Šta je novo?

iPhone - FAQ

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Možda je ovo glupo pitanje, ali kako živimo u zemlji čuda, prosto moram da pitam:

Kupio bih iPhone3G. Šta mi treba da uvek i svuda ( po gradu Nišu ) imam pristup internetu,
kako bih surfovao, proverio mail itd. A da to ide preko MTS?


Dakle, to je otprilike jedini problem koji imam sa trenutnim iPhone, tj. wirelessa po Nišu slabo ima,
protok je bangav i nikakav, pa me zanima da li bih to uspešno rešio kupovinom iPhone3G i stavljanjem neke MTS sim kartice koja podržava internet preko 3G mreže.
 
Ma, nisam ni sumnjao da postoji 3G u Nišu, ali kako koristiti 3G internet, preko iPhone 3G?

Da li treba neka posebna SIM kartica? Kako to kombinovati uz onu hack-SIM karticu koja se ubacuje u iPhone 3G?

Sve to pise na linku koji sam ostavio;
Bilo da ste naš prepaid ili postpaid korisnik i posedujete 3G telefon, da bi ste mogli da koristite 3G servise potrebno je da se prijavite.

Putem SMS poruke dobićete neophodna podešavanja koja treba da sačuvate - snimite u svom telefonu, nakon čega možete da koristite sve 3G servise
Sta tu ima nejasno?
 
Poslednja izmena:
Sve pise ovde: http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2240&Type=1

@Crni: nisam ja ni rekao da je sigurno kupljen u apple store-u, vec da samo mislim. Ali je definitivno kupljen u nekoj regularnoj prodavnici, neotpakovan i neotkljucan pre par nedelja.
U "regularnim" prodavnicama moze da se nadje, ali nema bas uvek i to je uglavnom nabavljeno nekim neuobicajenim kanalima jer ni jedna veca prodavnica ih nema.
Inace postoji trac da AT&T nudi iPhone 2G svojim zaposlenima za $49, a ovi ih onda preprodaju tim prodavnicama, na eBay-u ili negde drugde.
Nego, ako nije tajna koliko je placen telefon?
 
Da li moze neko ko je otkljucvao iPhone po u putstvu sa ovog linka da mi odgovori na par pitanja

jel imao neko iskustva sa ovim quick programom i firmerom ispod?
http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=1880

1.Da li Iphone treba da bude ukljucen prilikom flash-a ili iskljucen
2.Da li mu smeta SIM ako je u njemu
3.Da li gore navedena procedura otkljucava navedeni da radi sa svim operaterima ili otkljucava sve sem gsm modula
4.Da li mogu nekako da prebacim fajlove sa njega na komp, posto je on sinhronizovan sa burazovim kompom(on je u inostranstvu) ili moram da brisem sve sa njega(imenik je jako bitan, pa ako ne moram rucno da prepisujem 500+ broja bilo bi super)
5.Zadnje, da li je bitno sa koje erzije fw-a se apdejtuje (posto sam nalzio uputstva na net-u da se prvo downgrade-uje pa tek onda ide apdejt, inace fw je 1.1.3)
6.Gde mogu da nadjem linkove za third baze podataka sa kojih installer vuce instalacije
THX unapred, i izvinjavam se unapred ako je nesto od ovoga vec bilo prokomentarisano, moze i na pm.:wave:
 
Ja nisam otkljucavao po tom uputstvu, ali je bilo nesto slicno. Uglavnom, odgovori su:

1) Treba da bude u tzv. DFU modu, koji omogucava Restore (prikacis ukljucen iPhone na komp, ugasis ga, onda drzis Home i Power taster oko 9-10sec, onda pustis Power, a drzis i dalje Home dok komp/iTunes ne prepozna DFU mod)
2) Ne smeta SIM, on u tom postupku ne konta SIM uopste
3) "Otkljucava" SVE
4) Nemam pojma, nisam to radio - nije mi trebalo, verovatno moze, ili preko iTunes-a ili nekog 3rd party software-a
5) Nije bitno sa koje verzije sw-a, moze sve
6) Nemam pojma :D

Uostalom, baci pogled na ovaj http://www.isrbija.net/index.php/topic,1734.0.html cini mi se da je malo detaljnije objasnjeno

Pozz
 
Poslednja izmena:
Hvala na brzom odgovoru... Javljam sta sam uspeo Pozzz

Jos jedno pitanje:

Da li se brisu imenik,muzika i slike sa njega prilikom update-a??
 
Poslednja izmena od urednika:
Cini mi se da se sve brise (zbog citavog postupka), mada davno je bilo, a i iPhone bio nov pa nije ni bilo nista na njemu...
 
Da li swirlymms mora da se kupi ili moze na neki nacin da se koristi "domacinski"? Izvinjavam se sto pitam ovako, moze i na pm.
 
Meni to isto malo nerealno deluje, ja sam svoj 2G 16GB u junu platio 399$ u NY Apple store-u, ne znam kako bi se nekom isplatilo da ga sad prodaje po istoj ceni. Verovatno "slightly used" fore.
 
Telefon je bio neotpakovan, sa svim onim folijama na svakom delu pakovanja i slicno.
Ako je slightly used, onda svaka cast onome ko ga je koristio i kako ga je posle zapakovao ;)

A vidim po ovim online shopovima valjaju unlocked. Moj je bio AT&T locked.
 
Poslednja izmena:
Izasao je juce 2.2 software update za iPhone.

2G: Ako se update-uje kroz iTunes, gubi se jailbreak (kao i ranije), aktivacija i unlock ostaju. Preporuka je ipak da se ceka WinPwn/QuickPwn za 2.2 software.
3G: Dev-team upozorava da se ne radi update, jer je u 2.2 software-u update-ovan baseband sto moze da onemoguci neki buduci software unlock.
 
Telefon je bio neotpakovan, sa svim onim folijama na svakom delu pakovanja i slicno.
Ako je slightly used, onda svaka cast onome ko ga je koristio i kako ga je posle zapakovao ;)

A vidim po ovim online shopovima valjaju unlocked. Moj je bio AT&T locked.
Fora je sto ako su activate + jailbreaken + SIM unlocked to im drasticno dize cenu (svaka od pojedinacnih stavki ide u plus).
A ne sumnjam ja da je brand new in sealed box, samo sam rekao da je extra cena cak i da je 8GB ;)

Inace, sto se 3G tice, ovo je minimalna teorijska cena:
$199 / $299 for the iPhone 3G + $36 Activation Fee + $175 Early Termination Fee + $70 One Month AT&T Service = $480 / $580 respectively
tu jos treba da se doda i stavka koja se zove porez koja zavisi od grada do grada i moze da ide i preko 10%, pa sracunajte koliko je najjeftinije moguce da se nabavi legalno :D
Sve sto ide ispod toga je ili ga je neko dobio na poklon i zuri mu se pa ga daje ispod cene ili tu nesto zesce smrdi :d
Realno, ne vidim zasto bi ga neko davao ispod te cene, a posebno je pitanje gde je tu zarada :)
 
Fora je sto ako su activate + jailbreaken + SIM unlocked to im drasticno dize cenu (svaka od pojedinacnih stavki ide u plus).
A ne sumnjam ja da je brand new in sealed box, samo sam rekao da je extra cena cak i da je 8GB ;)
Da, kapiram da im to dize cenu, ali iz mog ugla besmisleno - sve sam to sam prilicno lako odradio za par sati (od toga sat ipo sam skidao novi fw i desetak minuta pwnage tool ;))
Vise sam vremena potrosio trazeci nacin da se registrujem na iTunes store-u (a kad sam otkrio smorio sam se koliko je u stvari lako)
 
Da, kapiram da im to dize cenu, ali iz mog ugla besmisleno - sve sam to sam prilicno lako odradio za par sati (od toga sat ipo sam skidao novi fw i desetak minuta pwnage tool ;))
Vise sam vremena potrosio trazeci nacin da se registrujem na iTunes store-u (a kad sam otkrio smorio sam se koliko je u stvari lako)
Neki ljudi jednostavno ne umeju ili ne zele da nadju resenje na netu ;)
Drugi se opet plase da ne zeznu nesto i radije ce da plate jer su prosto duduci za takve stvari.
Treci jednostavno nemaju vremena da se smaraju oko toga i radije ce da plate.

Kad govorimo o konkretnom trzistu, oni jednostavno NISU navikli da im treba "dekodiran" telefon i oni nesto sto je dobar dan u Srbiji dozivljavaju kao jako komplikovan problem :D
 
Samo jos jedno pitanje, ako je fon otkljucan plus jailb., da li vrsiti update preko itunes-a pa onda samo jailbreak ili kao u onom uputstvu na "restore" pa onda jailbreak, mislim u cemu je razlika izmedju ta dva???
 
Sa restore-om je manja sansa da nesto krene naopako. Naravno, ako uradis restore gubis sve sa primarne particije. U principu bi trebalo da moze da se uradi i update pa onda QuickPwn, ali tooooliko sam razlicitih problema i razlicitih kombinacija vidjao po Internetu (a i sa svojim primerkom) da mi se sad iskreno okrece stomak kada pomislim da me ceka update na 2.2.
 
