Šta je novo?

Zvanična Radeon HD4770 tema

Nije mi problem da kupim i njega kada budem uzimao grafichku,samo ako moze i neka preporuka za napajanje(ne preterano skupo),ako budem planirao i neki 125W TDP kasnije tj PII...Ortak ima 9650 x4 Phenoma,4830 Powercolor itd,sa nekim "Codegen" napajanjem cini mi se 550 ili 650w,to je kao neko brendirano? :) Primetio sam da dosta spominju LC Power sto se tice "nize" klase...
 
Poslednja izmena:
Evo ja vozim na ms 400w vec duze vreme, masina je x2 [email protected] hd3850 512mb 2gb ram i ostale zezancije... Nisam imao nikakvih problema, a 3850 trosi malo vise od 4770.:wave:
 
Nije mi problem da kupim i njega kada budem uzimao grafichku,samo ako moze i neka preporuka za napajanje(ne preterano skupo),ako budem planirao i neki 125W TDP kasnije tj PII...Ortak ima 9650 x4 Phenoma,4830 Powercolor itd,sa nekim "Codegen" napajanjem cini mi se 550 ili 650w,to je kao neko brendirano? :) Primetio sam da dosta spominju LC Power sto se tice "nize" klase...
Nje Codegen nikakvo brendirano napajanje, to je kao malo bolji kinez, ako menjas idi bar na LC Power LC5550, ono je oko 4000 din.
 
Evo ja vozim na ms 400w vec duze vreme, masina je x2 [email protected] hd3850 512mb 2gb ram i ostale zezancije... Nisam imao nikakvih problema, a 3850 trosi malo vise od 4770.:wave:

Marko,HD 3850 ne trazi dodatno napajanje koliko vidim,struju vuce iz PCI-e,ako se ne varam? A 4000 serija mislim da trazi ili jok? Ja na Biostar 790GX imam iznad pci-e prakticno da ubodem 12v- 4 pinski kablic koji ide iz napajanja,nisam to vidjao do sada na plocicama!:wave:
 
3850 trazi dodatno napajanje, kao i 4770, a 4670 ne.
 
Da, trazi dodatno napajanje, a ms 400w nema 6-pin kabl za vga... Trebace ti samo adapter.:wave:
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ja imam 6opinski kablic iz napajanja,bele je boje,znaci nije crn i ne pise PCI-e kao na ostalim...Ali svejedno ako ce biti dovoljno bar za pocetak dok ne bude plata tamo neka za napajanje i hard :wave:

Ovo imam: http://www.ms-start.com/srb/default.aspx?tabid=2005&newsType=ArticleView&articleId=1162

Taj 6pin je za dodatno napajanje procesora na nekim serverskim plocama ili tako nesto. Nemoj njega u grafu da stavljas nikako, nisu isti naponi...
 
Nije da imam iskustvo sa napajanjem ali jeste li procitali info sa linka?
Konektori: 24-pinski, 2x SATA, PCI express, 12V P4, FDD, HDD, CD-ROM
 
Nije da imam iskustvo sa napajanjem ali jeste li procitali info sa linka?
Konektori: 24-pinski, 2x SATA, PCI express, 12V P4, FDD, HDD, CD-ROM

Nisam procitao, mozda to i jeste PCIe konektor. Znam samo da je na nekim LC napajanjima bilo tog "6-pin workstation" konektora i da ih ne treba mesati zato sto su drugaciji naponi...

Npr., ja na napajanju imam obe vrste 6pin konektora.
http://www.extremeoverclocking.com/reviews/cases/Cooler_Master_550W_3.html

Na pretposlednjoj slici moze da se vidi i raspored zica za konektore. Crni je PCIe, lako ga je prepoznati po rasporedu i po tome sto ima samo zute i crne zice :type:
 
Poslednja izmena:
Hehe,sve je to lepo,ali posto ce grafa biti "nadam se" 90e i jos 40-50e dati za napajanje,proslu platu sam celu dao + 7000 pozajmio za plocu,proc,memorije,pa ono,samo bih voleo da znam dal bi kinez gurao dok ne uzmem neko bolje! :smoke:

Evo skontajte kod north bridge-a i pci-e slota "dzek" za napajanje,to mi nije jasno,a mislim da je samo biostar uradio do sada > http://www.hellas.rs/slike/maticne-ploce/Biostar_TA790GXB_A2.jpg

P.S. Sada sam proverio taj kablic 6opinski,3 crne i 3 zute zice idu,cini mi se 20A da pise...
 
Poslednja izmena:
Hehe,sve je to lepo,ali posto ce grafa biti "nadam se" 90e i jos 40-50e dati za napajanje,proslu platu sam celu dao + 7000 pozajmio za plocu,proc,memorije,pa ono,samo bih voleo da znam dal bi kinez gurao dok ne uzmem neko bolje! :smoke:

Evo skontajte kod north bridge-a i pci-e slota "dzek" za napajanje,to mi nije jasno,a mislim da je samo biostar uradio do sada > http://www.hellas.rs/slike/maticne-ploce/Biostar_TA790GXB_A2.jpg

P.S. Sada sam proverio taj kablic 6opinski,3 crne i 3 zute zice idu,cini mi se 20A da pise...

I na Gigabyte 965P-DS4 postoji taj dodatni konektor za "molex". Koliko ja znam, ne moze da zameni onaj koji ide u samu graficku, vec je valjda stvar u samom dizajnu ploce...

A za 6pin kabl - ako je red zutih, red crnih, onda je to PCIe, imas link u momm prethodnom postu :type:
 
I na Gigabyte 965P-DS4 postoji taj dodatni konektor za "molex". Koliko ja znam, ne moze da zameni onaj koji ide u samu graficku, vec je valjda stvar u samom dizajnu ploce...

A za 6pin kabl - ako je red zutih, red crnih, onda je to PCIe, imas link u momm prethodnom postu :type:

Kod mene ima red zutih i red crnih, po 3 kablica... Ali nije crne boje, bele je. Ja nisam smeo da ga ukljucujem pa sam upotrebio adapter.:smash:
 
Kod mene ima red zutih i red crnih, po 3 kablica... Ali nije crne boje, bele je. Ja nisam smeo da ga ukljucujem pa sam upotrebio adapter.:smash:

Cekaj brate,imas red zutih i red crnih,ali su bele boje?Ko,sta,gde?:banana: Ja imam red crnih i red zutih na tom 6 pin kablicu,tako da je to "sigurno" pci-e...:wave:
 
Poslednja izmena:
Stvarno ne znam, mislio sam da na tim MS napajanjima sigurno nema PCIe konektora. Ali kada se vec zna da su zute 12V, isti raspored, pise i u specifikaciji proizvoda - trebalo bi da to jeste PCIe konektor...

http://www.playtool.com/pages/psuconnectors/connectors.html#pciexpress


Ima na ms-u 1 pci-e. Kroz ruke mi je proslo nekoliko komada od 400w(gold i obicni), kao i par od 550w i svi do jednog su imali dodatne s-ata konektore i 1x6 pin za grafu.

Uostalom jedan je i u mojoj masini.:wave:
 
Poslednja izmena:
I na Gigabyte 965P-DS4 postoji taj dodatni konektor za "molex". Koliko ja znam, ne moze da zameni onaj koji ide u samu graficku, vec je valjda stvar u samom dizajnu ploce...

Mozda glupo pitanje. Jel moze na njega da se prikljuci fan?
 
Ima na ms-u 1 pci-e. Kroz ruke mi je proslo nekoliko komada od 400w(gold i obicni), kao i par od 550w i svi do jednog su imali dodatne s-ata konektore i 1x6 pin za grafu.

Uostalom jedan je i u mojoj masini.:wave:


I bez problema ti gura sve to?Mada je to opet 550w kineskih,manje trosi E5200 od Amd 7750,racunam 350w brendiranog nekog?:wave:
 
Poslednja izmena:
I bez problema ti gura sve to?Mada je to opet 550w kineskih,manje trosi E5200 od Amd 7750,racunam 350w brendiranog nekog?:wave:

Naravno da gura bez problema. Jos je sve prilicno klokovano!
Napajanje imam vec nesto vise od 1 godine i nikad nisam imao problema, a svasta mi je bilo u masini.:wave:
 
HD3870 -------105W (512MB)
HD3850 ------ 95W (256MB)

To znaci da cu lagano da guram 4770 sa ovim napajanjem,s`obzirom da (Marko16) vozi hd3850 na istom bez problema,cak mislim da 4800+ trosi 110w!:D
 
Poslednja izmena:
HD3870 -------105W (512MB)
HD3850 ------ 95W (256MB)

To znaci da cu lagano da guram 4770 sa ovim napajanjem,s`obzirom da (Marko16) vozi hd3850 na istom bez problema,cak mislim da 4800+ trosi 110w!:D

Tako je!:-devil-: Ne trosi 4800+ 110w, vec 65w na default, znaci ovako oc mozda max 80w.
 
Izgleda da sam pogresio,sada videh na nekom drugom sajtu da pise 65w,onda moj trosi 130W ovako OC...:S Da ne skrecem vise sa teme,cekacemo da stigne 4770 pa da proverimo na delu sta su napravili...:D
 
Poslednja izmena:
Pa ako je budu pustili po ceni od 100evra kod nas to ce ubiti sve ostale
kartice koje se iovako raspadaju na lageru.
Ovo je ubedljivo best-buy samo se bojim da ce cena kod nas biti mnogo
veca od tih 100$ koliko se prodaje na newegg i ostalim sajtovima.
 
Radeon HD4770 snižena na 89.99 USD

Samo sedmicu nakon predstavljanja, ATI je odlučio spustiti cijene Radeon HD 4770 kartice i time još više pritisnuti Nvidiju. Nova cijena prvog 40nm GDDR5 čipa sada iznosi 89.99 USD, uz 10 USD rabata. Možete je kupiti ovdje.

Sapphire, HIS i PowerColor su tri kompanije koje nude ove kartice po tim cijenama i sigurni smo da će se ovo sniženje uskoro desiti i u Evropi.

Glavni konkurent, Geforce 9800GT, je potučen, a sada nema mnogo razlike između 4770 i GTS 250, jer najjeftinija koju smo našli košta 104.99 USD, nakon što MSI omogući 30 USD rabata, dok se ostale prodaju po 119.99 USD ili više.

Iznenađujuće je što ATI još uvijek ima dovoljne količine HD 4770, a čak je i Nvidia predvidjela loše yieldove i slabe zalihe.

http://www.itx.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=10190&Itemid=1
 
kod nas ne postoji mail-in rebate tako da mislim da je sumanuto pricati o cenama kartica u Americi. sta bilo ko ima od toga? sve je jeftinije u Americi, Amerika je jedna divna zemlja ali ja mogu samo da se obesim sto se nisam rodio tamo.
 
Nazad
Vrh Dno