Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Cim ti koristis smartphone, aplikacije, internet.. ti si se poistovetio sa ostalima i neko te vec muze za razne informacije, eno par dana vec kuknjava kako su izvalili da na ios-u fb pali sam prednju kameru, tako da nema nikakve poente kukati o privatnosti ako si se vec odlucio da koristiš nesto sto svima daje pristup tvojim podacima..

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Ja, stvarno sam imao xiaomi telefone, možda među prvima kod nas, još od mi2. I nikad nikakvih problema, evo ni sad. Niti battery drain, reklame imam na tapatalk i takvim apps. Ali to je ok.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Just to give you an example of what other phone companies do, we looked at Samsung's privacy policy. Samsung too has a privacy policy that looks very similar to what Xiaomi has stated. It's clear that most companies work in a similar fashion and it does not directly indicate that your personal information will be used for illicit means. What is concerning is the possibility of your information being used by third-party companies in a manner similar to what Cambridge Analytica, which scooped Facebook data from a rogue app, has done.

Ideally, companies should not be collecting this much information. But of late, it is also true that collecting a lot of information about users -- personally identifiable as well as anonymised data -- has become an industry practice. So in this way Xiaomi is neither good nor bad. It probably follows the same practices that others do.
....


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
samo troluju,ali moralo se reagovati da ostali citaoci ne misle da imaju nekakva smeca na fonovima,posto je jelte javan forum i medju citanijima na ovim prostorima.dve strane se cekaju da potkrepe tvrdnje,nema naravno nista od toga,i to je kraj price.
 
Cuj prikupljaju im podatke i to smeta hahah

Pa Google prvi ti prikuplja, pa Facebook itd.. I to se zna
Pa prikuplja se po webu po satovima itd..

Isto tako prikuplja i Apple i Samsung i Huawei itd.. To je sasvim normalna stvar
 
Uvek se mogu ljudi okrenuti lampama i slati SOS signale.
 
Ma glupost pricati, udji na Google trazi nesto, udji na ali Express i trazi nesto, eto ti Odma tih i slicnih reklama na fb i sl.

Ne citaju vam misli nego prikupljaju podatke sa vaseg mobitela
Pa svaki sajt prati sta ste gledali, koliko ste gledali, nakon cega ste ga napustili i sl. Sve je to prikupljanje podataka

U takvom vremenu zivimo i to se izbjeci ne moze, negdje je zapisan svaki digitalni korak

Kako svi tako i Xiaomi nista drugaciji nisu
 
Stigao novi XEU update za Mi 8t. Miui 11 Android 10 beta. Najveći benefit jeste što sinhronizacija SMS poruka ponovo radi

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Na burazerovom modelu sad svaki dan ozbiljan battery drain.. kaze da restart ne pomogne nista. Kakav fail..
 
Ja čitam nedeljama šta pišete za baterry drain i samo čekam dan kada će i meni da se desi. Za dva meseca korišćenja telefona nikad nisam imao takav problem. Sve stock, stable i default.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jel i tebi EU verzija kao meni? (na kraju MIUI verzije da li pise EUXM?)
 
Moj je bio mix verzija, 9tpro, sad je EU verzija miui 11 jer je izišla ranije od mix verzije. nema nikakvih problema

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
ima li neko problem da nece da se apdejtuje Android System WebView?

odradio sam malopre MIUI11 i Android 10 (model QFKMIXM) ali mi je ovo ostalo zaglavljeno.

sve radi kako treba ali mi je nekako bio lepsi MIUI10, ova 11-ica ima prevelike razmake izmedju kategorija...

samo da javim da se apdejtovalo samo i da je sve ok.

inace, MIUI11 i Android 10 rade ok, odradio sam samo OTA, restartovao jednom i to je sve. nemam battery drain ili zakucavanje jezgara.

ali mi se i dalje mnogo vise svidja MIUI10, ovo je za mene korak nazad :)
 
Jel i tebi EU verzija kao meni? (na kraju MIUI verzije da li pise EUXM?)
Tako je.
97779f99a016d910ca36ca15c0b98ba8.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ovaj telefon koliko je hardverski moćan, toliko je softverski unakažen. Planirao sam ga uzeti, ali sa ovoliko problema nema šanse. Jedino čekati da se to sistemski debelo sredi. Ne vidim način da se koristi za posao. Imati telefon na kome ne znaš da li će ti ujutru zvoniti alarm ili dobiti obaveštenje za poruku je stvarno samo za one sa debelim živcima ili onim bez bilo kakvih obaveza.
 
Zamisli koristim ga za posao i on mi je jedini alarm ujutru. Nikada se nisam uspavao (čitaj uvek je zvonio alarm) a bateriju na kraju radnog dana završavam sa ~50%. Ne sećam se da neku poruku nisam pročitao a da to ja nisam hteo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ovaj telefon koliko je hardverski moćan, toliko je softverski unakažen. Planirao sam ga uzeti, ali sa ovoliko problema nema šanse. Jedino čekati da se to sistemski debelo sredi. Ne vidim način da se koristi za posao. Imati telefon na kome ne znaš da li će ti ujutru zvoniti alarm ili dobiti obaveštenje za poruku je stvarno samo za one sa debelim živcima ili onim bez bilo kakvih obaveza.
Koristim telefon vec par meseci,i ni jedan od navedenih problema nemam....

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Zamisli koristim ga za posao i on mi je jedini alarm ujutru. Nikada se nisam uspavao (čitaj uvek je zvonio alarm) a bateriju na kraju radnog dana završavam sa ~50%. Ne sećam se da neku poruku nisam pročitao a da to ja nisam hteo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
I ja takođe. Radi mi besprekorno od prvog dana, osim što kad se update-ovao na MIUI 11 mi je baterija bila malo slabija dva(2) dana, a i to se popravilo samo od sebe.
 
Moja preporuca za Havoc sve radi bez ikakve greške.
Jedino sto mi nedostaje miui dialer.
Baterija odlična.
bda4680c1e3dcbb54fc7f725a7f158f1.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Isto bez ikakvih problema. MIUI 11, Android 10 XEU beta

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
MiRoom weekly, MiUI 11 A10, radi kao Doxa od pocetka :)
 
Čekajte meni nije sad jasno. Da li je MI 9T global igde dobio Android 10? Koliko sam ja shvatio telefon je trebalo da ga dobije još u oktobru.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da li na XEU poslednji weekly ( od juce) ima negde u opcijama one mimoje? trebalo je da je u kamera app
 
Evo jedna od maloprije, pro mode. Stock.
3487937ba34481707f62525f093af63b.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno