Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Meni ne radi write ni pod razno..pisao sam to na drugom mestu ali i ovde da potvrdim. Jednostavno ni jedan od ona dva programa mi prosto ne dozvoljava write...read je i dalje 29mb ..
 
e ovo je na NTFS nakon što se spustio sa početnih 100MB/s, na ovom nivou je ostao do samog kraja
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    34.3 KB · Pregleda: 93
  • Untitled2.png
    Untitled2.png
    34.2 KB · Pregleda: 90
Sta god da mu je uradio svaka chast. Sa fleshke na hdd iskopirao je tek toliko da sam stigao da lupim print screen.

Predpostavljam da si kopirao sa HDD na flash, a odmah posle toga sa flasha nazad na HDD. Fajl zapravo nije ni čitan sa flasha, već iz keša :d
 
Oki i scheilinkin:
Samo write test ne radi, jel' tako? Read vam radi normalno? (na Win 7 64bit)
 
Apacer 321 4GB
 

Prilozi

  • Apacer-321.png
    Apacer-321.png
    8 KB · Pregleda: 65
  • Apacer 321_USB FLASH DRIVE.png
    Apacer 321_USB FLASH DRIVE.png
    44.6 KB · Pregleda: 79
hd tach mi read radi bez problema ali write neće, windows 7 32bit, nije 64bit

a ovo je iz ovog novog programa
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    49 KB · Pregleda: 84
Dobro vidis :)
Prvenstveno sluzi za test hard diska, ja reko da probam sa fleskom...
 
Pazario sam Transcend JetFlash 600 16 GB. Kopirao sam iso fajl veličine oko 3.8 GB. Brzina kopiranja je bila oko 19 MB/s. Win javio write protect (flash bio u fat32 formatu). I sad je brzina zapisa konstantno ispod 10 Mb/s. Probao sam par alata za format flash-a, na drugom kompu, Win, Linux... Nema razlike.
Da li je ovo dovoljno za reklamaciju?

Odmah me je šibnuo deja vu jer sam isto ovo uradio sa apacer-om 8 GB pre par godina:)
 

Prilozi

  • fenapt.png
    fenapt.png
    49.2 KB · Pregleda: 92
Dovoljno je za reklamaciju, nije to neki levi flash.
Transcend jos uvek vuce taj problem sa write protect....
 
Hm, moram da obratim pažnju na veličinu fajla ili da prebacim u ntfs format. Čudno da je odmah tako pao zapis i nema pomoći.
 
Formatiraj ga u NTFS slobodno (pa kupio si ga da bi mogao da prebacujes i velike fajlove), a ako bude ista prica, obavezno ga reklamiraj.
FAT32 podrzava velicinu fajla do 4GB, tako da to sigurno nije problem.
 
Jel ok da Transcend JetFlash V30 od 16GB daje ovako jako lose rezultate???
Svejedno je u kom filesystem-u je formatiran usb.
 

Prilozi

  • FlashToolkit_JetFlashTranscend 16GB.png
    FlashToolkit_JetFlashTranscend 16GB.png
    76.6 KB · Pregleda: 102
Poslednja izmena:
ne bih se slozhio da je ok...

@ CAR

Da da read radi bez problema a write nikako.. jednostavno ne moze da se odrati test tako.. Ali to je nebitno skroz jer danas kada sam kopirao neke fajlove na njega, protok se zaleti i stabilizuje na nekih 11mb/s dok sa njega kada sam svlachio ISO od 3gb, ishlo je 29mb/s zakucano

ni sa ovim ATTO programom mi ne da write bench da odradim... interesantno..
 
Poslednja izmena:
ne bih se slozhio da je ok...

@ CAR

Da da read radi bez problema a write nikako.. jednostavno ne moze da se odrati test tako.. Ali to je nebitno skroz jer danas kada sam kopirao neke fajlove na njega, protok se zaleti i stabilizuje na nekih 11mb/s dok sa njega kada sam svlachio ISO od 3gb, ishlo je 29mb/s zakucano

ni sa ovim ATTO programom mi ne da write bench da odradim... interesantno..
Oket onda, ni kod mene na W7 write test nece, tj. puca... dok na XP-u radi bez problema.

A za ATTO vec ne znam, nemam ga :p


2 easyyu:
A koje su zvanicne specifikacije tog V30 flesa?

Ko zna, mozda i jeste sve u redu... sporo, ali tako je.


EDIT. Sad ga nadjoh na Transcend-ovom sajtu... tvoj model od 16GB je deklarisan na 20/8 MB/s.
Znaci da radi tacno prema specifikaciji.
 
Poslednja izmena:
Oket onda, ni kod mene na W7 write test nece, tj. puca... dok na XP-u radi bez problema.

A za ATTO vec ne znam, nemam ga :p


2 easyyu:
A koje su zvanicne specifikacije tog V30 flesa?

Ko zna, mozda i jeste sve u redu... sporo, ali tako je.


EDIT. Sad ga nadjoh na Transcend-ovom sajtu... tvoj model od 16GB je deklarisan na 20/8 MB/s.
Znaci da radi tacno prema specifikaciji.
Ok..ja ga nisam ni trazio jer sam se ubedacio da je tao spor!
 
Ok..ja ga nisam ni trazio jer sam se ubedacio da je tao spor!
Da je spor - jeste, spor je, realno... 8MB/s upis je malo.
Ali sta ces, takva mu je specifikacija :)

Ima brzih... ali su oni i skuplji ;)
 
Transcend JetFlash 600 16GB Test: FAT32 vs NTFS vs exFAT
 

Prilozi

  • Test_Transcend_16GB_FAT32-1.png
    Test_Transcend_16GB_FAT32-1.png
    39.5 KB · Pregleda: 144
  • Test_Transcend_16GB_NTFS-1.png
    Test_Transcend_16GB_NTFS-1.png
    37.7 KB · Pregleda: 132
  • Test_Transcend_16GB_exFAT-1.png
    Test_Transcend_16GB_exFAT-1.png
    63.4 KB · Pregleda: 124
Kako ovako bedan NTFS skor za write, majku mu...
 
Sta kazete za Kingston Data Traveler 150 od 32GB?
http://www.dvhardware.net/review143_kingston_dt150.html

Po testu deluje da su mu brzine upisa ok ~29 - 21 MB, a trebalo bi da moze da se nadje za oko 7300 din.
Prosvrljaj malo po newegg-u, da procitas misljenja korisnika... ako se ne varam, nisu bila bas pozitivna, i cini mi se da je ovo jedini test gde je tako dobro prosao. Kingston i inace nije poznat po nekim ultra-brzim flesevima, osim Hyper X serije...


Ja sam se ipak na kraju resio - jurim Mushkin Midnight Turbo! :D
http://www.hartware.de/review_1019.html

40MB/s read (uz TurboFlash softver :)), i 30MB/s write deklaracija... ne moz' da bude lose :p
 
Ako su tacne specifikacije onda je ovaj Mushkin pun pogodak, jos kad bi ga bilo po nekoj normalnoj ceni... Mozda Alti i uveze ovako nesto? Po meni mana je sto ima poklopac, i dalje nista nije prislo dizajnu Sandisk Contoura...
 
Ja ga gadjam za 87 evra u Minhenu (verzija od 32 giga)... ona od 16 je pak 48. To je nesto niza cena nego sto videh u ostalim radnjama, mada nije neka razlika, 5-7 evra, 10 plafon.

Slazem se za poklopac, meni je to velika mana, i dizajn mu vala nije nikakav, ali sta cu... bar je brz - mozda i najbrzi :)
A sto se pak dizajna tice (uz koji ide i poklopac koji se ne moze izgubiti, upravo zaslugom tog dizajna ;)) - i dalje meni jedan od najlepsi, neprevazidjeni:

611.jpg



APACER HANDYSTENO HT203 :smoke:
 
Nazad
Vrh Dno