Šta je novo?

Zvanična Radeon HD4770 tema

kod nas ne postoji mail-in rebate tako da mislim da je sumanuto pricati o cenama kartica u Americi. sta bilo ko ima od toga? sve je jeftinije u Americi, Amerika je jedna divna zemlja ali ja mogu samo da se obesim sto se nisam rodio tamo.

Amin.
 
Lepa cena.
Sad bi trebalo da 4830 kosta 90tak evra, mislim na ove bolje modele (XFX, MSI).
Nikad midhigh segment grafickih kartica nije bio jeftiniji.
Kad se setim samo da sam pre 1,5 - 2 godine dao 250e za GTS 320MB :smash:.
Mislim kartica me je sluzila, svaka njojzi cast :d, al je bila preplacena, gledajuci sa aspekta ovih 100-inak evra za Ati 4770 ;).
 
Po meni i nije bash odlicna cena,svi su najavljivali cenu od ispod 100Eura,sto se naravno nece desiti u prvim danima prisustva u Srbiji...Kad svi distrituberi dovuku svoje modele onda ce vrlo brzo cena da padne na realnih 90eura.
 
Polako drustvo to tek na leto...Dok se isprodaju sve zalihe 4670 tki i 4830 NEce to tako brzo,predosecao sam ovo
 
Ocekivano, 10k, tj. realno ~106e.

pa naravno kad su prvi u Srbiji. za 2 nedelje pašće za 10 evra.
mada...koliko su se svi živi nameračili na ovu karticu, moguće je da cene neće pasti ni dinar sledeća 3 meseca.
 
Ja neću iz principa da platim više od 85 eu pa nek frljaju cene koliko god hoće .
 
Nemaju milosti,za njih krize nikad` nece biti...25e razlike tamo i ovde,malo li je na ovu muku,a taman sam pomislio da cu kupiti "jeftino i kvalitetno"...

P.S. Srbija.:whip:
 
Prvi primerci uvek imaju visu cenu. Bice normalne cene, tek kad bude vise proizvodjaca, a i min.15-20dana da prodje.
 
Ne treba se zalećati, ovo je za nestrpljive. Sačekajte da se pojavi u PIN-u za 150+ eur :d

Biće to ispod 100 jevri kroz koju nedelju.
 
Ne treba se zaletati,isto je tako bilo i sa 4670 kad se pojavila pa je evo sada na 60ak eura...
 
Dakle prosta računica maloprodajna cena u Amerikama 109 us * 70 = 7630 / 95 = 80 eu * srpski faktor = 109 eu . Prosto ko pasulj ja ne znam šta nije jasno oko 10k dindži .
 
@Prodigy Freak^
par puta mi se desilo da sam kupovao neke komponente i vidim da je za tu marku uvoznik PIN. Kod njih cena otprilike 50e veća nego u firmi u Nišu. ja naručim iz Niša i kad je stiglo na kutiji im ostala nalepnica da je poslano iz NS-a u Niš da bi ovi opet meni poslali u NS. i tako se paket provozao po Srbiji i ja uštedeo lepo.
:)

@greatgonzo
taj srpski faktor je stvarno čudo. treba pogledati neke cene u Hrvatskoj, kod njih je PDV 22% a kod nas 8%. cene su ili slične (100-200din razlike) ili debelo u korist njima jer i sa skoro 3x većim PDV-om tamo su neke stvari puno jeftinije.
 
Poslednja izmena:
Ne treba se zalećati, ovo je za nestrpljive. Sačekajte da se pojavi u PIN-u za 150+ eur :d

Biće to ispod 100 jevri kroz koju nedelju.

Pa ako kosta 90$ u americi, to bi trebalo da bude oko 85E kod nas.. nek je 90. Ja jedva cekam da vidim crossfire testovi kakvi ce da budu. Za 180 evra (mozda cak i manje) dve 4770tice, to ce raditi bolje nego 4890.
 
Gledam test na drugom sajtu, rezultati su prilicno impresivni za crossfire.

http://www.legionhardware.com/document.php?id=828&p=3

U crysis warhead 1680x1050, 0xAA, high, DX10, 4770 CF je bolji od gtx 260, 4870, 4890, 4870 x2 (ne znam kako, ali tako pise...) :shock: .


u crysis-u 1680x1050, 4xAA, high, DX10, samo su 4870x2 i gtx 295 imali rezultate. Znaci 4770 CF je prosao bolje i od gtx 285... sto zvuci prosto neverovatno. Identicno je i za far cry 2, 1680x1024, DX10, max podesavanja, 4xAA. Znaci samo gtx 295 i ati 4870x2 su bolji :shock:


Tako je u gotovo svim testovima na 1680x1050. Mislim da je 4700 crossfire definitivno best buy za 22" monitore. Jedina mana je sto treba ipak malo vece napajanje, 355W full load, ali bez obzira, ja sam odusevljen.
 
Poslednja izmena:
Pa sta ti je cudno tu? I btw, test mi deluje kao bs...
 
Poslednja izmena:
Da ti nije slucajno promaklo CROSSFIRE

o tome sam i pricao svo vreme lol. U postu iznad sam napisao kako mislim da ce crossfire biti impresivan. Kasnije nisam napisao da se odnosi na crossfire, jednostavno sam se nadovezao na svoj prethodni post, ali kapiram da je bilo nejasno. Sada sam ispravio.


A i napisao sam bio za crysis warhead 4770 CF... tj kad pogledam sad, to sam uradio za sve sto sam napisao ;)
 
Poslednja izmena:
Editovao sam, promaklo mi... ali svejedno mi nije jasno cemu cudjenje.
 
Pa sta ti je cudno tu?

lol... sta si sad izmenio post :) Ali gotovo, vec sam te bio citirao.


I ne kapiram kakvo ti je to pitanje. Ja sam samo napisao da sam odusevljen rezultatima, a ti se javljas "dobro i? Sta sad? I sta ti je tu cudno".


Pa kao prvo, ovo je forum, diskusija kapiras? Znaci pisemo o ovim stvarima, mislim, mozda sam ja pogresno shvatio neke stvari, ali meni se barem tako cini.


Drugo, ono sto je cudno, ili bolje reci impresivno, je da je 4770 crossfire, koji ce da kosta verovatno negde oko 180 evra, bolji od daleko skupljih karti, cak u nekim testovima bolji i od GTX 285 koja kosta skoro duplo vise.

Mislim pitas me kao da sam napisao da je GTX 295 bolji od GTX 260. Ako se tako jeftina kombinacija pokazala bolje u 1680x1050 od daleko skupljih karti, onda je to prilicno "cudno"
 
Gledam test na drugom sajtu, rezultati su prilicno impresivni za crossfire.

http://www.legionhardware.com/document.php?id=828&p=3

U crysis warhead 1680x1050, 0xAA, high, DX10, 4770 CF je bolji od gtx 260, 4870, 4890, 4870 x2 (ne znam kako, ali tako pise...) :shock: .


u crysis-u 1680x1050, 4xAA, high, DX10, samo su 4870x2 i gtx 295 imali rezultate. Znaci 4770 CF je prosao bolje i od gtx 285... sto zvuci prosto neverovatno. Identicno je i za far cry 2, 1680x1024, DX10, max podesavanja, 4xAA. Znaci samo gtx 295 i ati 4870x2 su bolji :shock:


Tako je u gotovo svim testovima na 1680x1050. Mislim da je 4700 crossfire definitivno best buy za 22" monitore. Jedina mana je sto treba ipak malo vece napajanje, 355W full load, ali bez obzira, ja sam odusevljen.

Kod tome se dve 4770CF nisu proslavile u Crysis warhead-u u 1600rez sa 4xAA i AF. Losije od 4890, koja kao da nema slabih tacaka. Bas tamo gde najvise treba, tamo je najslabija. Dobro jeste da je warhead svojevrstan "nogokuc", ali opet nije bas sjajno. 2 karte po 100 eur je 200eur, pa treba i ploca od bar 160eura, pa napajanje neko od 80-100eura, nakupi se to samo tako.
 
Poslednja izmena:
Pa nije cudno zato sto ovo nije prvi crossfire test... Uradili su malo bolje drajvere i optimizirali za cf 4770. I dve 4850 ce dati ovakve rezlutate, kapiras?
Dalje, odavno postoje testovi 4770 cf, pa kasnis sa 'impresioniranjem'. Nije to nista toliko novo, da bi se dizala prasina... Eno zajebani ima dve 4890 pa je imao dosta problema da ih stavi da rade u cf i opet nije zadovoljan performansama u nekim igrama. Ti mislis da ces ubosti dve 4770 i sve ce da radi ko Bogom dano? Mozda, ali samo mozda.

edit: sve radi na toms hw, do tebe je
 
Poslednja izmena:
Dalje, odavno postoje testovi 4770 cf, pa kasnis sa 'impresioniranjem'. Nije to nista toliko novo, da bi se dizala prasina...

Ja ne pisem impresioniranje da bih obavestio druge, vec eto da napisem svoje misljenje. Mislim, ne znam sta da ti kazem.... ne vidim zasto tebi sada to SMETA da ulazis u polemiku samnom oko ovoga, zbog cega sam ja to napisao. Ako ti moj post deluje "glupo" ili sta vec, jednostavno ga ignorisi, koliko je to tesko uraditi?


Eno zajebani ima dve 4890 pa je imao dosta problema da ih stavi da rade u cf i opet nije zadovoljan performansama u nekim igrama. Ti mislis da ces ubosti dve 4770 i sve ce da radi ko Bogom dano? Mozda, ali samo mozda.

To zavisi od dosta stvari, ja samo pricam za ovaj test sto sam video.

Pa nije cudno zato sto ovo nije prvi crossfire test... Uradili su malo bolje drajvere i optimizirali za cf 4770. I dve 4850 ce dati ovakve rezlutate, kapiras?


Zapravo, ima jedna druga stvar koju sam zaboravio. Test je radjen na core i7 940, gde CF funkcionise daleko bolje.... blah
 
Poslednja izmena:
Vidi ovako, sam si malopre napisao da je ovo forum i ostavljamo svoja misljenja... Ja ostavljam svoje misljenje na tvoje misljenje, bilo ono glupo ili ne bilo. Poenta je da TI nisi to testirao, i ja te pitam cemu cudjenje jer nije nista novo, a mozda nije ni tacno...
Zajebani ima i7, i na toms hw je radjeno sa i7 tako da 'ne funkcionise' svugde isto i sa i7 ;)
 
Vidi ovako, sam si malopre napisao da je ovo forum i ostavljamo svoja misljenja... Ja ostavljam svoje misljenje na tvoje misljenje, bilo ono glupo ili ne bilo

Misljenje vezano za temu. Ti komentarises razlog zbog cega ja komentarisem, sto nema veze sa temom. A i razlog zbog cega ovo pises je zato sto si se prvo ispalio, napisao si onako krajnje prostacki i nekulturno da se ono odnosilo na CROSSFIRE, i onda si to izbrisao, i sobzirom da si video da si se zaebo poceo si da mene napadas oko neke druge stvari. Ono... batali vise, ne kapiram jel ti sad pokusavas da ispises sto vise postova ili...?


Zajebani ima i7, i na toms hw je radjeno sa i7 tako da 'ne funkcionise' svugde isto i sa i7 ;)

Ma ne radi se o tome. Radi se o tome da sam ja vec poceo da razmisljam kako cu da uzmem te dve karte, i kako ce da rade bolje nego gtx 280, samo sto sam zaboravio da testovi koje sam ja citao su radjeni na core i7, i da ce na mom E8400 raditi dosta losije u poredjenju sa core i7
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno