Šta je novo?

YouTube confirms three-strikes test for ad blocking, here's how it works

Koja verzija uBlock? Kod mene sve normalno radi uz Firefox (poslednja pre-release verzija 1.54.1.1).
 
Dakle, Vivaldi, cim se pojavi upozorenje za adblock, obrisem cookije sa YT i google accounta, i nastavi nesmetano da radi
jedno par dana slusanja. Dakle inconvenience je jedino to brisanje kukija, sto je nepotrebno ako se gleda u inognito
mofu koji automatski brise cookije...
 
Koja verzija uBlock? Kod mene sve normalno radi uz Firefox (poslednja pre-release verzija 1.54.1.1).
juce sam ubacio 1.54.1.1 i ni sa njom nije radilo. jutros isto nije radilo i evo malocas iz cista mira proradilo a bukvalno nista cackao nisam a ni brisao. cak sam presao na brave privremeno bar da gledam YT. sta se iza "zavese" desava ne znam, da li YT pali i gasi blokadu ili je nesto drugo u pitanju...

samo da dodam. verzija je trenutno 1.54.1.1 i pise Last Updated December 1, 2023. ne znam da li se verzija menja svakim updateom ili se samo updateuju filteri a verzija ostaje ista.
 
Azuriraj filtere rucno za svaki slucaj (mada ih ja nisam kako sam presao na pre-release izdanja kad su blokade krenule). Prvo purge cache pa onda update.
 
Dovoljno je samo da pređete na Brave.
 
Ajmo jos jednom, ne postoji univerzalno resenje.

Ja sam na FF sa uBO na 1.54.0 verziji i od pocetka jos nisam nista morao ni da menjam ni da rucno azuriram i nisam nijednom video popup.

Dovoljno je da predjete na FF i uBlock Origin? Ocigledno ne. Privremeno se koriste alternative dok glavna stvar ne proradi.
 
Kod mene i dalje bez ikakvog problema radi kombinacija FF+uB, na dva računara. A ni na teveu mi ništa ne iskače u SmartTubeNext.

Zapravo još nisam ni video to YT upozorenje na svojim uređajima.
 
Juče sam gledao na kompu posle 100 godina nešto na YT i nema reklama. Brave + adblock + pihole.
SmarTubeNext aplikacija nikada nije imala reklame.
 
Vidiš da mu ništa ne iskače u SmartubeNext na tv-u pa sammse nadovezao na besmislenu konstataciju.
 
..ceka se trenutak kad ce i brave da popusti :)
 
Ajmo jos jednom, ne postoji univerzalno resenje.

Ja sam na FF sa uBO na 1.54.0 verziji i od pocetka jos nisam nista morao ni da menjam ni da rucno azuriram i nisam nijednom video popup.

Dovoljno je da predjete na FF i uBlock Origin? Ocigledno ne. Privremeno se koriste alternative dok glavna stvar ne proradi.
I eto ga, mada sam jos na 1.54.0

1701900627530.png
 
Ne mogu da nadjem nacin da eksportujem ovu ekstenziju (youtube center), posto je vise nema ni na github-u, ali deluje prosto neverovatno da ekstenzija azurirana pre 5 godina nije ni naceta nijednim od ovih "udara" YT.
 
Da li misliš na ovo?
 
Youtube menja scriptu za detekciju adblockera nekoliko puta dnevno, jedino resenje ko koristi ublock je da redovno azurira filtere. Imate ovde njihovo zvanicno objasnjenje:


I ovde mozete da proverite da li ce vam raditi ublock sa poslednjim updateom na yt:

Ocigledno je da jos uvek nisu svi zahvaceni ovim problemom, pa to sto vama trenutno radi sa braveom ne znaci da ce svima raditi:
itd.
Pun im je forum zalbi.
 
LibreWolf + uBO = juče nije hteo da pušta video sa tjuba. Instaliram zadnji uBO sa Githuba, brisanje/učitavanje novih listi i rešen problem.
 
Meni i dalje radi brejv bez ikakvog adblockera..
 
Kod mene kuci Firefox + uBO ne radi od sinoc. Na poslu na laptopu isto to evo radi :D
 
Ajmo svi kažite na kojim uređajima i kojim browserima vam radi a na kojima ne, plus telefoni, tableti i slično... Ukoliko znate i komšijin, familijin status, recite!!!
lol stvarno ljudi preterujete, apsolutno je random kome radi i kome ne, stop spam pls! Ako se pojave nove informacije kako suzbiti ovo zlo, delite, a ovo kome radi a kome ne, stvarno više nema smisla, kao mame na viber grupama ffs....
 
Koristio sam Brave samo za YT, ali od juče ne radi. Sad sam pustio na Chrome na kojem su od ranije uBlock i Adblock for YT, sve stare verzije, je na Win 7 nema podršku za Update Chrome.
 
Uz odobrenje moderatora @Jericho kacim ovo sto je on pominjao za blokiranje reklama.


Ne pitajte me kako se koristi ni sam ne znam. :oops:
Kod mene je verzija 2.1.7, moze se i ona naci online (spakovana u crx), ali ne moze se instalirati rucno na Chrome jer daje gresku "crx header invalid", tako da radi samo na Yandex browseru.
 
  • CRX2 deprecation
    Starting with Chrome 70, all non-force-installed extensions must be packaged in the CRX3 format. Extensions signed and hosted in the Chrome Web Store have been automatically converted.
    Starting with Chrome 75, this restriction will also apply to force-installed extensions. Privately hosted extensions that were packaged using a custom script or a version of Chrome prior to Chrome 64.0.3242.0 must be repackaged.
    If your organization is force-installing privately hosted extensions packaged in CRX2 format and you do not repackage them, they will stop updating in Chrome 75. New installations of the extension will fail.

Ali izgleda da može da se zaobiđe.

  1. Unpack downloaded CRX file eg 7zip
  2. In chromium extention page turn on developer mode
  3. Click 'download unpacked extension' and choose your folder
 
Mozda nije pravo mesto za pitanje ali od danas primetih na Youtube na kompu, dakle klasicni desktop ima sa leve i desne strane u full screen umesto crnih barova (povrsina) sivkaste nijanse koje menjaju intenzitet prema video materijalu koji se gleda, dakle ako je tamniti onda crnje, ako je svetliji onda vise sivo. Ovo sam imao na mob. telefonu na aplikaciji ali se tamo moze ugasiti u opcijama, dok ovde na desktopu takvu opciju nigde ne pronalazim. Da li neko mozda zna gde se to moze ugasiti? Prosto neverovatno koliki nivo gluposti svako malo izmisljaju. Da, ako neko pita, kave crne povrsine, odakle kmi sad to odgovor je Ultrawide pa eto 16:9 sadrzaj na 21:9 ima levo i desno crno.

Nasao opciju, pojavi se u full screen "ambient mode". Kakvi pajaci...
 
Sada je Firefox koga nisam koristio sto godina postao Youtube app.
I instalirao sam 3 blokera, iz inata, i za sada radi odlicno. :D
d7P7vij.png
Koristio sam sve do sada Firefox kao Youtube app, i greskom pustim na Chrome YT kad ono radi sa starim setupom, prikazuje da blokira manje stvari, ali ja reklame ne vidim :)

 
Meni je AdBlocker Ultimate blokirao reklame ali u poslednje vreme mi je otvarao random i po 10 sekudni video klip.
 
Do pre dva sata EDGE sljakao sa uBlock Origin sada nece da sljaka ni kada se izgasi zastita na YT na uBlock Origin.
 
Stavite VPN na Albaniju i neće više biti reklama na YT. Nisam probao, samo prenosim.
 
Nazad
Vrh Dno