Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

Ljudi jel ima neko iskustva sa Canon 500D? Naleteo sam na polovan sa oko 10.000 okidanja, sa batery gripom i dodatnom baterijom, karticom 8gb i torbicom za 200e. Jel se isplati? Bez objektiva...
 
Mislim da je 40D za nesto vise para bolja kupovina.
 
Izvinjavam se, ne znam da li je ovde najbolje da postavim ovo pitanje.

Imam vec duze vreme stari Nikon D700 pa razmisljam uskoro da ga menjam. Mozete li mi dati neke preporuke za FF DSLR aparate (da ne budee samo nesto preskupo, verovatno cu ionako traziti polovno)? Da li je dobar izbor Nikon D750 koji se provlaci kao "naslednik"?

Ovaj mi je presao bas previse (ne znam ni za koliko bih mogao da ga prodam):

RESULTS

Shutter count

1116081
 
Poslednja izmena:
Ako je toliko prešao čuvaj ga, još pogotovo ako si ti to ispucao....tu je bilo rafala da te bog sačuva :D
 
Nisam sve, ali mislim vise od pola. Rafal radi kao sat. :D

I ja smatram da ne mogu da uzmem neke pare nazalost. Vidim da po foto berzi prodaju za bas smesne pare D750, D810 i slicne DSLR aparate pa neko ko ima iskustva sa njima ako moze nek napise.
 
Da li stvarno mislis da iko normalan prodaje za te pare aparat koji je nov najjeftiniji 1650e za D750 i 2300e za D810 ;-)

Pa ne znam iskreno, sa foto berze nikada nisam uzimao. Ja sam moj D700 uzeo za 650e koliko se secam pre par godina. Znam da je star, ali tada je ja mislim drzao neku cenu.

Kakav je D610? Znam da je D600 imao problem pa su ga ispravili sa D610, ali nisam siguran kakav je i da li vredi para? Nesto kao D700, samo novije, bi bilo savrseno. Jedina njegova mana je sto bezi fokus povremeno.
 
mali off. jel to bez servisa izdrzao milionce?

koja je onda finta da kazu ljudi da sa 150k crkava?

koliko moze da se ocekuje na najlosijem nikonu, d3300?
 
Da, da, 770% iskoriscenost :D

Pa nije samo 1500, video sam za 600-700e d810, slicno i d750.

To si mozda video one oglase prevare sto postavlja strani bot koji ti trazi da preko western union platis pa da ti posalje. Ovo je da izbegne koliko-toliko zakonsku odgovornost kada te prevari i ne posalje. Za 600-700 nema ni zestoko izrabljeni d810... :)
 
mali off. jel to bez servisa izdrzao milionce?

koja je onda finta da kazu ljudi da sa 150k crkava?

koliko moze da se ocekuje na najlosijem nikonu, d3300?

Može sutra da ti crkne zavesica, može na 99999, može i na 500000, nema pravila.

Vidim da po foto berzi prodaju za bas smesne pare D750, D810 i slicne DSLR aparate pa neko ko ima iskustva sa njima ako moze nek napise.

Ma sve je to legit, daj dva komada za poneti. Baš ne pratiš cene, naravno da je fejk oglas, kao što kaže Nitro ima tih stranaca što pokušavaju da prevare, tuga je što se takvi oglasi ne brišu, pa neko neupućen kao ti može i da se upeca.
 
Poslednja izmena:
Znaci dobro je sto sam postavio pitanje ovde :) Do sada sam uzimao samo na KP polovne stvari pa lagano vidis po pozitivnim ocenama, a ovde to nema. Bas nisam pratio stvari oko fotoaparata zbog drugih obaveza pa se sad polako vracam.

@ed_hunter3

Ja nisam radio servis, kao sto kazu gore, nema to veze, nemas default brojku.
 
Poslednja izmena:
taj tvoj je bas mrcina onda! znam da niko ne moze biti siguran sa time, ali sam generalno mislio da li znate da li postoji neka razlika izmedju jeftinih i skupih nikona?
 
Postoji razlika, mnogo su vece sanse da ce skuplje, bolje, telo vise klase da traje duze. Ali, to nije bauk, to je nesto sto se menja pa ti aparat bude kao nov, i ne kosta milion eura, kosta od 100 do 200, ali uglavnom vecina ljudi nikada ne zameni tu zavesicu, bez obzira da li su i treci vlasnici 7-8 godina starog tela. Ta cela prica sa zavesicom je ista kao i ona sa megapixelima, milisekundama kod monitora, ili kilovatima napajanja, istinita koliko i postojanje duhova i vestica, i ljudi ih se plase :d
 
ocu da dajem 100 ili 200 evra na zamenu zavesice na aparatu koji je placen ispod nov 200 kad se odbije cena objekitva.

tripujem se jer volim da pravim timelapse, ispucao sam ko zna koliko hiljada slika zbog toga, 2k+ po timelapse-u. ali od tog sporta nema nista na dslr vidim ja.
 
Naravno da ko je dao 200e za aparat nece dati za zamenu zavesice 100-200e ali ko je dao mnogo vise para njemu nece biti mnogo da da 100-200e.
 
Drugari jel se isplati doplata od oko 140e za Canon 700D umesto 1200D?
 
Ajd i ja da postavim jedno pitanjce, pošto već nedelju dana bijem glavu oko toga.

Razmatram več neko vreme nabavku malo boljeg mirrorless-a ili nekog kompaktnijeg DSLR-a, okvirni budžet bi bio 500-600€ za telo + objektiv.

Za početak bi prioritet bili ease-of-use, tj. da mogu i supruzi da ga dam i da može da ga koristi manje više kao point-and-shot, a da meni ostavi dovoljno prostora za igranje i obnavljanje gradiva oko fotografije (bar 10 godina se nisam igrao sa otvorom blende, ekspozicijom i ostalim parametrima).

Takođe, prioritet je i kvalitetan video, kao i da aparat gabaritno ne bude prevelik, mada imam Canon SX260 da služi kao id1ot za nosanje.

Nekako mi za oko zapali Sony Alpha 5100 i 6000 (više naginjem ka 6000 zbog EVF), ali rekoh da pitam ovde, možda ima neke bolje alternative u tom rangu.
 
Poslednja izmena:
Za te, a i neke vece pare, nema nista bolje od A6000.
 
Ajd i ja da postavim jedno pitanjce, pošto već nedelju dana bijem glavu oko toga.

Razmatram več neko vreme nabavku malo boljeg mirrorless-a ili nekog kompaktnijeg DSLR-a, okvirni budžet bi bio 500-600€ za telo + objektiv.

Za početak bi prioritet bili ease-of-use, tj. da mogu i supruzi da ga dam i da može da ga koristi manje više kao point-and-shot, a da meni ostavi dovoljno prostora za igranje i obnavljanje gradiva oko fotografije (bar 10 godina se nisam igrao sa otvorom blende, ekspozicijom i ostalim parametrima).

Takođe, prioritet je i kvalitetan video, kao i da aparat gabaritno ne bude prevelik, mada imam Canon SX260 da služi kao id1ot za nosanje.

Nekako mi za oko zapali Sony Alpha 5100 i 6000 (više naginjem ka 6000 zbog EVF), ali rekoh da pitam ovde, možda ima neke bolje alternative u tom rangu.


Mene je Sony NEX-5R razočarao.

Previše sam očekivao od aparata u tako malom formatu.

Ne mislim na same fotografije koliko na stvari popur softvera koji mi je neintuitivan do krajnosti, tehnički loše rešenim interfejsom koji niti je prilagođen za navigaciju preko dugmića niti preko touch screena.

Fleš koji je malo bolji od mobilnog telefona.

Posle iskustva sa njim okrenuo sam se Canon 100D kao najmanjem klasičnom DSLR-u.

Ja sam na kraju uzeo Canon 700D +18-55mm IS STM.

Pogledajte prilog 191663

Tu nema greške, nekako je best buy.
 
Poslednja izmena:
Kupovina entry level dslr ili bilo kog aps-c sokocala ispod 1k bilocega, umesto MILC sistema u 2016 godini je posledica neinformisanosti/neupucenosti...
 
Ajd i ja da postavim jedno pitanjce, pošto već nedelju dana bijem glavu oko toga.

Razmatram več neko vreme nabavku malo boljeg mirrorless-a ili nekog kompaktnijeg DSLR-a, okvirni budžet bi bio 500-600€ za telo + objektiv.

Za početak bi prioritet bili ease-of-use, tj. da mogu i supruzi da ga dam i da može da ga koristi manje više kao point-and-shot, a da meni ostavi dovoljno prostora za igranje i obnavljanje gradiva oko fotografije (bar 10 godina se nisam igrao sa otvorom blende, ekspozicijom i ostalim parametrima).

Takođe, prioritet je i kvalitetan video, kao i da aparat gabaritno ne bude prevelik, mada imam Canon SX260 da služi kao id1ot za nosanje.

Nekako mi za oko zapali Sony Alpha 5100 i 6000 (više naginjem ka 6000 zbog EVF), ali rekoh da pitam ovde, možda ima neke bolje alternative u tom rangu.

Meni je bio A6000 meta ali je cena presudila i uzeo sam Canon Eos M.Realno sjajno me i M služi ali A6000 mi je nekako kompaktniji,bolje leži u ruci i moožda je za nijansu lakši.
 
Kupovina entry level dslr ili bilo kog aps-c sokocala ispod 1k bilocega, umesto MILC sistema u 2016 godini je posledica neinformisanosti/neupucenosti...

Primećeno je da zagovaraš MILC ;) ali ne može se tim sprčenim spravicama ugoditi svima, tako da tvoj generalni pristup ne prolazi.

EVF, ergonomija, "ugrađeni blic", skup aksesoar, jel dovoljno?
 
Poslednja izmena:
Te sprcene spravice, kako si ti to maliciozno primetio ;) imaju vise moderne tehnologije u sebi koja koristi fotografu, nego DSLR-ovi...
 
Primećeno je da zagovaraš MILC ;) ali ne može se tim sprčenim spravicama ugoditi svima, tako da tvoj generalni pristup ne prolazi.

To zavisi od toga šta neko ko nikad nije imao bolje od P&S aparata želi.Realno ako je bilo ko u fazonu da voli lutanje po prirodi,vožnje motorima ili bilo šta što zahteva aktiviranje osobe više od stajanja i pukog okidanja definitivno je MILC u prednosti.Nema šanse da bih na kanjoning ili hicking nosio full DSLR...
 
Nazad
Vrh Dno