Šta je novo?

Benchmark Vox Populi: Naj igra (GOTY :)) 2010.

Najbolja igra, od ponuđenih, u 2010. godini je...?

  • StarCraft II: Wings of Liberty

    Glasovi: 69 28.9%
  • Gran Turismo 5

    Glasovi: 31 13.0%
  • Call of Duty: Black Ops

    Glasovi: 37 15.5%
  • God of War III

    Glasovi: 18 7.5%
  • Mass Effect II

    Glasovi: 66 27.6%
  • Red Dead Redemption

    Glasovi: 18 7.5%

  • Ukupno glasača
    239
  • Anketa je zatvorena .
F1 2010 + Darksiders...
 
Koliko god bila dobra, igrana i popularna, igra ne moze da se nadje na listi (barem ne na ovoj) ako nije zvanicno izasla, pa makar bila i u RC2 fazi. :)

A šta je sa igrama koje su izašle, popularne su a nema ih na listi? Po kom kriterujumu su igre birane, da li postoji neka tema na forumu...?
 
Interesantno, u delu foruma "Igre za PC" je postavljena anketa gde se javljaju Gran Turismo 5, God Of War 3 i Red Dead Redemption, koji za PC nikada nisu i neće izaći.Koja je ovde logika?
 
Zasto World of Warcraft: Cataclysm nije stavljen u listu? Izlazi za 3 dana, a to opet spada u ovu godinu?
 
ko nas ovde zzz
 
...fali Borderlands...
 
Pa pratim najave, vesti, sve novine koje su dodali, cak da sam aktivirao bedni beta key koji sam dobio znao bih 101%, ali i ovako su otvorili pre-cata patchom pola stvari iz expanzije. Znam gotovo sigurno da igra moze da konkurise za mesto najbolje u ovoj godini. Toliko slika, snimaka, gejmplejova, opisa su izbacili, to mi je dovoljno i bez igranja.
 
Pa pratim najave, vesti, sve novine koje su dodali, cak da sam aktivirao bedni beta key koji sam dobio znao bih 101%, ali i ovako su otvorili pre-cata patchom pola stvari iz expanzije. Znam gotovo sigurno da igra moze da konkurise za mesto najbolje u ovoj godini. Toliko slika, snimaka, gejmplejova, opisa su izbacili, to mi je dovoljno i bez igranja.

Jesi li svestan da je WoW igra iz 2004. godine a da je Cataclysm samo ekspanzija? U zlatno vreme gejminga ekspanzije nisu nikada mogle biti kandidovane za bilo kakve nagrade, ma koliko dobre bile.
 
Hvala ti sto si mi otvorio oci, ja sam mislio da je WoW izasao juce. Kakve to veze ima sto je expansion, i dalje se radi o delimicno novoj, da se tako izrazim, igri koja se zove "World of Warcraft: Cataclysm" a ne samo "World of Warcraft". Ako bi stavljali samo naslove koji su kompletne, cele igre, izbor bi bio bedan kao sto i sad jeste.
 
Naravno da neće ekspanzija da bude na listi. Šta će sve ljudima pasti na pamet.
 
Ok, bedna vam je lista, poz.
 
Wow je bedan u odnosu na vecinu igara sa liste :).
 
Poslednja izmena:
Jeste, a ti ga igras godinama pa znas?
 
Wow je bedan u odnosu na vecinu igara sa liste :).

Pored Black Opsa i onog Bioware-ovog trasha, ti kazes za jednu Blizzardovu igru da je bedna??! :zgran: Au, shine, ovo od tebe nisam ocekivao... :sceptic:
 
To sto wow nema ultra mega giga grafiku, ne znaci da je igra losa, pogotovo sto evo izlazi i nastavak Cataclysm za manje od 20 sati... Ne bi bila toliko zarazna da je losa :)
 
Pored Black Opsa i onog Bioware-ovog trasha, ti kazes za jednu Blizzardovu igru da je bedna??! :zgran: Au, shine, ovo od tebe nisam ocekivao... :sceptic:

Deciji komentar kao odgovor na njegov deciji komentar ;).
 
just cause 2
 
Interesantno, u delu foruma "Igre za PC" je postavljena anketa gde se javljaju Gran Turismo 5, God Of War 3 i Red Dead Redemption, koji za PC nikada nisu i neće izaći.Koja je ovde logika?
->
Ovo i jeste univerzalna tema za glasanje, čim je naslov "Naj igra 2010" bez odrednica PC/konzole :). Tema "Industrija igara" je u PC pdf-u, iako je sveobuhvatna.



Dodajte Amnesia: The Dark Descent i S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat.
 
Ne može ništa da se dodaje u spisak, reče Maksa u drugoj temi. Nisam siguran ali mislim da je filipenko pravio spisak kandidata.
 
Stvarno da se čovek zapita po kom kriterijumu su igre birane. Skoro sve nastavci starih franšiza, najvećim delom već viđeno i neorginalno do bola, kao da glasamo za Most generic game of the year.

Najbolje igra koja je izašla u ovoj godini po meni je Heroes of Newerth.
 
Pored Black Opsa i onog Bioware-ovog trasha, ti kazes za jednu Blizzardovu igru da je bedna??! :zgran: Au, shine, ovo od tebe nisam ocekivao... :sceptic:

ME 2 je jedan od retkih uspešnih primera "streamlininga"i lagano bolja igra od prvog dela, ako se uzme u obzir da prvi deo ne pretenduje da bude pravi RPG. Prepoznali su i izbacili ono što je bilo loše u prvom delu koji je bio loš šuter i još lošiji RPG i pretvorili igru u ono što je trebala da bude od početka - TPS sa fokusom na (jednostavne) dijaloge. Kad već ne mogu da naprave igru blizu kvaliteta Deus Ex-a i Bloodlines-a (a budimo realni, ne mogu), ne treba ni da naprave nešto što pokušava da bude ono što nije. Tako da shin nije daleko od istine, tri igre (SC2, RDR i GT5) + ME2 su većina liste. No, sve se ipak na kraju svodi na individualan izbor.


Btw, na listi fale:

Amnesia
Mount & Blade: Warband
Call of Pripyat
Metro 2033
Bad Company 2
Mafia 2
Fallout: New Vegas
Napoleon: Total War
Civ 5

lista sucks big time :)
 
Poslednja izmena:
Mount & Blade: Warband

Iako multi igram samo pet dana, već sada sam spreman da kažem da ova igra ima najbolji multiplejer mod ove godine.

Da je industrija igara više okrenuta igraču a ne samo sticanju brze love, resursi koji se bacaju na gluposti poput OnLive striminga bi se mogli iskoristiti za kreiranje multiplejer modova sa izuzetno velikim brojem igrača (do 1000 hiljadu igrača uz odgovarajući gejmplej i mape). Umesto toga oni nam daju dial up gejming sa 8 vs 8 multiplejer i Co-oP modovima.

Kako bi lepo bilo igrati Total War koji nije offline strategija već online TPS/FPS sa permanentnim likovima i statistikama i opremom. Kako bi bilo lepo igrati takvu igru u kojoj iskusni igrači dobijaju ulogu komandira a manje iskusni slušaju naredbe i generalno se ponašaju zrelo iako možda to i nisu IRL. Kako bi bilo lepo da tamo gde postoji kvalitetna internet infrastruktura se ljudima omogući da učestvuju u pravoj masovnoj multiplejer igri.
 
Nazad
Vrh Dno