Šta je novo?

Xbox Series X / S

Posto si vec ukucao code za live,jel si na konzoli isao na upgrade gpu ?Ili samo platio jedan mesec gpu a oni sami odradili konverziju?Nikad nisam radio konverziju?
 
^^Samo platio 1 mesec GPU.
 
Prema izjavi Spencera The Elder Scrolls 6 neće još 5+ godina. Pitanje je hoće li i izaći za ovu generaciju konzola.
Ne mogu a da se ne zamislim - šta rade ti ljudi godinama?
 
Evo ja obnovio na godinu dana, nisam hteo vise jer evo skoro mesec dana kako nisam upalio konzolu. Zato se i prebacio na mesecno placanje ali posto ce da poskupi, da uhvatim poslednji voz.
Gold uzeo sa Turgame za 708,76 TRY (690 + 18,43 fee).
Koristio Windscribe extenziju za Firefox kao VPN, povezao se na Tursku i aktivirao kod na Microsoft sajtu.
Posle sam preko konzole aktivirao GPU za 45 TRY za jedan mesec.
Ispalo nesto ispod 30 EUR ukupno za 13 meseci.
Uspešno sam aktivirao jedan kod Xbox live gold Turska za 12 meseci. Drugi mi je odbijen uz poruku
Hold off extending this right now. You've reached the limit of how far you can extend a subscription. Try again later at a later date
 
Uspešno sam aktivirao jedan kod Xbox live gold Turska za 12 meseci. Drugi mi je odbijen uz poruku
Bitno je da makar jedan radi, da se skrpimo.

Probacu i ja sutra kad nadjem vremena, pa javljam.
Svakako mislim da ima smisla da se opici po koji share, ako moze na 2-3 konzole. Koji je teoretski maksimum za konzole istovremeno? Da li je kao kod Sony-a 2 nosioca 2 gosta/fantoma kako god?
 
Ja sam kupio 12 meseci gold, aktivirao i sad kad hocu preko konzole da kupim ultimate i odradim konverziju izbacuje mi poruku change store region. Podešeno mi je sve na Tursku i gold kupljen preko Turgame i aktviran turskim vpnom, ne znam gde koči. 🤔
 
Ja sam kupio 12 meseci gold, aktivirao i sad kad hocu preko konzole da kupim ultimate i odradim konverziju izbacuje mi poruku change store region. Podešeno mi je sve na Tursku i gold kupljen preko Turgame i aktviran turskim vpnom, ne znam gde koči. 🤔
Probaj da kupiš Ultimate preko računara sa turskim VPN. Za svaki slučaj stavi Turkey kao country u podešavanjima. Kod mene je drugi problem, aktiviralo mi se kako treba, dobio sam 13 meseci GPU ali igre koje su snižene za Live gold ne mogu da kupim po sniženoj ceni. To sam mogao uvek dok sam plaćao mesec za mesecom, ako imaš GPU imaš i Live gold. Kao da ga ne prepoznaje. A u subscriptions uredno vidi Ultimate do jula 2024 i imam pristup svim Gamepass igrama.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio 12 meseci gold, aktivirao i sad kad hocu preko konzole da kupim ultimate i odradim konverziju izbacuje mi poruku change store region. Podešeno mi je sve na Tursku i gold kupljen preko Turgame i aktviran turskim vpnom, ne znam gde koči. 🤔
Isti problem i kod mene...

@holocen
Preko kompa u stvari dobijem ovu poruku, kad malo bolje razmislim. Preko konzole nisam ni uspeo da dodjem do tog dela, ili negde gresim zesce, jer sam zesci novajlija od jutros. :ROFLMAO:
 
Poslednja izmena:
Uradio sam i ja preko gift i radi sad ali od danas ne mogu da kupim igre preko Turske karticom kojom sam i do sada kupovao, ne znam u čemu je problem. Samo prijavi nešto oops i nema pojma do čega je greška 🙂
 
Uradio sam i ja preko gift i radi sad ali od danas ne mogu da kupim igre preko Turske karticom kojom sam i do sada kupovao, ne znam u čemu je problem. Samo prijavi nešto oops i nema pojma do čega je greška 🙂
Koja banka i koja kartica?
Probaj da prilikom kupovine ides na izbor kartice i istu izabereš opet (desavalo se).
Probaj drugu karticu da dodaš.
Probaj tu karticu da dodas na drugi nalog.
Meni je pre par nedelja izbacivalo grešku kad dodajem karticu, nakon par dana sve ok bilo.
Proveri da li je konzola podesena na Turski region za svaki slučaj.
 
Poslednja izmena:
Sve sam isproveravao još jutros što si napisao i neće da prođe, probao 3 kartice, Banca Intesa, Visa. Sve ja normalno dodam karticu i zadnji korak kad obrađuje kupovinu izbaci tu grešku. Probaću isto ovih dana, možda nešto trenutno problem.
 
Koji je teoretski maksimum za konzole istovremeno
Dve konzole.

Pisano je već, live gold 20€ na pcgamesupply
Sve sam isproveravao još jutros što si napisao i neće da prođe, probao 3 kartice, Banca Intesa, Visa. Sve ja normalno dodam karticu i zadnji korak kad obrađuje kupovinu izbaci tu grešku. Probaću isto ovih dana, možda nešto trenutno problem.
Probao i na drugi nalog, čisto da vidimo da li je do naloga ili kartice.
 
Par pitanja...
Jel pravite razlicite microsoft account-e za arg/tur/usa pa switch-ujete za kupovinu na razlicitim marketima ili samo menjate region konzole, a uvek isti nalog se koristi?
Sad kad imam aktivnu pretplatu za GPU (preko turske), taj nalog, cenim, treba da mi ostane na TUR?
Za ARG onda da pravim novi i opet ista kartica? Generalno sta je najbolja praksa?
 
Ja sam koristio jedan za sve (GPU na TR ostavio da skida mesečno) kad uzimam neku igru ako je na ARG jeftinije prebacim konzolu na ARG i kupim. U poslednje vreme mahom kupujem igre sa sinovljevog naloga, ali prolazi i jedna i druga opcija.
 
Upravo sam probao istu karticu sa drugim nalogom koji sam napravio i prolazi bez problema. Ne znam koji je problem onda sa mojom glavnim nalogom, neće ni jednu karticu da prihvati.
Proveri da ti nisu slali neki mail sa nekim upozorenjima u vezi sa nalogom. Probaj da obrišeš preko browsera sve adrese vezane za sam nalog pa pokušaj nakon par sati ili sutradan ponovo da dodaš karticu.
Ako i dalje neće ostaje ti opcija kupovine sa tog novog naloga, jb g
 
Problem koji imam na konzoli posle konverzije da je GPU aktivan ali ne mogu da koristim Gold popuste nisam uspeo da rešim. Preko MS store na webu uz Urban VPN na Turskoj jasno se vidi da je gold preproznat i popust uračunat ali ne dopušta da kupim uz grešku:
Change your store region
The region where your payment option is issued must match your Store region.
Na drugim forumima uglavnom savetuju da se Turska zaobiđe i preproučuju Južnu Afriku preko Eneba, navodno tako može da se konvertuju 3 godine:
3.png
 

Prilozi

  • 4.jpg
    4.jpg
    78.8 KB · Pregleda: 10
  • 5.jpg
    5.jpg
    68.9 KB · Pregleda: 9
  • 3.png
    3.png
    1.3 MB · Pregleda: 10
  • 6.png
    6.png
    643.5 KB · Pregleda: 9
  • 2.png
    2.png
    321.1 KB · Pregleda: 10
Isto i kod mene taj problem otkad sam odradio konverziju gold u gpu, ne mogu nijednu igru da kupim.
 
Preko PC-a kupovina nikad nije ni radila.

A ovo za neprepoznavanje pretplate na konzoli je neki bag, probajte da sklonite nalog sa konzole i da ga ponovo dodate.
 
Probao i to i jok. Možda da sačekam koji dan pa se sredi samo od sebe.
 
Da li zna neko da li je ovo legitiman sajt?


Deluje mnogo bolje nego da se vrši konverzija sa gold na gpu, za 25$ godišnje, samo ne mogu da provalim za koju je zemlju.
 
Vrh Dno