Šta je novo?

Yettel Hipernet ili MTS box

Nisam, znam za to.
Firmware za daljinac je updated.. Inače, jučer mi se zaboo interface kada sam samo hteo proveriti da nema nečeg novoga u Nadogradnja softvera RCU. Morao sam da odradim reser STBa.
 
Izvuci i baterije iz daljinca na par minuta.
Desilo mi se jednom, ali odavno.
Reset svega dušu leči 😁
 
I to sam odradio, zapravo to sam odradio prvo, jer nisam mogao da shvatim zašto se zsglupeo . Promenio sam raspored baterija i proradio je. Posle toga se opet zsglupeo. Umesto da sedim i uživam, ja se bavim rešavanjem Yettel televizije.
 
Novogodišnje čari hiperneta.
Ide Božić, ne daj se iznenaditi 😁🤗
 
I to sam odradio, zapravo to sam odradio prvo, jer nisam mogao da shvatim zašto se zsglupeo . Promenio sam raspored baterija i proradio je. Posle toga se opet zsglupeo. Umesto da sedim i uživam, ja se bavim rešavanjem Yettel televizije.
Ti beše imaš LG C serije? Zašto ne instaliraš aplikaciju direktno na televizoru?
 
Ti beše imaš LG C serije? Zašto ne instaliraš aplikaciju direktno na televizoru?
C3 imam, 77''.
Instalirao i njihovu Hipernet TV aplikaciju direktno u WebOS, ali ne vidim nikakvu razliku. Niti je slika bolja, niti je odziv daljinca bolji. Zvuk isti.
 
Tako je, koga zanima TV platforma... Yettel TV i mts TV nisu za njega... SBB TV platforma je dosta ispred.

Ovde su dobri komentari koji se tiču izbora TV platforme:


Ne bih se složio sa tobom. Imam i sbb i mts i oba dobro rade. Jeste eon bolje i kvalitetnije urađena platforma ali je i iris potpuno upotrebljiv. A po sportskom sadržaju sbb nema šta da traži, kome je bitan fudbal, a mnogima jeste, mts je must.
Za yetel se slažem
 
Imam i sbb i mts i oba dobro rade.
To i ja pričam - nema All In One. Potebna su dva provajdera... jer su podelili sport... najjefinija varijana koja odgovara mojim potrebama je "Hipernet Duo M" sa 300/150 Mbs i sa dva TV box-a i to sam uzeo na promociji pre godinu dana i to plaćam 1.000 dinara mesečno (dva TV box-a i Internet plaćam 1.000 dinara mesečno Yettelu kada se podeli), plus EON TV usluga ( https://sr.eon.tv/paketi/ - samo TV usluga, radi tako što koristi internet konekciju Yettela) EON TV ima postpaid varijanta (sa ugovornom obavezom 24 meseca) a ima i prepaid (aktivira se na npr. mesec dana kad se ima potreba za tim). Uz postpaid se dobija EON box na korišćenje (290 dinara mesečno), a uz prepaid box mora da se kupi a ima 1 Eon SmartTV app. Uz prepaid varijantu naravno da nema ovih promotivnih cena.
 
Poslednja izmena:
Da ne ulazimo više u off sa sbb-om, ako se ne varam tema je yetel vs. mts. Tu nema neke velike razlike u sadržaju ali je ogromna razlika u platformi i njenoj stabilnosti.
 
СББ 3250 динара за 150/15 мбит/с нет, Јетел ће бити 3000 кад истекне онај део за динар за 300/150. Тв ме не интересује пуно, било мало багова за ових месец дана колико сам користио Јетел, главна предност је што ради бежично, па нисам морао да се замлаћујем са кабловима по кући. Рутер који дају је добар и стабилан. СББ је у другом стану јер још нема алтернативе, чим дође оптика биће з-драво...
Pozdrav.

Kao neko ko radi preko neta svaki dan da li bi mi preporucio yettel optiku? Tv me ne zanima uzeo bih samo internet paket.

Da li bi bilo dobro da pitam za pokrivenost pre uzimanja jer se selim negde na periferiju Kragujevca?

Hvala na odgovoru
 
Добро ради оптика, добро је и што може да се постави сопствени рутер ко има потребе.
 
Hvala.

Kakve prednosti novi ruter ima u odnosu na default - koji obezbedjuje Yettel?
Откуд знам, зависи шта и да ли ти треба, напредне функције, заштитни зид, ВПН QoS, боља родитељска заштита, УСБ да повежеш хард-диск... Могуће и бољу покривеност бежичним сигналом, мада сам ја прично задовољан како ради ЗТЕ.
 
Откуд знам, зависи шта и да ли ти треба, напредне функције, заштитни зид, ВПН QoS, боља родитељска заштита, УСБ да повежеш хард-диск... Могуће и бољу покривеност бежичним сигналом, мада сам ја прично задовољан како ради ЗТЕ.
Hvala. Iskreno, ne treba mi nista od toga.

I poslednje pitanje. Da li postoji velika razlika izmedju MTS i Yettel interneta/kvaliteta signala? Cesto sam imao sastanke sa ljudima koji koriste MTS i cesto sam se susretao sa problemima. Slabe konekcije, prekidanja itd.

Dok sa druge strane, moj SBB je bio besprekoran ...
 
То не знам, нисам користио МТС оптику. Интернет као интернет је исти, користи исту (МТС) инфраструктуру, не знам какву опрему додељује МТС.
 
Hvala Mitre.

Ako neko dodatno zeli da odgovori na neka od mojih pitanja - neka se oseti slobodnim :)

Mislim da mi je potrebno malo vise informacija. Dakle biram izmedju ostanka na SBB-u (Dosta skupo, ali nisam imao problema u proslosti), MTS-a i Yettela. Ono sto mi je bitno je internet. Dakle televizije me ne zanimaju.
 
Hvala. Iskreno, ne treba mi nista od toga.

I poslednje pitanje. Da li postoji velika razlika izmedju MTS i Yettel interneta/kvaliteta signala? Cesto sam imao sastanke sa ljudima koji koriste MTS i cesto sam se susretao sa problemima. Slabe konekcije, prekidanja itd.

Dok sa druge strane, moj SBB je bio besprekoran ...
Ovo je čudno ako je u pitanju mts optika. Ako je vdsl onda je druga priča. Ja imam mts optiku već više od 5 godina, dosta radimo od kuće i nikad nikakav problem (pu pu da ne ureknem).
Trebalo bi i da je yetel ista priča (osim NAT-a), tako da pošto ti nije bitna televizija jeftinije ćeš proći sa yetelom. Mada proveri cene preko agenata pa uporedi
 
Ovo je čudno ako je u pitanju mts optika.
U par navrata sam pitao i rekli su mi da je optika. Mada koristili su wireless na laptopu/mobilnom u par slucajeva pa je mozda slabiji signal nego direktan ethernet kabal.
Ja imam mts optiku već više od 5 godina, dosta radimo od kuće i nikad nikakav problem
Ohrabrujuce. Procitao sam dosta slicnih komentara ali opet sam zabrinut zbog negativnih licnih iskustva koje sam pomenuo.
Trebalo bi i da je yetel ista priča (osim NAT-a), tako da pošto ti nije bitna televizija jeftinije ćeš proći sa yetelom. Mada proveri cene preko agenata pa uporedi
Da. Taj NAT me zbunjuje takodje. Da li NAT generalno utice na upload ili samo kada se koristi torrent? Mislim da je upload generalno bitniji za streaming/konferencije itd.
Ako bih mogao da dobijem 6 meseci besplatno u MTS-u mislim da bih ga odabrao, ovako sam i dalje u nedoumici.
 
Ne zaboravi da kod mts-a moras da uzmes i fixni. Ja u kg imam na dve lokacije mts i yettel optiku. Mts na Bubnju sa televizijom i od juna kad sam ga uzeo nemam nikakvih prekida. Yettel imam u Mihajla Ivese od decembra (samo net) i sve radi kako treba. Na Bubnju imam i dalje sbb(kabal), primetna je razlika u kvalitetu interneta. Sbb sam zvao vise puta zbog pada brzine a mts ni jednom.
 
Dacu vam informacije iz prve ruke.Na istoj lokaciji imam dva opticka vlakna.Na jednom je telekom 1000/400 ( biz ) na drugom je yettel 1000/500.Naravno staticke IP adrese.Telekom radi konstantno dobro.Yettel radi nikako.Ako idete po lokalu mozda nesto i zavrsite ali izlaz iz zemlje je ocajan.Rute npr do nekog servera u DE,CH,FR... nisu iste i to se dosta razlikuju,ako je sve telekom optika tj telekom infrastruktura.Kada prodaju kazu do 1000/500 ... problem je taj sto je taj gubitak preko 50%.Tu brzinu sto imate realno je vec paket sa manjom cenom.Svakog drugog dana moram da radim restart rutera da bi mi brzina bila malo vece od nikakve.Ovo je vezano kablom gigabit interface.Tako da ne pricam za wifi koji nije merodavan.Pozovete , zalite se ali vas niko vise ne pozove.Moracu u poslovnicu pa napismeno da mi daju da sam se zalio.Jer ovde ide raskid ugovora momentalno.Televizija im je tek ocajna.
 
Dacu vam informacije iz prve ruke.Na istoj lokaciji imam dva opticka vlakna.Na jednom je telekom 1000/400 ( biz ) na drugom je yettel 1000/500.Naravno staticke IP adrese.Telekom radi konstantno dobro.Yettel radi nikako.Ako idete po lokalu mozda nesto i zavrsite ali izlaz iz zemlje je ocajan.Rute npr do nekog servera u DE,CH,FR... nisu iste i to se dosta razlikuju,ako je sve telekom optika tj telekom infrastruktura.Kada prodaju kazu do 1000/500 ... problem je taj sto je taj gubitak preko 50%.Tu brzinu sto imate realno je vec paket sa manjom cenom.Svakog drugog dana moram da radim restart rutera da bi mi brzina bila malo vece od nikakve.Ovo je vezano kablom gigabit interface.Tako da ne pricam za wifi koji nije merodavan.Pozovete , zalite se ali vas niko vise ne pozove.Moracu u poslovnicu pa napismeno da mi daju da sam se zalio.Jer ovde ide raskid ugovora momentalno.Televizija im je tek ocajna.
Potpisujem.
Imam Yettel televiziju, između mase budalaština koje ne mogu da reše, daljinac im se zabada najstrašnije. Odziv nikakav, konstantan buffering.
 
Zvali su me serviseri u 20:40.To samo kod nas ima.Sutra dolaze da vide sta je problem.
Jedan od servisera me poznaje prosle godine me je zvao da podesim mrezu ( mikrotik ) u jednoj firmi.Tacno da se covek vegne za drvo.
:):)
 
Neko još gleda Hipernet TV? :)

Ja sam odavno odustao i spakovao njihov box da im ga vratim kada prođe ugovorna obaveza za godinu dana.
Koristim move'n'go aplikaciju na LG TV-u (WebOS) i mene glava više ne boli. :) :coffee:
 
Samo da se javim i da kazem da meni jos uvek nije resen problem interneta.Pomogao sam serviserima da utvrde sta je da ne lutaju.Napravili serviseri zapisnik videli sta je problem i to je to.Trebalo je da pogleda neka visoka podrska iz njihovog tima i resi,ali do danas nista.Umesto da imam 1000/500 ja imam los 100/100 ping ( odziv ) katastrofa.Posao mi ide jednim delom preko te optike.U starsnom sam problemu.To su takve neznalice tamo da vece nisam video.Pocev od operatera preko servisera pa do njihove napredne podrske.Znaci gospodo ako imate neke firme ili bilo sta da zavisite od interneta ,zaobidjite ih u sirokom luku. Kakve god akcije da vam daju zapasce vam.
 
Barem su isprazno ljubazni, jer su svesni da prodaju maglu, za razliku od ostalih koji samo što ne ujedaju, a iste su nezlanice kao u ovi iz Yettela.
 
Ljudi zanima me da li uzeti Hipernet tv preko interneta ili msat satelitsku?
 
Nazad
Vrh Dno