Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

Razmisljam vec duze vreme da pazarim ovaj telefon,prodajem s4 9505 pa bih da doplatim nesto i kupim nov tel. ,... dilema je izmedju huawei 7 lite ,9 lite , lf x screen ... i redmi 4 prime ???? nisam zahtevan korisnik ali mi je kamera najvise potrebna,stabilnost i gps uglavnom ,e sad koji telefon od ovih bi zamenio kameru na s4 i foto i video ili mozda predlog za jos neki model, nov telefon iskljucivo...do 200e....
 
Poslednja izmena:
Razmisljam vec duze vreme da pazarim ovaj telefon,prodajem s4 9505 pa bih da doplatim nesto i kupim nov tel. ,... dilema je izmedju huawei 7 lite ,9 lite , lf x screen ... i redmi 4 prime ???? nisam zahtevan korisnik ali mi je kamera najvise potrebna,stabilnost i gps uglavnom ,e sad koji telefon od ovih bi zamenio kameru na s4 i foto i video ili mozda predlog za jos neki model, nov telefon iskljucivo...do 200e....
P9 lite ti se najvise uklapa sa kamerom, mada je i kod njega video krs. Redmi 4 prime nema bas kameru za pihvaliti ali sasvim dobro po danu odradi posao.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ja bih opet izabrao p4p u odnosu na p9lite. Da sam znao kako fluidno radi, ne bih se ni razmisljao.
Meni kamera nije toliko bitna. Ovaj telefon ne koci, baterija je dobra, velicina je bas kako treba, ekran je odlivan, zavrsna izrada odlicana, metalno kuciste,...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ja sam akao malo jedan p8 lite, ono sto se tice foto aparata je u rangu redmi note 3 s tim sto kada samo pomeras kameru ima onaj delay. P7 jos gori i batarija dizastru totali

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Sta znam danas sam drzao p9lite ,ostale nisam nasao kod mene u gradu , p9lite mi je nekako malo veliki telefon kada sam ga uporedjivao sa trenutnim s4 u ruci ,jos malo pa kao tablet ,treba mi nesto normalno 5,nesto incha ekran maximum ,5.5 veliko , mozda ima jos neki tel. sa dobrom kamerom ,kakav je mi 5 ? mozda se skupim jos nekih 50+e ipak....
 
Mora biti dosta bolji od svih pomenutih , lep tel 5,15 incha bolja kamera jaci hw,jedino je baterija losija nego na redmi modelima
 
I crkava u velikom broju, ako trazis pouzdan telefon, zaobidji mi5.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Tom logikom svaki LG iz G serije osim mozda petice i dvojke je nepouzdan. Ali se slazem da je bilo sa njim vise problema i otkaza nego sa ostalim.
Opet Mi5 je klasu iznad RN4P i dve klase iznad P9L.
 
Ma di crkava to je nova oprema to radi!

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Kamera kod r4p i S4 je totalno uporediva. Imao sam dosta dugo S4 i zato govorim. Sada moja supruga ima S4(onaj jaci model sa 2.3GHz), fotkamo klince, izlete u prirodi, sankanje i ja ne vidim razliku medju pomenutim kamerama... Nisam profesionalac za fotke već običan korisnik. Ali je sve ostalo extra kod r4p kog koristim već 5 meseci. Bolja kamera je kod S5,to se vidi...
Ja svakako preporučujem R4P.
 
Ima potrebe, 8.0.3.0.0 je kuvani rom, i ne moze se meriti sa official.
Naravno, sve ovo vazi ako pricamo o Redmi 4 Prime (3/32), obican Redmi 4 (2/16) nema oficijalni globalni rom, nikako da ga izbace...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Obican je Redmi 4. Dakle, preostaje da se saceka da ga eventualno izbace?
 
Kakav je ekran na redmi 4a modelu, tj, kakva je vidljivost na suncu? Nisam nasao nijedan test gde su to testirali
 
Ljudi, pomagajte. Danas mi je mob sam od sebe poceo da se restartuje i nikako da se upali. Pokusao sam da udjem u recovery da odradim wipe all, ali mi se desava ista situacija kao na ovom linku https://www.youtube.com/watch?v=b7Oca27zJ-k

Inace, ROM je bio 8.0.5.0.0 (valjda... onaj gearbest rom) i nije otkljucan ni rutovan.

Ima li mu spasa? Mogu li odavde da odradim fastboot update na Global ROM mozda?
 
Pokusaj da kontaktiras Kidance preko PP, mozda ti on moze pomoci.
 
Pa sta ocekujes za 100e..Koliko para, toliko muzike.Ne mozes da poredis R4P display sa 4A modelom, to su dve razlicite klase ekrana...Ovde vecina ljudi ima R4P i par ljudi R4.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A razlike između R4 i R4A?
Konkretno me displej interesuje, ostalo je manje-više jasno.
Sestra traži nešto do 100eur, preporučio sam joj baš R4 ali je finansijski knap za r4a, nije zahtevan korisnik pa verujem da bi joj r4a odgovarao a opet, za 15eur razlike je šteta ne ići na r4 ako ima osetne razlike, posebno što ona telefon koristi 2-3godine

Sent from my Le X821 using Tapatalk
 
Na R4 je ok display, 720p , slican kao na Redmi 3 i 3S, oko 300 ppi... Dosta ljudi ima te telefone, niko se ne zali nesto previse...Kada je osvetljenje na max, moze da se koristi napolju..Inace, trenutno najveca mana je sto za R4 nema Global ROM, dok 4A ima...R4 ima bolju izradu i bolju bateriju.,sve ostalo manje-vise copy-paste.Mada, ako planira na duze staze da koristi fon, neka ide na 32/3, po meni to je vec polako standrad za ovu godinu, pogotovo za korisnike drustvenih mreza.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Upravo global rom i jeste glavna prevaga na strani r4a trenutno

Sent from my Le X821 using Tapatalk
 
Razumem te, mada odavno su obecali Global ROM za R4, ali izgleda da su previse zagrizli, pa ne stizu sve da izbace na vreme...


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja bih zeleo samo da javim da sam uspeo da resim problem, naravno zahvaljujuci Kidence-u :)
Hvala puno i zivi bili.

Btw, stigla mi je MSVII maskica posle jedno 4 meseca i moram da kazem da je bas bas dobra :)
 
Ja bih zeleo samo da javim da sam uspeo da resim problem, naravno zahvaljujuci Kidence-u :)
Hvala puno i zivi bili.

Btw, stigla mi je MSVII maskica posle jedno 4 meseca i moram da kazem da je bas bas dobra :)
Ja moju masku ne mogu da prežalim. Em što fino košta em što je brutalno dobra a mrlje nikako da nestanu (probao sam i praškom, sapunom, ferijem i ništa).

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Flesovali full rom...Sada ima konacno Global Stable, a ne onaj Vendor ROM.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Znači samo je do Vendor ROM-a...Hvala na odgovoru.

Prošlo je malo vremena, kakvi su ti utisci sa R4NX ? Koliki je SOT na većoj dijagonali ?
 
Pa moze biti, a ne mora da znaci...;) Ja sam uvek za to da se ubaci zvanican rom, ako vec postoji...
Bas sam zadovoljan sa RN4X.Naravno, uz sve moje modove u jednom danu ide 10-ak sati SOT, dok na 36-48h ide oko 7-8h...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kao što je rekao već Kidence, flesovan je global.
Pretpostavljam da je bio problem taj vendor ROM, jer je bukvalno sam od sebe počeo da se restaruje...
Doduse, do tad je lepo radio, ali ko će ga znati...
Bitno da sad šljaka kako treba.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Da se nadovezem na pitanja za 4A, model koji se prodaje na KP za 120e sa Global ROM-om, da li vredi doplatiti 25e za obicnu 4-ku, razlika u brzini je relativno beznacajna ali mi je bitnija stavka kvalitet kamere/izlaza za sluske i naravno da MTS 3G radi kako treba na svim frekvencijama?
I negde procitah da je Eu rom bolji izbor umesto Global varijante??
 
Poslednja izmena:
Da se nadovezem na pitanja za 4A, model koji se prodaje na KP za 120e sa Global ROM-om, da li vredi doplatiti 25e za obicnu 4-ku, razlika u brzini je relativno beznacajna ali mi je bitnija stavka kvalitet kamere/izlaza za sluske i naravno da MTS 3G radi kako treba na svim frekvencijama?
I negde procitah da je Eu rom bolji izbor umesto Global varijante??
Bolje je doplatiti, nisu to neke pare, a dobija se bolja baterija, izrada, otisak ...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno