Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Stigao i meni apdejt, ali cu ga ostaviti jos na desetci zbog pomenutih bagova sa baterijom. Inace, uzasnut sam kolicinom dozvola i podataka koju Xiaomi prikuplja od korisnika, kao i kolicinom reklama. Rekao bih da su najgori po tom pitanju i cudi me da niko to ovde nije pominjao do sad..
 
Gresis, reklame mozda jedino mogu da se onemoguce i to mislim da ne mogu u celosti. MIUI i skoro sve njihove aplikacije skupljaju podatke, tu na zalost ne mozemo nista :/
 
ti mislis,ja znam,pogasene su na 5 saomija sa kojima ja manje vise svakodnevno baratam.sve global stable,nista sa adb-om,sve prosti toggle-ovi u podesavanjima.zaliti se na temeletriju na android telefonu je zaista smehotresno.zauzvrat bar dobijamo jedan od bolih trekera,dobro resen SOS,robustna bekap resenja...pritom sve za mizerne cene + podatke koje si svakako vec dao ko zna koliko puta ko zna kome.
 
Na koje reklame misliš? Ja ne vidim ni jednu.. doduše ubacio sam DNS, ali i pre njega ih nisam viđao osim u aplikacijama.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kakve tacno reklame?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Sve to moze da se pogasi, te Miui reklame u app settings treba samo da iskljucis recommendations, i to im je "feature" fazon.
06a13f7dbeb162d09dae0a7f4cd808b3.jpg


Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Mnogo mi stoji ovaj Android sistem, cini mi se da mi nikad nije ovako bilo. Cijelo vrijeme wifi. Skoro 6h SOT-a .
d6000d25db45c6acb6cffa62b7abbe3a.jpg
bed81d77c52c1f0ab79d58a3dddab507.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja nemam nista od toga.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
agresivnost je i do regiona,mislim da je najgore na indiji i vrv kina.
 
Pa vec sam mu pisao sta da iskljuci al dzabe, ne cita..

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Ni ja nikad nisam video ovakve reklame. Zar stvarno misliš da ih svi imamo i ponašamo se normalno i ne pominjemo ih? Mislim da niko ne bi koristilo telefon da ima ovoliko ovakvih reklama :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Skidao sam neku pjesmu preko mp3juice i pszi ovo. Naravno da nisam unio broj vec izasao iz pregledaca.
0345d2f2c06d9b1f165246702c5a9af4.jpg
d7c8b12c5713717073f523f6dce585b5.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Skidaj sa ymusic, odličan je + nema tih virusa.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja sam te opcije za reklame vec pogasio, nego dajem primer. Radi se o tome da su reklame i telemetrija prisutni u velikoj kolicini, kao i nenormalno "opustene" dozvole za aplikacije. Neke stvari kao reklame mogu da se iskljuce ili u nekoj meri umanje ali ne moze sve. Jako je zabrinjavajuca kolicina podataka koju Xiaomi/MIUI prikuplja od korisnika, kao i to sto se vecina ljudi uopste ne potresa oko toga i prihvata to kao nesto sasvim normalno. Koliko god Xiaomi bio povoljnija opcija od drugih brendova, takva praksa i mentalitet jednostavno nemaju opravdanja i treba ih iskoreniti.
 
Sta si ti to tacno iskljucio pa jos imas reklame, zato sto apsolutno sve sto xiaomi "gura" od reklama moze da se pogasi, ako je kod nekog prisutno. Ostalo dobijaš od reklama kao i na svakom drugom ako ne koristis neki adblocker il slicno, osim ako si neka Indija/Kina, onda ne znam da li mozes sve da pogasis. Sto se tice podataka ne znam sto se toliko potresas i tako si uvredjeno nastupio, kad ti bukvalno sve sto imas na tel ili instaliras kupi kojekakve podatke.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Prosto je nemoguce ako si pogasio tacno ovako kako ti je Nikola objasnio putem SS i to u svakoj sistemskoj aplikaciji da i dalje imas reklame???Ili je tvoj jedinstven telefon od svih drugih Somijevih telefona koje koriste ljudi na forumu..
 
