Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Koleginica je u Kini sluzbeno, pitam je za cenu i kaze 360 evra za Mi9T Pro model. Na KP moze isto da se nadje a da se ne cimam da uzimam iz Kine.
 
Moj Mi 9t poceo da luduje.. Vec treci put ga hvatam da je jako jako vruc sam od sebe, znaci ostavim ga bez icega ucitanog u memoriji i kada sledecu put ga uzmem bude jako vruc i baterija se svlaci nenormalno.. Da li se jos nekome desava slicno ?
 
Ni pod razno.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Meni se sa vremena na vreme desi battery drain. Nesto zabode, pret. CPU i telefon ne ide u sleep, ostaje awake svo vreme. Restart to resi na koji dan. Ociglendno su nesto zeznuli na MIUI 11-ci. Zna li neko mozda kad ce biti neki patch, trebao bi valjda za android 10?
PS, odradjen je factory reset, ne pomaze

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nikakav problem, od navedenih. Jucerasnji rezultat.
ab8eb4ebf4658bbfd31cb0a231c916bc.jpg
d4a14fcc42cc42f3d1cab557c9d32297.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Vidim da mi je obrisan post. Samo sam sugerisao na suštinu opcije "search".

Ljudi koji ubodu temu i bez gledanja postave pitanje, bez da pregledaju samo par postova unazad neće nikad dobiti odgovor od mene. Naročito jer kad dobiju odgovor ne jave se više (do sledećeg problema)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Juce sam izvukao 10.5h SOT, ali sve bilo na WiFi. Stavio na punjac sa 5%. XEU, stable A10.
 
Meni se sa vremena na vreme desi battery drain. Nesto zabode, pret. CPU i telefon ne ide u sleep, ostaje awake svo vreme. Restart to resi na koji dan. Ociglendno su nesto zeznuli na MIUI 11-ci. Zna li neko mozda kad ce biti neki patch, trebao bi valjda za android 10?
PS, odradjen je factory reset, ne pomaze

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Pa i meni je sigurno nesto, cim je telefon bas vruc znaci da nesto radi i baterija ide kao luda... Ali meni se ekran iskljuci, i ja mislim da je nesto do jedanestice posto na desetci nikada mi se ovo nije desavalo a evo sada treci put za redom...
 
Lepo ti je covek napisao, prelistaj malo samo poslednjih par strana i videces da nisi jedini.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Vi sto imate drain,da li svi koristite Global rom sa Miui11?

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Koliko su nenormalni ovi sto daju 2 godine i fiskalni sa cenama, au...mada ni na KP nije bolja opcija. Koliko vidim, neko ne daje garanciju na plocu i ekran, pa sta onda imam od garancije? Pisao sam slicno i na Mi Max 3 temi jer vagam izmedju ta dva. Sa jedne strane ogroman ekran a sa druge noviji chipset i sve ostalo. Aj aj.
 
Izvinite ali moram ovde da pitam: Da li postoji otvorena tema za mi 9 lite?

Послато са MI 8 Lite помоћу Тапатока
 
Vi sto imate drain,da li svi koristite Global rom sa Miui11?

Sent from my Mi9T using Tapatalk
Da, global rom. Mrzelo me da cackam i flesujem rom-ove, mada koliko vidim moracu.
Vidim da ljudi ovde pominju EU rom, da li je na njemu sredjen AOD?
Ne znaci mi nista ako se ne prikazuju sve notifikacije, pa mi je trenutno beskoristan.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da, global rom. Mrzelo me da cackam i flesujem rom-ove, mada koliko vidim moracu.
Vidim da ljudi ovde pominju EU rom, da li je na njemu sredjen AOD?
Ne znaci mi nista ako se ne prikazuju sve notifikacije, pa mi je trenutno beskoristan.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Znaci da su napravili zez na global romu...ok,sad je jasnije,posto vidim da takvih problema nema na XEU. Sto se tice notifikacija na XEU,kod mene sljaka viber,sms,pozivi,telegram,to je ono sto koristim,za ostale app nisam siguran da se prikazuju not na AOD...

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Lepo ti je covek napisao, prelistaj malo samo poslednjih par strana i videces da nisi jedini.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Odakle ja znam kome je on to napisao kada je bez citata, uleteo sam kao padobranac ovde nemam pojma sta se desava nisam imao problema sa ovim telefonom...
Sada sam nasao na areni :

''The phone only heat because the fast drain battery problem that you can solve by disabling the auto start feature of applications. It's a really nice phone overall''
''Battery drain becos auto-start. How to disable auto-start is simple. Just go to setting, go typing "autostart" at the search setting after u inside the setting, then go disable autostart all the apps.''

E sada problem je sto su meni bar po defaultu sve aplikacije na disable pa ja nemam sta disableovati.. mislim ja sve nesto da su oni nesto zeznuli na MIUI 11 jer mi se ovo tek pocelo desavati posle abdejta nikada nisam primetio ovo bio na 10..
 
Jos uvek nista od A10
eeefa0f3f43c2b60644ebf3eb1613233.jpg


Послато са Mi 9T уз помоћ Тапатока
 
Znaci da su napravili zez na global romu...ok,sad je jasnije,posto vidim da takvih problema nema na XEU. Sto se tice notifikacija na XEU,kod mene sljaka viber,sms,pozivi,telegram,to je ono sto koristim,za ostale app nisam siguran da se prikazuju not na AOD...

Sent from my Mi9T using Tapatalk

Ja sam koristio global EEA miui 11 android 10 stable, i nije bilo nikakvih drainova.
Ne znam zasto se to desava, da li ako se radi backup mozda povuce nesto iz podesavanja, pa da to utice, nemam pojma stvarno.
 
Znaci da su napravili zez na global romu...ok,sad je jasnije,posto vidim da takvih problema nema na XEU. Sto se tice notifikacija na XEU,kod mene sljaka viber,sms,pozivi,telegram,to je ono sto koristim,za ostale app nisam siguran da se prikazuju not na AOD...

Sent from my Mi9T using Tapatalk
Meni na XEU MIUI 11 Android 10 beta ROM-u baterija traje prilično kraće nego na XEU MIUI 10. Nemam klasičnog draina - da mi preko noći izvuče 30% baterije. Baterija se ravnomerno troši ali kraće traje.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Vi sto imate drain,da li svi koristite Global rom sa Miui11?

Sent from my Mi9T using Tapatalk
Imao dok nisam uradio clean install poslje format mobitela.

20-tak dana evo radi ko zvrka Stock Global MIUI 11.

Haman OTA MIUI 10 na MIUI 11 pravio problem.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jel samo meni laguje chrome i to poprilicno od kada sam presao na miui 11/ android 10

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Da li neko ima problema sa pop up kamerom? To je jedina stvar zbog koje jos oklevam da kupim telefon, uopste mi se ne svidja taj mehanizam posto ne verujem da ce raditi normalno za godinu ili dve.

Citam po stranim forumima zalbe da je kamera nakrivljena na levo kad se uvuce, da se skuplja prasina unutra, nekima ni mehanizam ne radi kako treba i ispusta cudne zvuke.
 
Da li neko ima problema sa pop up kamerom? To je jedina stvar zbog koje jos oklevam da kupim telefon, uopste mi se ne svidja taj mehanizam posto ne verujem da ce raditi normalno za godinu ili dve.

Citam po stranim forumima zalbe da je kamera nakrivljena na levo kad se uvuce, da se skuplja prasina unutra, nekima ni mehanizam ne radi kako treba i ispusta cudne zvuke.

Ko cita i ozbiljno shvata forume nece nikad kupiti ni jedan telefon ;)
 
Radi mehanizam savršeno, jedini problem je što stock aplikacija za kameru preeskponira sliku kada je iza subjekta jak izvor svetlosti (npr kada se nalazite pored prozora tokom sunčanog dana). To GCam rešava.

Po meni je glavna mana neupotrebljiv aod, ostalo je sve odlično (pogotovo kada se u obzir uzme cena)
 
Da li neko ima problema sa pop up kamerom? To je jedina stvar zbog koje jos oklevam da kupim telefon, uopste mi se ne svidja taj mehanizam posto ne verujem da ce raditi normalno za godinu ili dve.

Citam po stranim forumima zalbe da je kamera nakrivljena na levo kad se uvuce, da se skuplja prasina unutra, nekima ni mehanizam ne radi kako treba i ispusta cudne zvuke.

Jedina stvar zbog koje sam kupio Mi9T je popup kamera,kupio bih telefon i bez selfi kamere samo da mi ne bude naružen ekran rupicom,izrezom ili čime već...
Raznih primedbi je bilo na ovom forumu ali na popup kameru se do sada niko nije žalio.
 
Nazad
Vrh Dno