Šta je novo?

Z-5500 ipak moze da svira HI-Fi kvalitetom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koji oehlbach je u pitanju, ja sam zamenio genericke ofc kablove rattlesnake 3 kablovima i dobio sam dozu prozracnosti u srednjim i visokim, to je srebro uradilo (tj derivat koji se koristi u kablu)..
 
Bas ti su u pitanju, Oehlbach RattleSnake 3.
 
dali ce logi sateliti moci da ih prihvate, veliki precnik, cak i kada se ona plastika isece..
 
Svojevremeno sam koristio Oehlbachove bakarne zvucnicke kablove preseka 2.5mm na Z-5500 ali oni nisu imali "hordu" unutra.
 
Z5500 imam evo vec par godina, nezadovoljan sam sa njima od starta :D Kako je nevjerovatna reputacija pratila te zvucnike, uzeo sam ih bez probanja pripremajuci zidne stalke, kablove kroz kanalice i sve ostalo samo za njih. Posto me muka da preuredjujem sobu opet, tu su jos uvijek silom prilika, inace bi davno isli na prodaju u zamjenu za neki 2.1 HiFi ;)
 
čudom se čudim kako tema sa ovakvim naslovom već nije zatvorena od administratora .
 
pa ima poentu. uz manje ulaganje moze se dobiti zvuk priblizan HI-FI.
nego ovako stoje stvari.
Ja kupio mission m33i i Yamahu RX-V359
Prvi utisci: Odlican zvuk, kvalitet vrhunski, ali su meni zaista preslabi. Posle Z-5500 zaista jesu slabi, ali sacekacu 2-3 dana da se priviknem na ovaj zvuk pa cu onda iznositi zakljucke.
 
@bmwgoran
druze imao sam ja odavno Z2300 pa posle i Z5500 dakle znam o cemu pricam i slobodno mogu da kazem jedino u cemu su oba sistema dobra to je stvaranje nepodnosljive buke, zasto to kazem otvarao sam ih i gledao sam te smesne drajvere i u satelitima i u vuferu dakle jada i beda. Drugo to sto ti mission deluje slabo to je zato sto si navikao na z5500 vufer koji samo stvara buku a misson-i daju skoro verodostojan bas udarac tj kick i on inace zvuci tako kako ga sada otprilike cujes sa tom novom kombinacijom dok bas koji cujes iz z5500 vufera je obojen i distorziran ako smem tako da se "odrazim" ;)......
 
pa sta znam, mozda su mi slabi zbog receivera, ali mislim da ima dovoljno snage. neki me savetuju da uzmem stereo receiver ili pojacalo, ali krastavac ono nema izlaz za woofer. a hocu da napravim neki HI-FI sa wooferom. sta ces, navikao na woofer pa to ti je :)
 
bitno je i sa cega se slusa, ako je u pitanju komp. najbolji zvuk (analogni naravno) su imale Yamaha zvucne i to one stereo, sto je i optimum za muziku, vec Live! serija je drasticno losija, a ove integruse su tek lose... i to se razlika primeti ocas posla.
 
Naravno, ako se slusa muzika sa kompa obavezno da se ulozi u bolju zvucnu kartu
@bmwgoran
Deluju ti slabo jer si navikao na "muljavi" bas iz z5500 vufera ali kad bi cuo neki bend uzivo koji nije ozvucen vec da cujes pravu muziku neobojenu ozvucenjem onda bi shvatio da je zvuk tvog z5500 strasno obojen tj progresan.
Drugo ne znam dotican risiver koji koristis kakav je sa niskim tonovima ali mozda je i do njega tj mozda nema dobar "atack" u donjem spektru tako da ekperimentisi sa kutijama i sa pojacalima pozajmljuj i preslusaj sto vise kombinacija i sigurno ces da nadjes nesto sto ce da zadovolji tvoju teznju za jakim niskim tonovima ;)
 
Poslednja izmena:
direktno na opticki na ploci sam ga prikacio. valjda bi tako trebalo da je najbolje.
 
Jeste, spdif sa kompa direktno na avr resava problem zvuka i u toj klasi pitanje je kakav dobitak bi dobio sa boljim zvucnim kartama.
Dalje, M33i kao i vecina "jeftinijih"zvucnika jednostavno nema dovoljno dubok bass te pravi sw koji se moze dobaciti u nize slojeve zvuka puno znaci.
Treba ga i fino izkalibrisati i postaviti pravilno i onda se tek dobija na energiji zvuka. Sto bolji sw to prijatniji LF, bez muljanja i sl.
U pravu su da Z-5500 mulja bass ali zato ga ima i mnogo vise od M33i koji uopste nisu dobre bass kutije tj ne idu previse nisko.
Da ne bi muljale moras ih odvojiti dosta od zida a onda gubis na pritisku zvuka. Mozda si treba M34i da probas.
Moj savet od "jeftinijih" sw kod nas neki REL da uparis sa ostatkom sistema.

PS: za prvo vreme povezi sw pre-out u analgoni ulaz na Logy pa koristi njegov sw
 
ma prodao sam Z5500, i nemas pojma koliko zalim zbog toga.

u najvece listam oglase ne bih li nasao neki woofer na prodaju, a da je pristojne snage i kvalitetea. Pogledacu taj REL da liima neko.
 
Naslov teme glasi "Z-5500 ipak moze da svira HI-Fi kvalitetom" a vi samo o basu pricate, frauhofer institut je uradio istrazivanje od preko 2000 najpoznatijih numera iz svih zanrova muzike i dosao do zakljucka da se 97% zvuka u muzici nalazi iznat 52hz! znaci nema veze sa subwooferima i ostalim, bmwgoran kao tezi nekom hi-fi ugodjaju a sve se svodi na bas, zasto ne obratis paznju na srednji i visoki opseg koji ti m33i imaju a koji je revolucija u odnosu na cvrcke sa z5500, hi-fi i koloracija distorzovanim basom nemaju bas puno veze jedan sa drugim???
 
uopste ne tezim hi-fi ugodjaju, kao sto sam vise puta napomenuo.
ovo sam sada kupio za probu.
Polako se privikavam, sve se bolje cuju iz dana u dan. ali mi treba jos bejsa i sve ce biti savrseno.
 
Naslov teme glasi "Z-5500 ipak moze da svira HI-Fi kvalitetom" a vi samo o basu pricate, frauhofer institut je uradio istrazivanje od preko 2000 najpoznatijih numera iz svih zanrova muzike i dosao do zakljucka da se 97% zvuka u muzici nalazi iznat 52hz! znaci nema veze sa subwooferima i ostalim, bmwgoran kao tezi nekom hi-fi ugodjaju a sve se svodi na bas, zasto ne obratis paznju na srednji i visoki opseg koji ti m33i imaju a koji je revolucija u odnosu na cvrcke sa z5500, hi-fi i koloracija distorzovanim basom nemaju bas puno veze jedan sa drugim???

Koliko zvucnika je u stanju da odsvira 55Hz kako treba, bez uticaja na ostatak zvucnog opsega? Nijedan jeftiniji. REL sw npr pravljeni su prvo za muziku pa onda film, kada dopune ono sto zvucnik ne moze (vecina ni ne zna kako treba sta da zvuci) tek onda se moze reci da slusas hifi. Postoje i zvucnici koji mogu bez sw ali ih neces naci za "male" pare.
 
Stvarno bezvezna tema. Potrosio sam 10 minuta da je procitam i ne razumem poentu. Mozda tako i treba. :p
 
Heh... sam naslov ipak nije realan ali ko zna... mozda se i nesto drugo nauci. ;)
 
Da li mi preporucujete da napunim ovu komoru peskom? da li bih dobio nesto na kvalitetu, ili samo na tezini:smash:

@gvlada gledao sam REL woofere, ali cene mi ne odgovaraju. da li ima nesto pristojno ali do 150e recimo, moze polovno i novo.
 
Peskom smanjujes muljanje, bass ce biti nesto slabiji sli precizniji. Dobar sw dobro kosta, na zalost ti jeftiniji dodace voluminoznosti bassa ali ne i mnogo na produbljivanju zvucne slike.
Novo za 150e nema nista a da vredi a polovno... tu moras proveriti da li je ispravno ili ne, retko se nalaze kod nas polovni a dobri sw.
 
znaci koliko para, toliko muzike. bukvalno:)
 
@bmwgoran
Samo jedan prijateljski savet, kapiram ja da volis jak i dubok bas ali nije to jedino vazno pri slusanju muzike, e sad ako ti preferiras tehno i slicnu muziku onda ti ne treba HI-FI kvalitet zvuka dovoljan ti je z5500, a ako preferiras rock, jazz, Blues i slicnu muziku e onda je dobro sto si prodao z5500 i mozes kupiti polovne npr. JBL kutije vece zapremine oko 120-150 evra i neko pojacalo za 150-200 evra ima ih dosta dobih pa i snaznih i resio si problem tj dobio si neku zlatnu sredinu tipa imaces i snage a i dovoljnu dozu HI-FI kvaliteta zvuka i to je to...
 
Poslednja izmena:
nemam neki odredjen pravac koji slusam, kada mi se neka pesma svidi to je to, moze biti bilo kog zanra.

Stigao mi je jutros woofer Yamaha yst sw030, i zadovoljan sam. tacno sam dobio onoliko snage koliko mi je trebalo, sada je sve taman kako treba.
 
i kako svira taj yamahin sub naspram logija z 5500 ?
 
vrlo lepo, ali nesto slabije.
sve zavisi od pesme. ako pesma ima slabiji bass, tu je Z5500 mogao vise da izvuce, ali ako pesma ima onaj "vibrirajuci bass" (u nedostatku pravog izraza, ali kao u pesmi G6) onda nema razlike i ovaj sub moze da se nosi sa Z5500 kao od sale.
O kvalitetu zaista ne bih da pricam, ali ima za nijansu topliji "udarac" nego logi, sto meni vrlo prija.

Jos samo da napunim komore peskom, pa da vidim da li cu dobiti na toplini ukupnog zvuka.
 
Pozdrav svima, slucajno nadjoh ovu temu koju sam postavio pre vise od 10 godina. Ala sam ja nalupetao gluposti ovde :) hehe...
Od tada do sada presao sam ogroman put sto se tica zvuka, posvecenosti hi-fiju i opremi, a najvise na nacin slusanja.
Da sam tada imao sadasnje znanje, verovatno ne bih ni pravio ovakvu temu, ali u tom trenutku sa tadasnjim znanjem, stvarno jesam bio zadovoljan sa Z5500.

Pozdrav svima
 
I na čemu si sada završio?!?
Mislim, ako si završio, jel?

...jer ko se jednom upusti u HiFi posvećivanje, teško se kasnije izvuče.

:p
 
Ali naslov teme, jedan od jačih clickbait-ova u zadnje vrijeme, moram priznati, čak sam i većinu postova pročitao, čisti humor... :D

S obzirom da ste materiju apsolvirali, tema ide pod ključ konačno :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno