Šta je novo?

Sony Xperia Z1 Compact

Svi junaci nikom ponikoše.

Koliko se samo pricalo kako ce svi uzeti ovaj telefon, ma moj sledeci, ma sigurno uzimam, necu ciglu da nosim, hocu top HW u malom kucistu i sad samo vidim Poolmaker uzeo.

Sta je sa ostalima? :)
 
Skup je jos, verovatno ih to malo zeza :)
Jeste top hw to stoji ali verovatno ne bi ljudi da daju 400e za 4.3 inca.
Uzece ga kad dodje na 300 :D
To je to.
Mada i onda ne verujem da će u Srbiji da bude značajan broj ljudi koji će ga kupiti.
Narod (u globalu govorim) voli velik ekran pa mu nije privlačno da daje velike pare za 4.3 fon.
A koliko vidim i ovde na forumu ima dosta ljudi koji bi kupili za iste pare tri puta inferiorniji telefon samo da je iznad 5 inča :)

p.s. Stigla folija za zadnji deo danas, još da je postavim i to je to.
p.p.s. Čitam juče Performanse Android smartfona, Q1 2014. test pa me zainteresovalo gde je tačno tu Z1 compact.
Odradio sve testove, rezultati su za očekivati za Snapdragon 800/720p kombinaciju.
Postavljam screenshotove u toku dana, imam sada obaveza.
 
A kada sam ja pricao o ceni koja je ogromna za ovaj mali mob hsv me docekao na nozinu.. :)
 
To je to.
Mada i onda ne verujem da će u Srbiji da bude značajan broj ljudi koji će ga kupiti.
Narod (u globalu govorim) voli velik ekran pa mu nije privlačno da daje velike pare za 4.3 fon.
A koliko vidim i ovde na forumu ima dosta ljudi koji bi kupili za iste pare tri puta inferiorniji telefon samo da je iznad 5 inča :)
+100 ;)
Ne znam za forum, ali znam dosta takvih iz blizeg kruga ljudi :)

A kada sam ja pricao o ceni koja je ogromna za ovaj mali mob hsv me docekao na nozinu.. :)

ahahaha :d
 
Ja cekam da se pojavi u radnjama da isprobam ergonomiju, kako lezi u ruci i da li moze da se koristi jednom rukom. Nakon toga cu doneti odluku. Ako je prevelik, onda nista od kupovine.

Pozdrav
 
A kada sam ja pricao o ceni koja je ogromna za ovaj mali mob hsv me docekao na nozinu.. :)

A na tom nozu je urezano da je cena visoka i da ne vredi te pare ali i da niko drugi ne nudi nista slicno i da bi samsung ovakav hardver u parcetu ogavne plastike naplatio isto toliko, u najgorem slucaju ;) A evo vam i G2 mini, kome se ne svidja Z1c :d

I odakle vam uopste ideja da prodaju i uspesnost nekog modela gledate prema benchu, pa XZ se prodala u vise ili u najgorem slucaju istom broju kao htc One a na benchu na svakih 30 One dodje jedna Xperia Z :) Relacija bench-globalna prodaja moze da vazi samo za Samsunge, lumie 520.

A da ne pricam o LG G2, ima ih 10x vise na forumu od Note 3 a u globalno se Note 3 do sada prodao 10x vise od G2.
 
Poslednja izmena:
Svi junaci nikom ponikoše.

Koliko se samo pricalo kako ce svi uzeti ovaj telefon, ma moj sledeci, ma sigurno uzimam, necu ciglu da nosim, hocu top HW u malom kucistu i sad samo vidim Poolmaker uzeo.

Sta je sa ostalima? :)

Kupiću ga ja, ali ne još. Nisam baš od onih što trče da kupe najnoviji hw po početnim maloprodajnim cenama. Takođe bih voleo da ga malo lično ispipam pre nego ga uzmem, što teško da može sa prekooglasnim prodajama.

Imam neki zadovoljavajući telefon koji će da gura dok me ovaj Sony ne zasvrbi, tamo negde početkom leta. A i tada ću opet sagledati trenutnu ponudu pa onda odlučiti. Možda bude nešto meni bolje za tadašnju cenu Z1c.

U svakom slučaju, neće ovaj telefon biti jako zastupljem. Oni najgori freak-ovi, njima je to malecko. Oni što nisu freak-ovi, njima je skupo. Telefon gađa relativno uzak broj zainteresovanih, i njima će biti nezamenjljiv. Sony-ju će prodaja biti ograničena, ali zagarantovana.
 
^ razumem ja sve, ali prica na forumu je bila, dosta mi je velikih telefona, dosta mi je plastike i zelim top HW u malom kucistu (u prevodu kupice se cim izadje, znaci valjda tad pare nisu bile bitne?!), ali brzo je ta prica splasnula. Mislim opet je niza cena nego GS serija kad izadje ili HTC flagship.

Ja nisam freak, pa mi malecko :) mislim dosao sam do 5" i ne mrdam tu oko 4.7 do 5" i ni makac, ni manje ni vise i taman mogu komotno da ga koristim jednom rukom. Naravno sve zavisi i kolike bezele ima telefon i kako je napravljen.
 
Bila je neka prica i u Note 3 temi... :beat::D
 
Pa operateri jos nisu nabavili z1c, sto znaci da su po oglasima sve ''divljaci'' i malo ih ima mada ima kao neki lik za 410e prodaje sa ''garancijom'', kao mnogi su kupovali kod njega i ok je.
 
Pitanje je da li ce ga operateri i nabavljati, generalno Z2 je izasao, a jos se nigde ne piminje. Ali zato S5. Marketing marketing i samo marketing
 
Svi junaci nikom ponikoše.

Koliko se samo pricalo kako ce svi uzeti ovaj telefon, ma moj sledeci, ma sigurno uzimam, necu ciglu da nosim, hocu top HW u malom kucistu i sad samo vidim Poolmaker uzeo.

Sta je sa ostalima? :)

Pa ne mogu da se odluče da li ovo, lenovo k900 ili Find 5...
 
Svi junaci nikom ponikoše.

Koliko se samo pricalo kako ce svi uzeti ovaj telefon, ma moj sledeci, ma sigurno uzimam, necu ciglu da nosim, hocu top HW u malom kucistu i sad samo vidim Poolmaker uzeo.

Sta je sa ostalima? :)

Naleteo nexus 5 za tačno 100€ manje.
 
Svi junaci nikom ponikoše.

Koliko se samo pricalo kako ce svi uzeti ovaj telefon, ma moj sledeci, ma sigurno uzimam, necu ciglu da nosim, hocu top HW u malom kucistu i sad samo vidim Poolmaker uzeo.

Sta je sa ostalima? :)

I ja ga uzimam, narucio sam folije i masku pa cim stigne pazarim ga :) Meni je malo sranjce sto sam vezan za jednu radnju posto sa njima nesto saradjujem a malo su skuplji pa ce taman i kod njih da padne cena + cu uzeti odmah sa 2 god garancije :)
 
Ja jos moram prvo da istestiram kako mi Z1 lezi u ruci i da li mi je preglomazan. Ako jeste onda uzimam Z1c... A ako ipak nije onda cekam Z2 koje je malo veci od Z1. :D
 
Ja zaboravih da se pohvalim, Z1c je kod mene na testu već nekoliko dana :) Sviđa mi se kako samo Sony razume da kompakt verzija ne mora da bude hardverski lošija - dobro, osim baterije i rezolucije ekrana. Ekran je po pitanju uglova gledanja mnogo bolji od klasičnog Z1 kojeg sam imao na testu, dobro je što su se napokon trgli i shvatili da je to nešto što smeta korisnicima i kvari utisak. Super je Triluminos čak i na 720p, manja je dijagonala pa se i ne primećuje nedostatak 1080p - ukratko, kvalitet je stvarno odličan.

Kome je 5 inča preveliko, a želi da zadrži iste odlične performanse, ovo je super varijanta - bravo Sony. Tu mi je i Magnetic Charging Dock, fina stvarčica, a takođe i SmartWatch 2 :) Popravlja se Sony, sve je bolji i bolji, samo neka tako nastave. Sutra test na sajtu.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    751.6 KB · Pregleda: 186
  • 2.jpg
    2.jpg
    756.8 KB · Pregleda: 187
  • 3.jpg
    3.jpg
    812.2 KB · Pregleda: 189
  • 4.jpg
    4.jpg
    743 KB · Pregleda: 185
  • 5.jpg
    5.jpg
    662.5 KB · Pregleda: 174
Heh, kako su se odmah pojavili dušebrižnici. Gde da uzmem telefon kad se nigde nije ni pojavio, sem kod par švercera na KP. Hoću da ga vidim kod operatera, da probam kako leži kako radi uživo, itd... Polako dok se pojavi, ako i uživo ostavi tako dobar utisak kako pokazuju testovi, biće kupaca i prodaje, ne sekiram se ni najmanje.
 
Jel moguce da ce opet da se vode polemike da li je displej IPS samo zato sto je gsm arena stavila cuveno tft (prvi komentar na bench sajtu)? :d

@ Gizmo

Dobar test, bez previse hvalospeva, prilicno objektivno :) Ali ne bi bilo lose da testiras i napises utiske o steadyshot stabilizaciji jer je to mozda i jedina softverska stabilizacija kamkordera koja radi ono za sta je i napravljena, bolja je cak i od mnogih optickih (OIS) iz telefona (postoje uporedni testovi na YT, sony je to uspesno preneo na telefon sa dzepnih kamera). Ne bi bilo lose da se i to zna jer je po mom misljenju to stvarno prednost sony 1080p kamkordera koji nisu najbolji sto se tice detalja (1020, N3) ali su kao celina veoma upotrebljivi. Isto tako ne bi bilo lose da komentarises i zvuk u 1080p snimcima, bar po 1 recenica sa info. o kvalitetu iz nekog plejera npr.

I da, komentar o jacini led blica, sam smislis nacin testiranja, npr soba u mraku i neki predmet sa x metara rastojanja i to da ti bude univerzalan blic test za sve uredjaje. Mislim da bi interesovalo ljude, ne trazi puno cimanja i ne oduzima vreme a testovi ce biti jos bolji :)
 
Poslednja izmena:
Verovatno je bio zagrejan mob u trenutku startovanja testa.
 
Nazad
Vrh Dno