Šta je novo?

Yettel Hipernet ili MTS box

Da imaju dobar sportski program ne bismo "pozajmljivali" Iris i Hipernet.

Poenta priče je bila u stabilnosti platforme.
 
Već im je operativna TV platforma, za optiku nisam pisao.
 
Super, baš se isplati uzeti optički internet od jednog, a tv uslugu od drugog provajdera. Baš dobar savet.
Pri tom ovaj što nudi optički internet nudi praktično džabe (kad se preračunaju gratis meseci) tv uslugu
 
Yetelova test televizija i test boks se nisu uopšte pokazali kao pouzdano rešenje, ali su ljudi uzimali zbog dobre cene i promocije (i nadali se da će se za kratko vreme nešto srediti, tako sam ovde čitao).
Trenutni cenovnik i promocija uz uslugu koja nije pomerila sa mrtve tačke od njenog pokretanja ne idu baš u prilog tvrdnji da daju tv "praktično džabe".
 
Super, baš se isplati uzeti optički internet od jednog, a tv uslugu od drugog provajdera. Baš dobar savet.
Pri tom ovaj što nudi optički internet nudi praktično džabe (kad se preračunaju gratis meseci) tv uslugu
Slazem se apsolutno. Zanima me koja im je ideja posto ulazak na TV scenu bez ponude neta uz to sigurno nije. A da razvijaju svoju optiku trebace im vremena. Kontam da im je ideja da idu na mts optici kao Yettel(malo verovatno) ili da čekaju 5G pa da naprave kucni net u kombinaciji sa televizojom ali bez ogranicenje. Sa sadasnjom ponudom neta ne mogu imati kompletnu ponud.

Svakako je dobro da je vise konkurencije ali nikako nije dobro sto niko ne daje SK i Arenu zajedno. Znam prezvakana prica ali kako je lepo kad posle Arena ide SK kao u Makedoniji. Ne znam koji je operater i da li je 1 operater ili je u hotelu tako mergovano dva operatera. Znam i imam i iptv ali vreme je vise da neko objedini sportsku ponudu. Dzabe se nadam...
 
Ja mogu samo da dodam da mi je slika na Mtsu dosta losija nego na Sbbu.
Onda ne mogu da zamislim kako je na yettelu tek.
 
Prethodno sam bio korisnik MTS-a, trenutno Yettel-a. Posmatrajući isključivo kvalitet TV-a, MTS je u ogromnoj prednosti, za Yettel mislim da je sramota što naplaćuju taj deo usluge...
 
На мтс оптици хд канали имају веома пристојну слику, иста као код сбб са њиховом компресијом.
 
Nije tema upoređenja mts-a i sbb-a ali budući da se pominje smatram da sam kompetentan jer imam oba provajdera.
Razlika između sbb-a i mts optike što se tiče kvaliteta slike ne postoji. Bukvalno ne znam kad sam na kom provajderu, moram da pogledam koji mi je hdmi ulaz na tv-u aktivam da bih znao jer po kvalitetu ne mogu da procenim
 
Ne znam da li ste ispratili, A1 je kupio od Conexio (bivši targo) urban optiku.
Ima negde u vestima, stidljivo se privukla vest.
 
Ukratko: MTS optika
internet im nije natovan a TV radi top.

Jetelu je natovan internet i loše im radi TV
Moze samo kratko objasnjenje za nattovan internet, koja je razlika, tj je l sporiji ili ne od ne nattovanog, uskoro bih uzeo yettel hipernet pa me interesuje? Malo sam gledao na netu ali posto nemam puno znanja nije mi bas najjasnije.
 
Net nije sporiji, ali imaš deljenje IP adrese sa više korisnika.
To može da dovede do lošeg upload kod torenata npr. Nećeš moći da se spolja povezes na neki svoj uredjaj direktno (npr da namestiš video nadzor sa direktnom vezom). Preko cloud servisa/servera će sve to raditi.
Najveće smaranje je Captcha koji će veoma često da ti se pojavljuje po web sajtovima, pa ćeš da klikces autobuse, hidrante, pešačke prelaze... U najgorem slučaju će neki sajt da bude blokiran jer je neko iz te grupe sa kojom deliš istu IP adresu napravio s.r.anje pa je ista blokirana.
Sa druge strane, možeš uzeti fiksnu IP adresu za 480din/mesečno, pa kad dodaš na dogovorenu cenu koju si izboksovao vidi dal je povoljnije od MTSa i tako uporedi.
 
Net nije sporiji, ali imaš deljenje IP adrese sa više korisnika.
To može da dovede do lošeg upload kod torenata npr. Nećeš moći da se spolja povezes na neki svoj uredjaj direktno (npr da namestiš video nadzor sa direktnom vezom). Preko cloud servisa/servera će sve to raditi.
Najveće smaranje je Captcha koji će veoma često da ti se pojavljuje po web sajtovima, pa ćeš da klikces autobuse, hidrante, pešačke prelaze... U najgorem slučaju će neki sajt da bude blokiran jer je neko iz te grupe sa kojom deliš istu IP adresu napravio s.r.anje pa je ista blokirana.
Sa druge strane, možeš uzeti fiksnu IP adresu za 480din/mesečno, pa kad dodaš na dogovorenu cenu koju si izboksovao vidi dal je povoljnije od MTSa i tako uporedi.
Ako nekom treba fiksna IP adresa, Yettel je najpovoljniji.
Ako mu ne treba fiksna IP adresa, ali ga nerviraju Captcha (mada se kod mene pojavljuju u možda 10% više slučajeva nego na MTS-u) i ozbiljno se bavi torentima (ne kao ja koji dve - tri stvari mesečno skinem / okačim, za to je svejedno), onda bolje da obiđe Yettel.

Ne znam da li ste ispratili, A1 je kupio od Conexio (bivši targo) urban optiku.
Ima negde u vestima, stidljivo se privukla vest.
Kupio? Mislim da su zakupili, kao i Orion što je radio, odnosno radi i dalje na mnogim mestima. Ako su kupili, tim bolje. Više operatera je uvek dobrodošlo, bez obzira što mislim da je A1 kao mobilni operater ubedljivo najgori (ali i najpovoljniji, ruku na srce). Ako budu imali optiku, pa srede ponudu kanala, mogu da budu ozbiljna konkurencija na tržištu.
 

Kupio je, iako može da se sve svrsta pod 'igru reči'
Mada, kada se pročita na sajtu A1 malo je zbunjujuće, a opet jasno:
"A1 Srbija je nedavno postao vlasnik preko 850 km telekomunikacionih cevi za polaganje optičkog kabla, zahvaljujući ugovoru sa kompanijom Conexio. "
 
jedno pitajne s moje strane: Zovu ovi iz Yetela, nude internet preko optike za samo 1400 dinara, kad se sve sabere oduzme, promo period ,a redovna cena itd.
Ja planiram, kad mi istekne SBB, da uzmem to, plus IPTV. Ako se uplati unapred, dobije se 1500 kanala za fazon 800 dinara mesecno plus 1400 internet i cao. Da li je neko probao to, dal i radi kako treba?
Isto koristim torrente, pa me zanima tu nema problela s yetelom? Neko gore napisa da malo sporije radi
Dalje, da li neko zna moze li EON aplikacija da radi na yetel ili mts internetu optici? Sta znaci da je Yetelov internet natovan itd?
 
jedno pitajne s moje strane: Zovu ovi iz Yetela, nude internet preko optike za samo 1400 dinara, kad se sve sabere oduzme, promo period ,a redovna cena itd.
Ja planiram, kad mi istekne SBB, da uzmem to, plus IPTV. Ako se uplati unapred, dobije se 1500 kanala za fazon 800 dinara mesecno plus 1400 internet i cao. Da li je neko probao to, dal i radi kako treba?
Isto koristim torrente, pa me zanima tu nema problela s yetelom? Neko gore napisa da malo sporije radi
Dalje, da li neko zna moze li EON aplikacija da radi na yetel ili mts internetu optici? Sta znaci da je Yetelov internet natovan itd?
Yetel internet plus IPTV je dobra kombinacija ako ti ne treba premotavanje kanala.
EON van mreže radi na Yetel internetu kao i na svakom u Srbiji (to mu je i poenta), a ako pozajmljuješ nalog od nekoga ko je u mreži neće ti raditi UM kanali
 
Rade na Yettelu UM kanali
 
  • Like
Reagovanja: Ira
Zar nije onomad bilo reči da su i njih blokirali?
Evo sad pitao druga da proba na yetelu i sk mu ne radi
 
Radi ponovo sve ima više od mesec dana
 
  • Like
Reagovanja: Ira
koliko znam ima IPTV provajdera koji pruzaju premotavanje ? ne?
Tipa ako se uplati neki premium paket, koji je tipa 8e mesecno (ako se uplati za celu godinu), i tipa moze na 2 uredjaja da se gleda?
Ali je bitno da bude android setup box uredjaj, ako je npr smart tv, ali nije android, ne radi premotavanje. Tako sam cuo
 
Moja iskustva su sledeća. MTS koristito dve godine (box 4) , bio sam jako zadovoljan. Sve je sljakalo kako treba . Prešao sam na yettel jer MTS nije hteo da mi izadje u susret sa promocijom a i yettel je nudio duplo bržu optiku. Tako da su presudile finansije .

Internet na yettelu je ok al hipernet bi mogao biti bolji. Problem je u interfejsu njihovom-spor je. Na istom boxu imam eon Smart TV aplikaciju i eon bukvalno leti, a hipernet davi. U cemu je tačno problem ne znam.
Kvalitet slike je, sa druge strane , odličan .
 
Najbolja kombinacija je optika Yettel net-a + "EON Light TV paket".

Yettel je najpovolji sa cenama. Yettel ima nabolji odnos downloda/upload i Internet im odlično radi. Cena zakupa fiksne IP adrese je kod njih najpovoljija - kada se uzme i to, onda je Yettel bolji i od MTS-a. Ja sam Yettelov ruter vratio u kutiju i stavio svoj ruter, to je još bolje od BRIDGE moda.

SBB ne dozvojava BRIDGE mod na ruteru, zbog toga sam i raskinuo ugovor sa njima posle silne prepiske... Kod SBB-a Internet većinom ide preko koksijalnih kablova... i ping je mnogo lošiji nego Yettela a i taj njihvo odnos uploada i downloda 10/1 ubija u pojam. SBB TV aplikacija je VRH. SBB se posvađao sa državom i Internet im neće biti bolji... može samo TV aplikacija da im bude bolja ali MTS im je uzeo dosta sportskih događaja. Kod SBB-a je nezamislivo da korisnik koristi svoj ruter o_O

MTS i Yettel ne umeju ili neće da naprave bolju TV aplikaciju. Godinama ne mogu da razumem zašto npr. MTS-s ne unajmi bolje programere za bolju TV aplikaciju... pa prepišite od SBB-a :cool:
 
Poslednja izmena:
Yettel ima nabolji odnos downloda/upload
Ovo je nekad bila tačna tvrdnja a već mesecima nije tačna, sad i MTS i Supernova imaju identičan 2:1 odnos download / upload kao što je slučaj kod Yettel-a.

onda je Yettel bolji i od MTS-a

Ovo nikad tačno bilo nije niti može biti tačno. Znači ako pričamo o radu internet usluge, a ne da je prevod za tvoji "bolji je" ustvari "bolji je jer može da se uzme samo internet usluga, bez fixnog ili TV usluge". Ili da je bolji u smislu cene.. A ni to nije slučaj za one koji su uspeli da dobiju u MTS promo 24x 50% popusta.
 
Svakome prema njegovim potrebama. Nekome ta kombinacija yetel net plus eon tv ne bi valjala ni da je džaba. Npr. onome ko voli da gleda fudbal i smeta mi cgnat. Posebno što je taj eon van mreže ubedljivo najskuplja tv usluga kod svih operatera. Drugom nekom je nešto drugo bitno.
Poenta je da je besmisleno govoriti šta je najbolje za svakoga jer svako ima drugačije želje i potrebe
 
NE preporučujem ti Yettel televiziju.
Uzeo sam njihov Hipernet Duo M paket, potpisao UO 23.12.23., dakle pre 7 dana. Imaš moj osvrt u Hipernet thread-u.
Evo, ovog jutra je krenuo njihov daljinac da se zabada. Baterije su na 95%. Radi pola sata, pa onda stane. Mrtav. Nema nikakvog odziva. Resetujrm STB, pa proradi, pa onda opet zabode. Sve je updated, njihova aplikacija restartovana toliko puta. Oni nemaju obaveštenje da imaš novi update, već to radiš ručno, po nekom ličnom osećaju i pretpostavci.
Interface tj. aplikacija se vuče k'o prebijena, odziv daljinac - STB je na granici upotrebljivosti. Pritisneš taster na daljincu, brojiš do 5 i onda prebaci. Nekada radi brže, brojiš do 3.
Jednom rečju, beži od Yettel televizije. Oni to testiraju već dve godine i još uvek su u pre-beta fazi.
 
Poslednja izmena:
Da nisi možda pritisnuo TV dugme na daljincu, pa zabode kad pritiskaš komande za stb a ti očekuješ reakciju?
I da li si apdejtovao daljinac?
 
Nazad
Vrh Dno