Šta je novo?

Z-5500 ipak moze da svira HI-Fi kvalitetom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bmwgoran

Slavan
Učlanjen(a)
30.10.2006
Poruke
204
Poena
320
Naravno uz pomoc Yamaha receivera.

Kupio drug Yamahu za njegov HI-FI (wharfdale diamond), pa je doneo kod mene da probamo na Z-5500.

Nakon kalibracije mikrofonom koji se dobija uz receiver, i sitnijih podesavanja, sve je bilo spremno.

REZULTAT: Zvuk kao preporodjen. Sam spektar je bio mnogo veci nego bez Yamahe, dobio je neku "kompletnu" sliku. (nisam neki HI-FI poznavalac, pa mi oprostite na nedostatku strucnih izraza)
Cak se i na prvu loptu oseca zaista velika razlika, ZVUK JE MNOGO TOPLIJI I DETALJNIJI.

Kada sam zatvorio oci, i slusao muziku, uopste nisam imao utisak da je u pitanju 5.1 sistem, vec nesto dosta kvalitetnije.

Najbolje od svega je sto se dobija SNAGA Z-5500 uparena sa kvalitetom HI-FI uredjaja, i za taj novac tvrdim da ne postoji bolje resenje. Postoji kvalitetnije ali NE TOLIKO JAKO. a meni je ipak bitna i snaga i kvalitet.

Po meni idealna kombinacija.

Nakon rastanka sa Yamahom, trebalo mi je ceo dan da se prviknem na "standardni" Z-5500 zvuk, koji je dobar, ali ne i HI-FI.
Ja se bacam u potragu za nekim polovnim receiverom, koji ce mi davati bar priblizan zvuk kao sa Yamahom.
 

Prilozi

  • SAM_1323.JPG
    SAM_1323.JPG
    638.4 KB · Pregleda: 515
Poslednja izmena:
Kako si povezao z5500 i risiver? Satelite na risiver ili je zvuk samo propustan sa risiver do z5500 kontrolne jedinice?

Najveca mana ovog sistema po meni su sami sateliti pa tek sve ostalo. Kvalitet moze da bude nesto veci ako se sateliti nakace na risiver, ali opet je to sve malo bolje i podalje od "HIFI" zvuka.
 
Sateliti direktno na Yamahu, a woofer na SUB izlaz, pa sve to preko optickog na komp.

Znam ja da to nije u klasi HI-Fi zvucnika, ali je priblizno, A SNAGA OGROMNA. Taj spoj mi se svidja.
Ja mogu kupiti HI-FI sistem, ali bice dosta slabiji od Z-5500 sistema.
Ovako se dobija i snaga i kvalitet.

Eh da, sutradan sam sistem privezao na Thomson DPL 550HT receiver. Kao da nisam nista dirao, promene apsolutno nije bilo.
 
Poslednja izmena:
Imao sam prilike da stojim pored samo "jednog" zvucnika high end klase od JBL-a a sam zvucnik ima preko 40 kg. Zvuk je bio kristalno cist, a o snazi da ne pricam, trese 3 vertikale na 40 % snage. Bass tako duboko ide da se kod komsije trese escajg i kvaka na vratima skace ko blesava. Sam zvucnik je placen nekih 350e ako me secanje sluzi. Ne postoji taj Logitech koji moze da izbaci tu kolicinu detalja pri tako glasnom slusanju muzike.
 
Imao sam prilike da stojim pored samo "jednog" zvucnika high end klase od JBL-a a sam zvucnik ima preko 40 kg. Zvuk je bio kristalno cist, a o snazi da ne pricam, trese 3 vertikale na 40 % snage. Bass tako duboko ide da se kod komsije trese escajg i kvaka na vratima skace ko blesava. Sam zvucnik je placen nekih 350e ako me secanje sluzi. Ne postoji taj Logitech koji moze da izbaci tu kolicinu detalja pri tako glasnom slusanju muzike.

350e? Detalji o tome, interesuje me da kupim nekoliko parova.
 
Ma daj bre, jbl, high klasa i 350e u istoj recenici!?!...da je rekao 3500 pa i da razumem ;)
 
Ali samo jedan zvucnik, nije par, zato je takva cena. ;)
 
Koje bacanje para. Kupis z5500, a onda jos kupis 5.1 pojacalo da bi nakacio skrdj od logija da bi to moglo da lici na nesto.
Ta kombinacija sad kosta verovatno 700-800 evra (nema vise z55, al ima z906), a za te pare 5.1 bog da te vidi moz da nadjes.
 
ja i dalje tvrdim da je za te novce koje si naveo ovo najbolja kombinacija, za te pare koje si naveo od HIFI mozes uzeti samo pojacalo i dva bookshelf zvucnika, imaces izuzetan kvalitet ALI NE I SNAGU, a ovako imas i kvalitet i snagu.
 
eh da, Yamaha je rx v373
 
Ne razumem kako si povezao sub od Z5500 sa risiverom?
 
ja i dalje tvrdim da je za te novce koje si naveo ovo najbolja kombinacija, za te pare koje si naveo od HIFI mozes uzeti samo pojacalo i dva bookshelf zvucnika, imaces izuzetan kvalitet ALI NE I SNAGU, a ovako imas i kvalitet i snagu.
Poredis kompjuterske zvucnike sa hi fi zvucnicima i jos navodis snagu kao argument?
To je najbolja kombinacija samo za onog ko ne zna za bolje, pa potrosi 500 eura na igracku.
 
@bakara Pa naravno snagu, pored kvaliteta treba imati i snage zar ne. sta ce mi zvucnici ako samo kvalitet dobijam od njih, hocu da se sve trese dok ih slusam. a sa Z-5500 to i imam, a uz receiver je dobio i na kvalitetu.
to sto ti ne vidis tako, vec drugacije, to je tvoj problem.
a znam ja itekako za bolje, ali se ne lozim toliko. dovoljno mi je i ovo, nije mi zvuk prioritet. da se lozim na HI-FI, imao bih sistem vredan kao neciji auto. ali kao sto rekoh, nije mi to interesantno toliko.
ovo je najbolja kombinacija snage i kvaliteta.

@djolenzi centralnu jedinicu od Z-5500 direkt na sub. na taj nacin se bas moze fino podesiti, jer se mogu izvrsiti podesavanja na i na konzoli i na receiveru.
a sateliti su isli derktno na Yamahu.
 
Hvala na informaciji. Inace slazem se sa bakarom, z-5500 je zanimljiva igracka ali je daleko od kvalitetnog zvuka za muziku pa makar ga kombinovao sa mcintosh pojacalom od 5k evra. Moguce da je dobitak u zvuku kad je preko risivera posto je pojacalo unutar vufera od z-5500 poprilicno lose. Imam z-5500 skoro 10g cisto da ne bude da flejmujem.
 
@bakara Pa naravno snagu, pored kvaliteta treba imati i snage zar ne. sta ce mi zvucnici ako samo kvalitet dobijam od njih, hocu da se sve trese dok ih slusam. a sa Z-5500 to i imam, a uz receiver je dobio i na kvalitetu.
to sto ti ne vidis tako, vec drugacije, to je tvoj problem.
Nisam siguran da znas kako zvuci hi fi sistem od 50w a kako od 500w

A kvalitet sigurno nije u tome da se sve trese (to se zove buka)
Snaga i kvalitet bi se odlikovali u tome da ti zvucnici sviraju velikom snagom a da se u prostoriji moze razgovarati.
 
Covek jednostavno nije cuo pravu stvar i njemu je ovo ok.
I bolje sto nije, jer je posle takvog iskustva sve ostalo uglavnom krs :D
 
Ma druze cuo sam ja sistem od 20.000 eura kako zvuci, ali to ne znaci da treba da ga kupim. ne lozim se na to...
dakle nisam bas TOLIKI ljubitelj zvuka, ali mi se svidja promena zvuka koju je Z-5500 dobio u kombinaciji sa Yamahom.
e sad, sto su to pojedinci shvatili kao atak na njivov cenjeni i neprevazidjeni HI-FI to je njihov problem.
 
Dali je taj jedan jbl od 350e bio mozda l90??? Ja sam svojevremeno cuo jedan sonijev es sistem (dolby pro logic) 410w rms po specifikaciji u prostoriji od 50tak kvadrata, i snaga i detalji pljuvacke koja cvrci vokalima u ustima, neverovatno iskustvo, slusao sam i altec lansing 641 i z5500, decibela ima, to stoji ali tih djavo u detaljima trenutaka nema, to je razlika izmedju hi-fi i "kompjuterskih" zvucnika, ma koliko kostali...

@bakara, koju muziku slusas?
 
Dali je taj jedan jbl od 350e bio mozda l90??? Ja sam svojevremeno cuo jedan sonijev es sistem (dolby pro logic) 410w rms po specifikaciji u prostoriji od 50tak kvadrata, i snaga i detalji pljuvacke koja cvrci vokalima u ustima, neverovatno iskustvo, slusao sam i altec lansing 641 i z5500, decibela ima, to stoji ali tih djavo u detaljima trenutaka nema, to je razlika izmedju hi-fi i "kompjuterskih" zvucnika, ma koliko kostali...

@bakara, koju muziku slusas?

Tako je, L90 zakacen na neko besno pojacalo, mislim da je harman kardon al ne mogu da potpisem. Samo jedan zvucnik zvuci nerealno dobro a mogu misliti kako zvuce dva takva :D
 
Ma druze cuo sam ja sistem od 20.000 eura kako zvuci, ali to ne znaci da treba da ga kupim. ne lozim se na to...
dakle nisam bas TOLIKI ljubitelj zvuka, ali mi se svidja promena zvuka koju je Z-5500 dobio u kombinaciji sa Yamahom.
e sad, sto su to pojedinci shvatili kao atak na njivov cenjeni i neprevazidjeni HI-FI to je njihov problem.
Shvatili smo mi odmah koliki si ti "ljubitelj" zvuka i na sta se lozis, jedino ti ne kapiras da ne treba 20000 eura vec i sa 500 eura (cak i manje) mogu da se kupe pravi zvucnici.
 
Shvatili smo mi odmah koliki si ti "ljubitelj" zvuka i na sta se lozis, jedino ti ne kapiras da ne treba 20000 eura vec i sa 500 eura (cak i manje) mogu da se kupe pravi zvucnici.
ili pogresno kapiras ili namerno izvrces ono sto sam napisao.
Pod 1. gde sam ja to napisao da treba 20.000e. mnogo pogresno kapiras. procitaj opet.
covek je rekao da verovatno nisam cuo za bolje od z5500, i ja sam mu odgovorio da sam cuo kako zvuci sistem od 20.000e, a ne da treba i da ga kupim, ili da je potrebno toliko para, jer kao sto vidis meni treba mnogo manje.
napises ono sto sam ja napisao, ali ga izvrnes da izgleda kao da sam napisao nesto deseto.
a sada,
Navedi zvucnike za 500e ( i manje ) koji imaju i snagu i kvalitet, a naravno posto ne mogu da sviraju sami od sebe, navedi i ostatak sistema i koliko bi to sve kostalo.
 
Poslednja izmena:
tebe bas mrzi da citas.......
500e sam napisao jer je bakara rekao tu cifru.

a ajde ti mi za 700e navedi nesto bolje od ove kombinacije. dakle da ima i snagu a ne samo kvalitet.
 
Poslednja izmena:
tebe bas mrzi da citas.......
500e sam napisao jer je bakara rekao tu cifru.

a ajde ti mi za 700e navedi nesto bolje od ove kombinacije. dakle da ima i snagu a ne samo kvalitet.

ali z5500 ispunjava samo ovaj deo sa snagom, kvaliteta nema.. AL-641 je bolji sistem od njega samo sto se vise ne proizvodi, Edifier sistemi su takodjer kvalitetnije resenje (nazalost ni njih nema kod nas), pusti blio koji kvalitetniji zenski vokal (Diana Krall npr) i na z5500 ce zvucati ko da peva iz cisterne za gorivo, z5500 je klasican ciki ciki bum proizvod, sateliti zvece i piste, bas brunda a izmedju je jedno veliko nista, ok za tehno, rap i ostale komercijalne pravce ali nema veze sa pravom muzikom...
 
Z-5500 je odlican za muziku dok god ne cujes bilo kakve krstene stereo zvucnike, onda skapiras da je logitech kanta za muziku dok je za gledanje filmova i igranje igrica sasvim ok. Cak i cuveni atp3 od alteca bukvalno pisa po Z-5500, po kvalitetu ofc.
 
Poslednja izmena:
@ djolenzi ATP3 sam imao pre ovih, i to si u pravu, imaju kvalitetniji zvuk, tj. detaljniji, ali naravno, ATP3 ne moze da pridje Logiju, sto zbog snage, sto zbog odlicno uradjene centralne jedinice i jos mnogo toga.

@ highlanderfx82 AL-641 bih voleo da probam, verujem da daje kvalitetniji zvuk, ali opet bih pre Logija, jer ima i bezicni daljinski (sto meni izuzetno znaci) a i mnogo je snazniji, ali za kvalitet verujem da je na strani Alteca.

@ svi. Drugari, niko ne kaze da je Z-5500 kvalitetniji od HI-FI sistema, ali kazem, da uz pomoc kvalitetnog receivera moze dati zvuk koji ima notu HI-FI uredjaja, dobija onu toplinu, ali vise se necu ni truditi da objasnjavam, jer dok neko ne cuje ne moze ni da zna o cemu pricam.
 
BMW Gorane, zar stvarno mislis da za 500e ne moze da se sastavi hi-fi sistem koji ce da ubije na mesto Logitech u svim disciplinama? ;-) Kao osnovno, Logitech bar po meni uopste nije niti ce ikad biti sinonim za neku glasnocu tj. proizvodi neatrikulisanu mucnu buku (standardna fraza "Dok cerecis svinju u dvoriste, da ti nesto drnda usput"). O snazi da i ne pricamo... Ako si bar ovde imao prilike da procitas neku od mnogobrojnih tema, mogao si da se uveris u razuveravanja mitova o Logitech-ovoj nadljudskoj snazi i o njegovoj moci. Poredis skupinu od 5 Tangband prdavaca u plastici velicine jednog prosecnog visokotonca u precniku, koji se na 10W rastaju od zivota, sa bilo kojim hi-fi zvucnicima?! Cemu to? Gde to moze da bude jako ili jace od stereo sistema za iste pare?! Neko vec gore rece da ocigledno ne mozes da napravis razliku izmedju 50 i 500W...
S druge strane, razumem tvoje odusevljenje kacenjem doticnog z-5500 na yamahu, a to je i normalno i ocekivano, i ukazuje samo na nemoc integrisanog logitech pojacala, pa yamaha iz tih prdavaca izvlaci neki maksimum koji mogu da pruze, a logitech to nikada nije mogao ni da im pruzi u potpunosti. To je jasno kao dan, i bez slusanja bih ti rekao da ce to tako da se odigra sa yamahom ili bilo cime drugim. Opet, to odusevljenje ce te proci prvom prilikom kad bar cujes umesto tih satelita i logitech woofera nesto bolje od zvucnika nakaceno na neki slican risiver. A da se isplati Logitech + poseban risiver (polovan, nov- svejedno)... tesko. Za te pare imas zvucnike da kupis, a ne igracku. Da ti docaram... to bi bilo kao kad bi me ti iz BMW-a gledao kako ja budzim recimo aj da uzmemo npr. Punta (i to 1.9jtd :D), i pitas se sta se zamlacujem s takvim prdavcem umesto da uzmem kola. To ti je jako slicno ovde...
 
Poslednja izmena:
BMW Gorane, zar stvarno mislis da za 500e ne moze da se sastavi hi-fi sistem koji ce da ubije na mesto Logitech u svim disciplinama? ;-) Kao osnovno, Logitech bar po meni uopste nije niti ce ikad biti sinonim za neku glasnocu tj. proizvodi neatrikulisanu mucnu buku (standardna fraza "Dok cerecis svinju u dvoriste, da ti nesto drnda usput"). O snazi da i ne pricamo... Ako si bar ovde imao prilike da procitas neku od mnogobrojnih tema, mogao si da se uveris u razuveravanja mitova o Logitech-ovoj nadljudskoj snazi i o njegovoj moci. Poredis skupinu od 5 Tangband prdavaca u plastici velicine jednog prosecnog visokotonca u precniku, koji se na 10W rastaju od zivota, sa bilo kojim hi-fi zvucnicima?! Cemu to? Gde to moze da bude jako ili jace od stereo sistema za iste pare?! Neko vec gore rece da ocigledno ne mozes da napravis razliku izmedju 50 i 500W...
S druge strane, razumem tvoje odusevljenje kacenjem doticnog z-5500 na yamahu, a to je i normalno i ocekivano, i ukazuje samo na nemoc integrisanog logitech pojacala, pa yamaha iz tih prdavaca izvlaci neki maksimum koji mogu da pruze, a logitech to nikada nije mogao ni da im pruzi u potpunosti. To je jasno kao dan, i bez slusanja bih ti rekao da ce to tako da se odigra sa yamahom ili bilo cime drugim. Opet, to odusevljenje ce te proci prvom prilikom kad bar cujes umesto tih satelita i logitech woofera nesto bolje od zvucnika nakaceno na neki slican risiver. A da se isplati Logitech + poseban risiver (polovan, nov- svejedno)... tesko. Za te pare imas zvucnike da kupis, a ne igracku. Da ti docaram... to bi bilo kao kad bi me ti iz BMW-a gledao kako ja budzim recimo aj da uzmemo npr. Punta (i to 1.9jtd :D), i pitas se sta se zamlacujem s takvim prdavcem umesto da uzmem kola. To ti je jako slicno ovde...
Ma ok, sa vecinom stvari se slazem, ali za 500e ne mozes sastaviti pristojan HI-Fi. Po kvalitetu mozes, ali po snazi ne.
Cuo sam par dobrih HI-FI sistema, i dobro znam razliku, itekako se cuje, ali nista zbog cega bih sekao vene ili prodavao Z-5500 posto-poto i kupovao HI-FI. pre bih za te pare chipnuo auto :)
Cak me odusevljenje i proslo do sada, vratio sam drugu receiver, slusam Logija najnormalnije, super se cuje za te pare.
e a vec mi postaje i smesno koliko su pojedinci alergicni na Z-5500. tolko se uvrede cim ga spomenes. LOL
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno