Šta je novo?

Windows Phone 8 diskusija!

Od bevel and emboss ekipe :d
 
Još ja gledam što nema prozivki ovde večeras kad ono party je tamo :D Trebaš da okačiš sliku bez ijednog tile-a, crna pozadina. Dakle samo sat da stoji na ekranu :D
 
@Darko1290 shta da uradim da otkljucham fon, gde da udjem na koji sajt?
 
Pa uradio sam sve al izbaci mi greshku errorcode 0xc
 
Pa jel si li ti uopšte otključao i registrovao telefon sa "Windows Phone Developer Registration" aplikacijom ???
Kod mene je ona ovde:

C:\Program Files\Microsoft SDKs\Windows Phone\v8.0\Tools\Phone Registration\PhoneReg :smash:
 
Samo drži otključan ekran i pokušaj ponovo sa "Retry"...:smash:

I sada neka mi samo neko kaže da Lumia telefoni ne prave bolje slike DSLR foto-aparata.A pogotovo danas, kada je posle Black update-a moguće slikati fotografije i u Raw formatu.Evo živog dokaza:


 
Poslednja izmena:
Mora otkljuchan ekran, upaljrn wifi i automatsko podeshavanje vremena iskljucheno
 
Samo drži otključan ekran i pokušaj ponovo sa "Retry"...:smash:

I sada neka mi samo neko kaže da Lumia telefoni ne prave bolje slike DSLR foto-aparata.A pogotovo danas, kada je posle Black update-a moguće slikati fotografije i u Raw formatu.Evo živog dokaza:

Gde se to vidi na ovom snimku? Fotografije posložene jedna pored druge?
Lumie ne prave bolje fotografije od DSLR-a, to je jednostavno teorijski nemoguće, bez obzira šta rekli neki random likovi sa yt.
Da su fotografije odlične, to stoji, ali perfektne nisu.
 
Pa to ne vidi samo onaj ko i ne želi to da vidi.Slikano je u svim mogućim uslovima.Kako makro, tako i pejzaž scene.Snimci fotografija i HD-videa su uvek bolji kod L1020, sem u potpunom mraku prilikom korišćenja blica.Što je valjda i normalno da polu-profi aparat ima jači blic od smartfona.A to što su ovi likovi "random" jutuberi, je još i veći plus za ovaj superiorni Nokia proizvod.
Setimo se samo fail-a Samsung kamere I i II , (sve sa androidom, bez opcije telefona)...:D
 
Poslednja izmena:
Pa to ne vidi samo onaj ko i ne želi to da vidi.Slikano je u svim mogućim uslovima.Kako makro, tako i pejzaž scene.Snimci fotografija i HD-videa su uvek bolji kod L1020, sem u potpunom mraku prilikom korišćenja blica.Što je valjda i normalno da polu-profi aparat ima jači blic od smartfona.A to što su ovi likovi "random" jutuberi, je još i veći plus za ovaj superiorni Nokia proizvod.
Setimo se samo fail-a Samsung kamere I i II , (sve sa androidom, bez opcije telefona)...:D

Gde se to vidi u videu? Fotografije prikazane jedna za drugom prebačene u flv video i obrađene. Kad nađeš neki ozbiljan test sa uporednim fotografijama, okači, ovo je neozbiljno za jedan IT forum.

Ovo za Samsung ne razumem kako upade ovde i kakve sad to ima veze sa DSLR i 1020?!
 
Samo drži otključan ekran i pokušaj ponovo sa "Retry"...:smash:

I sada neka mi samo neko kaže da Lumia telefoni ne prave bolje slike DSLR foto-aparata.A pogotovo danas, kada je posle Black update-a moguće slikati fotografije i u Raw formatu.

Nemoj bre da se sramotis ovakvim izjavama.
 
Dobio sam ažuriranje sistema i mail potvrdu, kada uđem u "Prebiew for dvelopers" štiklirano mi je enable preview for developers. Instalirao sam "sdk wp8 tools lite". Ali "Wiindows Phone Developer Registration", neće da mi prepozna telefon. Treba li još negde da se registrujem?
 
Trebas ovde ako nisi
https://appdev.microsoft.com/StorePortals/en-us/account/signup/start

Nego, meni se na oba telefona nakon apdejta javio problem sa multipliciranjem slika u galeriji. Probao sam sve sem hard reseta koji izbegavam, resim problem na neko vreme pa ponovo pocnu slike da se umnozavaju. Jel neko imao ovakav problem i kako ga je resio??
Samo da pomenem da sam guglao i guglao al konkretno resenje nisam nasao
 
Trebas ovde ako nisi

https://appdev.microsoft.com/StorePortals/en-us/account/signup/start



E koji sam maler. Da bi se tu registrovao, moraju da ti pošalju kod na broj telefona koji si ostavio kada si otvarao nalog. Ja taj broj ne koristim, a ne mogu da nađem opciju u podešavanjima naloga gde da ga promenim.

Ja ne mogu da se setim da sam to radio kada sam se registrovao. U svakom slučaju mora da ima negde opcija za promenu broja telefona u podešavanjima naloga, nelogično je da nema.
 
Gde se to vidi u videu? Fotografije prikazane jedna za drugom prebačene u flv video i obrađene. Kad nađeš neki ozbiljan test sa uporednim fotografijama, okači, ovo je neozbiljno za jedan IT forum.

Ovo za Samsung ne razumem kako upade ovde i kakve sad to ima veze sa DSLR i 1020?!
Evo da ti odgovorim prvo za Samsung kameru.Naime to je prvi foto apatarat sa OS. Pa i podseća na klasični polu-profi uređaj. Ali u "ozbiljnim" testovima je dao dosta slabije rezultate od gore navedene L1020.
Nema potrebe za ozbiljnijim testovima od ovoga.Danas je 2014 godina,a sledeće godine niko neće ni da kupuje "power i shot camera" *diote.Jednostavno će sami od sebe izumreti, kao i DVD player-i...Poenta cele priče je da za nas prosečne korisnike, više neće biti neophodno da nosimo posebnu torbu sa gomilom wiget-a.Staviš Lumia telefon u đep i piči...:D

Nemoj bre da se sramotis ovakvim izjavama.
Ovo je za potpis. Sta se sve nece procitati na ovom ozboljnom IT forumu.
Kavo su ovo dubokoumne izjave.Evo, sav sam se smrzo...:beat:
 
Poslednja izmena:
desisti;3621003Trebas ovde ako nisi [url je napisao(la):
https://appdev.microsoft.com/StorePortals/en-us/account/signup/start[/url]

E koji sam maler. Da bi se tu registrovao, moraju da ti pošalju kod na broj telefona koji si ostavio kada si otvarao nalog. Ja taj broj ne koristim, a ne mogu da nađem opciju u podešavanjima naloga gde da ga promenim.
Ma nema potrebe tu da se regisrtruješ.Ovo je free za sve, ali sa ograničenjem u broju sideload aplikacija koje možeš u isto vreme da imaš na telefonu...
A koji telefon koristiš?
 
Onda instaliraj "Launch Nokia Care Suite" na računar i on će ti instalirati sve potrebne drajvere, ako ti neki možda nedostaje...:smash:
 
Al volis taj cekic :) Al poceo si neke zaista korisne stvari da pricas ;)

Btw, gde myTube skladisti skinute fajlove? Juce sam cisto iz probe skinuo jedan klip, nisam ga nasao ni medju pesmama ni medju video klipovima preko telefona..
 
Poslednja izmena:
@Boris
Bez alata, nema zanata.:smash:
Ma neka svako od nas ostavi ovde neki koristan link,klip ili savet dnevno i dosta je.Ova tema se uglavnom troši na trolovanje MS-a i veličanja droid funkcija koje 95% ljudi nikada i ne koristi.
P.S. evo sada su počeli i "fotografi" da troluju.Stvara se novi klan. ;)
 
@ donmarkon

Da tu je.. Mada, evo pozivnice za android botove :) Komp uopste ne vidi skinute klipove, mislio sam da je samo zbog myTube i da on sacuva u nekom posebnom formatu, ali probao sam i preko GetThemAll, .MP4 fajl, opet ga komp ne vidi u "Videos" a ni telefon, tako da ne vidim koja je poenta skidanja klipova kad su nevidljivi. Cudi me jer se mp3 fajlovi uredno pojave u Music folderu, kad skinem preko Tube Mp3 downloadera.. Istina, skupljaju se argumenti za neko krstenije rukovodjenje fajlovima.. Ima jos aplikacija za ovu namenu, moguce da neka skine fajl koji se vidi, kako na telefonu u 'music + videos', tako i na kompu..
 
Poslednja izmena:
P.S. evo sada su počeli i "fotografi" da troluju.Stvara se novi klan. ;)

Vidi ovako, nema nikakvog "klana" vec samo ima nas korisnika koji se malo bolje razumeju u fotografiju i fotografsku tehniku od tebe u to treba da prihvatis. Kao sto mi prihvaramo savete i pomoć koje dajes u vezi softvera... Ovo što si izneo u par postova vezano za kameru je u najmanju ruku neozbiljno ali prepisacu tvom nepoznavanju materije, a ne tvom ličnom uverenju što ne bi bilo dobro. Sam si demonstrirao svoje znanje i poznavanje kada si prvo poredio Lumiu i DSLR, a zatim nazvao Samsung camera tel kao polu-profesionalni uređaj!? Voleo bih da nam pojasnis malo ovaj svoj termin cisto da mi "fotografi" ne zivimo u zabludi! Sto se tice tvog misljenja da ce P&S aparati izumreti, mozda ali ne sledece godine, uostalom bicemo ovde i tada pa mozemo da prodiskutujemo i na tu temu. Zelim ti da postanes vlasnik te Nokie koju toliko volis pa da za neko vreme, zabave radi, organizujemo neki photo battle na temu koju ti izaberes ;)

Pozdrav od korisnika WP8 telefona koji ,prosto neverovatno u današnje vreme, ima i DSLR.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno