Šta je novo?

Youtube i ostali video linkovi 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
samo ne ici na sunce, nista drugo. stvarno, apelujte na ljude oko sebe

Ja sam beo kao sir upravo zato što ne idem na sunce i onda se desi da odem kod lekara koji kad me je video tako belog počne da mi priča kako moram da idem na more da makar malo uhvatim pigmenta i da nedostatak sunca i sl dovodi do nedostatka vitamina D što opet dovodi od MS-a i još svašta mi napriča...
 
ajmo i ovu stranu bez video klipa :p
 
Na brzinu sam pisao pa reko da li da stavim prodali majku(previse vulgarno) ili nesto drugo ,pa sam izabrao to drugo :)
Ocito greska ;)
Sorry za ot
 
Poslednja izmena:
Ja sam beo kao sir upravo zato što ne idem na sunce i onda se desi da odem kod lekara koji kad me je video tako belog počne da mi priča kako moram da idem na more da makar malo uhvatim pigmenta i da nedostatak sunca i sl dovodi do nedostatka vitamina D što opet dovodi od MS-a i još svašta mi napriča...
prazne price. za vitamin D ti je dovoljno da te sunce vidi svaki dan po 10 minuta dok ides na posao, faks, skolu, ne da se kvarcujes ko ove praznoglave zenskinje.
 
[youtube]NkthsIs71OA[/youtube]
 
Može li neko objašnjenje o suncu i posledicima,rak i sl? Zanima me...
caka lezi u molekularnom mehanizmu proizvodnje melanina. naime pigmet se luci u odgovoru na crkavanje celija u kozi. dakle suncevo zracenje pravi nepopravljive mutacije u molekulu dna, celija koja ima ostecen dna molekul ulazi u proces programirane celijske smrti, umire, nastaje masovni pomor zdravih celija, i u odgovoru na to ostecenje krece da se sintetise pigment.

mutacije koje nastaju dejstvom suncevog zracenja su neselektivne, tj. mogu da se dese u bilo kom genu. ukoliko se desi nepopravljiva mutacija u nekom od kljucnih gena za regulaciju celijskog ciklusa celija pocne da se deli nekontrolisano i prekidac je prebacen na on. jedna jedina mutacija u jednoj jedinoj celiji na pogresnom mestu je dovoljna da ti udari pecat. ovo je najprostije opisano, situacija je mnogo komplikovanija.

ja uopste ne razumem sta alister hoce i koji problem on ima sa mnom ili sa zivotom.
 
caka lezi u molekularnom mehanizmu proizvodnje melanina. naime pigmet se luci u odgovoru na crkavanje celija u kozi. dakle suncevo zracenje pravi nepopravljive mutacije u molekulu dna, celija koja ima ostecen dna molekul ulazi u proces programirane celijske smrti, umire, nastaje masovni pomor zdravih celija, i u odgovoru na to ostecenje krece da se sintetise pigment.

Ako sam dobro razumeo,onako laički.."crnjenje" kože su zapravo mrtve ćelije koje su pod dejstvom sunčevih zraka uništene? Odnosno nakon smrti su "pocrnele",promenile pigment, što se manifestuje na našoj koži?
 
Ako sam dobro razumeo,onako laički.."crnjenje" kože su zapravo mrtve ćelije koje su pod dejstvom sunčevih zraka uništene? Odnosno nakon smrti su "pocrnele",promenile pigment, što se manifestuje na našoj koži?

pogresno si razumeo, zdrave celije krecu da sintetisu pigment, a okidac za pokretanje sinteze je crkavanje celija. te crknute celije se recikliraju.
 
Može li neko objašnjenje o suncu i posledicima,rak i sl? Zanima me...

Biosinteza melanina je prirodna adaptacija organizma na povecanu izlozenost UV zracenju. Melanin je nista drugo do UV filter koji stiti genetski materijal u nukleusu od UV zracenja.
Povecanju rizika dobijanja raka koze doprinosi i kantarionovo ulje gde pod uticajem UV zraka nastaju superoksid radikali koji prave jos gori haos u celijama. Dakle, smrtonosna kombinacija za rak koze bi bilo namazati se kantarionovim uljem i cvariti se na suncu. Pored melanina, drugi mehanizam odbrane od kancera su reparacioni mehanizmi DNK. Postoje mehanizmi (nesto kao AV za komp) koji "skeniraju" DNK i ispravljaju mutacije. Problem nastaje kada se dogodi mutacija na nekom zeznutom mestu (npr. tumor supresorni geni), a to promakne reparacionim mehanizmima. Onda dolazi do nekontrolisane deobe celija i eto problema.

 
Poslednja izmena:
Uglavnom kaci dobre i pametne.. Jer se oni zbog tih kvaliteta vise nerviraju i zatvaraju u sebe i onda nastane haos.
Sa druge strane budale bez mozga su konstantno na livadi.. Njima je sve ravno
Hahahahaha... prijatelju drzi se ti komentarisanja mobilnih telefona ;)
Ovako samo dokazujes izolovanost iz "real worlda" jer doticna oblast nikako nije tvoja "livada" ;)
 
^Kad ce u Srbiji biti neka nagradna igra gde je prva nagrada neki ovakav monster...
 
To, to..
 
Ni izbliza dobro kao ovo :D

 
[YOUTUBE]vkWVdAfXbXI[/YOUTUBE]
 
Nadam se da mi Peca nece zameriti :d

Prevrtite na 1:38 kada iskace devojka koja je bila ispod stola, bas me zanima sta je radila :-devil-:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno