Šta je novo?

Windows Phone uputstva, šta, gde i kako?!

Kako otkloniti treperenje ekrana na jakom svetlu Lumia 920

Ono što vam je potrebno za ovo je sledeće:

Nokia Care suite koji možete skinuti sa ove stranice... (prvi način) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2515453

Treba vam parče crne izolir trake (drugi način)


1. Prvi način!

Instalirajte NCS!
Povežite telefon preko usb kabla sa kompjuterom,
idite na produkt podrška, pa iz normal prebacite na test mod...
Paa kad vam pokaže (test mod) na ekranu telefona idite dole levo test i odaberte proximity test calibration...!
Odradite prema upustvu, lako je...
Eto...

2. Drugi način

Treba vam parče crne izolir trake!

Ovaj način nije toliko "uspešan" kao prvi, samo u nekim sučajevima upali...

Ovo je najbolje uraditi u večernjim satima, kad je mrak prisutan. Idite na podešavanja, osvetljenost, i tu isključite automatiku i prebacite na "niska" osvetljenost, a zatim ponovo upalite "automatski"! Sada će vam opcija "niska" biti zatamljena.
Ugasite vaš telefon.
Crnu izolir traku prelepite preko ambient light senzora, koji se nalazi neposredno pored prednje kamere... Nagnite malo telefon na svetlu i videćete taj deo!
Kad ste to sve obavili, uđite u "pič blek" (mračnu) prostoriju, i pokrenite vaš telefon pritiskom na power dugme.

Sačekajte da se telefon potpuno upali i da se ekran malo potamni... Mislim na osvetljenost ekrana u zadatim uslovima, tamnije prostorije...
Skinite izolir traku..
To bi trebalo biti to...

:)
 
Poslednja izmena:
Ja sam menjao, kao dosta ljudi ovde, šta te kokretno interesuje?
 
Konkretno imam lumia 830 telefon, koji je napravljen za globalno evropsko trziste, tj mobile operator id je 000-33 i firmware koji najblizi nemackom T-mobile ili francuskom CV, (meni je 02040.00005.14372.54001, njima je 2 na kraju). Kada sam kupio telefon, jedna od prvih stvari koje sam zapazio je bila upravo ta da telefon nije ni za jedan konkretan region. I sve do pre neki dan o tome nisam razmisljao dok nije krenuo pravi denim update za 830, sto me dovodi do toga da se pitam koji update stize za ovaj telefon ili za koga je u opste pravljen ovaj telefon kad availability in Europe strana pokazuje samo telefone za konkretne drzave (sta ce im globalna verzija ako prave za svaku drzavu posebno...). Sim free telefon je sim free i u nemackoj i italiji i bilo kojoj drugoj zemlji bez obzira na CV... Tako da sam mislio da resim ovo tako sto bih prebacio sve na nemacki CV npr...

Ne znam da li je bas bilo potrebe da se raspisem, ali u svakom slucaju hvala za odgovor tako da cu verovatno odraditi flash...
 
Nije Vietnam, firmware ne odredjuje jednoznacno iz koje zemlje je telefon.
Na kutiji stoji da je ovo CV za Cesku, Madjarsku i Slovacku (kako je to u opste moguce, uneverzalni CV). A na strani gde moze da se vidi dostupnost denima ni jedna od ovih drzava nema CV model...

Inace ja nisam uspeo da uradim flesh uz ovo usputsvo(a drugo nisam nasao :))...skinem firm, podesim sve, lepo prepozna i kada treba da ugasim telefon i da se zapocne postupak to nema sanse da pocne. Mislim da sam preko 20 puta restartovao telefon da bi ovaj program skontao i konacno zapoceo postupak. Tako da sam se pomirio sa tim da ovo ne moze za moj telefon...ili ja ne umem da uradim sve kako treba :D L 830
 
Prvo pokušaj sa Lumia software recovery tool, meni se dešavalo da preko OTA nemam update, dok je na LSRT bio prisutan.
Da bi ubacio onaj firmware, telefon nemoj spajati na njega, već ga spajaj na kraju u varijanti (mrtav skroz) i tada će ti ubaciti firmware koji si ti odabrao...
Ipak, probaj pre toga LSRT, 000-33 je čista zbrka, koja se teško može objasniti... Jer sve zavisi od uvoznika!
Primer... ComTrade uveze (000-33), i to su mahom uređaji koji su namenjeni operaterima, operater kad kupuje za sebe (zaključani i dodatni software), recimo Vodafone Germany ima oznaku 000-DE, postoje oznake istočne, zapadne, severne... Evrope. Koji je onda smisao? Ne znam!
ComTrade je jedno vreme ima sve uređaje 000-HU...
 
Poslednja izmena:
Kod mene na L730 je 000-33 comtrade uvoznik
 
Life timer by @gicko


Kod za lifetimer ##634# i odma' će vam izaći vreme razgovora. Tako je na svim lumiama (probano na 520 i 630).

Evo pametnijeg rešenja da proverite "nov" ili korišćen uređaj!
 
Poslednja izmena:
Tako je! Inače, taj kod je na wp7 pokretao servis menu, nisam znao da je u upotrebi... Sad prikazuje variant i lifetimer.
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da uradim flash. Lumia software recovery tool nije hteo nikako da prepozna telefon i 100% sam siguran da je to zbog silinih instalacija za Nokia Care Suit, najvise ih ima za usb i sl.
Uglavnom, prvo sam pobrisao apsolutno sve sto ide u vezu sa dva pomenuta programa.
Zatim sam prvo instalirao LSRT i prepoznao je odmah telefon, ali je on vec imao poslednju verziju.
Obrisao sam LSRT i ispratio uputstvo ponovo. Nisam morao da skidam ponovo firmware jer ga je odmah prepoznao, na kratko je pisalo 99% i vec je bilo skinuto. NAkon toga iz prvog pokusaja je prepoznao telefon, ali je izbacio neki message_id error, uglavnom videh da je u gornjem levom uglu podesio USB port, a treba 'no connection'. Nakon toga, restart telefona i sve je proslo kako treba. Odradio sam hard reset, backup.

Inace sad sam otkrio koliko su popravili backup, sa vuce ceo settings zajedno sa home stranom, action bar, cak je i za mejlove podesavanja ostavio ista...
 
Neverovatno... ovu temu mogu otvoriti samo sa mobilnim stilom... Ostali mi ne dozvoljavaju, ali da ne pravim offtopic...
 
Poslednja izmena:
imam lumiu 620 ,, zanimame koje tip aplikacije da skidam na telefon a koje na memorijsku , hvala na odgovoru
 
To najviše zavisi od toga dali i šta ti dozvoljava da instaliraš na karticu, opet... kad završiš za popunjavanjem memorije od telefona, možeš migrirati neke na karticu, bitno je da je kartica odgovarajuća, odnosno classa kartice, ovde svi preporučuju class 10, mada sam na ativu koristio bez problema 32GB class 6, jedina mana je bila ta, što bi se po završenom 1080p snimku, snimak duže zapisivao nego na memoriju telefona...
Dakle... Kako ti je volja! Ja bi sve one koje su u svakodnevnoj upotrebi, "socijalne...chat.." na memoriju telefona...
 
Poslednja izmena:
Pre 2-3 dana sam postavljao upit vezan za backup sa starog na novi tel (tema dole nize), a iz nekog razloga na forumu nije bilo ove teme (inace bih to postavio na ovu temu)...pa bih zamolio admina da obrise prethodnu, da se bzvz ne duplira.

ovo je bilo pitanje:
Pozdrav svima,

uzeo sam novu Lumiu i nameravao da preko backup/skz drive prebacim sva setovanja i programe...povukao je kontakte i sl. ali ne i instalirane programe. E sad, mozda ja nisam dobro razumeo ni da li taj backup funkcioniše tako (mislio sam da on prebaci sve instalirane programe), a možda sam i negde napravio grešku u koracima
Zna li neko i šta se dešava sa istorijom npr. viber prepiske - "migracijom" na novi tel je sve izgubljeno?

Hvala unapred
 
MS upravo radi na OneDrive koji će uskoro omogućiti developerima da svoje aplikacije snimaju na njega... Mislim na backup.
Naravno, pojedine to rade i same, ali ne na onedrive, već na svoje servere, primer za to je whatsapp... Recimo...!
Što se tiče viber-a, on će biti obrisan kao pri prvoj instalaciji, bar za sada, čitaj gore...
Tako da se backup sastoji od sledećeg...
1.Pozivi (svi)
2.Sms... Potrebno je omogućiti u porukama, podešavanje!
3.Podešavanja i aplikacije. U okviru podešavanja postoji rezervna kopija, tu je potrebo omogućiti istu i uraditi odmah backup.
4. Tu su odmah i tekst poruke, kao i slike i video... Njih je potrebno ručno uraditi ili enablovati funkciju da to radi sama, kad je na wifi... Najbolji kvaliet!

Ako si sve uradio kako sam gore naveo, onda se postavlja pitanje kada si uradio backup, dali pre updatea u denim ili sa njim... Ako si uradio sa njim, a posle toga preko lumia software recovery tool-a uradio čistu instalaciju, onda je problem u tome, uradio si backup sa denimom, dobio preko LSRT cyan, onda si trebao uraditi odmah update preko OTA i tek tada vraćanje backup-a...
U svakom slučaju, ja sam pre dva dana uradio čistu instalaciju na L1520 i vrato je sve! Pre istog smo uradili sve gore navedeno...
Pozdrav, pitaj slobodno još, da nam ne zamre tema... :)
 
Hvala puno...

kada sada "premotavam film", vrlo je verovatno da je tu nastao problem. Tačno sam odradio backup/sync settings na starom tel sa novijom verzijom, a tek kasnije instalirao upgrade na novom telefonu. Povukao je kontakte (a onda sam ručno posle instalirao aplikacije koje sam imao..tako da sam tako, "balvanski" :) odradio, ali mi svakako znači gde sam pogrešio za neku sledeću migraciju.

Hvala
 
Nema na čemu, uglavnom, ako budeš radio ponovo, dovoljno je da uradiš sve isto, samo po dizanju sistema, preskoči nalog i uradi odmah update, pa tek onda upiši nalog...
Ili sačekaj da na LSRT bude dostupan denim, pošto je sada cyan, a denim se za sada dobija samo preko OTA. Ovo ne važi za L930 i još neke, on preko LSRT dobija odmah denim...
 
To najviše zavisi od toga dali i šta ti dozvoljava da instaliraš na karticu, opet... kad završiš za popunjavanjem memorije od telefona, možeš migrirati neke na karticu, bitno je da je kartica odgovarajuća, odnosno classa kartice, ovde svi preporučuju class 10, mada sam na ativu koristio bez problema 32GB class 6, jedina mana je bila ta, što bi se po završenom 1080p snimku, snimak duže zapisivao nego na memoriju telefona...
Dakle... Kako ti je volja! Ja bi sve one koje su u svakodnevnoj upotrebi, "socijalne...chat.." na memoriju telefona...

karticu imam 32 gb class 10 , memorija telefona iskorisceno 5,16 gb slobodno 2,06gb ,, slike video sve na karticu , telefon radi ok nego

dalije bolje da rasteretim telefon ili gresim nisam bas upucen u to , kad otvorim savetnik za skladiste pa telefon pa aplikacije + igre tu pise

1,64 gb iskorisceno , tu ima preko 50 aplikacija , here, whatsapp , viber , skype itd dali te aplikacije u telefon da budu ili moze i na

karticu da budu , izvinjavamse na rukopis ako neko ne razume
 
Ne moraš, osim ako instaliraš neku veću igricu, onda je pusti na karticu... Video i slike ti pune karticu i to je to...
 
Kalendar, rođendani, državni praznici... Po pravilu bi trebalo biti dovoljno napraviti izmene vezane za kontakt, te da takve po sinhronizaciji uđu u kalendar...
Eto, to više nije slučaj, pa sam bio primoran na drugo rešenje... Dobar primer za to su rođendani koje želim na lock screen-u, dodavanjem datuma u predviđeno mesto u samom kontaktu, datum se posle sinhronizacije nije pojavljivao kad je trebalo... Na računaru, u okviru usluge outlook sam ušao u kalendar, opcije, rođendani i tu sam pronašao "osvežavanje" koje je posle sve to lepo ubacilo u kalendar telefona, a sad su tu i obaveštenja...
 
Još uvek dosta ljudi ne zna kako se omogučuje dodatnih 15GB pored postojećih 15GB free online storage na OneDrive..
Evo kako, potrebno je da u podešavanjima omogućite upload snimljenih fotografija na onedrive.
Uđite u fotografije, pa dole u desnom ćošku 3 tačkice, podešavanja, na samom kraju imate opciju da se to uključi.. Omogućite, odaberite wifi opciju... Slikajte sliku i sačekajte da je prebaci na OneDrive. Kada je to uradio, idite ponovo na ista podešavanja i ugasite tu opciju...
Eto, sada vam je MS dao dodatnih 15GB prostora, tako da imate besplatnih 30GB.
;)
 
Ne vidim razlog zašto bi neko isključio tu funkciju, pa to i je smisao smart phone-a da radi automatski backup na cloud (OneDrive)..
 
Naravno, opet ja je držim isključenom. Naime, na svim lokacijama inam pristup wifi, ali kad slikam i nešto želim odmah obrisati, često puta se desi da fotka nije obrisana, jer se uploda, pa ne dozvoljava brisanje. Onda opet moram da je brišem i na onedrive, da nemam tamo gomilu.
Pogotovo što slike sa L1020 znaju biti povelike..
Mom ocu sam ostavio uključeno, jer se u njegovom primeru držim tvog navoda... ;)
 
Pozdrav,
interesuje me da li postoji mogucnost da se na L720 vrati fabricki os tj 8.0 koji je dosao uz aparat.
instalacijom wp 8.1 pojavio se problem sa pucketanjem zvucnika prilikom premotavanja videa i u nekim slucajevima prilikom premotavanja muzike, kao i da se ponekad telefon sam ugasi.
Problemi nisu nestali ni nakon denim nadogradnje.
 
Može, samo pre nego što pogledaš prethodne u ovoj temi, gde je to lepo objašnjeno, probaj ovo... Uradi kompletan backup svega, a zatim probaj uz lumia software recovery tool uraditi čistu instalaciju... Mojoj komšinici je pomoglo, postoji još nešto, a to je da sačekaš gdr2 nadogradnju, koja bi trebala biti uskoro...
Što se tiče pucketanja, jedino vraćanje na 8, probao sam sve moguće varijante i nije pomoglo.
Za vraćanje na 8, trebaš nokia care suite i firmware, koji je odgovarajući, njega možeš pronaći uz pomoć product coda...
U okviru ove teme ima objašnjeno kako...
Pitaj, ako zapne...
 
hvala na brzom odgovoru,
radio sam cistu instalaciju pomocu LSRT nekoliko puta kao i hard reset nakon toga i naravno pucketanje je tu.
iscitao sam ovu temu komplet kao i mnoge slicne vezano za flesovanje pomocu Nokia Care suita, ali nikako da skontam kako da nadjem firmware koji je dosao uz telefon, uvek mi nudi poslednju verziju bez obzira dal pokusavam sa nokia care suite ili sa LSRT
 
Nazad
Vrh Dno