Pogasio ili ne Xiaomi prikuplja podatke, video ti reklame ili ne...
Eto to čovek hoće da kaže...
 
Pa svaki telefon prikuplja podatke
Ja čak nisam pogasio u aplikacijama, i nemam takvih reklama. eU global stable, ne xeu

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jeste,a ostali ne prikupljaju??!!! Pobogu ljudi,o cemu mi ovde pisemo,pa privatnosti nema odavno,i od toga nema bezanja....

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
podatke koje si vec nebrojeno puta i to dobrovoljno dao ostalima,za mnogo manje zauzvrat.nema reklama kad se ugasi i na indiji,davno sam koristio kinu pa ne mogu da jemcim.ko je paranoican moze ceo framework da ukloni sa xiaomi adb tools sa bilo kojeg miui roma.
 
Svaki telefon prikuplja podatke i informacije kad im dajes dozvole prilikom podesavanja ili instalacije bilo koje apk..Hteo ili ne,dajes dozvolu da telefon ima pristup podacima,u suprotnom te apk ne bi radile a telefon ne bi bio podesen..
 
Ja sam te opcije za reklame vec pogasio, nego dajem primer. Radi se o tome da su reklame i telemetrija prisutni u velikoj kolicini, kao i nenormalno "opustene" dozvole za aplikacije. Neke stvari kao reklame mogu da se iskljuce ili u nekoj meri umanje ali ne moze sve. Jako je zabrinjavajuca kolicina podataka koju Xiaomi/MIUI prikuplja od korisnika, kao i to sto se vecina ljudi uopste ne potresa oko toga i prihvata to kao nesto sasvim normalno. Koliko god Xiaomi bio povoljnija opcija od drugih brendova, takva praksa i mentalitet jednostavno nemaju opravdanja i treba ih iskoreniti.
Reklame imaju svi.
b03b294dac0d4cd60d9211574e895f91.jpg
 
Pogasio ili ne Xiaomi prikuplja podatke, video ti reklame ili ne...
Eto to čovek hoće da kaže...

Bravo, upravo to. Nije Xiaomi tako "dobar" kao sto ga predstavljaju i tu nizu cenu papreno naplacuje na drugi, po meni dosta gori nacin. Takodje je zalosno sto neki ljudi ne zele to da vide i ne shvataju ozbiljnost situacije. Cim se ukaze na neku manu njihovih telefona i na losu praksu koju Xiaomi sprovodi, ljudi odmah uskacu da ih brane. Okej, pametni telefoni kupe podatke, ali nijedan telefon koji sam imao do sad to nije radio u ovoj meri, gde je skoro svaka njihova aplikacija i skoro svaki deo sistema namesten tako da servira reklame korisniku i prikuplja sve sto moze. Ko hoce, nek pogleda malo dozvole za aplikacije i nek procita Xiaomi polisu za privatnost pa ce mu biti jasnije..
 
Bravo, upravo to. Nije Xiaomi tako "dobar" kao sto ga predstavljaju i tu nizu cenu papreno naplacuje na drugi, po meni dosta gori nacin. Takodje je zalosno sto neki ljudi ne zele to da vide i ne shvataju ozbiljnost situacije. Cim se ukaze na neku manu njihovih telefona i na losu praksu koju Xiaomi sprovodi, ljudi odmah uskacu da ih brane. Okej, pametni telefoni kupe podatke, ali nijedan telefon koji sam imao do sad to nije radio u ovoj meri, gde je skoro svaka njihova aplikacija i skoro svaki deo sistema namesten tako da servira reklame korisniku i prikuplja sve sto moze. Ko hoce, nek pogleda malo dozvole za aplikacije i nek procita Xiaomi polisu za privatnost pa ce mu biti jasnije..
Daj savet sta da radimo sad?Ima li nam spasa?
 
^Zavisi kako za koga... Kao i sve ostalo u životu i to je individualno...
Sad...nekome je ipak lakše da se poistoveti sa grupom, pa kako svi...
 
Nazad
Vrh Dno