Šta je novo?

YouTube confirms three-strikes test for ad blocking, here's how it works

YouTube ima svoj TikTok i zove se Shorts. Bez uvrede ikome ali najveća budalaština na platformi, veća i od Trendinga. :)
TikTok ima svoju publiku, YouTube svoju. Neće propasti ni jedni ni drugi. Odosmo u off...
Prva stvar koju sam odradio kad sam instalirao Vanced - onemogućio i sakrio sve vezano za Shorts :D
 
Ja za YouTube koristim Brave bez ikakvih blokera samo popup bloker i radi bez reklama upozorenja da kucnem u drvo. Dok Chrome sa ad blokerima za sve drugo.
 
Probao sam i ja Brave, radi za sada bez ikakvih problema sa youtube-om. On ima svoj neki blokator reklama, tako da nisu potrebni ekterni blokeri.
 
@Zrachko likovi su pisali da ne mogu na masini na kojoj im je banovan acc da pristupe youtubeu uopste. I onda su predpostavljali razlog a ja preneo.
Procitao sam temu i video sam da svi koriste uBlock ali obzirom da nikakve probleme nisam imao na trenutnom blokeru necu ga ni menjati.
Na YT vec drugi dan gledam videe sa reklamama i nesmetaju mi. Tako cu i raditi dok se cela situacija malo neiskristalizuje.

@r!sc! YT je i meni No1. Ali sve vise razumem pomamu za Tiktokom.

@Djomla84 Youtubeu taj format ne prilici. Youtube se vezuje za duge videje.
 
Ja koristim ovu skriptu da preskocim reklame

U suštini skripta radi malo drugačije, jer se reklama pojavi na mikrosekund i onda nestane, tako da prakticno sistem ne detektuje nista. Potrebno je samo da imate instalirate TamperMonkey i da loadujete skriptu sa linka.
 
ne radi više ni Brave, sad mi upravo blokirao dalje gledanje
 
Veliki procenat ljudi gleda Youtube na tabletima/telefonima/televizorima itd. Broj ljudi koji koristi PC je dosta manji, a od toga odbijemo jos 80% onih koji nemaju nikakve ad blockere i dolazimo do koliko, 5-6% ukupne mase koja koristi youtube. Cim je njima d*pe zinulo za tih 5% onda su tu mnogo dublji problemi, ili imaju finansijske probleme ili imaju menadzera d*bila, treceg nema. Ako je danas ovo, sutra ce biti skinut sajt za Youtube i moci ce samo preko aplikacije da se gleda i kraj sa blokadama. Reklame su sahranile TV, Youtube ide istim i jos gorim putem, njihov izbor. Da je jos gori reci cu samo da posle videa od 5 min ide min 2 reklame, a vrlo cesto 3-4 tako da su i TV prevazisli. Za sada blokiramo sa Firefox+uBlock Origin+Popup Blocker (strict) pa cemo videti dokle radi.
 
pogasio sam aplikacije i dalje ne mogu da otvorim ni jedan video.. stoji mi i dalje da pogasim
 
Zbrisi cache pa probas ponovo
 
da li imas instaliran jos neki blocker? ako imas ugasi ga.
juce sam ugasio popup blocker i ostavio samo ublock origin i evo do danas nema problema. sta se tu zapravo desava samo bog zna. vazno je da radi.
Od kad sam ugasio adguard a dodao uBlock origin sa onim filterima i pop up blocker strict radi bez problema.Ali sam ocigledno morao da sacekam,valjda je bio neki catch memory ili sta vec.Mislio sam da samo meni nece ali sada je sve ok .Vec 2 dana gledam yt sasvim normalno bez reklama.
 
Kod mene je krenulo opet. Firefox, uBlock Origin + Malwarebytes Browser Guard. Tek kad sam ugasio oba i kliknuo refresh, pustio je klip. Uz ugašen samo jedan od ta dva, ne mrda dalje od crnog ekrana i obaveštenja.
Ono što je iritantno više od reklama je što i pored ugašenih blokera na YT i dalje moram pre svakog klipa da idem na Allow YouTube Ads i refresh. U principu neka samo to reše i ja sam ok.
Neki bi rekli zatišje pred buru, sve je delovalo normalno par dana unazad. Al' ne lezi vraže...
 
LibreWolf + uBO + PopUp strict = ne javlja ništa već danima...
 
kombinacija ublock origin+popup blocker vise ne radi ili....? meni od malocas vise ne radi.
 
Meni na Firefoxu uz AdGuard ekstenziju nema reklama.
 
Firefox i uBlock Origin, samo proverite da vam je uBlock azuriran.
 
pocelo je ponovo da smara.... radi li neki bloker da ne davi?

mrssss.jpg
 
iskljucio sam uBlock Origin ostavio Popup Blocker (strict)

radi..


p.s Cini m ise kad ih driblas sa tim blokerima jedan off drugi oni ne mogu da pohvataju...
 
Kako je kod vas koji ste van Srbije? Koliko forsiraju reklame. Bio sam u HU pre mesec dana, ono nije normalno koliko reklama na YT i to posle svake pesme dve reklame od 15+ sekundi. I kod nas mi deluje da su malo pojacali ali ono je nenormalno.
 
Kod nas trpaju celu pesmu kao reklamu, pustim nesto i provalim da ide pesma od 3+ minuta kao reklama. Aj da je bar nesto nego domaci skart.

Ove godine se debelo trude da vaskrsnu pirate i jos vise ljudi oteraju na raznorazne adblockere i ostala resenja za eliminisanje internet skarta.
 
Kako je kod vas koji ste van Srbije? Koliko forsiraju reklame. Bio sam u HU pre mesec dana, ono nije normalno koliko reklama na YT i to posle svake pesme dve reklame od 15+ sekundi. I kod nas mi deluje da su malo pojacali ali ono je nenormalno.
Brave + Adguard + Pi-hole(mada ne verujem da ima uticaja na YT) za sada nemam reklame. Slabo i gledam YT preko pretraživača.
 
ne znam kako ali kod mene ponovo proradio ublock+popup. imam osecaj da je do YT i da testiraju celu stvar live pa nam se tako menja situacija "bez" razloga. :)
 
Ja 15 godina nisam video reklame ovde.
 
Imam novaca ali im iz principa ne dam.
ne dam jer traze 13€ za pojedinacni profil - toliko okvirno kosta i pretplata na Netflix

Kada dam 13€ Netflixu, ma koliko me tjeraju da psujem i proklinjem feministicko-homoseksualno ludilo (nemam protiv nikoga nista ali imam protiv nametanja, pretjerivanja i “mala sirena mora biti crna radi politicke korektnosti”) ipak na kraju dana znam da je Netflix ulozio bar 1/2 tog novca u vlastitu produkciju, u nov sadržaj i ovdje znam da je marža bitno manja nego Googleu kada im isti novac dam za YT.

Ti kvazi Vlogeri neka imaju satisfakciju i zadovoljštinu od svojih sponzora, car vertikala, Wolta, Glova i sl. Njihov sadržaj koji ja konzumiram ima bitno manju vrijednost od, ne znam, Squid Gamea na Netflixu jer je u tu seriju ULUPAN OGROMAN NOVAC.

I sada umjesto da su napravili pošteno pa rekli evo vam pretplata za 3€ - ne. Oni zele vise nego drugi streaming servisi. Glumac kojeg gledam na Netflixu ima svoju placu koju mu treba isplatiti. Likovi koji se prežderavaju na YT nisu placeni od strane YT. Dakle ja bi trebao dati YT novac koji ce stvarateljima sadrzaja kapati na mrvice ? nece ici - kad onog ko se prežderava na Yt platis kao holivudskog glumca onda ces od mene dobiti 13€
 
Nazad
Vrh Dno