ga par godina kao monitor/TV dok nisam presao na B650, ali je vreme da se predje na nesto vece za TV i nesto manje za monitor.
 
Tragicno je to sto trazeci naslednika za Panasonic 50" G30 u velicini od 65" ne vidim nista ispod 3k evra, a da ima istu, a ne bolju sliku od Panasonic-a starog 5 godina koji je kod Madjara kostao manje od 1000 evra :S:
 
@Delija
Bas o tome i ja razmišljam ovih dana. Ali, će, izgleda Panasonic da me služi još neko vreme.
Zanima me kakvi su Sony modeli koji su ovde masovno preporučivani unazad nekoliko meseci (w905, x850..) u rangu do 1200e, u odnosu na poslednje midrange Panasonikove plazme G30, ST60?

Sent from my JY-S3 using Tapatalk
 
Koliko sam ispratio, nista ispod KD-65XD9305 posle Panasonic plazme nema smisla.
 
Poslednja izmena:
@Delija
Bas o tome i ja razmišljam ovih dana. Ali, će, izgleda Panasonic da me služi još neko vreme.
Zanima me kakvi su Sony modeli koji su ovde masovno preporučivani unazad nekoliko meseci (w905, x850..) u rangu do 1200e, u odnosu na poslednje midrange Panasonikove plazme G30, ST60?

Sent from my JY-S3 using Tapatalk
Posle gledanja baš tih modela na kraju sam uzeo UHD Sony 55X8509C i odličan je.
Slika je ekstra, uglovi su manji kao što VA panel i dozvoljava ali je krevet ispred TV-a pa nemam nikakav problem, zvuk je lošiji, fali mu dubina bas...
Košta 1.150€ i mislim da za taj novac ne može ništa bolje da se uzme.

To je prošlogodišnji model (oznaka C) i njega preporučujem, dok su ovogodišnji modeli (oznaka D) svi sa IPS panelom umesto VA i slika je mnogo lošija. Jedini sa VA ove godine je valjda serija 9 (čitaj najjači i najskuplji)
 
Tragicno je to sto trazeci naslednika za Panasonic 50" G30 u velicini od 65" ne vidim nista ispod 3k evra, a da ima istu, a ne bolju sliku od Panasonic-a starog 5 godina koji je kod Madjara kostao manje od 1000 evra :S:

mnogo tražiš :)

Meni je posle plazme ok legao ovaj Panasonic sa VA panelom. Jedino što moraš skroz upravno da ga gledaš za 100% dubinu :)
 
Posle gledanja baš tih modela na kraju sam uzeo UHD Sony 55X8509C i odličan je.
Slika je ekstra, uglovi su manji kao što VA panel i dozvoljava ali je krevet ispred TV-a pa nemam nikakav problem, zvuk je lošiji, fali mu dubina bas...
Košta 1.150€ i mislim da za taj novac ne može ništa bolje da se uzme.

To je prošlogodišnji model (oznaka C) i njega preporučujem, dok su ovogodišnji modeli (oznaka D) svi sa IPS panelom umesto VA i slika je mnogo lošija. Jedini sa VA ove godine je valjda serija 9 (čitaj najjači i najskuplji)


Kod nas dobijaš za iste pare kao sony x8509c, dosta bolji televizor.Sa odličnom tehnologijom, i samom elektronikom.Što se tiče slike vrhunski televizor.
http://www.makspro.si/index.php/led...s&utm_campaign=ceneje_products&utm_content=pp

https://youtu.be/eTQXopCf5qk
 
PANASONIC TX-40CX700E ------- 77.990 RSD (oko 635 evra)

Ima li sta bolje za ove novce (+ 10%)?

Osnovna merila:
1. Kvalitet slike (do pre 2 god. svi su samo gledali TV i jedino merilo je bilo sto bolja slika).
2. Dugotrajnost. Daju u .... garanciju 5 god. Valjda ima veze koje su komponente u TV. Ne bi dali toliku garanciju na los TV.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno