Šta je novo?

iPhone - FAQ

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
macos jeste keva ali im hw polako postaje "potrosna roba" :smash: i surovo pocinje da lici na "pc fazone" (nova grafa/proc svakih 6 meseci/godinu)

Ranije im se to nije desavalo krastavac bili su sinonim za "lifespan" ;)

Pa za to je kriv PC, jer svi logichno uporedjuju Mac sa PCjem i kada ispadne da je ovaj drugi brzi za manje pare, ljudi se pitaju zashto to, jer oni na prvi pogled rade istu stvar. To je loshe, ali tu ne mozesh nishta, dobre stvari se prilagodjavaju da bi prezivele pored loshih, zato je na ovom svetu 90% svega loshe. Da onaj prvi neandertalac nije ukrao, danas lopovi ne bi ni postojali :)
 
Poslednja izmena:
Pa za to je kriv PC, jer svi logichno uporedjuju Mac sa PCjem i kada ispadne da je ovaj drugi brzi za manje pare, ljudi se pitaju zashto to, jer oni na prvi pogled rade istu stvar. To je loshe, ali tu ne mozesh nishta, dobre stvari se prilagodjavaju da bi prezivele pored loshih, zato je na ovom svetu 90% svega loshe. Da onaj prvi neandertalac nije ukrao, danas lopovi ne bi ni postojali :)

Nista PC nije kriv sto kategorija "domacica" ne moze da "suzdrzi" svoj potrosacki mentalitet a da ne kupi novi Mini/iMac/iPod/iPhone iako im realno ne treba ;). Na "stari" iMac/Mini iz 2006. npr., moze da stavi novi OSX, perfomance boost je mali spram najnovijeg modela, a razliku u svakodnevnom radu tesko da ce primetiti. Ko ima potrebu, stavice veci hard/vise RAM-a/promenice CPU i kraj. Apple nikoga ne prisiljava da radi upgrade, izbor postoji. Stvar je do potrosackog mentaliteta, fanboyisanja, "ljubavi" prema brendu i slicnim "lepim" stvarima. :)
U slucaju iPoda, novi modeli mogu da budu i losiji. ;)

Nece Intel, nVidia, ATI i celoukupna industrija da stane zato sto nekome ne odgovara "pace" kojim se ona krece. Kupci imaju izbor, ko zaista ima koristi od upgrade-a, taj ce da plati, kome treba za "show off", nek' iskesira, niko mu ne brani :smoke:. Sto se tice profesionalaca i Mac Pro-a, "pro" aplikacije skaliraju gotovo idealno sa povecanjem CPU snage, pa je dobitak najveci. Hoces dual 4-core Nehalem? E pa, ima da platis jer znas da ti treba i vratices pare brzo. ;)
 
Izgleda da me nisi razumeo, ja uoshte nisam osudio one koji kupuju mac a ne znaju shta je to, zbog takvih ljudi Apple uspeva da funkcionishe i zato je fensarski proizvod, jer bi ga inache kupio samo onaj ko zna da prepozna kvalitet a takvih nema dovoljno da bi Apple preziveo. Kvalitetan proizvod danas mora da bude i fancy inache ga niko ne bi kupio poshto je uvek i dosta skuplji, poshto 99% ljudi ne zna nishta o bilo chemu shto kupuje osim spoljashnjeg izgleda.

PC je kriv zato shto srozava standarde, zato je recimo Apple preshao na non-RISC, i slichne stvari, i mac ce biti sve gori zbog PCa ako misli da otkine znachajniji deo trzishta. Pace ne bi znachio mnogo kada za PC ne bi za godinu dana izashlo dve generacije hardvera, to je potpuno suludo i bukvalno sluzi samo da bi oni uzeli pare, a ujedno smanjuje efikasnost softvera pa tako oni koji prodaju dobijaju sve, a korisnici kashichicu za velike pare. I tu upada onih 99% ljudi koji pojma nemaju shta kupuju, ali kada PC igrachka industrija prsne jer jedan po jedan polako kapira da svaki chas upgrade nema vishe smisla, PC ce ceo da prsne jer on zivi na tome da uzima pare na nepotrebni novi hardver i "novi" Windows sve cheshce.
 
Poslednja izmena:
Pa zar mislis da bi SJ doneo odluku na Intel, a da pre toga nije dooobro razmislio o tome?

Zivite u proslosti s tom "svetom" PPC pricom.
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=75738&highlight=Apple+Intel
http://www.anandtech.com/mac/showdoc.aspx?i=2436&p=1


The reason? According to Jobs, the PowerPC roadmap would not provide the performance that Apple needed going into the future. ;)


A da ce biti gori... videcemo. ;)

i da se nadovezem na moj prethodni post: i Mac bi izgubio delom na svom sarmu i eksluzivnosti koja ga sada prati ako predje na x86 procesore. kako se ono kaze? INTEL OUTSIDE!

Botovi at their best. :D

kada za PC ne bi za godinu dana izashlo dve generacije hardvera, to je potpuno suludo i bukvalno sluzi samo da bi oni uzeli pare, a ujedno smanjuje efikasnost softvera pa tako oni koji prodaju dobijaju sve, a korisnici kashichicu za velike pare.

Ne izlazi za PC dve generacije hardvera godisnje ;). Jedna generacija CPU-ova, na istoj arhitekturi, kroz "tik-tok" model "zivi" najmanje ~18meseci. Sta uopste podrazumevas pod generaciju? Po roadmap-ovima, sledeca kompletno nova arhitektura ce izaci najranije 2012., ako sve bude islo po planu, i ukoliko ne budu namerno razvukli lifecycle prethodnika, sto je spekulisano do sada.
Core 2 za desktop se pojavio u julu 2006. i svaki sledeci procesor koji je Intel izbacio do danas predstavlja usavrsavanje arhitekture i proizvodnog procesa. Cak i igraci nemaju potrebe da menjanju npr. E6600/Q6600, a kamoli "obicni" korisnici.
I upravo ta konstantna trka omogucava da sada za vec 50e postoji CPU koji daje mnogo za ulozen novac, kao i prilicno rasirena ponuda u svakom cenovnom rangu, sto je pre bilo nezamislivo. Slicno vazi i za GPU scenu.
 
Poslednja izmena:
Ako ti osnovna stvar nije jasna, a to je da PC industrija prodaje muda za bubrege i kochi napredak, onda stvarno ne znam zashto ovoliko pishemo :) x86 je odavno trebao da crkne i da se krene od nule, ali to Microsoft u talu sa Intelom nikada nece uraditi, jer tako automatski gubi monopol koji je jedini razlog zashto oni postoje.

Cekamo onda reboot. ;)
 
Izgleda da me nisi razumeo, ja uoshte nisam osudio one koji kupuju mac a ne znaju shta je to, zbog takvih ljudi Apple uspeva da funkcionishe i zato je fensarski proizvod, jer bi ga inache kupio samo onaj ko zna da prepozna kvalitet a takvih nema dovoljno da bi Apple preziveo...

sjajan ti je ceo post! ;)

i da se nadovezem na moj prethodni post: i Mac bi izgubio delom na svom sarmu i eksluzivnosti koja ga sada prati ako predje na x86 procesore. kako se ono kaze? INTEL OUTSIDE!

@colt u cemu je problem? zar se na novim alu iMacovima ne odlepljuju ekrani usled pregrevanja? iMac G5 je radio na 1.8GHz - to je procesor za generaciju stariji (u prevodu par godina stariji CPU) od intel C2D, i u tom kucistu nije imao nikakvih problema.
Sad kad imamo intel imamo i pregrevanja usled kojih se odlepljuje slog LCD ekrana... sjajno.

jeste, trebali su samo da ubrzaju ventilatore ali...


tako da nemoj molim te da pricas kako PPC nesto nije valjao jer je isti imao SIMD 3 godine pre intela + Apple je isti odmah iskoristio za kompozitni desktop (koji je M$ predstavio 6 godina kasnije sa Vistom + je 10x zahtevniji od Mac OS X-a kompozitnog desktopa).

i za kraj - i M$ i intel su smece; otpad. pogledaj danas sta mogu IBM procesori. intel ce to isto imati za 3-4 godine.
tuzno je sto su ove dve kompanije tu gde jesu (zahvaljujuci iskljucivo IBMu) i sto drze 90% trzista sa jucerasnjim tehnologijama ali na koje se pali 90% mase - JER NE ZNAJU ZA DRUGO...
 
Kovacm, rasprava s tobom ne vodi nikuda.

i za kraj - i M$ i intel su smece; otpad. pogledaj danas sta mogu IBM procesori. intel ce to isto imati za 3-4 godine.

Trebao si da budes savetnik Steve-u i da mu kazes da je trebao da ostane na PPC. ;)


I LOL @ tvoj "argument" za odlepljivanje ekrana.
Sad kad imamo intel imamo i pregrevanja usled kojih se odlepljuje slog LCD ekrana... sjajno.


Mislim stvarno, preterujes u fanbojizmu i nemam nameru da se raspravljam vise...
 
Poslednja izmena:
Postoji li nacin da se iphone hakne i koristi kao mass-storage, i da se manipulacija fajlovima pojednostavi kao kod wince-a? Na wince-u mora da se instalira posebna aplikacija za tako nesto, pa me interesuje da li su je napravili i za iphone?
 
Poslednja izmena:
Postoji aplikacija koja radi wireless ko storage, a sad ne znam preko usba...
 
Postoji li nacin da se iphone hakne i koristi kao mass-storage, i da se manipulacija fajlovima pojednostavi kao kod wince-a? Na wince-u mora da se instalira posebna aplikacija za tako nesto, pa me interesuje da li su je napravili i za iphone?

Ne mora. Samo se USB mod stavi da radi kao mass storage (win mobile, ako za to pitaš).
 
Što kaže driver imaš wireless harddisk (aplikacije poput Discover i Files lite), a za USB ne znam. nije mi još trebalo. Imam fleš stikove i 8GB SD karticu koje koristim za te stvari.
 
Pa na wince-u je fora sledeca: kliknem na program mass-storage u telefonu, on se pokrene, fon spojim na usb, i PC telefon vidi kao mass-storage. U fon prebacim adresa.txt fajl, recimo da sam na PC-u kucao adresu i snimio u notpadu dok sam pricao telefonom. Taj fajl adresa.txt iz Total Commandera kopiram u fon, u direktorijum "adrese" koji sam prethodno napravio, i u fonu ga iz filemanagera dalje otvaram najnormalnije. Interesuje me da li je takva udobna manipulacija fajlovima moguca na Iphone-u. Znaci ja vec godinama furam win-ce i ActiveSync uopste nemam instaliran. Sve radim preko mass-storage-a. Ubacim igra.cab fajl, kliknem na njega i instaliram iz telefona. Nekako mi tako udobnije nego sa se smaram sa nekakvim sinhronizacijama. A razmisljam o prelasku na Iphone...
 
Poslednja izmena:
Ne može tako nažalost sa Ajfonom. Mora se sinhronizuje, nema drag&drop. To i mene isto smara, al kad se navikneš onda nije tolki smor. Najveći smor ustvari je što moraš da držiš iste fajlove na kompu i na telefonu, dok bih ja recimo obrisao tu muziku ili slike sa kompa, narezao na DVD i odložio, ovako sve stvari moram da držim na kompu i to baš u tim folderima gde ih iTunes stavi. Šta ćeš, tako su napravili i to ti je što ti je.
 
Ne može tako nažalost sa Ajfonom. Mora se sinhronizuje, nema drag&drop. To i mene isto smara, al kad se navikneš onda nije tolki smor. Najveći smor ustvari je što moraš da držiš iste fajlove na kompu i na telefonu, dok bih ja recimo obrisao tu muziku ili slike sa kompa, narezao na DVD i odložio, ovako sve stvari moram da držim na kompu i to baš u tim folderima gde ih iTunes stavi. Šta ćeš, tako su napravili i to ti je što ti je.

"Poznavaoce" :d imas program koji se zove "Xilisoft iPod Rip" :) (nikakvo "hakovanje" btw ;))
Ajd' googlaj opet malo :D

p.s. vidim i da odlicno poznajes iTunes ;)
 
Kovacm, rasprava s tobom ne vodi nikuda.

onda nemoj ni da je zapocinjes ;)

I LOL @ tvoj "argument" za odlepljivanje ekrana.

prosetaj malo po Apple forumu pa ces videti kakva se sranja desavaju sa intel iMacovima. Apple jeste 100% kriv za sve to, ali isto tako, to im se nije desavalo dok su pravili PPC masine...!

kao sto ivke rece: "Ajd' da se ne uvrede botovi macos jeste keva ali im hw polako postaje "potrosna roba" " - ne znaci da je intel kriv za bilo sta tu, ali ostaje cinjenica da je PPC bio 64bitan, imao SIMD... dok je intel jos piskio u pelene. e tako.

Što kaže driver imaš wireless harddisk (aplikacije poput Discover i Files lite), a za USB ne znam. nije mi još trebalo. Imam fleš stikove i 8GB SD karticu koje koristim za te stvari.

PhoneView za Mac OS X - radi i sa USBom i krajnje je koristan ;) (bože, u poslednje vreme je sve češći slučaj da neki program ne postoji u verziji za Windows... :D)
 
Poslednja izmena:
Vidim da taj Xilisoft ima i "Xilisoft iPhone Transfer" - mene interesuje da li koristite ovakve programe, da li je taj Xilisoft najbolji, ili radi potpune kompatibilnosti ipak mora sve preko itunesa? I kako iphone useri barataju sa svojim fajlovima u telefonu? Jel postoji neki file manager za iphone i koji je najbolji?
 
Takvi programi sluze samo za neko budzenje, ili specialjni nachin krekovanja, preko iTunesa se sve moze prebaciti, i jednostavnije od toga ne moze, ja drugachije nisam ni prebacivao, a u telefonu imam sve shto mi treba x 10 :)
 
Cemu ili bolje reci kome sluzi ovo selektivno brisanje postova? Je l' nam treba jednoumlje ponovo? Ostavljeni su kovacevi "ja znam sve" postovi. Ili brisite sve ili nista. Ovako je ispalo tako jadno i providno da nemam reci. :S:

Ocigledno da se neko od moderatora i dalje "lozi" na retro pricu, pa mu odgovara da mu se najveci Apple fanboy na forumu slihta na taj nacin.

Kao i u slucaju:
1. "MJ care/kralju" teme koja nema nijednu dodirnu tacku sa IT-em gde se brise sve sem hvalisanja doticne "zvezde". Jadan i bedan izgovor "promovisanje CGI-a u video spotovima" sto je mega LOL. :test:
2. Satro zabranjena piraterija, a na search "jailbreak", 50+ hitova :smash:

Barem dva clana mod tima iz oba "slucaja" su "djipali" uz Moon Walk i lepili postere svog idola i gle cuda, "voze" iPhone :eyebrows:. Slucajno su ostavljene obe teme, da da, a mi ostali smo "isli i gledali u Sunce ili tako nesto". :d

Ako i ovaj post ostane, bice dobro. :whip::smash:


Ende.
 
Pa ti da si u zivotu video neshto osim Windowsa i Microsofta, ne bi ni morao niko nishta da brishe :) PPC nazivash retro a x86 koji se nije pomerio 20 godina je vrhunac tehnologije :d To shto je neki hardver ili softver umro, ne znachi da i danas nema bolja reshenja nego onaj koji se pojavio proshlog meseca, ali je problem shto ti i drugih milijardu ljudite kochite napredak podrzavajuci najgoreg.
 
Poslednja izmena:
Takvi programi sluze samo za neko budzenje, ili specialjni nachin krekovanja, preko iTunesa se sve moze prebaciti, i jednostavnije od toga ne moze, ja drugachije nisam ni prebacivao, a u telefonu imam sve shto mi treba x 10 :)

Hvala.

Da li su izbacili nesto na foru TCPMP ili Coreplayer-a sa Wince-a, za Iphone, da moze da prikazuje xvid divx? I koji program koristite za manipulaciju fajlovima u samom telefonu?
 
Poslednja izmena:
Hvala.

Da li su izbacili nesto na foru TCPMP ili Coreplayer-a sa Wince-a, za Iphone, da moze da prikazuje xvid divx? I koji program koristite za manipulaciju fajlovima u samom telefonu?

Postoji vlc4iphone kao plejer i radi ... manje-vise ok. iFile je nenadwebiv za manipulaciju fajlovima za sada.
 
Imas aplikaciju zove se HardDrive, uneses ip adresu u address bar i i domah si na Iphone-u. Prebacujes sta god pozelis i to je nesto kao Mass storage vrlo koristan program.
Sto se tice formata prebacis sta god hoces u MP4 za 2 minuta i gledas ko covek ili pak skines vec gotove MP4 formate imas ih mali milion.
 
Hvala.

Da li su izbacili nesto na foru TCPMP ili Coreplayer-a sa Wince-a, za Iphone, da moze da prikazuje xvid divx? I koji program koristite za manipulaciju fajlovima u samom telefonu?

Evo sad nadjoh neku aplikaciju za xvid/divx,flash,wmv,avi, itd..Zove se yxFlash preko Xselize repo.
 
Cemu ili bolje reci kome sluzi ovo selektivno brisanje postova? Je l' nam treba jednoumlje ponovo? Ostavljeni su kovacevi "ja znam sve" postovi. Ili brisite sve ili nista. Ovako je ispalo tako jadno i providno da nemam reci. :S:

Ocigledno da se neko od moderatora i dalje "lozi" na retro pricu, pa mu odgovara da mu se najveci Apple fanboy na forumu slihta na taj nacin.

i sta sad (!?!) - kad si me nazvao "najveci Apple fanboy" to treba da me diskredituje ? :D
(btw obrisan je onaj tvoj copy&paste post)

anyway, prosetaj do teme "UPOZORENJE !!! - za korisnike Alu iMac-a !"...

---

jos jedan glas za iFile !
 
Poslednja izmena:
E ljudi, Nesto se zabagovalo, ladno pise Colt, a post je ostavio user Ivke76?
 
^

WTF? o cemu pricas?
 
^

Cemu ili bolje reci kome sluzi ovo selektivno brisanje postova? Je l' nam treba jednoumlje ponovo? Ostavljeni su kovacevi "ja znam sve" postovi. Ili brisite sve ili nista. Ovako je ispalo tako jadno i providno da nemam reci. :S:

Ocigledno da se neko od moderatora i dalje "lozi" na retro pricu, pa mu odgovara da mu se najveci Apple fanboy na forumu slihta na taj nacin.

Kao i u slucaju:
1. "MJ care/kralju" teme koja nema nijednu dodirnu tacku sa IT-em gde se brise sve sem hvalisanja doticne "zvezde". Jadan i bedan izgovor "promovisanje CGI-a u video spotovima" sto je mega LOL. :test:
2. Satro zabranjena piraterija, a na search "jailbreak", 50+ hitova :smash:

Barem dva clana mod tima iz oba "slucaja" su "djipali" uz Moon Walk i lepili postere svog idola i gle cuda, "voze" iPhone :eyebrows:. Slucajno su ostavljene obe teme, da da, a mi ostali smo "isli i gledali u Sunce ili tako nesto". :d

Ako i ovaj post ostane, bice dobro. :whip::smash:


Ende.

Ovo je post usera Ivketa76, a ne usera Colt.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno