Šta je novo?

Xbox Series X / S

Cekajte malo, ajde malo da pojednostavimo tj dajte proceduru u koracima sta bi trebalo da uradim. Znaci sad ja imam XOS sa mojim nalogom i kupim novi XSX bez naloga. XOS odnesem kod roditelja i resetujem je na fabricka podesavanja a u novi XSX se ulogujem sa mojim nalogom. Sta moram da uradim na XOS?
 
XOS ostavis kao home sa starim nalogom, dodaj klincima nov na XOS, tako će moći da igraju tvoje igrice sa njihovim nalogom.
XSX kad uzmeš samo ubaci nalog i nemoj je aktivirati kao home ako planiraš da imaš dostupne igre sa svog naloga na obe konzole.
Moj nalog je primaran na konzoli od drugara, njegov na mojoj i tako delimo igrice jedan sa drugim.
 
Malo smo preterali sa opisom :D

Ne moras da resetujes nista, neka ostane sve, taman imaju vec instalirano nesto.

Das im konzolu staru, i na njoj napravis za njih nov nalog sa koga ce igrati. Isto na njoj ulogujes se na tvoj nalog i uradis ovo: Settings > General > Personalisation, and then select My home Xbox. Tu cekiras to. To je u sustini to. Vrate na NJIHOV nalog, i sa njega igraju.

Na novoj konzoli se ulogujes ti sa tvojim nalogom i to je to.

Tako fakticki ti njima dajes sve sto imas. Igre i pretplate, imace sve. Ako kupis nesto novo, njima ce se pojaviti u OWNED games, samo mora da instaliraju na toj konzoli.

E ako oni budu kupovali nesto, a ti da imas to njihovo, ulogujes se ti sa njihovim nalogom kod tebe i isto tako stavis da je to HOME. I onda se vratis na svoj nalog i pikas.
 
Mozda glupo pitanje, ali izgleda da se ovi sa KP sto nude za 250e iz Subotice ne javljaju (ili su upali u neku ilegalu, ko ce ga znati), steta, jer imaju i dosta ocena, a broj nedostupan. Razmisljam se ima li jeftinije od ovoga na ananasu sto se nudi (mada je sad 4000din skuplji nego juce zbog toga sto je azima10 promo istekao..)
Prelomio i uzeo polovan.
Uzeo GamePass (lokaciju stavio na Argentinu), sve je na engleskom, i skidaju se igre.

ccc5d9c6-3306-4ffa-b8b7-7f78464751ae.jpg
Nego sad imam pitanje - taj trik sa ovim 1 month trialom od po 30 dinara, rece neko da moze da se koristi stalno - koja je procedura tacno?
Da li ce mi ostati save fileovi, trofeji, itd? Ovaj trenutni sam stavio da mi bude Xbox Home. Pretpostavljam da bih napravio nov, ulogovao ga na xbox, odatle zapoceo, i onda defakto 'shareovao' na sve koji su aktivni, ukljucujuci ovaj glavni?
Ili ima jos nesto tu, ili je to ceo proces?
Inace, ako je cimanje pravljenje novog mejla, samo koristite isti, ali sa tackom izmedju nekih slova, ako je gmail u pitanju, i trebao bi da radi, sve stize na isti gmail.


Inace, prvi put da drzim ovaj dzojtsik, i vau, DS4 nema sta da trazi pored njega.
 
Prelomio i uzeo polovan.
Uzeo GamePass (lokaciju stavio na Argentinu), sve je na engleskom, i skidaju se igre.

Pogledajte prilog 374124
Nego sad imam pitanje - taj trik sa ovim 1 month trialom od po 30 dinara, rece neko da moze da se koristi stalno - koja je procedura tacno?
Da li ce mi ostati save fileovi, trofeji, itd? Ovaj trenutni sam stavio da mi bude Xbox Home. Pretpostavljam da bih napravio nov, ulogovao ga na xbox, odatle zapoceo, i onda defakto 'shareovao' na sve koji su aktivni, ukljucujuci ovaj glavni?
Ili ima jos nesto tu, ili je to ceo proces?
Inace, ako je cimanje pravljenje novog mejla, samo koristite isti, ali sa tackom izmedju nekih slova, ako je gmail u pitanju, i trebao bi da radi, sve stize na isti gmail.


Inace, prvi put da drzim ovaj dzojtsik, i vau, DS4 nema sta da trazi pored njega.
Ne bih rekao, neka me neko ispravi ako nisam u pravu? Ako stavis trenutni nalog na kome ti je GamePass aktivan kao Xbox Home, sledeceg meseca ako bi koristio opet na drugom nalogu 1 mesec trial, onda neces imati dostupan GamePass na Xbox Home nalogu.
Uostalom ne bih se ja cimao, jer je trenutno preko Turske Ultimate GamePass 44.99TL sto je oko 260din mesecno. Stavis region konzole na Tursku, uvezes platnu karticu, sa nekom random adresom is Turske, uzmes GamePass i mesecno ti skida oko 260din, mozes da otkazes pretplatu kad god zelis...
Ovako, ja imam jedan nalog i na njemu koristim GamePass preko Turske(Mastercard, Turska adresa). Kad sam se pretplatio na Turski GamePass, prebacio sam konzolu na Argentinu region tu kupujem igre,( VISA, Argentinska adresa).
 
^ super, ali koliko si ga platio polovnog?
250.
Ne bih rekao, neka me neko ispravi ako nisam u pravu? Ako stavis trenutni nalog na kome ti je GamePass aktivan kao Xbox Home, sledeceg meseca ako bi koristio opet na drugom nalogu 1 mesec trial, onda neces imati dostupan GamePass na Xbox Home nalogu.
Uostalom ne bih se ja cimao, jer je trenutno preko Turske Ultimate GamePass 44.99TL sto je oko 260din mesecno. Stavis region konzole na Tursku, uvezes platnu karticu, sa nekom random adresom is Turske, uzmes GamePass i mesecno ti skida oko 260din, mozes da otkazes pretplatu kad god zelis...
Ovako, ja imam jedan nalog i na njemu koristim GamePass preko Turske(Mastercard, Turska adresa). Kad sam se pretplatio na Turski GamePass, prebacio sam konzolu na Argentinu region tu kupujem igre,( VISA, Argentinska adresa).
Turski Ultimate GamePass je 45TL direktno od njih, ili preko 3rd party sajta? To mu izadje 30 godisnje, sto je skroz prihvatljivo. 90 turskih lira mu dodje u argentinskim pezosima (10 ARS = 1 TRY), tu se vec ne isplati, mislim da cu i ja kao sto si ti.
Sto je najcrnje imam rodjake u turskoj ako bude problema da kartica prodje.
Ne znam koliko se isplati ona konverzija Gold u GPU, i cimanje oko toga?

Meni je u principu samo bitno da imam taj jedan glavni nalog gde ce biti trofeji, friendslist, i tako to.

Takodje, hoce li ovaj metod raditi (tj da li je to preporuka) ili?

 
Direktno kod njih je 45 lira, skida mesecno kao svaku drugu pretplatu. Adresa neki motel u Istanbulu, stavis nasu karticu i to je to.
 
Uf, sad sam zbunjen oko ovih naloga, pa moram i ja da pitam.
Na staroj konzoli imam turski nalog na kom je pretplata za GPU.
Staru konzolu dam klincu, i na turskom nalogu stavim da je Home plus otvorim novi nalog za njega ( npr USA ).
Da li na staroj konzoli ukidam pretplatu? Msm da li brišem podatke o kartici i pretplati?
Na novoj konzoli ponovim taj Turski nalog, gde će ostati podaci o pretplati.
Sad, ako sam dobro shvatio, na obe konzole ima GPU?
Nije mi najjasnije ako ovo radi, zašto se onda priča o uvođenju neke Family GPU pretplate?
Izvinjavam se ako sam "malo" konfuzan.
 
Brzinsko pitanje, da li je neko radio skoro konverziju gold u gpu?

Nece ds mi prodje gpu iz nekog razloga.
 
Ako stavis trenutni nalog na kome ti je GamePass aktivan kao Xbox Home, sledeceg meseca ako bi koristio opet na drugom nalogu 1 mesec trial, onda neces imati dostupan GamePass na Xbox H
Imaće, čak ne mora da stavlja ni jedan kao home, u tom slučaju je dovoljno samo da su oba aktivna u tom trenutku.
Kad sam uzeo konzolu pre par meseci imao sam GPU aktiviran od lika koji mi je prodao. Igrice sam sa svog naloga skidao i igrao. Kad je istekao njegov GPU samo sam uzeo sa svog naloga i sve normalno radi. Ako nalog koji nije primaran nije trenutno ulogovan izbaci gresku, dovoljno je samo da udjem u isti i sve sljaka ok.
Uf, sad sam zbunjen oko ovih naloga, pa moram i ja da pitam.
Na staroj konzoli imam turski nalog na kom je pretplata za GPU.
Staru konzolu dam klincu, i na turskom nalogu stavim da je Home plus otvorim novi nalog za njega ( npr USA ).
Da li na staroj konzoli ukidam pretplatu? Msm da li brišem podatke o kartici i pretplati?
Na novoj konzoli ponovim taj Turski nalog, gde će ostati podaci o pretplati.
Sad, ako sam dobro shvatio, na obe konzole ima GPU?
Nije mi najjasnije ako ovo radi, zašto se onda priča o uvođenju neke Family GPU pretplate?
Izvinjavam se ako sam "malo" konfuzan.
Pročitaj moj post par postova iznad tebe.
Ne sklanjas nista sa stare konzole, ako ne zelis da ti klinci kupuju igrice samo stavi pin kod za kupovinu, kako bi imao karticu na nalogu na obe konzole.
 
Imaće, čak ne mora da stavlja ni jedan kao home, u tom slučaju je dovoljno samo da su oba aktivna u tom trenutku.
Da, to je jasno. Kada mu budu oba ulogovana na konzoli bice mu dostupan sadrzaj sa oba naloga. E to, ne mora da stavlja ni jedan kao Xbox Home, to je nepotrebno u njegovom slucaju ako zeli samo da rotira naloge i uzima GPU na onom gde je na popustu.
Uf, sad sam zbunjen oko ovih naloga, pa moram i ja da pitam.
Na staroj konzoli imam turski nalog na kom je pretplata za GPU.
Staru konzolu dam klincu, i na turskom nalogu stavim da je Home plus otvorim novi nalog za njega ( npr USA ).
Da li na staroj konzoli ukidam pretplatu? Msm da li brišem podatke o kartici i pretplati?
Na novoj konzoli ponovim taj Turski nalog, gde će ostati podaci o pretplati.
Sad, ako sam dobro shvatio, na obe konzole ima GPU?
Nije mi najjasnije ako ovo radi, zašto se onda priča o uvođenju neke Family GPU pretplate?
Izvinjavam se ako sam "malo" konfuzan.
 
Odradio GOLD 12 meseci i kad krenem da redeem GPU dobijam gresku.

Nije mi aktivna GPU da to bude problem.
Jedino sto mi pada napamet i nalazim po netu da nije trial code. Validan je jer mi prodje onaj deo “What you will get - 3 months Game Pass Ultimate”.

Cekam odgovor i za kod gde sam uzeo (eneba).

Pokusao sam direkt kupovinu preko konzole 1 mesec i ista greska.

Screenshot_20230202_090428_Chrome.jpg
 
Pre-orderovao Hogwarts Legacy. Ne pamtim kad sam poslednji put bio ovoliko ishajpovan oko neke igrice. :D
 
Da pitam - zar nije jeftinije preko turskog naloga i direktno od microsofta kupovati? 45 lira mu dodje 2 eur, znaci 2 eur x 15 meseci, 30 eur?
Jeste, ali ne mogu svaki mesec da razmisljam o tome. Ovo mi je ok cena (mada je ispalo malo vise jer su na cdkeys otisli kodovi i promocije koji su bili pre dve nedelje) ali to je oko 330 din mesecno. A za liru niko ne moze da garantuje da ce sutra biti toliko. Naravno moze da bude i jeftinija ali meni je ovo ok.

Prosli put sam aktivirao u Septembru 2021 i resio to do sad, ne razmisljam o tome bukvalno.

Ranije sam to radio, na XBOX ONE S, pravio svaki mesec nov nalog za smesne pare, pa uleti promocija 3 meseca za 1 dinar, pa opet nov nalog i tako obrnes godinu. Posle su smanjili promocije, a i smorilo me vise da pravim naloge.
 
Jeste, ali ne mogu svaki mesec da razmisljam o tome. Ovo mi je ok cena (mada je ispalo malo vise jer su na cdkeys otisli kodovi i promocije koji su bili pre dve nedelje) ali to je oko 330 din mesecno. A za liru niko ne moze da garantuje da ce sutra biti toliko. Naravno moze da bude i jeftinija ali meni je ovo ok.

Prosli put sam aktivirao u Septembru 2021 i resio to do sad, ne razmisljam o tome bukvalno.

Ranije sam to radio, na XBOX ONE S, pravio svaki mesec nov nalog za smesne pare, pa uleti promocija 3 meseca za 1 dinar, pa opet nov nalog i tako obrnes godinu. Posle su smanjili promocije, a i smorilo me vise da pravim naloge.
Ne mislim za pravljenje novog naloga nego jedan nalog ali da billuje mesecno. Mislim, verovatno ce u nekom trenutku dici cene, ali lira ima da propadne jos vazdan do tad.
 
Nerece niko, da li je neko uzimao konzole/opremu u NS Games iz Novog Sada?
 
Nakon 10ak dana... Meni koji sam imao ps5 , najveca razlika je u cenama igara. Npr novi Hogwarts, ne bih nikada dao 7,8k za igru ovde sam uzeo deluxe za 3k :D
Ali imam isti problem kao i na soniju, ne odgovaraju mi kontroleri za igranje nikako ako u igri ima da se nisani. I vec ne znam koje bih igre igrao :/
Series S na 50inca 4k radi super. Primeti se rezilucija u nekim igrama ali nista strasno. Takodje memorija je problem ali svakako nemam ni tri igre a da planiram da ih odogram cele.
F363F4D8-CC4E-4664-BBB0-B56BB1FC5C9D.jpeg
 
Bogami, Series S konzola je tiha za sve pare. Ne secam se da sam skorije imao bilo sta ovako. PS4 Pro je bio kao furuna, sa svih strana, a ovo cudo ni da se oznoji. Odradili su ga za sve pare.
 
I One je naspram PS4 po pitanju hlađenja bio 10x kvalitetniji. PS4 se čuo kao da poleće mlazni avion, za razliku od One modela koji je bio nečujan.

Nakon fijaska sa x360 i RRoD-om su baš dosta uložili u rešenja za hlađenje.
 
Kuku 🤣
 
Ladan je, tih i PS5, ne ide poređenje. One X je npr. takođe umeo dobrano da se zalaufa, ne kao prve revizije Pro-a, ali vala se čuo.
 
Nazad
Vrh Dno