Šta je novo?

Yettel Hipernet ili MTS box

basic9944

Zapažen
Učlanjen(a)
11.04.2022
Poruke
20
Poena
15
Pozdrav, šta preporučujete Yettel paket televizija i net (možda i fiksni ako se može sačuvati stari broj) ili neki MTS Box paket. Naravno obe opcije bi bile optika.
Televizija mi je bitna da ne baguje. Čitajući po forumu video sam da Yettel ima neke problemčiče sa tim, ne znam koliko je to ozbiljno tako da bi svaki savet bio dobrodošao.
Hvala 😁
 
Ako ti je bitna televizija savet je mts. Dovoljno je da proučiš teme ovde na forumu i da vidiš zašto
 
Pozdrav, šta preporučujete Yettel paket televizija i net (možda i fiksni ako se može sačuvati stari broj) ili neki MTS Box paket. Naravno obe opcije bi bile optika.
Televizija mi je bitna da ne baguje. Čitajući po forumu video sam da Yettel ima neke problemčiče sa tim, ne znam koliko je to ozbiljno tako da bi svaki savet bio dobrodošao.
Hvala 😁

Ukratko: MTS optika
internet im nije natovan a TV radi top.

Jetelu je natovan internet i loše im radi TV
 
Nemam pojma, pogledaj na sajtu samo znam da su krenuli u tom smeru.
 
Sad sam malo istražio o ponudi A1 za net i tv. Ponuda kanala je siromašna ali vidim da hvale njihovu aplikaciju. Treba obratiti pažnju na njih, ali verujem da u narednih 6 meseci neće biti toliko konkurentni jer trenutno nemaju optiku (ali koliko sam shvatio rade ma tome)
 
Kazu da je aplikacija odmah tu iza eona. Izbor kanala je za robiju. Imam trial pa cu probati da vidim kakav je app.
 
Ja sam imao mts, sada sam na jetelu i ne vidim nijedan razlog da je mts bolji. Osim ako nije u poslednjih par meseci nesto maestralno unapredjeno. Meni yetel radi sasvim ok.
Koliko sam video cena je povoljnija u Yettelu, ali vidim da se zale za Tv da koči i to jako često kad je live tekma na areni. Meni je jako bitno da bas tad ne baguje 😂. Jedino me to brine...
 
Baguje, ćale moj je bio par puta blizu da raskine ugovor. Ali ni mts nije bolji, kum polomio daljinac kad mu risiver zakucao u sred tekme.

Nije mi jasno da toliko štekare ma tim boxovima.
 
Baguje, ćale moj je bio par puta blizu da raskine ugovor. Ali ni mts nije bolji, kum polomio daljinac kad mu risiver zakucao u sred tekme.

Nije mi jasno da toliko štekare ma tim boxovima.
Mts imam više od 5 godina na optici i nijednom ništa nije zakucalo
Treba samo pogledatu komentare u temi za digitalnu televiziju i to u sekciji "podrška prozvođača" - yettel od utorka uveče (pre 4 dana) i sve će biti jasno. Ja sam se pošteno ismejao ne pamtim kad sam se toliko smejao. Valjda je korisnicima yetel hiperneta ostalo da se samo humorom bore protiv zla koje ih je snašlo:
 
Poslednja izmena:
Vise puta mi se desilo da upalim iris i da se cuje samo cudno "cvrcanje" i nema slike, a sto je zahtevalo ustajanje, iskljucivanje boxa iz struje i ponovno ukljucivanje. Softver vise nego zastareo, nista od android aplikacija ne moze da se instalira, barem ne bez "budzenja". Kod mene yetel radi prilicno stabilnije, tako da moguce da je i do lokacije. Svi nude slicnu uslugu zato je moja logika, idem taml gde mi je jeftinije i menjam, bez vezivanja za konkretnu firmu...
 
Za Iris postoji resenje da se trazi da zamene box da daju bolji. Jedan drugar je menjao dva ili 3 boxa dok nije ubo neki belo valjda koji mu ne pravi problem.
 
Yettelov hipernet optički internet radi skroz korektno uz manje zamerke. Možda da uzme samo internet a da prelista teme za tv, ima i drugih opcija osim yettel /mts i ne prekida se strim u toku utakmica.
 
Dobra ideja npr. kombincija optike mts sa Xplore TV. Kada xplore malo pojaca izbor kanala.
 
10ak godina sam bio na SBB, zatim 2 godine Mts optika i zadnjih 8-9 meseci na Yettelu.
Odgovorno tvrdim da im je tv djubre!
Ne gledam tv cesto, mozda 20 min dnevno i to mi je dovoljno da se iznerviram. Upalim tv, cekam sliku...doceka me pozdravni ekran Yetela....dok ucita kanale. Udjem u meni gde hocu da mi izlista serije,filmove...,,setanje'' je katastrofa. Kliknem jednom...nista se ne desava...opet kliknem nekad skonta a nekad ne....onda 5 puta kliknem i on skonta svih 7 klikova....U retkim situcijama to radi kako treba. Promena kanala je bas spora.
Mts ima svetlosnu godinu bolji tv...SBB je van konkurencije (to radi kako treba, bar sam ja bio zadovoljan)
Ja licno mogu to da progutam jer tv retko gledam.
Sto sam uzeo Yettel?
  • Ocekivao sam da to nece raditi bas kako treba ali ne bas ovako ali cena je povoljna pa mogu da progutam te nedostatke. Mts nije hteo nista da mi ponudi za produzetak ugovora.
  • internet radi, brzina je ok. Torenti rade ali treba mu malo vremena da se zaleti. Kod Mts zakuca na max maltene odmah. U principu nije neka zamerka, brzine su velike pa sta god da skidam gotovo za par minuta. Nisam primetio da mi nat smeta.
Suma sumarum za 2600 rsd meni je ok. Dobra stvar je sto mozes samo net da uzmes.
 
I mts i yetel jednako imaju lose resene televizije. Eon je tu najbolji.
Ne bih se tu složio. Ok, slažem se da je eon najbolji ali razlika između mts-a i yettel-a je ogromna. Jeste iris malo bezveze ali radi, nema bagovanja, nema prekida, sve radi kako treba. Rekao bih da su eon i iris dobri tv servisi (eon bolji), a da je je yetelov hipernet nedovršeno rešenje u ranoj testnoj fazi.
Inače kući imam i eon i iris, a kod prvog komšije hipernet i vrlo često sam kod njega, tj. svaki put kad nešto zabaguje pokušavamo zajedno da rešimo, tako da imam dobro uskustvo sa sva tri
 
СББ 3250 динара за 150/15 мбит/с нет, Јетел ће бити 3000 кад истекне онај део за динар за 300/150. Тв ме не интересује пуно, било мало багова за ових месец дана колико сам користио Јетел, главна предност је што ради бежично, па нисам морао да се замлаћујем са кабловима по кући. Рутер који дају је добар и стабилан. СББ је у другом стану јер још нема алтернативе, чим дође оптика биће з-драво...
 
Ne bih se tu složio. Ok, slažem se da je eon najbolji ali razlika između mts-a i yettel-a je ogromna. Jeste iris malo bezveze ali radi, nema bagovanja, nema prekida, sve radi kako treba. Rekao bih da su eon i iris dobri tv servisi (eon bolji), a da je je yetelov hipernet nedovršeno rešenje u ranoj testnoj fazi.
Inače kući imam i eon i iris, a kod prvog komšije hipernet i vrlo često sam kod njega, tj. svaki put kad nešto zabaguje pokušavamo zajedno da rešimo, tako da imam dobro uskustvo sa sva tri
Eon i Iris bi trebalo zabraniti u istoj recenoci koliko je eon bolji. Hipernet npr na Smart TV na iscupanoj app ne pravi ali na njihovom boxu je kantastrofa.
 
Po meni bi trebalo u istoj rečenici zabraniti televizija i hipernet. A eon i iris mogu i istoj rečenici jer oba rade i puštaju uslugu.
Džaba sve kad zabaguje onda kad ti treba najviše,.kad je neka gledana utakmica ili drugi sadržaj. Znam bar 5 ljudi u mojoj okolini koji su uzeli hipernet i svako od njih proklinje dan kada je to uradio. Mislim da nije fer stavljati mts u isti koš sa njima i pisati kako je svejedno. Ja prvi pljujem mts zbog nelojalne konkurencije i nekih drugih stvari ali porediti njih sa eksperimentalnim rešenjem u ranoj fazi zvanoj hipernet tv je krajnje neumesno
 
Sa eonom niko ne moze u isti klasu, videcemo A1 kako radi. Iris je isti smehotres u 1 godini bio kao sto je hipermet sada.
 
A tek mts go... To je bilo pravo uživanje 🤣
 
Vec sam opisao moj slucaj sa irisom. Svaki cas kad ga ukljucim crn ekran i cvrčanje. Jeste, neko rece mogao sam da trazim neki bolji box, ali ako pricamo o korisnickom iskustvu, moze i na yetelu da se izvuce apk pa da se instalira na smart tv/box i eto resenja. Ali to nije resenje “out of the box” za prosecnog korisnika.
 
Nazad
Vrh Dno