Šta je novo?

ZTE Blade III

Garancija

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
27.04.2012
Poruke
434
Poena
169
Izasao je ZTE Blade III, vec ga ima kod nekih domacih operatera.

ZTE-Blade-III.jpg


Apsolutno nista se trenutno ne zna o njemu, osim sto opet ZTE praktikuje lesh procesor

Qualcomm MSM 7227A (single core procesor, koji se moze naci i u One V ili u G300) koji je zapravo Snapdragon S1 tegnologija sa "enhanced" prefiksom, kako za CPU snagu, tako i za Adreno 200 grafiku, uz napomenu da ne treba mesati ovaj sa obicnim 7227 procesorom koji je na 65nm procesu i bio stavljan 2009te u mobilne, ovo je nadogradnja koja bi trebala da bude kompatibilna sa A8 i A9 i A15, samo energy efficient.

ostalo je manje vise sve isto kao i na G300 -

4 incha na 800x480
mikro SD slot
512mb ram-a (shi*)


Jedina prednost uzeti ga je uz reciklaza promociju u VIP-u gde bi za 2500 din dobili telefon uz 1500 din mesecnu tarifu (inace je 7500 ako ne iskoristis promociju za reciklazu telefona)


ako neko uspe da naleti na neki pravi review, nek okaci posto ja nisam nasao u ovom treuntku, osim najava raznih da ce prvo u Norveskoj da bude u ponudi.
 
Ja ga pazaro prvi dan kad se pojavio u Vip-u..
Ovo mi je prvi android tako da sam prezadovoljan :)
Kamera je po meni neupotrebljiva, ali dobro, i ne koristim je, tako da mi je svejedno :d
 
Ništa bolji procesor nego na Blade 2, ni memorija nije povećana. Šteta, prvo što sam pročitao za ovaj telefon je pominjalo dvojezgarni Qualcomm MSM8225, to bi stvarno bila bombona. Na žalost, ovo mi deluje da će biti samo dostojni naslednik promašenog Blade 2, ne odličnog prvobitnog Blade-a koji me je verno služio, a i dalje služi zadovoljnog prijatelja kome sam ga poklonio.
 
Koja je razlika u odnosu na Grand X?
 
Manji ekran, manja rezolucija , single core . Bolji je zte grand x.

Izgleda da nema ni stock ics.
 
Poslednja izmena:
Ja ga pazaro prvi dan kad se pojavio u Vip-u..
Ovo mi je prvi android tako da sam prezadovoljan :)
Kamera je po meni neupotrebljiva, ali dobro, i ne koristim je, tako da mi je svejedno :d

Milenkopfc mene mnogo zanima sledece, ali sobzirom da ti je prvi fon ne znam koliko ti mozes da odgovoris na to

1. da li ima gorila staklo .. ? vidi pitaj nekog drugara koji ima TS telefone duze vreme, da ti kaze da li ima Gorilla. na netu nema jasnih podataka o tome.

2. da li je overall izrada kvalitetna, u smislu da li moze da se poredi sa recimo G300 za koji ljudi kazu da ima solidan build, odnosno izradu ?

3. na full brightness, da li je slika zadovoljavajuca, opet u poredjenju sa drugim TS telefonima. sobzirom da je na vise mesta stavljeno da je na njemu LCD sa 256k sto je mnogo lose ako jeste istina.
 
isteko mi edit, prosto moram da napisem kakvi su ovi ZTE mamlazi:

na CELOM ZTE sajtu, nigde ne postoji link, vest, predstavljanje uredjaja, ama bas nista. Kao da je neka druga ZTE firma napravila Blade III.

google index pronalazi JEDINO ovo za ceo ZTE sajt:

http://wwwen.zte.com.cn/en/press_center/news/201209/t20120920_363286.html

dakle, ljudi koji proizvode telefon, nemaju ga na sajtu kao naveden model, pritom sajt izgleda kao da sam ga ja radio mrtav pijan, na zurci, za pola sata, dok oko mene gole ribe djuskaju, pogledati ovde:

http://wwwen.zte.com.cn/en/products/mobile/

pritom je na nekom serveru u Kini, koji ima otprilike protok ko oni besplatni hostinzi iz dubina interneta.

Ne znam samo kakve su njihove ambicije i kako su uopste ovako nesposbni uspeli da naprave prvi Atom telefon, kako li su uopste stuili u kontakt sa Intel-om .. ili su najverovatnije ukrali negde gotove Atom SoC-ove.
 
Ja ga sad gledao u VIPu.
Deluje mi zanimljivo... Lepo u ruci. U odnosu na moju Spicu radi mnogo brze...
Pored toga prodavac mi je rekao da ima dual core procesor. Sad sam zbunjen kad procitah ovu temu...

Interesantno je da ako odnesem neki krsh telefon onda mogu za 1 din da ga uzmem uz pretplatu smart 700 sto je 1400 din mesecno... Nije strasno.
A ako dam 5000 din i neki krsh telefon onda mogu i smart 400 za 1000 mesecno.

Cini mi se da je OK telefon
 
Milenkopfc mene mnogo zanima sledece, ali sobzirom da ti je prvi fon ne znam koliko ti mozes da odgovoris na to

1. da li ima gorila staklo .. ? vidi pitaj nekog drugara koji ima TS telefone duze vreme, da ti kaze da li ima Gorilla. na netu nema jasnih podataka o tome.

2. da li je overall izrada kvalitetna, u smislu da li moze da se poredi sa recimo G300 za koji ljudi kazu da ima solidan build, odnosno izradu ?

3. na full brightness, da li je slika zadovoljavajuca, opet u poredjenju sa drugim TS telefonima. sobzirom da je na vise mesta stavljeno da je na njemu LCD sa 256k sto je mnogo lose ako jeste istina.

1. Nisam siguran, ali mislim da nema.
2. Deluje mi kao da krcka malo pozadi (nije mi nijednom ispao :D ) mislim da G300 ima kvalitetniju izradu.
3. Zadovoljavajuca je po meni, ali jos jednom uzmi u obzir da mi je ovo prvi android telefon pa i nisam toliko kompetentan :)
 
Valjda vecina telefona sada ima gorila staklo?
Ako moj matori Samsung Spica i5700 ima, onda ima svaki :)
 
pa nema :) cak je i HTC jedno vreme kuburio sa Gorilom jer im Kornig zarad Samsunga i Apple-a uskratio dobavljanje. Neki od Sensation-a, ne znam koji, nije imao konkretno gorilu vec HTC-ov licencirani substitute koji i nije bio toliko dobar u smislu da jeste bilo cvrsto staklo ali vise grebljivo od Gorile.

U svakom slucaju, sad kad imam Grand X, ja bih izbegao Blade III, jer sa ovim telefonom ne mozes NISTA da uradis. specijalno pravljeni za srpsko trziste, i kao takvi nemaju nikakvu podrsku od zajednice, i nemogucnost unlock-a sa mreze.
 
ranije sam se bio nalozio da nakupujem ZTE Blade u CH i dovezem ovde i preprodam.
Citao sam dosta o njima i u to vreme su bili jako kvalitetni a smesno jeftini.
Mogli su da se rutuju, flesuju, OCuju...
Zato sam pomislio da je sada Blade III, vrh vrhova.
Ali meni treba sa gorilaz staklom.
Recimo na ovoj mojoj Spiki sam prvog dana skinuo zastitnu foliju i od tada ga nosim u dzepu uvek sa gomilom kljuceva, evo vec 2 godine i bukvalno ni jednu jedinu ogrebotinicu nemam. Fenomenalna stvar!
 
Kad se vec pominje reciklaza mora li telefon da bude ispravan, treba li punjac od telefona da se donese? Zna li ko sta o ovome?
 
Ako pricas o ekomotivaciji kod vipa onda ne mora. Ja sam dao neku pokrsenu 6300 bez punjaca ili bilo cega i iskoristio popust.
 
Da, bas o ekomotivaciji. Znaci moze i neispravan fon da se odnese!?
 
Pa ako je reciklaza sta ce im ispravan telefon? To ide na elektronski otpad...
 
Znam iz prve ruke da se reciklaza placa u Svajcarskoj veoma velike pare. Sam proces ne znam, ali znam da oni na taj njihov svajcarski standard dozvoljavaju sebi da uopste ne nose i nove uredjaje na servis kada su na reklamaciji, vec ih isporuce na reciklazu. Bukvalno iPhone-i i galaksi - u kontenjere.
 
Sto pre mi treba odgovor.ZTE Blade III ili Samsung Galaxy Ace?Napisite mi vase misljenje a ne sajt na gsm areni-poredjenje.
Hvala
 
Sto pre mi treba odgovor.ZTE Blade III ili Samsung Galaxy Ace?Napisite mi vase misljenje a ne sajt na gsm areni-poredjenje.
Hvala

Još prvi Blade je bio bolji telefon nego Ace. Treći Blade nisam ni video ni probao, pa ne mogu ništa decidirano da ti kažem, ali morao bi biti mnogo bolji fon nego prastari Ace.
 
Sto pre mi treba odgovor.ZTE Blade III ili Samsung Galaxy Ace?Napisite mi vase misljenje a ne sajt na gsm areni-poredjenje.
Hvala

Blade 3 naravno, nemoj ni da razmisljas.

Pogledaj i oprobani Ascend G300. Isti hardver kao i Blade3 ispod haube, stim da ima ips i gorilu. Prednosti bladea su prednja kamera i 100mah jaca baterija.
 
Moj drug je uzeo ZTE Blade III i mogu da ti kazem da je veoma dobar i brz telefon sa veoma kvalitetnim ekranom i odlicnom rezolucijom...i Android 4.0 OS.
Za te pare neces naci bolje. Moja preporuka.
 
Kod nas vipov nema, inace ima.
 
Jel moze neko da mi da neki link gde mogu da skinem onaj wallpaper sa zitom na zte blade 3. hvala
 
A koja je bitnija razlika izmedju starije i novije verzije ovog telefona ?

Pitam, jer cu ga platiti 2800din uz novi ugovor pa planiram da ga prodam odmah.
 
To je u Telenoru cena, dobijas "nov", tj. onaj za koji kazu da je DC, da li je nekada bilo nesto drugo pokusavam da provalim, kao i da li je zaista DC (a izgleda da jeste).
 
Molim za savet:

Koji telefon radi bolje out of box:
ZTE Blade 3
ili
Alkatel OT-995 ( Telenor smart HD )

Sestra treba da uzme na paket pa me pitala za savet.

Drugar ima Telenor Smart HD i malo sam ga čačkao i po meni radi stvarno sporo. Onaj glupi telenor launcher ga bezpotrebno opterećuje, ima puno bloatware-a a uz to dolazi samo sa GB-om a ZTE dolazi sa ICS.
Jel' ZTE dolazi sa nekim telenor glupostima ili je manje vise vanilla android?
 
Dzaba se mislis :) HD (995) je nestao, rekose da najverovatnije nece biti do kraja akcije, inace imas oba telefona u prodavnicima pa mozes da probas... po meni ne vredi doplate za HD, a ako su oba za 1 din onda HD ipak pre ZTE, makar vizuelno deluje kao ozbiljniji telefon (plastika, ekran, odziv na dodir).
 
Nazad
Vrh Dno