Šta je novo?

ZTE Blade III

da, pre par dana je update-ovao i FM Radio tako da sad imamo stable build 4.2 sistema, dok su neke zvanicne verzije CM-a jos u Nightly verzijama. Svaka cast liku, zavidim mu
 
Nemam bas mnogo iskustva sa Smartfonima. Intalirao sam http://www.modaco.com/topic/360987-devrom207-cyanogenmod-101-android-422/ kostakangov CyanogenMod 10.1 verziju 14.5.2013.
Imao sam instaliran CyanogenMod i na drugom smartfonu, gde je bilo lako raditi update. Na telefonu odem u settings/about phone i ima opcija za download i update. E toga nema ovde. I svaku put kad uradim update, ostanu mi sacuvani svi sms-ovi i sve fotke. Kako ovde da uradim update? Skinuo sam cm-10.1-20130720-KonstaKANG-atlas40.zip i kopirao ga na telefon (nekako ga je google crome prijavio kao malware, sto nisam ni znao da chrome moze da radi, a skenirao sa ga sa comodom i Malwarebytes Anti-Malware i kazu da je u redu). Sta dalje da radim? I da li ce mi ostati sacuvani podatci na telefonu (poruke, fotke i sl.)?
 
Luka:

kada telefon imza zvanicni Cyanogenmod, onda ima update opcija. Zvanicni znaci da ga je zvanicno podrzao Cyanogenmod tim, i da su oni izbacili.

Ovaj CM za Blade 3 nije zvanican, vec je build zasnovan na CM verziji Desire HD koju je onda KonstaT prepravio za Blade3 (bukvalno preredio ceo sistem, drajvere, sve, da bi radilo na Blade 3)

tako da nema zvanicnog update-a kroz sistem.

Pritom, update ti ni ne treba jer je ovaj Cyanogenmod zasnovan na poslednjoj verziji androida koja postoji (4.2.2) dok ako i izadje novija verzija, moras sacekati da ga KonstaT ispegla i sredi jer je on jedini koji se i bakce sa Blade 3. Zapravo mislim da si pogresio sto si stavio i 10.1 umesto 10.0 jer gomila app developera nije stiglo da podesi aplikacije za poslednju verziju androida (skoro sve manje aplikacije ne rade, ne zbog Blade-a vec zbog promene u androidu)


e sad, u nastavku poruke si podosta zbunio jer si rekao da si vec instalirao CM 10.1 a sad kazes da oces da ga instaliras, pa si me malo zbunio da bi ti dalje pomogao. Ako mislis na noviju verziju KonstaT-ovog rom-a, ne treba ti najnovija jer je uradjen fiks za FM radio i nista drugo. ti sad na telefonu zvanicno imas poslednju verziju Androida, u Cyanogenmod obliku, i bolje od toga za sad ne moze.
 
Izgleda da je ovo razlika moje verzije i najnovije verzije:
20.7. changelog
FM radio updates
saved channels don't get lost on restart
updated FM notification to look like something from Android 4.x
don't hide FM app from recents view
support for USB host mode and added mount point for external USB storage
patched kernel against several exploits (CVE-2013-2094, CVE-2013-2596, CVE-2012-4220, CVE-2012-4221, CVE-2012-4222)
CM10.1.2
10.7. changelog:
fix loading a2dp audio hal
fix camcorder to work without disabling metadata (also fixes thumbnail generation for videos recorded with camcorder)
enable network unlock query
6.7. changelog:
fixed bluetooth (ported bluez stack from CAF)

Nemam nikakve problema sa aplikacijama, sve rade bez problema, jedino sto mi je kamera malo sporija i zamrzne se nekad kad uljucujem/iskljucujem wifi.
Prvenstveno me interesuje ovaj deo "patched kernel against several exploits (CVE-2013-2094, CVE-2013-2596, CVE-2012-4220, CVE-2012-4221, CVE-2012-4222)"
 
Poslednja izmena:
Razumem taj deo da sad imam android 4.2.2 i da bih i posle update imao i dalje 4.2.2. ali ako sam ja dobro razumeo poenta Cyanogenmod-a nije samo najnoviji android.
 
stabilan je taj koji imas sad, za kernel ne treba da brines. ako bas hoces i FM radio da funkcionise, stavi najnoviji.

sto se tice instalacije, backup radis ovako:

fotke i klipove si verovatno imao podesene na SD karticu tako da mozes da ih backupujes na komp prvo. Poruke mozes sacuvati preko fenomenalnog play store programa: "SMS Backup and restore", i jako je jednostavno. Imenik sacuvaj preko google account-a.

backup app-ova ti NE bih preporucio da radis na ovoj verziji cyanogenmoda jer sam se i ja opeko da uradim isto, pa su posle sve aplikacije pobrljavile.

kad sacuvas sve relevantne podatke, ovo je procedura:

stavi cm konstat zip na SD karticu i stavi gapps zip na karticu (google programi).

udji u CWM

mounts and storage > format system
go back
factory data reset
install zip from sd card
choose zip from sd card
install CM kosntat zip
choose zip from sd card
install gapps zip
go back
reboot now

obrati paznju da dosta tutorijala nema - format system, sto je jako bitan korak.

kad udjes u nov sistem, ide sledece:


1. Settings > language input > android keyboard > auto correction > off
2. Settings > storage > menu dugme > usb connection > Mass storage device
3. Settings > about phone > 7 puta klikni na "Build number" da otkljucas developer options
4. Settings > Developer options > advanced reboot check
5. Settings > Developer options > USB debugging > enable


kad to sve uradis, povezi telefon na komp, i onda prebaci slike i klipove na karticu u DCIM folder
onda povrati backup file od "SMS Backup and restore" programa i pokreni ga, sacekaj par minuta da telefon slozi sve poruke u inbox, sacekaj 3-4 minuta
unesi google account, registruj se na play store, i chekiraj dugme za povracaj imenika (ne appova, nego imenika)
u play store > Menu dugme, iskluci da ti sam izbacuje ikone na desktop
i konacno, idi u Settings > Launcher > home > persistant search bar > off.
 
znam da ovo nije zvanicni cyanogen koji imaju jednostavan i brz update, a ovo sto si ti opisao je nova instalacija (nisam siguran, opasan sam laik). Jel kosta nema bas nikakvu foru za update, ustedelo bi mi mnogo posla.
 
kakav posao ? mislim ne ljuti se - bolje je ovako, jer je recimo meni licno ovo procedura od 6 ipo minuta a nedeljno promenim 2-3 roma na po 3 telefona. bolje da naucis i da se naviknes i da ti ROM flash ne bude bauk. ako vec imas CWM (a imas), samo prebacis na karticu update, odradis proceduru formata i reseta, fleshnesh novi rom i gapps i gotovo.
 
100% si u pravu! hvala ti!
 
Kako najlakse nazad na Stock Rom? Trenutno imam Konstantina 10.1, i CWM recovery na telefonu. Telefon je buraz hteo da otkljuca ali kao ne moze dok se ne vrati na stock, a za to mu traze 2 soma.

p.s. kad kazem otkljuca mislim sad je zakljucan na VIP
 
Poslednja izmena:
idi na ovaj link

http://www.ztedevices.com/support/s...142-4815-94bb-8fa9b4c40c1f.html?type=software

skini zvanicni VIP rom.

iz zvanicnog VIP rom-a (update.zip) izvadi recovery.img

recovery.img stavi u isti folder gde ti se nalazi ADB.exe (dal si instaliro SDK ili si pokrenuo ADB iz nekog drugog foldera sam vidi)

pokreni sledece komande:

Kod:
adb reboot bootloader
fastboot flash recovery recovery.img

sad si zamenio CWM sa stock recovery.

nakon toga, stavi update.zip (zvanicni VIP rom) na karticu, ugasi telefon, izvadi bateriju na 20 sekundi, vrati je nazad, i pokreni update rom-a sa komandama volume up + power.

uspesno si se vratio u stock rom sa stock recovery.
 
Mislim da bi dirty flash prošao bez problema kod takvih razlika u romovima...
 
nema potrebe rizikovati, ova metoda radi sto posto. za fleshovanje stock sistema potreban je stock recovery, a on je u zvanicnom romu.
 
Zapravo mislim da si pogresio sto si stavio i 10.1 umesto 10.0 jer gomila app developera nije stiglo da podesi aplikacije za poslednju verziju androida (skoro sve manje aplikacije ne rade, ne zbog Blade-a vec zbog promene u androidu)
za tebe je vreme malo stalo :D

ta "poslednja verzija" (4.2) je iz novembra prošle godine, 4.2.2 je iz februara ove a od skoro imamo i 4.3
 
vidi se iz mojih postova da sam mislio na 4.2.2 na kojem je i zasnovan CM 10.1 al dobro, moro si da oplevis po meni bezveze :) 4.2.2 ne pusta brdo apova, na to sam mislio.
 
ne bre vrućina je razumem te :D
pa i ta je matora pola godine bre :) šta ne rade na njoj? pazi brdo = očekujem ko iz topa bar 20 aplikacija
 
dal me ne mrzi da ti napisem 20ak glupih mini igrica i widget-a koje sam probao a nisu radile ni na Blade3 ni na Nexus S .. ?

-Jewels Saga
-100 Doors: Evil receptacle
-Bad roads
-clouds and sheep
-motonav
-navigon
-open garden
-pumping vs monsters

probaj ih na bilo kom 4.2.2 telefonu i romu, videces da crashuju redovno, ako uopste udju u program.
 
Imao sam ovaj telefon u rukama par dana.
Kupio ga uz ugovor sa male pare, uz prethodni dogovor sa kupcem odavde koji me je nakon toga ispalio.

Prosto nisam mogoa da trpim onako los ekran i pomalo konfuzan meni.
Valjda me je Super Amoled ekran na Wave-u razmazio.

4" i Android, reko ok, mozda se malo i poigram sa njim pa ga zadrzim (3,3" ekran, los prijem Wifi i lose resenje za net (Bada) su veliki minus Wave-a), al nisam mogao i prodao sam ga ipak ubrzo.
 
idi na ovaj link

http://www.ztedevices.com/support/s...142-4815-94bb-8fa9b4c40c1f.html?type=software

skini zvanicni VIP rom.

iz zvanicnog VIP rom-a (update.zip) izvadi recovery.img

recovery.img stavi u isti folder gde ti se nalazi ADB.exe (dal si instaliro SDK ili si pokrenuo ADB iz nekog drugog foldera sam vidi)

pokreni sledece komande:

Kod:
adb reboot bootloader
fastboot flash recovery recovery.img

sad si zamenio CWM sa stock recovery.

nakon toga, stavi update.zip (zvanicni VIP rom) na karticu, ugasi telefon, izvadi bateriju na 20 sekundi, vrati je nazad, i pokreni update rom-a sa komandama volume up + power.

uspesno si se vratio u stock rom sa stock recovery.

da'l sam ja glup, il' je vrucina u pitanju (ili pivo) ali meni nikako ne uspeva da nadjem stock vip rom na ovoj adresi. nalazim samo drajvere za win.

anyone?
 
Nalazi se pod uputstvima a ne pod downloadima, 233 MB je malo mnogo za uputstvo :D.
 
aha, nasao. pomislio sam da je neki sareni pdf.
thx @Ivke77.
 
posle adb reboot bootloader se resetuje i stoji splash screen dok ne izvadim bateriju! :(
 
dobro, sta te tu konkretno sprecava da nastavis proces ? teoretski si usao u bootloader, i uradi sledecu komandu.

dakle, telefon kada je povezan u debugging-u, onda se nalazi u ADB mode-u, a kada je telefon u bootloader-u onda se nalazi u fastboot mode-u. jedino sto ZTE nema GUI za bootloader, inace je u njemu.

evo ti "decije" objasnjenje:

adb devices (da provetis da li ima uredjaja prijavljenog na komp. ako ispise serijski broj telefona, dobar si, ako kaze "no devices found" nisi u adb-u)
adb reboot bootloader (rebootujes telefon u bootloader)
fastboot devices (ista komanda kao adb devices da vidis dal si povezan sa kompjuterom, samo kroz fastboot mode)
fastboot flash recovery recovery.img (sada kada vise nije u ADB mode nego u fastboot mode, pokreces fastboot naredbu za flash recovery-ja)
fastboot reboot (i dalje si u fastboot-u i dajes naredbu telefonu da se restartuje)
 
Poslednja izmena:
opravio, hvala.
meni je ustvari falio fastboot.exe. :S:
nisam instalirao sdk, samo drajvere.
thx again.
 
Kao poslovni telefon imam ZTE Blade III - star je dva meseca i sada se pojavio problem. Sve radi super osim sto se desava da se 1-2 puta dnevno resetuje sam od sebe i kad se resetuje, prikaze da je baterija skoro prazna iako je pre toga bila napunjena naprimer 70%. Nije bitno koliko je baterija napunjena, ume da se resetuje i kad je puna ili poluprazna. I tako par dana unazad, 1 ili 2 put dnevno. Kad ga ugasim i upalim, stanje baterije je normalno (odnosno ne pokazuje da je prazna) i moze tako da radi dok se ne isprazni.

Elem, kako izdrzi dan i po maltretiranja od poziva i neta, nesto sumnjam da je baterija u pitanju. Probao sam sa vise punjaca da ga punim - isto je.

Obicno se resetuje dok je na standby. Moze da radi muzika satima ili net i nista. Softver je fabricki (telenorov) od aplikacija samo osnovne (gmail, fb, instagram, twitter, igo i par nekih laksih aplikacija nista spec nije popunjen).

Sta moze da bude? Buni me to cudno pokazivanje nivoa baterije nakon samostalnog reseta, a zatim kad ga ugasis i upalis vrati na prvobitno stanje.

Dosad se nije resetovao u toku razgovora.

Sve radi brzo i tecno telefon nijednom nije zabagovao.
 
cek, aj sad zbunio si

jel SVAKI put kad se restartuje pokaze malu bateriju ?

da li kada sam ugasis-upalis to uradis NAKON restarta ili si samo davao primer ?
 
Da, svaki put kad se sam restartuje pokaze da je baterija gotovo prazna.

A onda ga ja, posle tog restarta, upalim i ugasim i onda pokaze nivo baterije kakav i treba da bude (kakav je bio pre restarta). Kada ga ovako palim i gasim pokazuje sve kako treba, dakle pokazuje low battery SAMO kad se sam restartuje.

Probao sam i reset telefona i isto je.
 
Jasno - crkla ti je baterija. trebas kupiti novu bateriju za Blade 3. Ja em imam blade 3 em se bavim popravkama telefona i kazem ti ovako sa 90% sigurnoscu da je to. eventualno moze da bude neko okvaseno ili osteceno kolo na ploci koje "vuce" struju i brljavi telefon i sve. Neko idealno resenje bi bilo da probas neku drugu Blade3 bateriju na par dana i proveris da li oce da radi normalno. Ukoliko imas garanciju na telefon prvo idi i pozovi se na istu pre nego sto sam dodjes do resenja.

Ovo da je baterija verovatno ti kazem na osnmovu slicnih simptoma drugih telefona sa ostecenom baterijom.
 
Ok, telefon je firmin, ima garanciju dve godine i nije izlagan vlazi ni na koji nacin. Nije problem ostvariti garanciju.
 
Nazad
Vrh Dno