Šta je novo?

ASIC quality - Lak način za proveru kvaliteta vašeg GPU-a

valjda je to ovo
Nije, jer se ne vidi Vid za 3D režim.

Veci vidim da ce se uskoro u oglasima i ovo navoditi kao parametar tokom preprodaje kartica :p
A što da ne, naravno ako se alatka pokaže koliko-toliko pouzdanom i da zaista govori nešto o proizvodu. Ako tako bude, verujem da ni AMD i Nvidija neće ostati ćutke. Jer onda i pri kupovini nove kartice možda će kupci zahtevati da znaju TAČNO kakvu karticu kupuju, imaju pravo zar ne?
 
Evo sta kaze moja karta.
 

Prilozi

  • gpu-z.JPG
    gpu-z.JPG
    103 KB · Pregleda: 131
Gainward GTX 550 Ti

9ia5jl.png


Zadovoljan sam :)
 
Lista za GTX480

1) Nessa - 77,8% @
2) Kull - 78,8% @ 1,025V
3) Nessa - 75,3% @
4) Sharpshooter 74,3% @ 1,038V
5) Nessa - 71,3% @

Još samo da Nessa popuni napone i imaćemo predstavu valja li ovo :)

Ako neko još ima 480-cu neka se ne stidi.
 
@kull:
kontam da si pod ovim 1.038V mislio na default napon karte?Vidis,ova moja 470-ka radi na 0.987v (bar tako mi pokazuje Msi AB) dok recimo ista karta kod drugara (znaci ista karta,isti model,isti proizvidjac ASUS Voltage Tweak Edition) radi na nesto vecem deff naponu,sto mi nikako nije jasno,jer su u pitanju dve IDENTICNE karte!Inace ova moja se fenomenalno klokuje(bar po meni) sa fabrickih 608mhz na jako lepih 830mhz full stabilno,(na max dozvoljenih 1.087v)i pri tom temp ne prelaze 83-4 stepena sa fan profilom.Za 3d mark 11 je stabilna i na 850mhz ali u igrama puca,kontam da bi dodavanjem napona bila stabilna,ali morao bih da fleshujem bios da bih otkljucao napon preko 1.087 a tome bas nisam vican,a i trebalo bi to onda ohladiti....kontam da bi pod vodom prosto poletela!
 
Taj 0.987V ti je verovatno default 2D Mode VID. Za 3D mora da je veci. (ili imas neki bas lowVID primerak) Treba da uradis isto ovako kao i nessa78. Pokreni neki 3d test u prozoru (ili u pozadini) pa otvori GPU-Z i procitaj napon VDDC. Ovo za Asus (ili bilo koju drugu kartu) sto ti pominjes je potpuno uobicajeno jer nvidia binuje chipove i odredjuje im te default VID-ove, a ne Asus. Na jednoj Asus GTX 470 moze biti GPU sa def. VID 1.012V, na drugoj 1.025V, na trecoj opet 1.012V, na cetvrtoj 1.038V itd. :)
 
Poslednja izmena:
Taj 0.987V ti je verovatno default 2D Mode VID. Za 3D mora da je veci. (ili imas neki bas lowVID primerak) Treba da uradis isto ovako kao i nessa78. Pokreni neki 3d test u prozoru (ili u pozadini) pa otvori GPU-Z i procitaj napon VDDC. Ovo za Asus (ili bilo koju drugu kartu) sto ti pominjes je potpuno uobicajeno jer nvidia binuje chipove i odredjuje im te default VID-ove, a ne Asus. Na jednoj Asus GTX 470 moze biti GPU sa def. VID 1.012V, na drugoj 1.025V, na trecoj opet 1.012V, na cetvrtoj 1.038V itd. :)

evo ga,u pozadini mi se vrteo MSI KOMBUSTOR:

kombustor.png


Jel to to?
 
Poslednja izmena:
Lista za GTX480

1) Nessa - 77,8% @ 1,039V
2) Kull - 75,8% @ 1,025V
3) Nessa - 75,3% @ 1,014V
4) Sharpshooter 74,3% @ 1,038V
5) Nessa - 71,3% @ 1,012V

Ako sam dobro povezao ness-ina dva screena (preko stavke 12V) ispade da nije ASIC nije proporcionalan samo sa def naponom.
 
@Sinda: To je to, ubo si fantastičan primerak GTX470-tice... :)

@Sharpshooter: pitanje je da li si dobro povezao ekrane, da ih nije slučajno istumbao.
 
Poslednja izmena:
Da dopunim, default napon je 0.975v, a karta se dobro klokuje, na 1.05-1.1v stize do 1000 MHz

Lepi primerci nema šta.

@M_M: Povezao sam ih prema naponima 12V grane, koji su isti na obe slike. Možda grešim, ali to je bila jedina stvar koja je bila konstatna na obe slike.
 
@Sinda: To je to, ubo si fantastičan primerak GTX470-tice... :)

@Sharpshooter: pitanje je da li si dobro povezao ekrane, da ih nije slučajno istumbao.

Sjajno!:) Eh da ima neko iz NS-a sa odgovaroajucom opremom-znanjem,pa da je turimo pod vodu sa otkljucanim naponom,zivo me interesuje dokle bi dogurala!
e sad,samo bih da dodam jos nesto,kada sam nosio ovu moju kartu kod drugara(user KONDENZATOR) da testiramo njegov i3 2100, (koji je prethodno imao tu drugu ASUS 470-ku) prvo se lik iznenadio kako mi karta izgleda(poledjina PCB-a) i kaze da bi se mogao zakleti da njegova nije imala isti raspored tih kojekakvih cipova na sebi,navodno na mojoj ima vise:) a tek kada je video da moja radi na def 0.987V tek je tu bio iznenadjen,i tada mi je rekao da je njegova na deff radila na nesto malo iznad 1v. Ovo za napone mi je jasno,ali ovo za PCB neverujem,garant se neseca dobro kako je ta njegova izgledala,ali sve u svemu,mogu i to proveriti,jer je taj njegov primerak zavrsio kod treceg ortaka,sa kojim sam takodje jako dobar prijatelj. :)
 
Poslednja izmena:
Meni je default napon 0.987v , za svaki dan 950MHz radi na 1.0v a 1.1v treba za 1000MHz
bas me zanima,koji je default napon i ASIC quality, onim kartama koje imaju TDR problem ?
 
Poslednja izmena:
Meni je default napon 0.987v , za svaki dan 950MHz radi na 1.0v a 1.1v treba za 1000MHz

Ovo se slaže, jer

kod mene je Asic quality 82.5% i treba mi 1.05V za stabilnih 950MHz a 1.12V za 1GHz
kod tebe je Asic quality 86.4% i treba ti samo 1.00V za stabilnih 950MHz a 1.10V za 1.GHz
 
Poslednja izmena:
Zar nema neka aplikacija za test AMD kartica?
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    772.9 KB · Pregleda: 104
^^
" The next new feature is ASIC quality, designed for NVIDIA Fermi (GF10x and GF11x GPUs) and AMD Southern Islands (HD 7800 series and above) "
 
Pa bilo je 4 i kusur, zaboravio sam da ga sakrijem.

Imamo 3 Gainward GTX460(verovatno Golden Sample). Dokle vam idu klokovi?
Meni na 1v ide 850/2000 dok na 1,087 ide samo na 900/2100(verovatno moze vise za memoriju).

Nisam ni ja probao OC, samo pogledaj mi masinu i vidis koji ubogi CPU imam ... jos na def., pa kontam da sa OCom grafe mozda bi izvuko jedva 1 FPS, u igrama koje trenutno igram.

Probacu krajom nedelje da se poigram sa OCom, samo moracu da se edukujem da nesto ne spalim jer ko zna gde bogu iza leđa je kupljena karta, sreca da je garancija posebno.
 
Evo moje dve:

ASIC.jpg


levo - MSI 570GTX reference design, desno - Sparkle 570GTX
 
Ne klokujem ih :/

I ovako rade brzo ;)
 
Ispade da su nv 560 kartice `die beste`.

Moj rez.
 
Ne znam kako sam propustio ovu temu :D
 

Prilozi

  • asic.JPG
    asic.JPG
    107.2 KB · Pregleda: 122
Nazad
Vrh Dno