Šta je novo?

YouTube confirms three-strikes test for ad blocking, here's how it works

Novi post radi djelomicne promjene tematike:

Bio sam na ljetovanju u Albaniji ovo ljeto. Bez pretjerivanja, doslovno ni jednu reklamu nisam vidio kad sam pustao glazbu. Mislio sam da je to zbog toga sto kanal mozda nije monetizirao video ali gledao sam i druge stvari (npr. 24 min sa Kesicem - nesto najbolje sta YT moze ponuditi 🤣) i - niti jedna. Doslovno, nema reklama. Prije spavanja sam pustao kanale koje uobicajeno pratim i cim me povezalo na albansku mrežu - reklama nema.

Nekom logikom zakljucio sam da sto je siromasnija drzava to je manje reklama i za tu teoriju prakticki dobio neoboriv dokaz kad sam prosli vikend bio u njemackoj. Tamo je situacija s reklamama takva da se YT ne moze koristiti koliko je reklama. onih po 2 min koje se ne mogu skipati. Nije da otkrivam toplu vodu, ali eto samo kazem haha.

moje pitanje je sljedece - ako bi preko VPN-a stavio da sam u nekoj africkoj tripizdini - postoji li sansa da bi na taj nacin izbjegao reklame ? Da li je iko probao ? :D
 
Poslednja izmena:
Nisam mislio sta se koristi nego da li su toliko agresivni sa reklamama bez blokova i premiuma.
Razvaljuju, udaraju zestoko na regione gde mogu da izvuku kintu.
YT i Twitch su negledljivi od reklama, prosto je neverovatan nivo bezobrazluka dokle se ide...
Interesantno je da izgleda zavisi i od provajdera.
Imamo 2 net provajdera i na 2 masine koje su na Vodafone netu sa FF i uBlock se ni jednom nije pojavilo obavestenje, dok sina na Telekom netu razvaljuju sa blokadama, isto FF + uB.
 
Kod mene baass drnda nece bre u history da udje a pogasio sam sve

123.jpg
 
Novi post radi djelomicne promjene tematike:

Bio sam na ljetovanju u Albaniji ovo ljeto. Bez pretjerivanja, doslovno ni jednu reklamu nisam vidio kad sam pustao glazbu. Mislio sam da je to zbog toga sto kanal mozda nije monetizirao video ali gledao sam i druge stvari (npr. 24 min sa Kesicem - nesto najbolje sta YT moze ponuditi 🤣) i - niti jedna. Doslovno, nema reklama. Prije spavanja sam pustao kanale koje uobicajeno pratim i cim me povezalo na albansku mrežu - reklama nema.

Nekom logikom zakljucio sam da sto je siromasnija drzava to je manje reklama i za tu teoriju prakticki dobio neoboriv dokaz kad sam prosli vikend bio u njemackoj. Tamo je situacija s reklamama takva da se YT ne moze koristiti koliko je reklama. onih po 2 min koje se ne mogu skipati. Nije da otkrivam toplu vodu, ali eto samo kazem haha.

moje pitanje je sljedece - ako bi preko VPN-a stavio da sam u nekoj africkoj tripizdini - postoji li sansa da bi na taj nacin izbjegao reklame ? Da li je iko probao ? :D
Nema to nikakve veze sa tim da li je neka država siromašna ili ne. YouTube Premium nije dostupan u Albaniji i, samim tim, nema logike da ih bombarduju reklamama kao nas, kada nemaju ni opciju da plate Premium bez reklama.

Što se tiče tvog pitanja, ako staviš preko VPN-a da se nalaziš u Rusiji, nećeš imati reklama uopšte, provereno radi.
 
Razvaljuju, udaraju zestoko na regione gde mogu da izvuku kintu.
YT i Twitch su negledljivi od reklama, prosto je neverovatan nivo bezobrazluka dokle se ide...
Interesantno je da izgleda zavisi i od provajdera.
Imamo 2 net provajdera i na 2 masine koje su na Vodafone netu sa FF i uBlock se ni jednom nije pojavilo obavestenje, dok sina na Telekom netu razvaljuju sa blokadama, isto FF + uB.
Tako mi je i delovalo prosto ludilo koja kolicina reklama.
 
Nema to nikakve veze sa tim da li je neka država siromašna ili ne. YouTube Premium nije dostupan u Albaniji i, samim tim, nema logike da ih bombarduju reklamama kao nas, kada nemaju ni opciju da plate Premium bez reklama.

Što se tiče tvog pitanja, ako staviš preko VPN-a da se nalaziš u Rusiji, nećeš imati reklama uopšte, provereno radi.
Ali opet se sve zasniva na standardu i prosperitetu drzave - da Albanija nije siromašna imala bi veci broj korisnika YT. To bi za posljedicu imalo vece bombardiranje sa reklamama sto bi u konacnici dovelo do toga da YT uvede Premium i u Albaniju jer bi znali da mogu okrenuti lovu ;)

Zato YTber u Americi ili Njemačkoj sa 100 000 pretplatnika od svog snimanja može živjeti u rangu političara ili IT-evca a onaj na balkanu sa 100 000 mora izmišljati i lagati da je pojeo najbolji sendvić u restoranu kako bi od istog dobio 100€ i besplatan ručak
 
Ali opet se sve zasniva na standardu i prosperitetu drzave - da Albanija nije siromašna imala bi veci broj korisnika YT. To bi za posljedicu imalo vece bombardiranje sa reklamama sto bi u konacnici dovelo do toga da YT uvede Premium i u Albaniju jer bi znali da mogu okrenuti lovu ;)
A Bosna i Makedonija (primer) su toliko prosperitetne da njih bombarduju reklamama i + im je dostupan Premium?
 
A Bosna i Makedonija (primer) su toliko prosperitetne da njih bombarduju reklamama i + im je dostupan Premium?
Vjerojatno je pitanje mjeseca kada ce Premium ugledati svjetlo dana i u Albaniji

Ako je izostanak reklama posljedica Premiuma onda je sve jasno - tu su podvukli crtu za sada i pitanje je trenutka kada ce ista pretplata doci i u sve ostale države

Da prosperitet drzave nema utjecaja na reklame onda bi od 20 zemalja zapadne Europe postojala barem jedna koja nema Premium. Takva država koliko je meni poznato ne postoji
 
eto resenja, preselis se iz Nemacke u Albaniju ili Rusiju i resio si neplacanje premiuma.
edit: mada bolje u Rusiju, Albanija polako napreduje, pa ces morati ponovo da se selis. ili Kina, tamo je tek odlicno za YT i ostale proamericke kompanije
edit 2: zamisli poredis Netflix sa YT... Netflix koje je dno dna sa serijama toliko te kulturno unazade da zaboravis sta je lepo na ovom svetu i YT gde mozes naci gomilu kanala o umetnosti, muzici, filmu itd... koji eto zaradjuju nesto od toga sto ih gledamo
 
Poslednja izmena od urednika:
Izvini Ilke, morao sam undelete ovo, steta da ostane obrisano...

Ali opet se sve zasniva na standardu i prosperitetu drzave - da Albanija nije siromašna imala bi veci broj korisnika YT. To bi za posljedicu imalo vece bombardiranje sa reklamama sto bi u konacnici dovelo do toga da YT uvede Premium i u Albaniju jer bi znali da mogu okrenuti lovu ;)

Zato YTber u Americi ili Njemačkoj sa 100 000 pretplatnika od svog snimanja može živjeti u rangu političara ili IT-evca a onaj na balkanu sa 100 000 mora izmišljati i lagati da je pojeo najbolji sendvić u restoranu kako bi od istog dobio 100€ i besplatan ručak
Ocigledno nemas pojma o materiji. Nemoj vise komentarisati, bolje da se zadrzimo u "diplomatskim vodama"
 
Ni u CG nema nema yt premium pa evo iskacu stalno reklame i trazi da se uzme premium a i nema ga kod nas.
Instalirao sam adguard adblocker, i mogu da vam kazem nijedna reklama i sve ide dobro.
Tako da eto ako nista privremenog i lakog rjesenja.
 
Dodao brave za sada je top, samo za yt koristim
 
Jel ima nešto što sada radi za YT na Firefox-u?

Koristio sam do sada AddBlock Plus, Ghostery i Enhanced for YT, ali se danas pojavilo upozorenje i neće da pusti video.
 
Krenes redom sve sto nisi koristio ali pojedinacno dok ne pogodis nesto sto radi kod tebe.

Za sada ne postoji univerzalno resenje jer bar po ovoj temi svakom radi neka druga kombinacija.

Obrisi sve to i prvo instaliraj uBlock Origin, meni (za sada) tako radi bez problema.

Ako ne radi, onda kreni sa ostalim preporukama iz teme dok ne nabodes nesto.
 
ma dobar je brave jedino sto mi je uvalio neki vpn servis na kvarno. zna li neko nesto vise o tome?
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-10-29 103946.png
    Screenshot 2023-10-29 103946.png
    2.2 KB · Pregleda: 43
Kad je tako dž i na "kvarno", 99% je neki p2p vpn gde ti koristiš tuđi komp/net za vpn-ovanje, ali tako i drugi koriste tvoj.

edit:
tldr; zna Brave, "rešiće", malčice je cim da se ukloni jer ostaje i posle uninstall-a programa (ali ima na reddit linku šta se gasi/sklanja da bi se uklonio)
 
Meni provereno radi Firefox + uBlock, bez ičega drugog ali caka je da skineš uvek najnoviju betu uBlocka i osvežiš filtere ako počne opet da zeza
 
Ovi iz Googla su bas preterali sa ovim restrikcijama.🙄🙄🙄
 
Jel ima nešto što sada radi za YT na Firefox-u?

Koristio sam do sada AddBlock Plus, Ghostery i Enhanced for YT, ali se danas pojavilo upozorenje i neće da pusti video.
Ti si isprobao sve kombinacije adblokera na Firefoxu, osim uBlock Origin s kojim većini radi YT. :D
 
Samo da kazem da mi na Yandex pretrazivacu sa add-on-om "youtube center" nikad nije iskocila nijedna reklama, niti ovo obavestenje koje mi se pojavilo na poslu sa FF (i ne secam se kojom ekstenzijom). Ekstenzija poslednji put azurirana 2018, radi kao sat, samo da je ne ureknem.
 
Zanimljivo štivo za čitanje. Na Mac-u kombinacija Adguard + Vinegar (autor gornjeg teksta je tvorac ekstenzije) za sada radi. Dok je Vinegar bio podešen da blokira rekalme, Youtube je prijavljivao da imam aktiviran adbloker, ali je video išao, sa podešavanjem da preskače reklame više nema ni toga.
 
Ja ih nisam brisao, ali sam sve onemogućio i bez obzira na ublock ne radi. Ako onemogućim i ublock onda radi, ali naravno, sa reklamama.
 
Verovatno ti nije nešto dobro podešeno. Proveri na ublock origin subredditu.
 
Ja koristim AdGuard AdBlocker na Firefox i kad mi iskoci ono cudo od youtube-a samo osvezim stranu i video klip krene.
 
Nazad
Vrh Dno