Šta je novo?

Xbox Series X / S

Jel prosao nekom mozda neki pre-order na ARG store-u otkako ukinuli kupovinu tamo? Tacnije, da su skinuli pare sa kartice 10 dana pred zvanican izlazak igre?
 
to je bas dobra cena.

hm, ja sam se nakupovao igara u argentini kada im je ono valuta pala, uzeo sam sigurno 20ak dobrih igrica... ali kako dalje :)

trenutno imam dva naloga, moj (americki) i dodatni argentinski. xbox je na argentini, i sve kupujem sa zapravo glavnim nalogom (ni ne znam zasto mi je drugi argentinski ali je verovatno nekada davno moralo tako pa sam kupovao kao gift i slao gift glavnom ali u zadnje vreme mi je prolazila i kupovina sa glavnim).

koji je po vama najnormalniji/siguuran nacin prelaska na tursku? da prebacim xbox neko vreme na US, kupim mozda jednu igru, prebacim drugi nalog na tursku i prebacim xbox na tursku? da li bi u tom slucaju radila kupovina sa turskog store-a sa glavnim nalogom kao sto mi je do sad radilo sa argentinskog sa glavnim nalogom?
 
Jel prosao nekom mozda neki pre-order na ARG store-u otkako ukinuli kupovinu tamo? Tacnije, da su skinuli pare sa kartice 10 dana pred zvanican izlazak igre?
Mislim da su svi digli ruke od Argentine do daljnjeg :)
 
Jel prosao nekom mozda neki pre-order na ARG store-u otkako ukinuli kupovinu tamo? Tacnije, da su skinuli pare sa kartice 10 dana pred zvanican izlazak igre?
Ja sam uradio preorder za Alone in the Dark kada je bio onaj iznenadni pad cena oko nove godine i čini mi se da mi je odmah skinuo pare za to. Igra mi se vidi na Xboxu među kupljenim. Možda za neke preordere skinu odmah, a za neke čekaju do pred izlazak igre?
 
Ljudi, imam Xbox One S i imam dobru ponudu za njega. Bukvalno da dodam 50tak eu i da uzmem nešto jače. Razmišljam ili da uzmem Xbox One X ili Xbox Series S. Slična im je cena. Šta mi vi preporučujete. Klinac igra samo Fortnite, Roblox i War Thunder. Videh po netu da je One X jači od Series što se tiče sirove snage. A kontam da mi je za Fortnite to najbitnije. Sa druge strane, Series pripada novoj generaciji. Imaće duži životni vek.
Series S, već ima igara koje preskaču prethodnu generaciju konzola.
 
Na ARG su za preordere skidali odma pare
Odlicno ako je tako. Pitam bas za ovaj Alone in the Dark i ARG store. Nisam 100% siguran da skinute pare (izgleda da jesu posto uzimao vise stvari u korpi a i vise puta tog dana pa mi sve pomesano :D ), pa cisto proverio kako stoje stvari, jer vidim da su mi za TR I-III pre-order na TUR store skinuli tek 10 dana pred izlazak igre. Hvala
 
Odlicno ako je tako. Pitam bas za ovaj Alone in the Dark i ARG store. Nisam 100% siguran da skinute pare (izgleda da jesu posto uzimao vise stvari u korpi a i vise puta tog dana pa mi sve pomesano :D ), pa cisto proverio kako stoje stvari, jer vidim da su mi za TR I-III pre-order na TUR store skinuli tek 10 dana pred izlazak igre. Hvala
Imaš payment history i na xboxu i na microsoft nalogu, pa proveri šta si uzimao i koliko ti je naplaćeno.
 
Imaš payment history i na xboxu i na microsoft nalogu, pa proveri šta si uzimao i koliko ti je naplaćeno.
Ima samo order history, nema payment history. Tu se vidi kad je izvrsena porudzbina a ne i dal su skinute pare, iako pise completed. Isto mi stoji i za TR remastered jos pre vise meseci da je completed, a pare skinute tek skoro. To mi napravilo pometnju. Zato sam pitao.
 
Ima samo order history, nema payment history. Tu se vidi kad je izvrsena porudzbina a ne i dal su skinute pare, iako pise completed. Isto mi stoji i za TR remastered jos pre vise meseci da je completed, a pare skinute tek skoro. To mi napravilo pometnju. Zato sam pitao.
A pre nego su skinute pare šta je pisalo za taj preorder na TR?
 
Kako se secam, pise completed... Ali ovo pise na svakom mailu kad se izvrsi kupovina:

1708435459620.png
 
Ima samo order history, nema payment history. Tu se vidi kad je izvrsena porudzbina a ne i dal su skinute pare, iako pise completed. Isto mi stoji i za TR remastered jos pre vise meseci da je completed, a pare skinute tek skoro. To mi napravilo pometnju. Zato sam pitao.
Na nalogu iznad Order History imas Payment options, pa kliknes view transactions, trazice ti ponovo sifru naloga. Dobices listu neku sa par stavki. Kliknes na investigate, dobijes prozor sa ponudjenom karticom i tu ukucas CVV kod i dace ti kompletnu listu zadnjih 60 dana. To uporedis sa izvodom iz banke i nadjes sta su ti naplatili. Mana je sto izgleda radi samo do zadnjih 60 dana.
 
Na nalogu iznad Order History imas Payment options, pa kliknes view transactions, trazice ti ponovo sifru naloga. Dobices listu neku sa par stavki. Kliknes na investigate, dobijes prozor sa ponudjenom karticom i tu ukucas CVV kod i dace ti kompletnu listu zadnjih 60 dana. To uporedis sa izvodom iz banke i nadjes sta su ti naplatili. Mana je sto izgleda radi samo do zadnjih 60 dana.
A, OK. To znaci preko sajta. Ja gledao samo konzolu. Hvala.
 
Ljudi pomagajte
Kontrololer od xboxa mi poludeo
Nisam ga dugo koristio
Ide gore dole na Nvidia shield a ja ga ne pipam .
Kada pomjerim malo ona dva kruga , on se smiri pa posle opet nekontrolisano ide gore dole
 
To ti je stick drift. Javlja se na svakom kontroleru pre ili kasnije. Pogledaj neki klip na youtube-u. Mozes da probas par trikova, ali uglavnom nema spasa.
Ili da nadjes nekog da ti zameni taj analogni dzojstik ili kupis novi kontroler :p
 
Kupio sam rođaci XBox Series S za 10-ti rođendan, to je bila njena želja.
Trebam da joj ga predam sad u subotu.
Napravio sam joj US nalog na konzoli i na njemu redeemovao 3 meseca Gamepass Ultimate.
Sve je prošlo bez problema.
Onda me je zamolila da joj instaliram i GTA 5.
Prebacio sam se na regiju Turska i kupio Gift card na Eneba Storu.
Upravo sam pokušao da ga redeemujem i dobijam poruku Something went wrong. Ako bi neko mogao da mi pomogne kako da resim ovaj problem bio bih vam veoma zahvalan, već polako gubim živce...
 
Kupio sam rođaci XBox Series S za 10-ti rođendan, to je bila njena želja.
Trebam da joj ga predam sad u subotu.
Napravio sam joj US nalog na konzoli i na njemu redeemovao 3 meseca Gamepass Ultimate.
Sve je prošlo bez problema.
Onda me je zamolila da joj instaliram i GTA 5.
Prebacio sam se na regiju Turska i kupio Gift card na Eneba Storu.
Upravo sam pokušao da ga redeemujem i dobijam poruku Something went wrong. Ako bi neko mogao da mi pomogne kako da resim ovaj problem bio bih vam veoma zahvalan, već polako gubim živce...
Podesi nalog na MS sajtu na TR.
Skini neki VPN (Windscribe, VPN.lat) izaberi TR, idi na Microsoft redeem i tu unesi kod.
Sledeći put kupi direkt preko konzole igru na TR regionu, daleko lakse :)
 
Nov sam sa xbox-om. Napravio sam ms nalog preko vpna za tursku (adresa validna), povezao isti na xbox i podesio region turska za konzolu (sve preko vpn-a). Šta sad. Kako da uzmem ultimate na godinu dana direktno sa konzole. Ili možda bolje da jurim sa nekog sajta?

I koliki ej kurs trenutno ako plaćam karticom komercijalne banke (visa)?
 
Nov sam sa xbox-om. Napravio sam ms nalog preko vpna za tursku (adresa validna), povezao isti na xbox i podesio region turska za konzolu (sve preko vpn-a). Šta sad. Kako da uzmem ultimate na godinu dana direktno sa konzole. Ili možda bolje da jurim sa nekog sajta?

I koliki ej kurs trenutno ako plaćam karticom komercijalne banke (visa)?
VPN ti nije bio potreban, al ajd :D
Vezi karticu na nalog preko konzole bez vpn-a kupi eaplay prvo 12m pa onda GPU, miran si 5 meseci, koštaće te oko 1700 din. Kurs vidi na Google-u.
 
1lira je oko 3.5din
 
Odradio sam sve preko vpna- Uključio VPN na fonu, povezao komp sa istim. Odradio nalog za Tursku. Posle uključio konzolu, i nju nakačio na fon. Promenio region na Tursku. Znači preko hotspota sam povezao i komp i konzolu na fon odnosno VPN vezom na Tursku. Sve ok delovalo. Pazarim i jednu igru - Zombie Driver za 6 lira. Bez problema.Instalirao i pokrenuo igru. Jedino što mi nije skinuto ništa od novca sa kartice.
Čim sam diskonektovao konzolu sa VPN-a, i prebacio na Supernova net, sledeća kupovina (probao EA play) mi je odbijena uz porku Change your Store region - The region in which your payment was issued and your store region need to match. Probao još par puta, kao i da kupim neku igru. Uvek ta poruka.
Na kraju napravim nalog na Turgame. Kupim 25 lira. Probam da izvršim reedem koda. Izbacuje neki error tipa something went wrong.
Možda je sve što koristim Xbox One S (ne series S). I konzola je ranije bila na Slovakia.
Da napomenem da mi još uvek nije skint novac sa kartice za Zombie Driver, niti piše rezervacija sredstava. A mogu da je igram i imam je u library.
 
Probaj karticu nakon dan-dva opet bez vpn-a, ako ne prolazi napravi nov nalog sve jedno komp, mob ili konzola samo ovaj put nemoj koristiti vpn, samo sebi komplikujes stvari.
 
Nazad
Vrh Dno