Šta je novo?

ZTE Blade III

Jel ti imas CM 10.1 ili neki stariji? :)
I da li si kupio telefon ovako negde,preko kupujemprodajem,ili preko sajta mobilnisvet,posto mi je na mobilnom svetu nekako najnesigurnije,posto se ne vide "Pozitivne" ocene prodavca...
Hvala na odgovoru,nadam se da nisam dosadan sa pitanjima :D
P.S Nikako mi nije jasno kako umrezava i preko net-a otkljucava telefon,al nije bitno(nasao sam ga na KP) ;)
 
Poslednja izmena:
imam CM10, jer na 4.2.2 osnovi (10.1) ne radi Bluetooth ali najavljeno je da ce da radi u sledecem release-u

kupio svoj preko vip-a posto mi treba internet na postpaidu

ako bi kupovao preko monilbisvet, onda juri ljude iz svog grada i nadjite se licno, tako je sigurnije.

a otkljucava se na umrezenom kompjuteru jednostavno, jer ga box vidi kao da mu je na kompu, nije to neka bogznakaka nauka :)
 
Ja moj fon prodao juce, vozao ga na onom stock vip romu, nije los bio ali verujem da je ovaj cm 10x bolji.
 
Jel ima jos neko problem sa baterijom? Kako najlakse da utvrdim da li je ona neispravna ili nesto vuce bateriju? Jutros u 7h je bila 90%, evo sada u 15h na 18%. Pri tome u tom periodu supruga radi te ga gotovo i ne koristi (radi u skoli tako da je uglavnom na casovima). ? CM 10.1 MOD. Kupljen u VIP-u pre 2-3 meseca.
 
potpuno isti uslovi samo sto ja furam 10.0 zbog bluetooth-a. kupljen u VIPu pre mesec dana, na CM 10.0

radi kao sat. baterija uz igranje zahtevnijih igara drzi dva dana bez preterivanja. Idi na Settings>battery i daj screenshot ili nam napisi sta prijavljuje kao potrosac baterije, prvih 5-6 procesa.

Eventualno postoji Bug u androidu 4.x kada korisnik ima premnogo fotografija na bilo kojoj od memorija pa telefon konstantno indeksuje slike a ne prijavljuje proces u potrosnji baterije pa vidi koliko velika joj je galerija.
 
evo screenshota pomagaj :) mozda je jednostavno defektna baterija
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    73.6 KB · Pregleda: 124
  • image.jpg
    image.jpg
    54.7 KB · Pregleda: 123
Poslednja izmena:
uh moguce je a nazalost nije pokrivena u garanciji. Na blade III bi baterija trebala najduze da traje jer ja nisam do sad imao android sa jacim charge time-om od Blade-a. dva dana sa poduzim igranjem igara mi traje, na JB to jes CM-u.

Ajd uradi sledece:

stavi je na USB punjac (malkice jaca struja od wall charger-a) i ostavi ga do maksimuma, dok ne promeni led u zeleno. zvuci sasavo ali mozda moze da pomogne jer sam skoro citao nesto na tu temu sa punjenjem baterije za mobilni.
 
Pa zar ovde nije sve očigledno sa grafika? Prvo baterija je ok jer je dobar deo išla ravna linija i sporo se praznila. Onda je neki proces zabo i non stop izbacivao telefon iz deep sleepa (gomila buđenja dok je ekran ugašen) i to je pojelo bateriju. Da imaš bbs mogao bi da vidiš i koji proces. Restartuj telefon i unormaliće se. Čak je moguće i da se već smirilo jer koliko vidim ponovo je krenula skoro horizontalna linija kad je telefon idle i odlazio je u Deep Sleep.
 
Hm... da. Kako ja vidim ovaj grafik znajuci gde je telefon bio. Ravan grafik je preko noci, jer je ujutru bila baterija na 90%. Tacno kad dodje u skolu na posao pocinje zezanje, crvena ravna linija uvece je dosla kuci i zakacila se na nas WiFi. Da li je realno da je WiFi smarac, da stalno pokusava na neki ruter u skoli da se zakaci (a ima ih) i tako crpi bateriju? Instalirao sam neki softver za analizu pa cemo videti veceras, a i danas ne ide na posao pa me bas zanima.
 
Skini Better Battery Stats i videćeš šta ti troši bateriju. Ja tipujem na Facebook aplikaciju.
 
Burazerov klinac je uzeo ovaj fon u VIPu pre par dana pa me molio da mu updatujem ROM a ja nemam puno iskustva sa Androidom pa sam ukakio stvar. Stavio sam CM 10 i sad nece da se butuje vise, pretpostavljam da je trebalo prvo da se uradi SIM unlock ili root? Jel mogu nekako da ga vratim u normalu, vidim da ima na ZTE sajtu VIPov ROM, da vratim njega nekako iz recovery moda?
 
nikako rom bez prvo root-a, bilo koji telefon da je u pitanju.

http://zteblade3.com/

kreni odavde, procitaj prvo sve da bi skapiro ispravnu proceduru, pa onda i kako izmedju ostlog da ga ozivis.
 
Skines taj updejt sa zte sajta stavis na karticu i palis telefon kombinacijom dugmica koji je naveden u uputstvu(dobijas ga u tom paketu sto si skinuo). I time si vratio telefon na fabricka podesavanja.

^Dzeksone Danas 95% romova dolazi sa vec ukljucenim root permisijama. Dakle nikakv root nije potreban sem ako ostajes na stock romu.
 
Poslednja izmena:
Znaci ne mogu da mu stavim CM nikako? Sve sam odradio sa tog sajta osim roota ali kad upalim fon pojavi se CM logo i to je to.
 
Ako si napravio backup mozes i da vratis na svoj stari.

Pored wipe data uradi wipe cache, wipe dalvik i format system . Meni po nekad prvo bootovanje CMa traje i po 7-8min, tako da moras biti strpljiv. Ali ipak uradi ovo sto sam napisao.
 
Znaci ne mogu da mu stavim CM nikako? Sve sam odradio sa tog sajta osim roota ali kad upalim fon pojavi se CM logo i to je to.

polako, skoncentrisi se i obrati paznju :)

danas NEMA rom-a koji je neroot-ovan, ali ja nisam govorio o tome, vec o stavljanju custom-a preko stock-a, sto je covek i pokusao. nemoj mi stavljati izjave koje nisam rekao :)
 
Sta god da si hteo da kazes ovim...

sto se svi pravite pametni bez pameti ?

Nijedan telefon android operativnog sistema se ne moze flash-ovati custom rom-om, bez root-a ili otkljucanog bootloader-a iz prostog razloga sto 90% proizvodjaca stavlja Signed na update.zip, i ako nije potpisan update, NECE da radi, sto se verovatno coveku i desilo. Super user (root) je podesen da automatski skida signed, te je uopste i moguca instalacija custom update.zip fajla. A ako flesujes preko recovery-ja opet dzaba jer fabricki recovery proverava signed, a da bi zamenio recovery - treba ti root. to sto vi mahom mislite da je root jedna linija koda koja omogucava R/W na komplet uredjaju to je zabluda. cak ni ADB sa debug enable ne znaci apsolutni fizicki pristup svim particijama.

Pritom, moguce je na NEKIM uredjajima uraditi update custom rom-a preko fastboot komande, ali to i dalje zahteva otkljucan bootloader ili engineering bootloader, kao na recimo Iconia A100. Svejedno, zakljucak je da stavljati custom rom na telefon direktno iz kutije, bez root-a ili bootloader-a modifikovanih, NE moze biti flash-ovan.
 
Poslednja izmena:
^NETACNO! Lupas po tastaturi cisto da bi nesto napisao a u principu nemas predstavu o cemu pises ili trolujes, makar se nadam da je to u pitanju.

PRVO, svaki zte ima otkljucan bootloader. Ne znam zasto pominjes njega ovde kada je on irelevantan za ovu pricu.

Druga stvar, ne znam gde si to cuo da je potrebno prvo rutovati tel da bi instalirao CWM pa potom romove ali da te obavestim nije potrebno. Stvar je veoma prosta, treba samo instalirati cwm i zatim flashovati custom rom po izboru. Easy as that!

Dakle od prve do poslednje recenice koju si napisao je netacna, kucas o necemu sto si nacuo ili nagadjas. Makar procitaj taj tutorijal sto si okacio pa onda stavi prst na celi i razmisli sta si ti napisao.

sto se svi pravite pametni bez pameti ?

edit: da ti objasnim u cemu se ti gubis ovde. Instalacija cwm preko windowsa, prvo odradi reparticionisanje SVIH particija na telefonu(system,data,cache) pa tek onda krece instalacija CWMa.
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam CWM rucno iz Windowsa pomocu ADB-a i FastBoota, pa onda iz njega CM 10 i odgovarajuci GApps. Kad se telefon rebootuje pojavi se CM logo koji se okrece desetak sekundi pa se smrzne i stoji tako 5-10 minuta a onda se rebootuje fon i tako u nedogled, ponekad stigne do izbora jezika. Na to sam prosle par sati zezanja dodao SuperUser ali opet je bilo isto. Na kraju sam vratio originalni bootloader i VIPov ROM. Trebalo je da probam CWM>SU>CM10 ali nisam se setio dok nisam pobrisao sve sa kompa :D. Aj poskidacu sve ponovo pa cu da probam al nesto se i razmisljam sta ce klincu custom ROM?
 
^NETACNO! Lupas po tastaturi cisto da bi nesto napisao a u principu nemas predstavu o cemu pises ili trolujes, makar se nadam da je to u pitanju.

PRVO, svaki zte ima otkljucan bootloader. Ne znam zasto pominjes njega ovde kada je on irelevantan za ovu pricu.

Druga stvar, ne znam gde si to cuo da je potrebno prvo rutovati tel da bi instalirao CWM pa potom romove ali da te obavestim nije potrebno. Stvar je veoma prosta, treba samo instalirati cwm i zatim flashovati custom rom po izboru. Easy as that!

Dakle od prve do poslednje recenice koju si napisao je netacna, kucas o necemu sto si nacuo ili nagadjas. Makar procitaj taj tutorijal sto si okacio pa onda stavi prst na celi i razmisli sta si ti napisao.

sto se svi pravite pametni bez pameti ?

edit: da ti objasnim u cemu se ti gubis ovde. Instalacija cwm preko windowsa, prvo odradi reparticionisanje SVIH particija na telefonu(system,data,cache) pa tek onda krece instalacija CWMa.

ti si zalud brate i necu vise ucestvovati stobom u raspravi, jer nisi pola stvari skapirao sta sam napisao. ubedjuj ljude kako je ok instalirati custom romove preko klot sistema, samo nastavi. odlicna je to praksa.
 
Pa nije to po mojoj preporuci nego tako se to radi. Molicu te da jos jednom procitas tutorijal pa da mi odgovoris. Po tvojoj teoriji covek ne bi mogao ni da dodje dokle je dosao, a to je biranje jezika sto jasno ukazije na neki drugi problem.

@Ivke77 Ne treba SU da se instalira jer je implementiran u custom rom. Dakle samo treba da se odradi instalacija cwma, wipe data/factory reset, format system, wipe dalvik, wipe cache i onda instaliras custom rom. I to je to! Ako stize do biranja jezika onda je problem druge prirode.

edit: ako mozes izvuci logcat
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
javi mi se na oglas covek koji prodaje blejd pokvareni (nece boot) jer je pokusao da instalira custom rom na potpuno novom telefonu. u isto vreme moj blejd kupi neki lik. svoj prodam za 90 evra, pokvaren kupim za 30 evra, jos se potrefilo da su oba lika na cukarici. u mojoj glavi racunica: 60 evra niotkuda

dodjem kuci, pokusam da upalim ovaj - splash screen. nece sa UP + power, nece sa DOWN + power, uvek zaglavi na splash screen. stavim VIP rom na karticu da ga force-ujem i nece. Uradim staru dobru "tetris" foru a to je da na pull battery pritisnem sva tri hardverska dugmeta po 50ak puta (verujte mi na rec da radi)

opet force-ujem custom rom - umesto bootloader-a udje u FTM mode i tu okesa. ni da mrdne. uradim UP + power iz ocaja, kad ono: 4 sekunde update i pravac u boot (ja nikad nisam video da telefon flashuje sam sebe sa SD-a za 4 sekunde al ajde)


podigne se svez VIP rom, i ja pravac na Modaco kad ima sta da vidim - ConstaT ispeglao 10.1 CM do maksimuma (sve radi) i ja ko malo dete reko aj da instaliram. Stavio ja CyanogenMod 10.1 i mogu da kazem da je Blade 3 sada jedan maksimalno dobar uredjaj ovako namesten. Blade 3 + ConstaT CM 10.1 = najbolji jeftini android uredjaj koji postoji. velika steta sto nema gyro i blic.
 
Ljudi moze li jedan savet?
Blade III iz Telenora gasi se, baterija ocajno slaba...
Da li je do nekih aplikacija ili nesto drugo?
Telefon nije moj vec me je zamolila jedna fina devojcica za pomoc!:-devil-:
 
nesto je instalirala sto ne treba, jer Blade 3 em sto ne greje osim kada je na punjacu em sto ja tvrdim da ne postoji android telefon sa jacim charge cycle od Blade 3. Nesto joj srche CPU do te mere da pregreje + ugasi se. sacuvaj joj sve podatke, i uradi sledece:

zteblade3.com

developer options > USB debugging enabled
instal CWM (jednostavna aplikacija koja sve sama odradi i stavi ti CWM na fon)

CWM palis sa UP + power

u CWM:

mounts & storage > format system
+++go back+++
factory data reset

install from SD card
choose ZIP from SD card

*** ovde izaberi koji god oces rom, mozes cisti fabricki, mozes i custom, moja preporuka da instaliras Cyanogen mod 10 koji radi perfektno, i cak je i noob proof tako da ce moci da ga koristi devojka kao da je android out of the box. obrati paznju da ne stavljas Cyanogenmod 10.1 jer brdo stvari sa marketa developeri jos nisu prilagodili za android 4.2.2 (cm 10.1 )
 
Da, ovaj Blade III izgleda sasvim pristojno sa CM 10.1 - čovek radi puno bolji posao od ZTE-a.
 
Vrh Dno