Šta je novo?

Skocile cene hardvera kod nas

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kupovao server mašinu skoro, platio ploču 7000. Istu ploču koju sam kupio za neke druge računare od kojih je najstariji godinu dana star, plaćao sam 5200, 5500. Dakle, Godinu dana starije, skoro 2000 skuplje.

Mrzim ovu zemlju. Ovu vlast, ovaj narod što ih je izglasao. Mi smo goveda i to je to.
 
^^^

Zapravo ne, prava razlika mu dodje ~159 evra jer racunaj evro kad i je i koliko kostao.
Krajem decembra 2013 evro je bio 115 a sad je 122.
I ne veruj u to sta pise po sajtovima narocito ako je cena ostala ista jer verovatno jos nisu azurirani...

233 ili 159 evra, sasvim je svejedno. JEDINO logicno je da bude tih 159 evra MANJE nakog godinu i kusur dana koriscenja.

A sto se cena tice, kazem, bio sam vrlo konzervativan i uzeo najnize sto pise da ima na stanju, nisam zvao da proverim :)
 
Mrzim ovu zemlju. Ovu vlast, ovaj narod što ih je izglasao. Mi smo goveda i to je to.

Pomislih i ja na trenutak...Ali ne mogu...ne mogu da mrzim...valjda sam se i umorio, ko će ga znati...

Beš' te iz ove zemlje, nema ovde budućnosti za one koji misle svojom glavom.
 
A koliki pocetni kapital treba za osnivanje inport preduzeca?


@RingeRaja "Beš' te iz ove zemlje, nema ovde budućnosti za one koji misle svojom glavom."

A od cega sada odjednom bezati..sta je to danas gore nego li sto je bilo pre 10 ili 20 godina?
 
Poslednja izmena:
Pa nije ništa gore/bolje, ali poneo me trenutak...jbga...
A i setio sam se trenutka pre 15-ak godina, neposredno posle 5. oktobra, kada sam ima lepu priliku da odem...a ja poverovao da će biti bolje...neće ovde biti bolje, za mog života siguno neće...Zato i treba svako ko ima šansu da ode, da se ne valja u kaljuzi sa ovima kojima se to sviđa.
 
Poslednja izmena od urednika:
15 godina kasnije bez posebne promene...:( bas mozgam dal mi je uopste bolje....
 
Pre 10 ili 20 godina je dobar deo stanovništva ipak verovao da će za 10 ili 20 godina biti bolje, danas niko u to ne veruje.
 
Čak sam i ja mislio. Mada kad su ubili Đinđića bilo je sve jasno.
 
A koliki pocetni kapital treba za osnivanje inport preduzeca?
@RingeRaja "Beš' te iz ove zemlje, nema ovde budućnosti za one koji misle svojom glavom."
A od cega sada odjednom bezati..sta je to danas gore nego li sto je bilo pre 10 ili 20 godina?

Preduzeca za uvoz tj. iMport?
Novčani deo osnovnog kapitala društva sa ograničenom odgovornošću na dan uplate iznosi najmanje 100,00 dinara (slovima: sto dinara).
Dakle, sa 100 dinara mozes da registrujes firmu, puno srece sa dobijanjem cena koje imaju najveci uvoznici :eyebrows:
 
Kakvo crno opravdanje, odakle ti takva ideja? Izgovor!
Oni bi svi da mi dodjemo, ostavimo pare i da nas ne vide nikad vise u zivotu vezano za tu komponentu. Previse reklamacija njima pravi posla a to se nikome ne svidja, svi bi samo da skupljaju kajmak. O tome ja pricam. A na stranu sto ce mnogo reklamacija da im utice na malo losiju nabavnu cenu iz inostranstva u buducnosti. Zato nas cepaju ko magarce u blatu. Vise ih ne zanima kvantitet a ni kvalitet robe vec samo zarada po komadu. Moze im se.

Morao sam da dopišem, šta mislite zašto su uveliki zakonski minimum 2 god. garancije na elektronsku robu, da se podstakne prodaja i kvalitetnije robe a ne kupiš i crkne dan posle isteka garancije, jer su počeli da uvoze samo najgoru robu.

Pre 10 ili 20 godina je dobar deo stanovništva ipak verovao da će za 10 ili 20 godina biti bolje, danas niko u to ne veruje.

Nema šanse!, to pustilo korenje i samo parazitira a mozga nema, isti ljudi vode i sada ovu država tj. prosečno još gori. Ja sam išao da glasam ali u inat da ovi što manje dobiju, a džaba kad prosečni srbin je zadrt i ne ume da razmisli svojom glavom.

Sad sam se razpitao od keve koja je ekonomista u penziji i pošto je to interesuje po ceo dan bleji na netu i čita pametne blogove i realne vesti (ne bljuc itd.) pa je pitam povremeno da mi da brifing iz ekonomske situacije u EU i kod nas, uglavnom da sumiram šta je @marelimp napisao na 14. strani:

1. Američka ekonomija je u plus tj. tako se bar hvale dok je EU u deep shit zbog loše privrede na koju utiču Grčka, Ukrajina itd. a i najave spašavanja zone sa 1.8 bilijardi € u roku od 1 ipo godine (uglavnom sve je to ekonomski rulet), i time je skočila vrednost $ u odnosu na € a znamo da se elektronska roba kupuje za $.
2. Naši dobavljači su se ogradili tvz. "preticanjem" tj. povećali su sad cene sa nekom predikcijom koliko bi trebalo :hump: još da skoče cene narednih meseci, i kontaju da sad se digla buna i posle par meseci narod će da zaboravi i kupiće po novoj ceni, jer gore je povremeno da dižeš cenu tj. da se primeti je već marketiška psihologija.
3. Loša kupovna moć u srbistanu, i generalno loša situacija nego što je bila.... kad vučko spomene pridev bolje meni se digne želudac.

That's my 5 minutes, ako me nema onda me botovi skinuli :d.
 
Morao sam da dopišem, šta mislite zašto su uveliki zakonski minimum 2 god. garancije na elektronsku robu, da se podstakne prodaja i kvalitetnije robe a ne kupiš i crkne dan posle isteka garancije, jer su počeli da uvoze samo najgoru robu.
Uveli su da bi se time pravdalo povecanje cene, a ne da bi dosla bolja roba :)
 
Ako vam je dosadno idite na neki politicki forum, zatvorice temu, od pokusaja bojkota nece ostati ni secanje na lepe cene!:)
 
Odobrili su mi stipendiju i ja sam bio sav hepi sto cu napokon da zamenim ovu skljopocinu sto tera novije naslove na 3 fps. Svaki dan sam trazio na netu koju konfiguraciju da napravim da bude savrsen odnos cene i performanse. Hteo sam da kupim racunar u jun, jer do tada mi isplacuju poslednju ratu stipendije i izlazi win 10. Sve je bilo tako savrseno dok nisam pre neki dan otiso na emmi da vidim da je cena graficke r9 280x MSI, koja je bila pre mesec dana 26 000, trenutno 35 000, i sve ostale komponente skuplje za 2-3 hiljade. Potonuse sve ladje u vodu i lepo cu te pare da bacim u Nisavu i toliko...
 
Malo poskupeo hardver, i odmah frka, kriza, kataklizma, propast države. Vikend doza kukanja, a sutra standradno, ko radi na posao, ostali u kafić pa polako...
 
Sad sam se razpitao od keve koja je ekonomista u penziji i pošto je to interesuje po ceo dan bleji na netu i čita pametne blogove i realne vesti (ne bljuc itd.) pa je pitam povremeno da mi da brifing iz ekonomske situacije u EU i kod nas, uglavnom da sumiram šta je @marelimp napisao na 14. strani:

1. Američka ekonomija je u plus tj. tako se bar hvale dok je EU u deep shit zbog loše privrede na koju utiču Grčka, Ukrajina itd. a i najave spašavanja zone sa 1.8 bilijardi € u roku od 1 ipo godine (uglavnom sve je to ekonomski rulet), i time je skočila vrednost $ u odnosu na € a znamo da se elektronska roba kupuje za $.
2. Naši dobavljači su se ogradili tvz. "preticanjem" tj. povećali su sad cene sa nekom predikcijom koliko bi trebalo :hump: još da skoče cene narednih meseci, i kontaju da sad se digla buna i posle par meseci narod će da zaboravi i kupiće po novoj ceni, jer gore je povremeno da dižeš cenu tj. da se primeti je već marketiška psihologija.
3. Loša kupovna moć u srbistanu, i generalno loša situacija nego što je bila.... kad vučko spomene pridev bolje meni se digne želudac.

That's my 5 minutes, ako me nema onda me botovi skinuli :d.

Americka ekonomija je u plusu zbog jeftine nafte, a nafta je jeftina zato sto su Saudijci u dogovoru sa Amerikancima drasticno povecali kolicinu proizvedene nafte sto je uticalo na krajnu njenu cenu, tj njen pad.
Nafta mislim da nije bila jeftinija na svetskom trzistu u poslednjih 15 godina nego sto je danas. Naravno to je sve uradjeno da bi se Rusima jos vise otezao zivot pod sankcijama.
Nuspojava toga je sto sa tako jeftinom naftom Americka industrija uzima zalet, proizvodnja i izvoz rastu- ekonomija buja.
Zato je dolar porastao u odnosu na evro.
Srbistanci naravno imaju i najsuplje gorivo i najskuplji hardver u regionu. :d
 
Poslednja izmena:
Americka ekonomija je u plusu zbog jeftine nafte
A samim tim je i sve treba da pojeftini u dolarima zbog jeftinijeg transporta, koji danas ulazi ogromnim delom u cenu, a to se ne desava nesto :)

Nafta mislim da nije bila jeftinija na svetskom trzistu u poslednjih 15 godina nego sto je danas.
Pogresio si za svega 10-12 od tih 15 godina :)
 
Malo poskupeo hardver, i odmah frka, kriza, kataklizma, propast države. Vikend doza kukanja, a sutra standradno, ko radi na posao, ostali u kafić pa polako...

Naravno život ide dalje, samo je problem kod nas ovaj deo "ostali u kafić pa polako..." :)

Americka ekonomija je u plusu zbog jeftine nafte, a nafta je jeftina zato sto su Saudijci u dogovoru sa Amerikancima drasticno povecali kolicinu proizvedene nafte sto je uticalo na krajnu njenu cenu, tj njen pad.
Nafta mislim da nije bila jeftinija na svetskom trzistu u poslednjih 15 godina nego sto je danas. Naravno to je sve uradjeno da bi se Rusima jos vise otezao zivot pod sankcijama.
Nuspojava toga je sto sa tako jeftinom naftom Americka industrija uzima zalet, proizvodnja i izvoz rastu- ekonomija buja.
Zato je dolar porastao u odnosu na evro.
Srbistanci naravno imaju i najsuplje gorivo i najskuplji hardver u regionu. :d

Eto našli smo krivca a to su pogodite ko :d Ameri.

Sad možemo samo da se koncetrišemo kako da rešimo pojedinačne probleme tj ko i gde da kupi hardver po realnoj normalnoj ceni i kako. :)
 
Onaj fazon, "ne mozete vi da poslupljujete koliko ja mogu da ne kupijem" :D
 
Prvo, manite se politike jer ce otici tema kao sto weasel sugerise ;)
Drugo, vidim da se ovde dosta Emmi uzima kao reper, WinWin malo manje ali to sto su bili (ili jesu) najjeftinji ne znaci da su i dobri, zar ne? Naprotiv, nestrucan kadar koji je malo placen je dovelo do ovoga ako niste znali. Kako? Tako sto su ljudi koji se razumeju (kao ja na primer) ostali bez posla ili su batalili prodaju. Ostali su ovi gore navedeni da daju savete prilikom nabavke racunara, imao sam prilike par puta da budem u WinWin-u i ono je smesno, covek koji se ne razume trazi savet od neznalice koji je isti kao on. Zamalo da se zeznem i zaposlim tamo, pa poludeo bih od njih (bar 3-4 ******a bi trebalo da trpim). Sreca pa su me dobri ljudi odavde na forumu osvestili pa se nisam zaposlio. Ima tu jos faktora, na primer uvoznik. Kao sto je neko naveo, a opste je poznato, Alti je vlasnik WinWin, Emmi, PC Praktik maloprodaja. Sta to oni rade, prave konkurenciju sami sebi? Zapitajte se malo. To se zove monopolisticko ponasanje koje je ZABRANJENO u EU. Kako je prosao Microsoft u Evropi samo zbog preinstaliranog Internet Explorer-a, secate se? Bila je masna kazna, ne secam se cifre, ako neko zna nek me podseti.
Dakle, neko je to njima dozvolio tako da radi, ja nisam, vi niste, ali neko jeste.
Posto imam temu videli ste da planiram da otvorim Servis racunara (prodaju nisam lud), gledao sam cene pre 7-8 dana kod svih, ali mi je EWE najvise odgovarao i gledam sad, cene su iste, nista nije dizano, bar ne ovo sto sam ja planirao da uzimam. Izvinjavam se ako lici na reklamu ali je red da ih pomenem, sto zbog korektnosti u poslovanju, sto zbog cena. Mozda podignu sutra, videcemo. Ali su mi i dalje prvi izbor pa bas ako nesto nema gledam Gigatron a Alti i 7 patuljaka (maloprodaja) odavno vise ne gledam ozbiljno.
 
Poslednja izmena:
Šta bi EWE i mogao da digne kad su cene kod njih već itekako prenapucane u odnosu na druge - mislim R7 265 za cca 30k dinara, pa jel ovde mene neko zahebava!? A i ostale cene su u tom rangu, da ne nabrajam već ...
 
Pa da nije alti uspeo sa monopolom ili su procenili da su tu negde, pa digli cene?
 
Odobrili su mi stipendiju i ja sam bio sav hepi sto cu napokon da zamenim ovu skljopocinu sto tera novije naslove na 3 fps. Svaki dan sam trazio na netu koju konfiguraciju da napravim da bude savrsen odnos cene i performanse. Hteo sam da kupim racunar u jun, jer do tada mi isplacuju poslednju ratu stipendije i izlazi win 10. Sve je bilo tako savrseno dok nisam pre neki dan otiso na emmi da vidim da je cena graficke r9 280x MSI, koja je bila pre mesec dana 26 000, trenutno 35 000, i sve ostale komponente skuplje za 2-3 hiljade. Potonuse sve ladje u vodu i lepo cu te pare da bacim u Nisavu i toliko...

pokusaj da kupis negde preko granice, na kraju krajeva ne bacaj pare, kupi gitaru i sviraj... :)
 
Šta bi EWE i mogao da digne kad su cene kod njih već itekako prenapucane u odnosu na druge - mislim R7 265 za cca 30k dinara, pa jel ovde mene neko zahebava!? A i ostale cene su u tom rangu, da ne nabrajam već ...
Izvinjavam se, nisam lepo objasnio, ja pricam sa aspekta maloprodaje - cene na EWE nisu te koje vidis na sajtu vec dosta nize kada si prodavac to jest maloprodaja. Razlika je sto Alti tebi da iste cene kao sto su na WinWin-u, pa ti nemas sanse da budes konkurentan jer te ubijaju sa cenom - e to su oni pobili po Srbiji i sada mogu da nam rade sta hoce, ostali nemaju tako veliki broj maloprodajnih radnji, uporedite WinWin i bracu sa Gigatron-om i ostalima.
Ne kazem da su cene idealne na EWE, ali tamo bar ne pokusavaju da me ubijaju sa nekom svojom maloprodajom vec imaju jake cene na sajtu i tako stite nas male prodavce, isto kao sto je nekad bio Alti kada je bio Alti Racunari DOO, a ne kao danas ALTI Svastari DOO.
Sa EWE mogu nesto i da zaradim, sitno jeste ali dovoljno da se ne izgubi musterija, da ne ode u WinWin i zezne se kupovinom loseg/slabog racunara za svoje potrebe.
 
U Gigatronu se takodje moze naci ponesto jeftino,ja tenutno posmatram neki mobilni Utok quad core sa tri godine garancije za 12000.
 
Sad ispade jedan uvoznik je zlato a drugi je monopolista i ubija preduzeca po Srbiji .
Svi uvoznici su prevaranti i lopovi, bez izuzetaka. Necu da kupujem nista vise osim hleba i namirnica u ovoj usranoj zemlji i da doprinosim da se oni bogate na nasoj sirotinji.
Sve je poskupelo, bez izuzetka.
Slusalixe akg 121 sa 7600 na 110 evra. Ej bre ?!!
Akg 240studio su na amazonu bile 58$ za Novu Godinu, direktno prodavane od strane Amazona, kod nas su bile preko 120 evra.
Monitor JBL lsr305 kosta na thomanu 148evra. Kod nas u musiccentru 222evra. 148evra je cena sa ukljucenim pdv-om i Thomanovom marzom.
A nas uvoznik moze da uveze i po povoljnijoj ceni.
Ali ne, ako nema 100% marzu nece ni da uvozi...
Uglavnom, domace prodavnice me vise ne vidose.
Alixpress, Amazon pa nek me izadje isto sa porezima, ali vama da ostavljam pare necu.
Crknite.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno