Šta je novo?

Windows Phone uputstva, šta, gde i kako?!

Ovde su firmware-i C:\ProgramData\Microsoft\Packages, nisam probao, ali pokušaj kad skineš tačno šta treba, vidi u ta dva foldera šta ti treba, pa skini sa onog sajta, ubaci u njih i onda probaj sa lumia recovery tool, ali u networku odaberi offline i onda probaj ubacit taj firmware... (ne sme biti novi firmware) samo stari, jer on po defaultu ubacuje uvek novi
Products i Types tu ubaci, pazi... Dobro pogledaj šta je u njima i gde koji ide, proveri 10 puta, ako treba!
 
Poslednja izmena:
stavio sam da skida najnoviji firmware cisto da kreira te foldere. na mrcrab.net sam nasao najstariji firmware za taj product code i skunuo ga, tj svih 11 fajlova.
Koliko sam skontao u C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\rm-885 se nalaze tih 11 fajlova koje bi trebalo zameniti. e sad za taj Types folder nisam siguran...
http://forums.whirlpool.net.au/archive/2085508 iskopirao sam rucno skinute fajlove i sada u nocia care suite u recovery modu vidi bas taj firmware. e sad me zanima ukoliko nesto podje po zlu tokom flesovanja, da li se moze povratiti telefon kasnije?
 
Videću večeras da ti uradim print screen... Kasno večeras... Radim do kasno... Do tada ti je najbolje da sa LSRT skineš onaj koji ti nudi, da bi video tačno kako izgleda sve, pa ih složi u napravljene foldere sa istim imenima, pa posle obriši postojeće i ubaci te... Ako nešto zezneš, popravka je skoro nemoguća.. Zato pazi...
U produkt folderu ima pod folder, RM-xxx oznaka za 720
 
Poslednja izmena:
tacno tako sam i odradio, skinuo poslednju verziju preko LSRT kako bih dobio te foldere, zatim skinuo zeljeni (najstariji) firmware na mrcrab.net i skinute fajlove zamenio u C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\rm-885. Zatim pokusao flesovanje preko nokia care suite onom recovery varijantom i dobio neki error PS.png
tako da za sada odustajem od ovog poduhvata i cekacu da izadje neki naredni oficijalni update pa cemo videti da li ce biti ispravljene grske sa pucketanjem i povremenim gasenjem telefona ili eventualno probam jos jednom da ga isflesujem pomocu LSRT (to je bar lako i bez rizika :D)...
Hvala na pomoci i trudu, s obzirom da bataljujem ovo flesovanje ne moras da se cimas da pravis print screen-ove, osim ako ne postoji mozda jos neko ko ima zelju da se bakce s tim i da mu moze biti od pomoci.
 
Probaj sve isto, samo sa LSRT, stavi na offline i poveži telefon, tim redosledom, pa vidi šta će ti ponuditi! Možda ti ponudi recovery sa tim firmwareom uz upozorenje da imaš noviji...
I ono što sam zaboravio da ti kažem, ugasi telefon, i probaj iz LSRT kao da je mrtav, spoji, pa vidi...
U svakom slučaju, LSRT radi offline, samo nikad nisam probao sa starim firmw... Jbt... Pa radi, sad imam denim u njemu, a njega još nema za L1020 preko LSRT.
Probaj!!!
 
ocigledno da nesto fali ili neki fajl nisam prebacio kako treba
ps1.png
 
Treba sve stavke da skineš, sve one sa onog sajta, a zatim ubaci svaku na svoje mesto, to znaš isam, ništa novo ti nisam rekao...
U svakom slučaju... Ja ne mogu da ti dam šta je u folderu, osim da ti dam print...

Sad ći da ti stavim za tvoj, imaju dva foldera, ulazi redom u njih, tvoj je RM-885!!!
Gledaj strelicu i idi po brojevima. U types su samo dva označena!!!
Ovo su od LSRT folderi!
1.png
2.png
3.png
4.png
5.png
 
evo kakva je situacija kod mene, mislim da je to to mada u folderu rm-885 gde su fajlovi koje sam skinuo sam onog sajta cini mi se da tu nesto nije u redu. svi su na broju ali su im nazivi drugaciji...
sp2.pngsp3.png
 
Mislim da je caka u ovom M00008-...zipovanom... Mislim da u njemu treba ležati info za dotični firmware... Ne znam... :(
 
tako sam i probao prvo pa je izbacivao onaj error.
sad sam uporedjivao tvoj folder rm-885 i moj gde su kopirani ti fajlovi koje sam skinuo i ubedjen sam da je tu problem.
vecina od 11 skinutih fajlova u mom slucaju ima drugaciji naziv tj ispred tog rm-885 stoje neka slova. ako uporedis i sam ces se uveriti... moguce je da to zabuni nokia care suite a i LSRT
sss.png
 
to je to, preimenovao sam fajlove tj obrisao ta slova ispred sto mi se cinilo da su visak i prolazi instalacija preko LSRT, videcemo kad se zavrsi kakva je situacija :D

Operacija uspela, lumia 720 vracena na 1030.6409.1311.0001 (najstarija moguca verzija) i za sad radi kako treba, nema problema sa zvukom a za gasenje ce vreme pokazati...

hvala ROTKOD-u na pomoci!
 
Poslednja izmena:
Bravo! Znači uspelo je sa LSRT, super! :D
 
imam jednu manu zasto Windows ne podrzava ili ja neznam ,Facebook kako da okacim ono u blizini , gdese nalazim , lokator , na android

samo pipnes i on zakaci , ana Windows samo nesto vrti
 
nemoj dase ljutite , sela moja familija koristi nokiu lumiu , android je proslost a ovo moja cerkica pita a ja neznam sta dajoj kazem

ma koga hebe nemoze i tacka , bitno daje ostalo ok
 
Ako je instaliran facebook ( microsoft-ov) sa marketa, onda je dovoljno u dnu ekrana kliknuti na lokaciju, odabrati jednu od ponuđenih ili napraviti novu lokaciju i dodati na facebook. Za ovo postoje određeni uslovi.
Prvi je internet konekcija, dal' 2G, 3G ili wifi, svejedno je. Drugi uslov je da je uključena lokacija, odnosno GPS.
Treći uslov je da je u gore navedenoj aplikaciji uključena lokacija...
Samo da dodam za lokaciju objašnjenje...
Kod WP telefona držite uvek upaljenu lokaciju, ona vam neće dodatno trošiti bateriju, jer ne radi non-stop, radi po potrebi ili bolje rečeno kad je pokrene neka od aplikacija... Prognoza, vreme, facebook...
 
Salje signale i bez ikakvih aplikacija ,cak moze da se iskljuci gps a da se namesti da povremeno salje signal .
 
4G (LTE)

facebook-logo-large.jpg

Spisak Lumia koje podržavaju 4g (LTE)

Nokia Lumia 625

Nokia Lumia 635

Nokia Lumia 640 (XL) LTE

Nokia Lumia 735

Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 822

Nokia Lumia 830

Nokia Lumia 900

Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 928

Nokia Lumia 930

Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1320

Nokia Lumia 1520

Nokia Lumia 2520

4G postoji za VIP, Telenor i mts.
U zavisnosti od vašeg paketa i dostupnosti 4G signala, sa gore navedenim uređajima možete koristiti istu. O prednostima i "manama" ne treba pisati, jer je to već objašnjeno više puta.
Važno je da naglasim, da je potrebno zameniti vašu postojeću SIM (micro, nano) karicu, sa novom koja podržava 4G signal.
Operateri to rade besplatno, ali još uvek ne za sve korisnike iako postoji signal. Primera radi, u mts će vam zameniti uslovno 3G za 4G sim karticu, odnosno ako ste korisnik skupih paketa (Miks XL, Miks XXL, Super i Super Plus ili internet tarifa Mobilni Net L ili Mobilni Net XL)

Slobodno dodajte na spisak ili izmenite ako sam napravio grešku u spisku, mada mislim da nisam...
 
Da na sve dodam, da mts za razliku od telenora i vipa, pravi razliku između ljudi, koji sebi mogu priuštiti skupe pakete i uređaje, dok ostalim ne nudi 4G. Nešto kao iz Alan Forda.
Paketi nevedeni u prethodnom postu jedini imaju pravo na 4G, ostalima je to pravo uskraćeno, odnosno mogu preći na jedan od paketa i tako ostvariti pravo! Evo, vi recite ako grešim...
Sa druge strane imate telenor i vip, koji to nudi svim postpaid korisnicima, bez obzira na paket!
 
Kod primljenih sms poruka vreme ide unazad. Npr posaljem poruku u 10h i odmah mi stigne odgovor, a vreme 9:55. Sta se desava?
 
Da na sve dodam, da mts za razliku od telenora i vipa, pravi razliku između ljudi, koji sebi mogu priuštiti skupe pakete i uređaje, dok ostalim ne nudi 4G. Nešto kao iz Alan Forda.
Paketi nevedeni u prethodnom postu jedini imaju pravo na 4G, ostalima je to pravo uskraćeno, odnosno mogu preći na jedan od paketa i tako ostvariti pravo! Evo, vi recite ako
Nije da mislim da je to OK, ali trenutne brzine 3g-a su sasvim dovoljne za nase jadne i bedne pakete. Ne verujem da je nekome ko ima 300 ili 500 MB bitno da li ce fajl od 10-15MB skinuti 40Mb ili 15Mb, jednostavno glupo je imati 40+Mb kada taman da se razmases ostajes bez megabajta.
 
Poslednja izmena:
Da, samo o tome treba korisnik da odluči, bez obzira na to, dali ima 100MB, 200MB, 1GB ili više...
No da sad ne praviom raspravo oko svega. Odgovori mi samo na jedno, a to je...
Zbog čega onda telenor i vip korisnici mogu imati, dok u mts-u ne mogu?
Evo ti moj primer...

4 paketa u mts-u:

Mega box (1GB data ograničen za mob), dva Mix XL i jedan L, misliš li i dalje da ne bi trebao imati pravo, koje ću ostvariti u julu, ističu paketi!
Pogledaj mesečne pretplate, uporedi ih sa telenorom i reci, dali je to ok?
Svaki mesec ja mts-u ostavi od 11-12000RSD.
Ja se "nikad" ne borim za svoje pravo, već za opšte dobro. ;)
Da ne idemo u off, uspeću u ovome, kao što sam uspeo u mega boxu. :)
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje vezano za restore apps + settings opciju. Naime, uzeo sam novi telefon, a pre toga sam uradio kompletan backup starog. Kada sam na novom probao restore, restorovale su mi se samo poruke, dok apps + setting nisu. Kad odem u opciju "manage backup", sistem mi ne vidi bilo kakav backup, dok na starom telefonu pise da postoji backup i koliko zauzima memorije. E sad, mozda je to zbog toga sto restore radim nakon update-a telefona, a nisam ga uradio prilikom prvog startovanja telefona :s
 
Poslednja izmena:
Najvažnije je da je backup koji se vraća, urađen za tu verziju. Odnosno, nije backup za denim isti kao za prethodne, mislim na cyan. Tako, ako vraćaš backup, prvo na novom telefonu, bez logovanja uradi update u denim, pa tek onda vraćaj backup koji je na prethodnom telefonu urađen pod denimom...
 
Najvažnije je da je backup koji se vraća, urađen za tu verziju. Odnosno, nije backup za denim isti kao za prethodne, mislim na cyan. Tako, ako vraćaš backup, prvo na novom telefonu, bez logovanja uradi update u denim, pa tek onda vraćaj backup koji je na prethodnom telefonu urađen pod denimom...


Upravo tako sam i uradio, al mrka kapa. Doduse, nije da mi je taj deo backup-a nesto bitan, samo me nervira sto ne radi :d
 
Nazad
Vrh Dno