Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U cemu je fora sa garancijom za sony televizore, zasto neke radnje trenutno daju 5 godina na sve modele, a vecina daje standardne 2 godine? Garanciju svakako ne daje sama radnja, pa mi nije jasno otkud ova razlika.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
 
Ako neko daje 5 godina verovatno je daje sam sony preko svog zastupnika.
Nikako drugacije ne moze.

To je verovatno da se malo uguse madjari.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
U cemu je fora sa garancijom za sony televizore, zasto neke radnje trenutno daju 5 godina na sve modele, a vecina daje standardne 2 godine? Garanciju svakako ne daje sama radnja, pa mi nije jasno otkud ova razlika.

Sent from my XT1068 using Tapatalk

2 godine bezplatne garancije se mora dat po zakonu,a za svaku godinu više se doplača.Barem kod nas je tako.
 
2 godine bezplatne garancije se mora dat po zakonu,a za svaku godinu više se doplača.Barem kod nas je tako.
Ovde je bila promocija 5 godina, bez doplate.

Početkom jula sam kupio nov Sony TV, i iz sonija su mi poslali mejl sa aktivacionim kodom kojim sam produžio zvaničnu garanciju sa dve na pet godina.
Ne znam da li promo još uvek važi. Čini mi se da je bilo do 15. jula
 
Ovde je bila promocija 5 godina, bez doplate.

Početkom jula sam kupio nov Sony TV, i iz sonija su mi poslali mejl sa aktivacionim kodom kojim sam produžio zvaničnu garanciju sa dve na pet godina.
Ne znam da li promo još uvek važi. Čini mi se da je bilo do 15. jula

Da, ponekad imaš i bez doplate 5 godina,ali to nije uvijek.
 
A malo i ciste stari lager pa mozete da zabodete i neki demo model koji je stajao par meseci u radnji.A privlace kupce duzom garancijom.Pisao je ovde vec neko da je kupio nov tv kod nas u jednoj poznatoj radnji koja pocinje na t.... pa kad mu je stigao tv i proverio imao je 3100 sati rada.
Naravno odmah ga vratio.
Naravno moze se dobiti i nov neraspakovan tv sto bi i trebalo da bude tako ali krastavac ovo je ipak srbija i ovde sve moze.
Pa zato treba dobro otvoriti oci i proveriti sta se kupuje.Da posle ne bi kukali.
 
A možete kao ja npr. da pošaljete TV šverceru na reklamaciju (po dogovoru), i da više nikad ne vidite ni TV niti dobijete švercera na telefon.

Zato pamet u glavu i samo domaća kupovina, sa što dužom garancijom.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
A malo i ciste stari lager pa mozete da zabodete i neki demo model koji je stajao par meseci u radnji.A privlace kupce duzom garancijom.Pisao je ovde vec neko da je kupio nov tv kod nas u jednoj poznatoj radnji koja pocinje na t.... pa kad mu je stigao tv i proverio imao je 3100 sati rada.
Tako rade i sa laptopovima.
Izlozbenim primercima smanje cenu i stave na sajt.
Doduse, kad ih pitas je li fabricki upakovan ili je bio izlozen u radnji, kazu istinu.
 
A malo i ciste stari lager pa mozete da zabodete i neki demo model koji je stajao par meseci u radnji.A privlace kupce duzom garancijom.Pisao je ovde vec neko da je kupio nov tv kod nas u jednoj poznatoj radnji koja pocinje na t.... pa kad mu je stigao tv i proverio imao je 3100 sati rada.
Naravno odmah ga vratio.

To sam bio ja. :D

Posle sam isti TV kupio u Gigatronu. U radnji su imali samo izložen model, zvali magacin da provere da li ima neraspakovanih, ima, zvaće me za dan, dva kad stigne kod njih.
Zovu, otvorimo zajedno TV u radnji, odmah se vidi da je sve fabrički zapakovano, uključimo TV na licu mesta, 0 radnih sati.
Datum proizvodnje: jun 2016. Promo garancija 5 godina koju daje Sony.
To je sve bilo početkom jula.
Plus, imali su baš tada vikend akciju, 20% popusta na sve televizore.
Super sam prošao, a i zaslužio sam posle onog fijaska sa Tehnomanijom.
TV je Sony W756C, i odličan je, jedino su mu uglovi gledanja malo slabiji zato što je VA panel, ali kad se odradi kalibracija, ni to nije strašno.

Odem baš danas na Gigatronov sajt za isti model TV-a i vidim da je neko ostavio komentar da su mu prodali korišćen primerak. Srbija.
 
Poslednja izmena:
Razmisljam se izmedju 2 modela :)

LG lf6520 50 "
Panasonic ds630 50 "

Bitno mi je da su 100 hz paneli, da imaju 3 hdmi konekcije sto koliko sam razumeo oba imaju.
Posto koristim android box smart nije primaran a i 3d mi vise dodje kao gimmick, ako je za slicnu lovu nek ga ima zbog dechice :) 4k me ne zanima za sada

Kvalitet slike za gledanje HD filmova i posto je " everyday sbb tv " gledanje sbb kablovske.

Koji je bolji za ove 2 stvari a da je oko 600 - 650 eura ?

p.s. Gledao sam 42 lf652v lg kod rodjaka i hd televizija je solidna ali d3 vec nije sjajan i da cak kazem razocaravajuc :-/ tako da sam vec nagnut ka Panasonicu, doduse nije uradio kalibraciju ali koliko sam razumeo LG vec ima dobru fabricku kalibraciju ?

p.s. 2 :) Mozda i Sony 705, 50W756C ??
 
Poslednja izmena:
To sam bio ja. :D

Posle sam isti TV kupio u Gigatronu. U radnji su imali samo izložen model, zvali magacin da provere da li ima neraspakovanih, ima, zvaće me za dan, dva kad stigne kod njih.
Zovu, otvorimo zajedno TV u radnji, odmah se vidi da je sve fabrički zapakovano, uključimo TV na licu mesta, 0 radnih sati.
Datum proizvodnje: jun 2016. Promo garancija 5 godina koju daje Sony.
To je sve bilo početkom jula.
Plus, imali su baš tada vikend akciju, 20% popusta na sve televizore.
Super sam prošao, a i zaslužio sam posle onog fijaska sa Tehnomanijom.
TV je Sony W756C, i odličan je, jedino su mu uglovi gledanja malo slabiji zato što je VA panel, ali kad se odradi kalibracija, ni to nije strašno.

Odem baš danas na Gigatronov sajt za isti model TV-a i vidim da je neko ostavio komentar da su mu prodali korišćen primerak. Srbija.

"Zalutao" mu outlet primerak.
 
Isto se i meni desilo 2008. godine u HC samo što nije bilo tako drastično već je radio "samo" 732h.

TV je došao upakovan u neku kutiju u stanju raspada, što je bio prvi znak za oprez. Nakon provere i utvrđenog stanja sutradan im vratim TV a oni se još kao čude i pitaju me kako znam da je radio toliko ... Srbija...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Koliko vidim na kp se w805c moze naci za ispod 700 eura i sad je pitanje da li vredi dati 100 eura vise u odnosu na lg lf652 po pitanju same slike i kvaliteta ? Mislim 50 eura dole gore jer ipak se tv uzima za bar narednih 5 - 8 godina :) bar ...
 
Sony w705c modeli su u veličini 32,40,48,i svi imaju 50HZ panele.A 756 model svih veličina , imaju svi 100HZ panele.Što se tiče još kvalitet slike između Lg 652 i Sony modela 805,se naravno vidi.Sony ima bolji kontrast ,ostrinu,uniformiranost samog panela,manje uočljiv efekt prljavog ekrana,i nešto bolje skaliranje SD i sadržaja.Ali ima Lg model, veoma dobru reprodukcijo boja,dobru pokretnu rezoluciju što je važno ljubiteljima sporta,dobar ugrađeni multimedijalni reproduktor, i naravno veči kut gledanja.
Ali u večini važnih specifikacija,je Sony bolji odabir.
 
Poslednja izmena:
Sony w705c modeli su u veličini 32,40,48,i svi imaju 50HZ panele.A 756 model svih veličina , imaju svi 100HZ panele.Što se tiče još kvalitet slike između Lg 652 i Sony modela 805,se naravno vidi.Sony ima bolji kontrast ,ostrinu,uniformiranost samog panela,manje uočljiv efekt prljavog ekrana,i nešto bolje skaliranje SD i sadržaja.Ali ima Lg model, veoma dobru reprodukcijo boja,dobru pokretnu rezoluciju što je važno ljubiteljima sporta,dobar ugrađeni multimedijalni reproduktor, i naravno veči kut gledanja.
Ali u večini važnih specifikacija,je Sony bolji odabir.

Hvala :) Kakvo ti je misljenje izmedju Panasonic Ds630 vs w805c modela ? Ako ti nije previse cimanja :)
 
Hvala :) Kakvo ti je misljenje izmedju Panasonic Ds630 vs w805c modela ? Ako ti nije previse cimanja :)

Pa tu sta negdje,što se tiče kvalitet slike,mada je meni nešto bolja slika na Panasonicu.A ima Panasonic bolje mogučnosti kalibracije.Jedini minus kod tog modela Panasonica je,da ne podržava DTS zvuk,i ima nešto uži kut gledanja, napram drugim televizorima sa VA panelima,i nema Firefox smart.Tu je Sony bolji,kod tih specifikacija.
 
Jedini minus kod tog modela Panasonica je,da ne podržava DTS zvuk,i ima nešto uži kut gledanja, napram drugim televizorima sa VA panelima,i nema Firefox smart

Hvala, svakako mi je zvuk povezan sa AVR a i imam vec android box na koji smo se navikli u kuci. FInalno :) Signal sa kablovske koji nije HD da kazem SD signal koji od ta dva bolje skalira i koji je bolji za svakodnevu upotrebu ?

p.s. mala napomena, dolazim sa Panasonic plazme pa smo malo razmazeni kvalitetom obrade SD signala :)
 
Hvala, svakako mi je zvuk povezan sa AVR a i imam vec android box na koji smo se navikli u kuci. FInalno :) Signal sa kablovske koji nije HD da kazem SD signal koji od ta dva bolje skalira i koji je bolji za svakodnevu upotrebu ?

p.s. mala napomena, dolazim sa Panasonic plazme pa smo malo razmazeni kvalitetom obrade SD signala :)

Panasonic DS630E sa stajališta kvalitete obrade signala i prikaza raznih sadržaja, ostvaruje vrlo dobre performanse.Tako,da ima dobro skaliranje SD i 720p HD sadržaja.
Nešto slično važi i za Sony,mada mislim,da je tu Panasonic nešto bolji.
 
Razmisljam se izmedju 2 modela :)

LG lf6520 50 "
Panasonic ds630 50 "

Bitno mi je da su 100 hz paneli, da imaju 3 hdmi konekcije sto koliko sam razumeo oba imaju.
Posto koristim android box smart nije primaran a i 3d mi vise dodje kao gimmick, ako je za slicnu lovu nek ga ima zbog dechice :) 4k me ne zanima za sada

Kvalitet slike za gledanje HD filmova i posto je " everyday sbb tv " gledanje sbb kablovske.

Koji je bolji za ove 2 stvari a da je oko 600 - 650 eura ?

p.s. Gledao sam 42 lf652v lg kod rodjaka i hd televizija je solidna ali d3 vec nije sjajan i da cak kazem razocaravajuc :-/ tako da sam vec nagnut ka Panasonicu, doduse nije uradio kalibraciju ali koliko sam razumeo LG vec ima dobru fabricku kalibraciju ?

p.s. 2 :) Mozda i Sony 705, 50W756C ??

Tesko ces naci ds630 ,ja kad sam ga uzimao pre mesec dana,samo ga je gigatron imao ,i pogodio sam vreme akcije i bio je 89 hiljada,posle je skocio na 100 ,a sada ga nemaju vise.Kod Madjara ,niko nije imao ovaj model ,a i nije bilo isplativo jer su imali neke ludacki visoke cene.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno