Šta je novo?

Xbox Series X / S

Treba mi vasa pomoc oko odabira gde da uzmem Xbox series X ne konkretno mesto tj prodavca vec u zavisnosti od tipa garancije i u principu nalazim tri tipa garancije:
  1. Klasicna garancija kod 'Madjara' 24meseca, konzolu nosi prodavac na servis u Madjarsku (u slucaju da prodavac bude dostupan :) )
  2. Garancija od 24 meseca se ostvaruje u nekom servisu u Srbiji (iz drugog grada), prodavac nosi u servis na popravku, ako se ne popravi dobija se nova konzola a on reklamira staru kod madjara.
  3. Servis obezbedjen u NS (gde zivim) u servisu koji se bavi popravkom konzola, garancija 12 meseci, nakon toga potrebno uraditi godisnji servis konzole u istom servisu (ciscenje prasine, menjanje termalne paste...) i nakon toga dobijam jos 12meseci garancije tj ukupno 24meseca. Ako nebudem uradio servis nakon godinu dana, nemam pravo na dodatnu garanciju od 12 meseci, servis je i dalje obezbedjen kod njih ali o mom trosku.
Kod koga bi ste vi uzeli konzolu?
 
Treba mi vasa pomoc oko odabira gde da uzmem Xbox series X ne konkretno mesto tj prodavca vec u zavisnosti od tipa garancije i u principu nalazim tri tipa garancije:
  1. Klasicna garancija kod 'Madjara' 24meseca, konzolu nosi prodavac na servis u Madjarsku (u slucaju da prodavac bude dostupan :) )
  2. Garancija od 24 meseca se ostvaruje u nekom servisu u Srbiji (iz drugog grada), prodavac nosi u servis na popravku, ako se ne popravi dobija se nova konzola a on reklamira staru kod madjara.
  3. Servis obezbedjen u NS (gde zivim) u servisu koji se bavi popravkom konzola, garancija 12 meseci, nakon toga potrebno uraditi godisnji servis konzole u istom servisu (ciscenje prasine, menjanje termalne paste...) i nakon toga dobijam jos 12meseci garancije tj ukupno 24meseca. Ako nebudem uradio servis nakon godinu dana, nemam pravo na dodatnu garanciju od 12 meseci, servis je i dalje obezbedjen kod njih ali o mom trosku.
Kod koga bi ste vi uzeli konzolu?
Zar nije glupo pitanje kad imas opciju 3?
 
I ja sam mislio da je lako odabrati ali su me poznanici iznenadili sa odgovorima u fazonu zasto te uslovljavaju za garanciju, zasto da otvaras konzolu ako radi kako treba, bas je bilo svakojakih komentara da sam morao da postavim ovde pitanje.

Recimo stari One S sam uzeo preko KP, godinu dana garancije dobio i evo 7 - dma godina bez ikakvih problema, cak nije ni ciscen. Taj servis/prodavnica u NS postoji od 1991 a od 2002 se nalaze na istom mestu u NS, nekako mi deluje kao najsigurnija opcija pa cak i da imam garanciju od 12m. Ali posto su mi kolege ubacile buvu reko da pitam.
 
Da doticni vlasnik se ne zove Vanja te radnje u NS? Da nije radnja mozda bila na severnoj tribini stadiona Vojvodine?
 
Ne znam kako se zove gazda ali jeste ta radnja tj NS Games, pitao sam ovde da li je neko kupovao.
 
Konačno Hot Wheels na GP :)
 
Poceo sam danas Hogwarts (regularna verzija) na XSS.
Izgleda prelepo i bas sam se primio na igru. Kontrole su super i deluje zabavna bas.
Jako lepo radi cak i u Quality modu na XSS mada je mala razlika u grafici izmedju njega i Performance moda pa je mozda bolje terati u 60 FPS.

6589e60d-f05a-411f-9289-0b31fdbe6a4c.png
Quality vs Standard
9d7bcf0b-c68d-4ccc-813c-7c46b4464a58.png
b45ea43e-11ce-4c8e-b346-3557c981d36d.png

Ucenje cini

e763d285-8fb0-4c80-b260-0aa6fcebf232 (1).png

Intro

ab828188-1f43-42cc-9aa2-e2ada868ac01 (1).png
ebc01935-8d9b-4088-ad8a-5ee7ff1f4b1f.png
 
250.

Turski Ultimate GamePass je 45TL direktno od njih, ili preko 3rd party sajta? To mu izadje 30 godisnje, sto je skroz prihvatljivo. 90 turskih lira mu dodje u argentinskim pezosima (10 ARS = 1 TRY), tu se vec ne isplati, mislim da cu i ja kao sto si ti.
Sto je najcrnje imam rodjake u turskoj ako bude problema da kartica prodje.
Ne znam koliko se isplati ona konverzija Gold u GPU, i cimanje oko toga?

Meni je u principu samo bitno da imam taj jedan glavni nalog gde ce biti trofeji, friendslist, i tako to.

Takodje, hoce li ovaj metod raditi (tj da li je to preporuka) ili?


Uzeo sam preko Eneba sajta 2x12m live gold i oba koda ne rade ni iz browser-a ni preko xbox-a. Ne prolaze ni pomocu Turskog vpn-a.

Izbacuje gresku:
"Check the instructions that came with your code. You might need to redeem it on a different web page or device, or you may be ineligible to redeem this code."

Bas bezveze, ako neko ima iskustva neka pise...
 
Verovatno su loši kodovi, žali se enebi da ti zamene kodove.
 
Promenio sam country na MS nalogu na Tursku i prosla su oba koda. Ali sad ne radi konverzija gold-ultimate :/
Klikom na join game pass ultimate nista se ne desi...

@nikolapfc89 neki hint?
 
Jel kupovao neko skoro preko Argentine Visa karticom? Pre 10 min pokušao kupovinu i 3 puta mi izbacuje grešku "Something went wrong". Možda su nas konačno blokirali.
 
^ Kupovao sam pre 2-3 dana bez problema.
 
Vidim i na XBR forumu pričaju da ne radi, vrlo je moguće da su blokirali. Navodno Visa kartice više ne prolaze.
 
Imam jednu nedoumicu oko share-a igara. Trenutno imam dva xbox-a, series S i X. S je u decijoj sobi i klincima sam napravio njihov nalog. Na mom nalogu imam game pass i stavio sam da moj nalog bude home na series S da bi mogao da im sharujem moje igre i game pass. To sve radi super ali mi gamepass istice uskoro pa sam razmisljao da napravim turski nalog i da tako uzmem game pass. Ono sto me buni jeste da li sa turskog naloga mogu da sharujem igre na deciji nalog koji je na SS i na moj koji je na SX?
 
Vidim i na XBR forumu pričaju da ne radi, vrlo je moguće da su blokirali. Navodno Visa kartice više ne prolaze.
Bezveze. Ja sam prodao svoj One X, pa poručio Series X, tako da ću videti kako je kod mene naredne nedelje.

Ako još neko proba u međuvremenu sa Visa karticom, neka javi da li mu prolaze kupovine. Ako ne, vraćamo se natrag na Mastercard.
 
Imam jednu nedoumicu oko share-a igara. Trenutno imam dva xbox-a, series S i X. S je u decijoj sobi i klincima sam napravio njihov nalog. Na mom nalogu imam game pass i stavio sam da moj nalog bude home na series S da bi mogao da im sharujem moje igre i game pass. To sve radi super ali mi gamepass istice uskoro pa sam razmisljao da napravim turski nalog i da tako uzmem game pass. Ono sto me buni jeste da li sa turskog naloga mogu da sharujem igre na deciji nalog koji je na SS i na moj koji je na SX?
Dodajes taj nov nalog na decji isto kao home da bude , oni igraju na njihovom i kod tebe na sx ga dodajes kao obican nalog, sve ce raditi kao i do sada sto ti je radilo.
Bezveze. Ja sam prodao svoj One X, pa poručio Series X, tako da ću videti kako je kod mene naredne nedelje.

Ako još neko proba u međuvremenu sa Visa karticom, neka javi da li mu prolaze kupovine. Ako ne, vraćamo se natrag na Mastercard.
Zao mi je da prodam one x imam ga jos uvek, a ja uzeo SS neplanirano prekjuce.
Jos 2 druga mi se javila privatno ne radi im VISA, sad sam probao Master uzeo dve igre radi bez problema, ali azurirao se malopre store i ima jedna novina, a videcemo da li ce naplacivati dodatan tax ili ne..
 

Prilozi

  • 69737DF8-963E-405D-A764-94470180B8FB.jpeg
    69737DF8-963E-405D-A764-94470180B8FB.jpeg
    206.1 KB · Pregleda: 48
Dodajes taj nov nalog na decji isto kao home da bude , oni igraju na njihovom i kod tebe na sx ga dodajes kao obican nalog, sve ce raditi kao i do sada sto ti je radilo.

Zao mi je da prodam one x imam ga jos uvek, a ja uzeo SS neplanirano prekjuce.
Jos 2 druga mi se javila privatno ne radi im VISA, sad sam probao Master uzeo dve igre radi bez problema, ali azurirao se malopre store i ima jedna novina, a videcemo da li ce naplacivati dodatan tax ili ne..
Extra! Tnx!
 
Šta će se desiti ako ukinu mastercard? Znači nema više kupovine igara?
 
Kao što smo već diskutovali, dovoljno je da onemoguće da naše kartice prolaze na ARG store-u. Na našem store-u će prolaziti i Visa i Mastercard, ali su cene 4,5,6 puta više.

Onda nema više jeftinog igranja na Xbox-u.
 
Ma nema sanse da ga ukinu…
Ovo je moje licno misljenje sada, mislim da je problem oko VISA nastao jer su nesto zeznuli kurs opasno i naplacivali i konvertovali bas bagatelno razliku izmedju pezosa i dinara i sad su to provalili, dok je Master ostao po zvanicnom kursu
 
Nazad
Vrh Dno