Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

Za sad je 10~15% max oc 1080 vs 980ti sta ce da bude tek ce da vidimo... Rezultati su dosta sarenoliki tako da je sve ovo trenutno stanje a tek za mesec dva imacemo jasniju sliku, verujem da ce ta razlika da bude negde oko stabilnih 25%... Ja je sigruno kupujem samo da se pojavi neko resenje za podizanje napona pa cemo videti mozda i radnije sta je realno posto vec imam 980ti G1...
 
Da ces da je kupis nisam sumnjao ni najmanje :D
U svakom slucaju resice se situacija iz prve ruke i dobicemo poredjenja kako treba a ne ovo
polovicno sa neta.
 



Test MSI GTX1080 GAMING X...OC potencijal = bruka...naravno nijedna karta nije ista, dobro je to rekao...sada nakon ovog koliko je bitno da imamo 8+6 ili 8+8 pin hmmm..
 
Poslednja izmena:
Zakomplikovali su bez potrebe sa tim gpu boost 3. Ne mozes manuelno kartu da odrzis na vrednostima koje zadas.
Ovde definitivno treba custom bios ali sta ce raditi svi oni "mucenici" koji bi da overklokuju ali da se pridrzavaju pravila?
Svi su osudjeni na max 2050 Mhz i nesto preko, zavisi od primerka. Envidija je zaista ispala "prezervativ" :d da ne koristim prostiji izraz :D
Napravili su tu restrikciju ne znam iz kog razloga.

P.S. Onaj lik iz Galaxa je potvrdio da uprkos sitnom procesu cipovi su izuzetno izdrzljivi i da nema bojazni da ce da crkavaju na vecim naponima.
 
Po ovom testu je 1080 G1 razocaravajuca, ispadne da stampana ploca uopste nije promenjena. U poredjenju sa FE ima totlano iste performanse.
 
Pa da, to i jeste fazon. Mislim da G1 uopste nema custom PCB vec su samo nabacili ovo fensi i "bolje" hladjenje po nesto nizoj cijeni od FE. Isti slucaj je i sa EVGA SC modelom. Karte koje bi mogle donijeti prevagu u odnosu na FE su MSI Gaming Z, EVGA FTW, Asus Strix, Zotac AMP Extreme i u buducnosti najvjerovatnije MSI Lightning, Asus Matrix kao i EVGA Classified.

Ne znam, meni je sve ovo i dalje sve nekako cudno... Par stranica nazad je bio video kako se GTX1080 jadna muci i znoji u GTA V na 2560x1440 a sad Mesija okaci video gdje ista razvaljuje u toj igri na prilicno vecoj rezoluciji 3440x1440. Pa negdje procitam kako iznad 2030MHz nema sanse da ide a negdje da na 2100MHz sasvim stabilno radi 24/7 i naravno da je tu ona silicijska lutrija ali opet... Nista mi nije jasno.
 
Pa, bre, @kenzo,
zar ne vidis da su na 3440x1440, oba MSAA u GTA V potpuno iskljucena. Ne znam tacno koliko oduzima perfomanse 4XMSAA ON ili OFF, ali, razlika izmedju 4XMSAA i 8XMSAA je oko 25%. Pa, na 2560x1440 besno overklokovana 980Ti ne moze da se izbori ni sa 2XMSAA, tako da je, skoro isto i sa referentnom 1080, nema tu nikakve misterije....:trust:
 
Tacno tako MSAA unistava performanse u GTA V, ugasis MSAA svaka karta poleti :)
 
Gledajuci da je 980ti G1 bila perfektna, ispadne da ce sada u gigabytu to biti extreme verzija. Po svim sudecim testovima od bilo kojeg proizvodjaca imacemo nekoliko verzija iste kartice i cene po tome. Znaci 1080 ce ici od 700-1000evra po nasu zalost.
 
Mozes da zalis koliko hoces, ali eno u Benchmark Shopu Asus/Gigabyte Founders Edition za 102k.:)
 
Poslednja izmena:
Meni nije jasno,
FE 1080 102K, MSI 980TI 97K.
Razlika u Evropi izmedju FE 1080 vs MSI 980Ti je oko 160E. Po tim cenama, MSI 980Ti bi trebalo da bude oko 78K.......( valjda nisam reko' nesto sto ne treba :eyebrows: )
 
Cekaj da se pojavi GTX1070, pa se onda buni za cenu GTX980Ti. :d
 
Mislio sam cene kod madjara. Sto se tice nasih uvoznika to je druga prica.
 
Pa da, to i jeste fazon. Mislim da G1 uopste nema custom PCB vec su samo nabacili ovo fensi i "bolje" hladjenje po nesto nizoj cijeni od FE. Isti slucaj je i sa EVGA SC modelom. Karte koje bi mogle donijeti prevagu u odnosu na FE su MSI Gaming Z, EVGA FTW, Asus Strix, Zotac AMP Extreme i u buducnosti najvjerovatnije MSI Lightning, Asus Matrix kao i EVGA Classified.

Ne znam, meni je sve ovo i dalje sve nekako cudno... Par stranica nazad je bio video kako se GTX1080 jadna muci i znoji u GTA V na 2560x1440 a sad Mesija okaci video gdje ista razvaljuje u toj igri na prilicno vecoj rezoluciji 3440x1440. Pa negdje procitam kako iznad 2030MHz nema sanse da ide a negdje da na 2100MHz sasvim stabilno radi 24/7 i naravno da je tu ona silicijska lutrija ali opet... Nista mi nije jasno.


Stvari kod GTX 1080 su jasne, bar vec neko vreme.

Karta po difoltu moze da se overklokuje u 99% slucaja na 2050 Mhz stabilno.
Sve preko toga zavisi od primerka a ima ih.

Za neki ozbiljniji klok treba veci napon koji je zakljucan na 1.050v softverski u biosu i 1.25v hardverski.

Ni jedna karta od navedenih nece preci taj klok ukoliko ne bude fabricki imala modovan bios ili ti bar neku dual verziju.
Dzabe i fensi naponska sekcija i nabudzeni pcb ako je limitirana u biosu.

Za Gigabyte G1 sam vec pricao da je to sada niza klasa, zaboravih mu sada ime na forumu ali covek me napade bez razloga sto sam uopste rekao da ta karta
vise nije to, to i da za mene ne zasluzuje paznju.

U pogledu performansi, GTX 1080 je izuzetno jaka karta, vise nego sto to neki ocekuju i misle. 4k naslove mozes da igras sasvim solidno. Kao sto vidis pregura se i tih 60 fps i to bez overkloka.
Za 4k ti AA i ne treba nesto posebno, bitniji su detalji a svi testovi su radjeni na Ultra, znaci na maksimalnim postavkama, uglavnom.

Eto nadam se da sam uspeo nesto da ti pojasnim. Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Odlicno. Sad samo ostaje ono teze pitanje : 4K 60Hz, G-Sync 1440p 144Hz/165Hz ili Ultrawide monitor a da je ispod 1000€...
 
Ljudi, polako bre, sa tim 2K i da ne govorim 4K rezama, i 144hz i 60hz....
Pustite te sajtove i neke video testove.
Vec dve - tri godine, od gtx780, preko 980 i 980Ti, igram se na 60fps.na 1080p., 1440p i 4K ( preko DSR-a ) i znam dosta dobro, koliko je potrebno graficke snage za sve te rezolucije kroz razne igre. Znam i vrlo dobro, koliko znace AA postavke i koliko dobro izgledaju igre na 2K i 4K , kada se grafika postavi na maximum ( kod manje zahtevnih igara), nije fora, terati igre bez AA postavki,.....recimo, neke igre na fuull HD sa 8XMSAA, bolje izgledaju nego 2XMSAA na 1440p, dakle, ima smisla taj AA u svakom slucaju, ne dobijas nista u takvom slucaju zbog vise rezolucije ( probao sam, pa znam :type:)...
Onak ko kupuje 2k i 4K monitor, neka dobro analizira i pogleda, koje perfomanse moze da ocekuje od 1070 i 1080 na ovim rezolucijama( tu pre svega mislim na overklok potencijal), da bi znao sta tacno moze da ocekuje.
Gtx 1080 nije kartica za 4K, za 2K je skoro pa odlicna, ali, ipak mora kod dosta igara da se smanjuju graficke postavke. Znaci ovo pricam iz licnog iskustava ( valjda je to najmerodavnije ), i znam dobro kakva je situacion' sa tim high gamingom.....
 
^
Da da, skroz si u pravu, samo slusam ove puste snove i ne verujem sta ljudi pricaju hehehe :p
 
@reviewsrb

Kada jednom probaš 144hz gsync monitor, nema povratka na 60hz. Baš kao što je svojevremeno bilo kod prelaska sa hdd-a na ssd. :)

Fps i ne mora da ti bude zakovan za 144, jer gsync radi posao.

P.S.

Ne možeš suditi o kvalitetu slike na osnovu dsr-a. DSR ti dođe kao brute-force AA na monitorima nižih rezolucija.
 
Poslednja izmena:
To jeste ali je tesko dostici 144 frejma sa jednom kartom uvek i svugde. Ipak treba dve karte.

Sto se tice 4k, kako god okrenes moci ce da se igra. Negde sasvim korektno, negde malo nategnutno.
Meni je Crysis 3 i dalje referenca kako igra treba da izgleda i kada je rec o zahtevnosti.
U njemu AA ne igra neku posebnu ulogu koliko igraju detalji. Smanji detalje i igra vise nije tako raskosna i lepa. Ugasi AA i fakticki ne gubis nista specijalno.

 
Sa gsyncom ni ne moraš dostići 144 frejma, bitno da on održava sinhronizaciju i kada je fps niži. Nemaš potrebu kao ranije da ciljaš 60 i samo 60.
 
Znam to ali bi bilo najidealnije kada bi fiksirao na tih 144 frejma. Sto je vece osvezenje to je fluidnije igranje.
Generalno ako vec imam monitor od 144Hz gledacu da ga iskoristim maksimalno ako mogu, ako ne, zadovoljicu se sa trenutnim mogucnostima,
bas onako kako kazes.
 
Sta znam, mnogi misle AA moze da se smanji, na 2k i 4K, nepotreban je.
Moje iskustvo je, bolje i biti na nizoj rezoluciji, sa mnogo visim AA, nego na visoj rezoluciji, sa nizim AA. Mislim, da imam bas dobar i ostar vid, pa mogu da primetim i neke sitne razlike u grafici i ja tako vidim ove stvari sa AA postavkama...
U svakom slucaju, kao sto sam i reko', mislim, da svako treba dobro da razmisli i da analizira sta hoce od 2K i 4K reze, i da onda pazari i grafu i monitor na osnovu svojih afiniteta, jer, ipak je velika lova u pitanju, i treba sloziti izbalansiranu konfiguraciju :type:.....
 
Nazad
Vrh Dno