Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

Hvala Kidence na odgovoru....nema tema koliko vidim za RN4X. A prilikom pretrage se pojavio ovaj topic.

RN4X
 
Kolega djordje hoce da kaze da nisu realne boje to jest da su napucane ,sto je istina
 
A amoled ima realne...? Ccccc

Sent from my Redmi Note 4X
 
Ima naravno, ne znam koji amoled si zadnji video uživo?
Ovaj na s7 rastura koliko je dobar .

Sent from my Honor 8
 
Ja kapiram ako je covek presao sa nekog LG-ija, recimo kao G5 na R4P...pa da mu boje budu napucane...Samsung i realne boje ne idu u istoj recenici...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Podesi pod display-contrast&colors na cool.. bice bolje.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Ja sam skoro koristio s7e, nexus 5x i rn3. Mozda mi se u poredjenju sa nexusom cini. S7e zaista ima dobar ekran, najbolji koji sam video, nexus 5x onako, ovaj poslednji je bio vrh, dok su raniji imali zutila dosta.
No nije ni bitno, da ne ulazimo u raspravu :D Ovaj telefoncic je fenomenalan, bas lepo lezi u ruci. Kvalitetom izrade spada u visoku klasu, kamera je krs ali to nisam ni ocekivao. Danju ce odraditi posao. Koliko nudi, nema mu ravnog. Zivelo punjenje svaka dva dana ! :D

@Kidence, gde ono bi onaj tvoj post za sredjivanje multitaskinga i notifikacija, ne mogu da ga nadjem oci mi ispadose. Ne mogu da se setim je li u ovoj ili rn3 temi.
 
Poslednja izmena:
Ovde je u temi, ali ni ja vise ne mogu da se snadjem vise gde sam sta pisao...
Uglavnom, otkljucaj dev.options i tamo smanji animacije na 0.5, ugasi MIUI optimization, i memory optimization.

Za notifikacije, u Securty app upali Autostart, ugasi restrikcije za app koje hoces da rade u pozadini pod Settings-Battery(najbitnija stavka) i zakljucaj app u RAM.Mada MIUI je dosta napredovao na tom polju,sada prepoznaje sam app i pali Autostart, ti odradi ostala dva koraka :)

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Jel se dešavalo nekom da ne radi Viber led notifikacija i zvuk notifikacije ?

Sve ostalo radi kako treba (poziv, poruke, tapatalk, YouTube)

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Proveri u Settings-Notiff.-Apps notif.-Viber, zadnju stavku jel ukljucena...Notif.light.

Za zvuk vidi u Security app dozvole za Viber, treba ti dozvola za storage.

Sent from my Redmi Note 4X
 
To je to, sad radi.

Bilo je isključeno i jedno i drugo.

Hvala :D

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Nema na cemu,uvek :)

Sent from my Redmi Note 4X
 
Ja imam taj ekran sto kazes da je losiji. Meni su boje odlicne. Ja sam odusevljen ekranom. Stoje mi na srandard boje.
E a jel vam se desava kad imate poziva na Viber da pokaze na trenutak nesto zeleni kao opomena za praznu bateriju i posle sve ok. To je skoro počelo, ne znam da li od update Vibera ili software-a.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ne kazem da su boje losije na EBBBG, nego bela nije hladno bela kao na Tianma ekranu, malo vuce na žućkastu...

Sent from my Redmi Note 4X
 
5ghz wifi nece da predje 55mb blizu rutera, s6 edge mi meri 107. Je li imao neko slican problem?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Mozda je ogranicenje hardvera?
Ne verujem da ugradjuju bas top notch modeme u redmi seriju.
 
Ko zna :)Probaj na nekom drugom ruteru ili mozda promeniti kanal ako to ima nekog uticaja na 5ghz mrezi?

Sent from my Honor 8
 
Ko zna :)Probaj na nekom drugom ruteru ili mozda promeniti kanal ako to ima nekog uticaja na 5ghz mrezi?

Sent from my Honor 8
Ma izgleda da su stavili krs modem. Sad sam gledao review redmi 4 pro vs redmi note 4 mtk. Mtk izvuce 190mb, redmi 4 pro jedva 45. Znaci do telefona je.

Edit: Evo ga neki update, upravo iskocio.
3a8afaa6c1d9196d592a2c14e1220669.jpg

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
5ghz wifi nece da predje 55mb blizu rutera, s6 edge mi meri 107. Je li imao neko slican problem?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Ja ima 60mbs i merim 59mbs na 5ghz. Resetuj tel ili pogasi nesto od app.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Sada gledam rezultate, merio sam i 97mbs.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Da, ovaj.

c401d961e7cbbc9e97807eaff5399ff5.jpg


Nasao sam ovaj ss....

Ovo sam sad izmerio kuci. Imam paket 60/4. Mereno preko 5ghz.


0a6aa27087e9dbd5637ae9f2954be07a.jpg


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probacu opet kad dodjem kuci. Valjda nisu ubacili neki usran modem.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Uzeo sam pre par dana Redmi 4 preko KP. Fenomenalan telefon, tako lepo izgleda da mi je zao da mu stavljam masku, imam za sad koznu futrolu. Iscitao sam temu, pohvatao sam sta se pisali o ROM-ovima i imam pitanje. Posto me telefon lepo sluzi ovakav kakav je, ima li potrebe da probam update sa 8.0.3.0.0 na 8.1.5.0. sta bih time dobio?
 
Koje su generalno prednosti i mane stock global MIUI vs. Lineage OS (ex Cyanogenmod)? Koliko vas je na čemu? Ima li i trece smislene, dobre ROM opcije?
 
Ja sam stavio global da bih mogao da primam zvanican update. Meni lepo funkcionise. Kinence bi mogao da ti kaze nesto vise kada je u pitanju neki drugo rom.
Nisam u fazonu rutovanja, ovako je sasvim ok.
 
...ima li potrebe da probam update sa 8.0.3.0.0 na...

Ima potrebe, 8.0.3.0.0 je kuvani rom, i ne moze se meriti sa official.
Naravno, sve ovo vazi ako pricamo o Redmi 4 Prime (3/32), obican Redmi 4 (2/16) nema oficijalni globalni rom, nikako da ga izbace...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno