Šta je novo?

Windows Phone uputstva, šta, gde i kako?!

Da li postoji neka precica da mi prebaci telefon u Silent ali da mu radi vibracija, da "osetim" kad mi stigne poziv ili poruka u nezgodnom trenutku (bioskop, bolnica, opstina...)
Ili mi preostaje da drndam volume taster...
 
Kako flashovati Ativ S, italijanski... :(
http://www.geekzilla.es/tutorial/tutorial-restaurar-samsung-ativ-s/
Koristite zadnji 3.47 WP8 SMD binary USB Downloader

https://disk.yandex.ru/public/?hash=Lls0Szojb3PhvtAa5v01UI5Sv3ogkMx%2BycwSplwl%2BDA%3D

Edit: Možda sam stavio već, ali evo na ENG.

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f200/samsung-ativ-s-i8750-wp8-hard-reset-tutorial-firmware-flashing-guide-1671518/

http://forums.windowscentral.com/samsung-ativ-s/277862-%5Bguide%5D-how-revert-back-wp8-gdr3-wp8-1-dp.html
 
Poslednja izmena:
dali neko zna nokia lumia 620 dali ima preusmeravanje poziva , kad nisam dostupan , nema odgovora itd , kod mene na mreza+ , podesi ima samo poziv na cekanju
 
Trebalo bi da ima... Vidi dali ima update za mreža+, kod mene na L1020 ima dodavanje broja... Muslim da vi trebalo i na L620...
 
update za mreža+ nema ili ja neznam gde da trazim , na L 720 isto nema preusmeravanje ima lumia cyan a L 620 lumia denim
bas glupo da tako nesto nema , za par dana kupujem L 735 i ako i ona nema onda u p,m a nema ni glance screen
 
Od pre neki dan sam korisnik L735. tel radi za sada bez greske. Imam samo jedno pitanje, zasto kada odem na SVA PODESAVANJA,Pa na PRIKAZ ne daje nikakve mogucnosti, usteda baterije i boje?? Jednostavno me vrati na pocetak sa celim spiskom SVA PODESAVANJA. Mozda model L735 ne podrzava tu opciju ili ja nesto gresim? Unapred hvala ako neko zna u cemu je problem.
 
@grada27
O tome smo malo pričali, ali zapravo nikad dovoljno da bi neke sitne stvari pojasnili do kraja, evo Vam dobar primer...
Dosta "slabijih" modela je osakaćeno u nekim mogućnostima, što za određene nije slučaj... Opet, L735 ima tu opciju...
Mislim da je to kod njega drugačije rešeno... Ne bi trebalo da ti ne dopusti da vršiš podešavanja...
Lumia735S-4.jpg

@south
krastavac... Vidi dali ti je update-ovan zadnji, osveži market... Ne verujem da toga nema kod tebe, jer to je vezano za operatera, koja si mreža?
 
Poslednja izmena:
@grada27
O tome smo malo pričali, ali zapravo nikad dovoljno da bi neke sitne stvari pojasnili do kraja, evo Vam dobar primer...
Dosta "slabijih" modela je osakaćeno u nekim mogućnostima, što za određene nije slučaj... Opet, L735 ima tu opciju...
Mislim da je to kod njega drugačije rešeno... Ne bi trebalo da ti ne dopusti da vršiš podešavanja...
Pogledajte prilog 170316

Samo me interesuje, ako neko ima L735 i ta podesavanja rade, onda je definitivno nesto do samog telefona. Da li bi reset telefona pomogao?
 
@rotkod

Telenor, da nije mozda zbog usa regiona ?
 
Poslednja izmena:
Pa probaj ovako, ne bi trebalo da ima veze sa regionom, ali stavi sve na SRB, restart, pa pokušaj videti kroz apppusher ili prosto idi na market podešavanja, pa probaj videti ima li update za mrežu...
Trebalo bi da ima, meni je mts i video si slike, a vidi i http://www.windowsphone.com/en-us/s...895c7-01d0-4daf-a4c3-25c10463942d?signin=true
@grada
http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/display/b08997ca-60ab-4dce-b088-f92e9c7994f3
Probaj prvo soft reset, hard bi trebao rešiti problem... Soft volume down i power dugme cca 15sec ili pre, kad zavibrira, pusti dugmiće
Pre toga probaj gore navedeni link...

Edit... Juče sam probao u gigatronu, stadion, ima ta podešavanja, pojačao sam boje na max...
 
Poslednja izmena:
Soft reset nije pomogao, app nece da se instalira, dodje do ovog dela i tu stane Čestitamo!
Preuzimanje aplikacije treba da počne za nekoliko trenutaka. Ostaje da probam hard reset. U svakom slucaju hvala na pomoci !!
 
@kalin62
Da L735 ima ta podesavanja za preusmeravanja poziva, mene muce podesavanja za prikaz, da li to radi na tvom tel?
 
Samo da javim posle hard restarta sve je proradilo. Daje mi mogucnost podesavanja prikaza. :)
 
Samo da dodam, danas sam uspešno vratio htc 8x sa windows recovery tools-om...
Komšiničin... :)
Zablejao se potpuno, nije hteo da odblokira ekran, nikako... Nakon flasha, lepo radi
 
Pa ja sam dugo godina sve držao na eng. region GB, a onda sam došao do zaključka da svi "oni" drže na svom jeziku, pa tako sad i sam držim... Sve na SRB.
Pitaj talijana, švabu, šveđana, danca, slovenca, mađara, francuza... Dali drže na engleskom, drže neki, ali većina je na materinjem jeziku...
Uostalom, zašto da ne?!
 
"seljačka fora"

Nekad, iz "nekog" razloga pojedini delovi (hardware) ne rade kako treba, često puta mislimo da je u pitanju kvar software-ske prirode, a kad tako ne rešimo problem, mislimo da je u pitanju kvar samog uređaja, hardware-a.
Treba nekad probati i ovo...
Samo da napomenem, da ovaj trik možete koristiti na svim uređajima koji imaju bateriju u sebi (laptop, tablet, mobilni telefoni... )

Ugasite uređaj, ako uređaj dopušta, izvadite bateriju, zatim pritisnite dugme za paljenje telefona (power button) i držite ga tako bar 20-etak sekundi.
Vratite bateriju u vaš uređaj, obavezno spojite na punjač i napunite bateriju na 100% .
Dosta puta zna uroditi plodom!


Malo objašnjenje, na ovaj način možemo izvući svu "struju", elektricitet iz uređaja i samim tim "izvući" eventualni problem sa njim. Moje laičko objašnjenje.

I da dodam, uređaji koji ne mogu izvaditi bateriju napolje. Iphone, S6, neke lumie, nexus... Oni mogu pokušati pražnjenje do kraja, koje je (složićete se samnom) uslovljeno vremenom... Ovo baš i nije preporučljivo za njih, jer se lithium (ion, polimer) bateriju mogu "uspavati", pa možete iati još veći problem... U slučaju da ste ipak odlučili tako nešto učiniti, procedura je ista, nakon potpunog pražnjenja baterije uradite gore navedenu proceduru za power dugmetom.

Lumia volume up i power dugme istovremeno, nije isto kao ovo gore. Naime, kombinacija ova dva dugmeta prekine struju u uređaju, ali za trenutak i to je to. Nema potpunog pražnjenja hardware-a od "struje".

Razmislite i sami iz svakodnevnih primera, "podrška kaže da pričekajte 10 sekundi pre ponovnog podizanja sistema rutera"... Nekad u samim kondenzatorima ili nekom drugom hardware-u (camera...) ostanu gremlini i možda je ovo rešenje za takve stvari...

Nadam se da sam dočarao "zašto"... ;)
 
molim za savet u podesavanju L 735 , kadse nalazim u roming dali ova podesavanja dovoljna wp_ss_20150523_0001.png
 
Jesu! I da dodam, po ulasku i povezivanju na drugu mrežu, na ekranu u gornjem ćošku se pojavi trougao.
 
Pa ja sam dugo godina sve držao na eng. region GB, a onda sam došao do zaključka da svi "oni" drže na svom jeziku, pa tako sad i sam držim... Sve na SRB.
Pitaj talijana, švabu, šveđana, danca, slovenca, mađara, francuza... Dali drže na engleskom, drže neki, ali većina je na materinjem jeziku...
Uostalom, zašto da ne?!

Windows na kompu i telefon, kada vidim na SRB, apsolutno se pogubim, kao da radim na linuxu. Uzas.
 
Svakako spada u domen ličnog izbora, opredeljenja. ;)
Ja jedva čekam W10FM i ćirilicu... :)
 
Ta seljačka fora radi i na PC, kada se npr. zaglupi USB ili onboard LAN. Ugasiš komp, isključiš napajanje na prekidaču ili otkačiš kabl od napajanja, otkačiš periferije i pokušaš da uključiš komp na power dugme. Verovatno će se na trenutak zavrteti kuleri i to je sve. Posle spojiš sve nazad, upališ komp i USB ponovo radi.
Kod laptopova, vađenje baterije rešava slične probleme.
 
Nazad
Vrh Dno