Jedno pitanje. Posto na drugim forumima vidim kako neko kaze da mu je riknula ploca na iPhoneu, zeleo bih da vas zamolim za objasnjenje o kakvoj ploci je rec, kolika je sansa da rikne, i koliko kosta njena zamena ako je moguca? To me malo odvraca sad od kupovine iPhonea (ne 3g)
 
Imash 2 ploche. Jedna je Logic board a druga je Communication board. Obe se mogu poruchiti sa net-a i zameniti ali kupovina i zamena je od prilike barem 150-200e .. Uglavnom "riknjavaju" prilikom padova i slichnih aktivnosti.

Ne zovu ga dzabe i iSoap : )
 
Hmm. Ok. Znachi dosta skupo. :D Ok. Onda ce drustvo moci da cacka fon samo iznad meke povrsine. :d
 
Meni je moj iPhone 2G izleteo iz dzepa dok sam trcao, leteo dobra 2-3m, par puta odskocio od beton i konacno sleteo u baricu. Nista mu nije bilo, cak je i muzika nastavila da svira. :)
Jedino je zadobio par ogrebotina pozadi, na ekranu nema bukvalno nista.

Tako da ne moras previse da brines, izdrzljiv je. :)
 
Poslednja izmena:
Meni je moj iPhone 2G izleteo iz dzepa dok sam trcao, leteo dobra 2-3m, par puta odskocio od beton i konacno sleteo u baricu. Nista mu nije bilo, cak je i muzika nastavila da svira. :)
Jedino je zadobio par ogrebotina pozadi, na ekranu nema bukvalno nista.

Tako da ne moras previse da brines, izdrzljiv je. :)

Make a mental note never to buy second-hand stuff from Topuz ;)
 
Sa restore-om je manja sansa da nesto krene naopako. Naravno, ako uradis restore gubis sve sa primarne particije. U principu bi trebalo da moze da se uradi i update pa onda QuickPwn, ali tooooliko sam razlicitih problema i razlicitih kombinacija vidjao po Internetu (a i sa svojim primerkom) da mi se sad iskreno okrece stomak kada pomislim da me ceka update na 2.2.

Pa koliko vidim i nema bas nesto novosti i pametnih izmena u tom 2.2!

I posto sam nov u svemu ovome interesuje me da li i sa kojim konvertorom mogu da lepim prevode u film?!

Takodje ako ima ko voljan na pm ili preko messingera da mi pojasni par stvari oko instaliranja aplikacija bio bih mu zahvalan!
 
Poslednja izmena:
Vise sam vremena potrosio trazeci nacin da se registrujem na iTunes store-u (a kad sam otkrio smorio sam se koliko je u stvari lako)

Hajde podeli sa ostalima kako.... meni ne prihvata verifikaciju virtuonke... :wall:

Takodje, nakon instalacije par alikacija preko instalera i cydia-e instaler jednostavno nece da se pokrene, tj izbacuje non stop iz njega kad se proba ulazak.
Jel ima neko resenje a da nije restore? Pokusao sam varijantu sa hard resetom, ali nije uspelo. 2.1 FW je inace u pitanju.
 
Hajde podeli sa ostalima kako.... meni ne prihvata verifikaciju virtuonke... :wall:

Iz iTunes-a odes u appstore (kao zemlju selektujes ameriku) i odaberes neku free aplikaciju i kliknes na "get app", kad ti otvori popup za registraciju klikni na crate new account i tada ces na skrinu za odabir nacina placanja imati i opciju "none", od svojih podataka email upises tacan, a ime, adresa i slicno upisi bilo sta, samo da je validna US adresa (imas na netu generatore adresa). Dobices na mail link za verifikaciju i to je to.
Virtuonka verovatno ne moze da prodje verifikaciju posto itunes store nije "available" za srbiju.
 
Iz iTunes-a odes u appstore (kao zemlju selektujes ameriku) i odaberes neku free aplikaciju i kliknes na "get app", kad ti otvori popup za registraciju klikni na crate new account i tada ces na skrinu za odabir nacina placanja imati i opciju "none", od svojih podataka email upises tacan, a ime, adresa i slicno upisi bilo sta, samo da je validna US adresa (imas na netu generatore adresa). Dobices na mail link za verifikaciju i to je to.
Virtuonka verovatno ne moze da prodje verifikaciju posto itunes store nije "available" za srbiju.

Sta uneti u mrtvi gift cards and certificates?!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno