Šta je novo?

Yettel Hipernet

Jel ima neko da posalje na PP broj od nekog agenta za ovih 18 meseci?
Koliko se doplacuje mesecno za treci TV mesecno,kolko sam razumeo za drugi je 1 dinar mesecno ili... ?
Meni na Cukarici niko nista nije nudio niti sam video jedan jedini flajer u kraju a ugovor sa MTS optikom mi istice za mesec dana.
 
19k je zapravo uz reciklazu telefona. to je zapravo 9k + max 10k za reciklazu. Pitanje je za koji telefon mozes dobiti punih 10.
Sinoć svratih do njihove poslovnice i između ostalog pitah i za tip telefona. Kazaše mi može bilo koji kome se može očitati serijski broj.

@Darc0

Kolega je pre nedelju dana uzeo Duo M paket i samo mu je za prvi TV STB po 1 din dok drugi (i svaki naredni) košta dodatnih 350 din mesečno.
 
Decko iz posta:


moze da ti sredi 14m din + gratis drugi box.
Sad pisu ljudi da su kod nekih drugih akvizitera dobili 18m, ali pisite tim user-ima na PP za kontakt.
 
U sredu su mi instalirali Yettel optiku - uzela sam Hipernet M 12 meseci po dinar i ostatak 12 meseci po 1799 jer nisam u Yettel-u (ukupno me izadje za dve godine nesto vise od 21 hiljadu). Sve radi ok, torente skida malo kilavi zbog cgnat ali to kilavljenje samo primecujem jer imam 300 na SBB. Inace mi radi i eon bez problema.

Sve sam odradila online (twitter i poziv agenta) jer na sajtu kad posaljes onaj zahtev da te pozovu za ponudu znaju da ne pozovu par dana, zakazala tacno vreme, resili su instalaciju za sat vremena, usisali sve i otisli 😁 Iako sam jos uvek na SBB do februara, iskoristila sam ovu ponudu jer realno samo koristim internet, a SBB mi vec dva obnavljanja daje bas bas lose ponude... i nece nikako da mi skinu fiksni aaaa :mad:

A bila sam u fazonu smorila se kako sam propustila onu super ponudu od pre mesec dana, ali kao svakako cu uzeti hipernet kad mi istekne UO i eto ove ponude :oops:
 
Da bih instalirao eksterne apk sa USB-a (neke android igrice koje se na Playstore plaćaju, ali sam im ja skinuo sa apk hosting sajtova gratis), da li mi je potreban neki dodatni komad softvera prvo ili mogu direktno da ih instaliram na STB-ove?
Pošto planiramo da STB-ove koristimo i kao gaming konzole, a ne samo za TV.
 
Treba ti samo neki file manager
 
Decko iz posta:


moze da ti sredi 14m din + gratis drugi box.
Sad pisu ljudi da su kod nekih drugih akvizitera dobili 18m, ali pisite tim user-ima na PP za kontakt.
Samo imajte na umu da je tih 18 meseci sa ugovorom od 30meseci a ne 24.
 
Moze li neko da kaze koliko je CG NAT los za gaming? Da li mogu da ise igraju online igre? Konkretno igram World of Tanka? Da li ce biti ping losiju u odnosu Mts optiku koju trenutno imam i za koji dan mi istice ugovor ili SBB koji sam koristio do pre 2 godiine.
U sustini hocu samo internet bez fiksnog i televizije a to nudi za relativno ok pare samo Yetel koliko znam,
 
ping je slican kao na mts optici, mozda losiji samo za 1-2ms tako da se ne primecuje
CGNAT ne pravi problema kod skidanja igara i kod igranja igara koje koriste dedicated servere
kod p2p igara mozda imas problema da ne mozes da se konektujes sa igracima koji su takodje iza CGNAT/nemaju otvorene portove
 
World of Tanks radi bez problema na Hipernet optici.
 
Da li preko Yettela radi EON preko Chroma?
Meni su rekli da njihov internet ide preko MTS infrastrukture, pa otud ovo pitanje (sigurno znate da EON ne može preko MTS interneta)
 
Ne znam da li ti znaci sta informacija ali ja imam EON na andriod tv-u a koristim Yettel-ov Hipernet i sve radi.
 
Ne znam da li ti znaci sta informacija ali ja imam EON na andriod tv-u a koristim Yettel-ov Hipernet i sve radi.
da li si koristio sve kanale?
Meni je na poslu (mts) preko weba radio eon, ali ne svi kanali. Nisam testiorao, ali tipa rts radi, a SK ne.
 
Svi kanali mi rade, osim nekih Nova i oni koji nisu placeni. Znam 100% da SK radi.
 

Prilozi

  • IMG20221107151434.jpg
    IMG20221107151434.jpg
    399.5 KB · Pregleda: 45
yettel koristi MTS infrastrukturu samo na L2 nivou (opticki konverteri, switchevi). IP adrese i rutiranje je njihovo (cetin.rs), nije mts-ovo
i moj drugar sto ima hipernet probao eon na smart tv-u i na android telefonu i na webu i svi kanali mu rade (i ovi eskluzivni N1 itd), mozda ce SBB eventualno blokirati, mozda nece
mts GO aplikacija uopste ne radi na hipernetu (odmah izbaci da treba da budem na mts mrezi)
 
Sinoć svratih do njihove poslovnice i između ostalog pitah i za tip telefona. Kazaše mi može bilo koji kome se može očitati serijski broj.

@Darc0

Kolega je pre nedelju dana uzeo Duo M paket i samo mu je za prvi TV STB po 1 din dok drugi (i svaki naredni) košta dodatnih 350 din mesečno.
Dužan sam ispravku mog prethodnog posta.
2 STBa su besplatna dok se treći plaća . Kolegi greškom uneli u sistem da je instalirano 3 STBa i taj treći mu je naplaćen 350 din a on je mislio da mu je to naplaćeno za drugi.
 
Potvrdjujem, za drugi Smart Box mesečni zakup iznosi 1 dinar, mada da sam bio malo upućen kako sve to funkcioniše sa televizijom, verovatno ga ne bih ni tražio. Instalirao sam Hipernet TV v1.6.2 na svoj Smart Box koji sam već imao, sa jačom specifikacijom (S905X2, 4/64 GB) od ovog ZTE koji oni dele. A sramota je i 5 komada da uzmeš da naplate mesečni zakup 350 dinara, za 24 meseca to je 8400 dinara, pa sam uredjaj ne vredi toliko.
 
Redovna ponuda je da je drugi i svaki sledeci po 350RSD, medjutim sada svi promoteri daju drugi za 1RSD.
 
Potvrdjujem, za drugi Smart Box mesečni zakup iznosi 1 dinar, mada da sam bio malo upućen kako sve to funkcioniše sa televizijom, verovatno ga ne bih ni tražio. Instalirao sam Hipernet TV v1.6.2 na svoj Smart Box koji sam već imao, sa jačom specifikacijom (S905X2, 4/64 GB) od ovog ZTE koji oni dele. A sramota je i 5 komada da uzmeš da naplate mesečni zakup 350 dinara, za 24 meseca to je 8400 dinara, pa sam uredjaj ne vredi toliko.
Jel rade sve osnovne funkcije na tvom boxu (EPG, premotavanje)?

Potvrdjujem, za drugi Smart Box mesečni zakup iznosi 1 dinar, mada da sam bio malo upućen kako sve to funkcioniše sa televizijom, verovatno ga ne bih ni tražio. Instalirao sam Hipernet TV v1.6.2 na svoj Smart Box koji sam već imao, sa jačom specifikacijom (S905X2, 4/64 GB) od ovog ZTE koji oni dele. A sramota je i 5 komada da uzmeš da naplate mesečni zakup 350 dinara, za 24 meseca to je 8400 dinara, pa sam uredjaj ne vredi toliko.

To im je zasad i glavna prednost sto daju veci broj dodatnih smart tv aplikacija u odnosu na konkurenciju.
 
Da li preko Yettela radi EON preko Chroma?
Meni su rekli da njihov internet ide preko MTS infrastrukture, pa otud ovo pitanje (sigurno znate da EON ne može preko MTS interneta)
Isto hipernet, eon na android tv-u, svi kanali rade (n1, sk...). Nisam testirala na Chrome, mada ne verujem da bi bilo razlike - mozda je neko testirao.
 
Jel rade sve osnovne funkcije na tvom boxu (EPG, premotavanje)?
EPG radi isto kao na njihovom box-u. Premotavanje je kilavo kao na v1.6.2, nikada nisi siguran za koliko će da premota, jedan dan 10s, drugi dan 125s, trećeg dana 65s...
 
Probao sam ovu novu verziju 2.6.2 na svom Mi Box S, sljaka dobro, ali je nezgodno bez daljinca sa EPG tasterom, mora Back taster do glavnog menija pa Kanali opcija.
 
Poslednja izmena:
Probao sam ovu novu verziju 2.6.2 na svom Mi Box S, sljaka dobro, ali je nezgodno bez daljinca sa EPG tasterom, mora Back taster do glavnog menija pa Kanali opcija.
odkle si skinuo.
 
  • Like
Reagovanja: BoT
Iskopiras samo apk sa hipernet box-a, preko adb ili koristis neku od gui aplikacija tipa x-plore.
 
Kupio sam svoj ruter Tp-Link ali ne mogu da ga podesim da radi. U Yettelu su mi rekli prvo da se kacim na njihov preko lan kabla i aktivirali bridge mod. To mi nije radilo pa kad sam zvao opet rekose mi da direktno ubacim zuti kabl iz wan u wan ulaz na mom ruteru, da restartujem i dali su mi username i pass. Najgore sto ne znam gde da unesem taj username i pass, vidim dve mreze sa rutera i povezem se na njih kad unesem default pass ali nemam internet, svetli narandzasta. Probao i preko lan kabla ali nece.
Da li neko zna sta treba da uradim da mi proradi? Hvala
 
ubaci mrezni kabl iz ONT-a (uredjaj sa samo jednim mreznim izlazom) u WAN u TP-Linku
yettel-ov ZTE ruter mozes da iskljucis.
pa se povezi na tp-link preko njegove wifi mreze ili ethernet kablom do njegovog LAN porta pa idi na njegov web ui verovatno na http://192.168.1.1 ili http://192.168.0.1

TP-Link podesavanja:

Internet
Internet connection type: PPPoE
Username: [email protected]
Password: TvojaSifra

Advanced->Network->IPTV/VLAN
Mode: Custom
Internet VLAN ID: 710
Internet VLAN Priority: 0
VoIP VLAN ID: 711
VoIP VLAN Priority: 5
IPTV VLAN ID: 712
IPTV VLAN Priority: 5

evo skrinshotova da vidis odprilike gde se kucaju podaci:
user i pass: Klik za sliku
VLAN: Klik za sliku
ako ne znas gde se ovo nalazi daj skrinshotove TP-Linkovog web UI-a meni na poruku (mozes i ovde ali da ne spamujes temu) pa cemo naci.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno