Šta je novo?

Xbox Series X / S

Jedino su se mozda blamirali dok su imali 1080p meni ali realno onako nabacan meni + HDR uopste nije potreban. Plus je u pitanju staticna stvar sto znaci da ce vrlo cesto bilo koji oled da potamni sliku, tj. smanji osvetljenje radi zastite ekrana/piksela.

Sto se tice implementacije na PS5, izgleda lepo ali realno da ima opcija tamo da se ugasi ja bih odmah ugasio, srecom pa su bar popravili onu incijalnu implementaciju gde je cak i SDR sadrzaj defaultno isao kroz HDR kontejner pa sad moze da se gasi HDR u igrama koje ga ne podrzavaju.
 
Nije bas posteno poredjenje jer je Unbound na turskom PS Store-u na popustu kosta oko 16€
Slazem se da nije ali koliko sam ja skapirao, svi zivi kod nas (znaci velika vecina, rekao bih licno cak i preko 90%+) su ili UK, USA, ili Nemacka, zbog dostupnosti kodova najvise. Dok sa Xboxom imam osecaj da su svi zivi na turskoj/argentini, niko na nekom drugom storeu.
 
Najbitnije za GPU:

ARG 900 > ARG 1450
TR 45> TR 121
 
Ja sam lepo pisao pre par meseci da su kodovi zakon jer ti je ista cena kad uzmes. Al tada su pisali da je cim i nepotrebno.

Sad mi krivo sto se nisam isprsio za maksimalnih 36 meseci.
 
Da li moze sa gift card-om da se produzi aktivna pretplata za game pass ultimate?
 
Čim treba da navale dobre igre cena raste :sneaky:
Znači kod Turaka Ultimate više neće biti malo preko 2€ već skoro 5€, jesam u pravu?
 
Da li je neko imao priliku igrati iste FPS igre (ne nuzno multiplayer) na PS5 i XBOX SX? Kontam da se prebacim na XS i imam XS kontroler za PC ali mi palice nikako ne leze kao na dualsense. Nije isto ako uzmem istu igru. Recimo neke igre koje su za PC i PS5, na PC-u imaju veci centralni deadzone. I na PS5 kao da je ubrzanje linearno a na PC-u eksponencijalno. Kontroler nema deadzone jer vidim u control panelu tako da ne znam da li su takve XBOX igre/tako igre detektuju kontroler ili je to samo do PC porta.

99% sam ubjedjen da je do PC porta i kontrola, ali opet, ne mogu nikako da nadjem da je neko igrao i dao utisak. Ove youtubere sto porede konzole treba banovati sa interneta (poal sata pricaju kakav je wallpaper.. f off!). Ne znam nikoga da ima S ili X pa da probam, tako da mi ostaje samo kupovina i prekriziti prste.

Koliko ja znam, fizički potenciometri na palicama su isti kod MS-a i Sonya ali mozda je kalibracija drugacija. Pa me zanima da li je neko bio srece da proba na obe konzole.

Hvala.
 
Čim treba da navale dobre igre cena raste :sneaky:
Znači kod Turaka Ultimate više neće biti malo preko 2€ već skoro 5€, jesam u pravu?
I dalje piše 44,99TL...
Videćemo u avgustu da li će povećati na 122TL i koliko će do tada lira devalvirati. 😈
Ako povećaju ja ću verovatno uzeti ovu PC only opciju ta 80TL jer stvarno ne planiram ikad da kupujem Xbox...
 
Ja sam do sada koristio Game Pass for PC za 30 lira, sada ce biti 80.
Mislim da je i dalje isplativo, to je 3e mesecno za nekoga ko tu i tamo odigra po nesto.

Ja od kako je izasao Diablo 4 ne igram nista drugo, tako da mi je diskutabilno da li da produzavam ili otkazujem pretplatu.
Opet, to je prakticno pakla cigara mesecno, vise me mrzi da otkazujem i posle se ponovo zezam kad budem hteo da se pretplatim ponovo :D
 
Sa sajtova koji prodaju key. Kupis 12 meseci obican live gold i posle toga GPU. Odradi ti konverziju sa Gold pretplate na GPU, isplativije posto je ona jeftijija.
Aha super
Reci mi još da li su Live gold kodovi region locked ili su worldwide?
Kad ubacim Live gold kako tačno da naguram 36m dok nisu digli cenu na Tursku?
Meni je ubačena naša kartica Visa i skida mi mesečno, ne sećam se dal ima opcija za uzmeš 12 ili više meseci?
Ili se to uzme 3 x 12m Live gold i samo upališ GPU?
 
Aj prvo ovako. Jel neko uzimao skoro ovako? Pisite da li jos konverzija 1:1?

Da potvrdimo pa da pisemo kako dalje jer sam ja ovo radio pre pola godine :D

Kad ubacim Live gold kako tačno da naguram 36m dok nisu digli cenu na Tursku?
Nema to veze sa Xbox. Kupujes na eksternom sajtu placas taj kod.

Samo da vidimo da li radi jos uvek konverzija mada bi se znalo da ne radi.
 
Aj prvo ovako. Jel neko uzimao skoro ovako? Pisite da li jos konverzija 1:1?

Da potvrdimo pa da pisemo kako dalje jer sam ja ovo radio pre pola godine :D
Nisam uzimao, ali mi nije logično da bude 1:1, verovatno ti srazmerno skrate period pretplate kad sa običnog pređeš na GPU...
 
Aj prvo ovako. Jel neko uzimao skoro ovako? Pisite da li jos konverzija 1:1?
Ja sam skoro uzimao direkt preko konzole 3 meseca live gold, dan pre uzimanja mi je istekao GPU, ugašeno automatsko obnavljanje pretplate.
Uzet 3 meseca livd gold, nakon toga nudi opciju upgrade, odradjen direkt sa konzole upgrade i dobio 4 meseca GPU-a.
Odradio sebi i Scaleprovom bratu :)
3:1 ide konverzija ako traje GPU kad se uzima Live gold.
 
I ja sam pre nekih 6 meseci uzeo preko konverzije 12 meseci Golda, prebacio na 13 meseci GPU.

Konverzija za sada još radi, 1:1, ako u tom trenutku nemate aktivnu GPU pretplatu, a ako imate, onda ide 3:1.

Evo Reddit megathread za konverziju:
 
Znaci najbolje sacekati da istekne sve pa onda aktivirati prvo samo gpu pa onda raditi ostalo?

Da li bi meni radilo sada kad imam vec GPU preko konverzije dobijen?
 
Nazad
Vrh Dno