Šta je novo?

Windows Phone 8 diskusija!

Ne izgleda lose. Mada dosta ovih stvari i dolazi sad u 8.1. Mada ima i gluposti, ti preterani swype gestures se meni recimo uopste ne svidjaju... Ali za razliku od nekih necu da kazem da to ne valja jer ja ne koristim tj koristim nesto :)
 
mmmmmm Sve :) Cool nevidjeno dobro :) Pre ce to biti WP9. Dosta je kompleksno.
Koji kralj je ovo napravio - neko iz MS-a ili???
 
Poslednja izmena:
Ne izgleda lose. Mada dosta ovih stvari i dolazi sad u 8.1. Mada ima i gluposti, ti preterani swype gestures se meni recimo uopste ne svidjaju... Ali za razliku od nekih necu da kazem da to ne valja jer ja ne koristim tj koristim nesto :)

Verovatno swype pokretima nisi dao dovoljno vremena. Nije to samo cool da kazes, stvarno je dobro. Npr onaj Ubuntu Touch, ono je fantazija (ako znas sta je :) ).
 
Ako to uradim da li ću posle normalno dobijatiupdate sistema?
DA.

Ovo "otključavanje" je u stvari nastalo zbog developera koji razvijaju svoje vlastite aplikacije, pa da vide kako se te njihove aplikacije ponašaju "u živo" na telefonu, a ne na nekom emulatoru na komjutoru, pa da mogu ispraviti eventualne bug-ove prije nego app postave na Store.

Većina ljudi u stvarnosti ne razvija nikakve aplikacije, ali kao "devloper" dobiješ ranije pristup najnovijijoj verziji OS-a, tako da smo mi "developeri" dobili GDR3 tri mjeseca prije redovnog (OTA) puštanja u paketu sa Black nadogradnjom. Sve to u svrhu da možemo "svoje" :d aplikacije isprobavati na najnovijoj verziju OS-a.

Očekujem da će nešto slično biti i sa budućim 8.1, i da će za nas "developere" doći ranije od službenog OTA puštanja.
 
Verovatno swype pokretima nisi dao dovoljno vremena. Nije to samo cool da kazes, stvarno je dobro. Npr onaj Ubuntu Touch, ono je fantazija (ako znas sta je :) ).


Probao, ne sviđa mi se takav način korišćenja uređaja. Ok u nekim stvarima ali da to bude dominantno, ne hvala. Isto kao sto je neko neke igrice ranije obavezno igrao na tastaturi a neko mišem...
 
Tamo gde zaista fali 'file explorer' odnosno funkcija nalik tome, je recimo u Photos. Odes negde lupam na letovanje, fotkas, obelezis sve te slike i stavis ih u poseban folder/album, sve sa telefona..

Odlicna je ova app Nokia Story Teller . Ona ako odes na letovanje npr grupise sve slike koje si slikao tamo, po lokaciji, i prikazuje ih na mapi da vidis gde si sta slikao. Meni se ta ideja mnogo svidja.
 
Cek cek, sad me mrzi da povezujem na komp, moze li uopste na kompu da se naprave posebni folderi i da ih prikazuje posebno tamo u 'albums'? Ovo je poprilican fail ako ne moze..
 
Cek cek, sad me mrzi da povezujem na komp, moze li uopste na kompu da se naprave posebni folderi i da ih prikazuje posebno tamo u 'albums'? Ovo je poprilican fail ako ne moze..

Kako god ti rasporedio muziku u foldere ovaj defoltni player ih ne vidi kao foldere. Vec grupise sve, a ako pesma ima tag za album izvodjaca itd onda ih on sam grupise po tim tagovima. Kod nas je to fail jer , mi muziku skidamo sa youtuba :S i ostalih piratskih sajtova. Za onog ko kupuje muziku to je savrseno resenje :D .
 
Ma fotke bre :)
 
Instalirao sam "Preview for Developers" na telefonu, kada sam ga otvorio tražio mi je moj microsoft nalog. Uneo sam ga, da li mi je sada telefon otključan? I ima li neki program za računar kao što je "XapDeploy", a da može na windows xp 32 bit, pošto taj sistem koristim?
 
Instalirao sam "Preview for Developers" na telefonu, kada sam ga otvorio tražio mi je moj microsoft nalog. Uneo sam ga, da li mi je sada telefon otključan? I ima li neki program za računar kao što je "XapDeploy", a da može na windows xp 32 bit, pošto taj sistem koristim?







Care moras Sdk wp8 da instaliras i to na win7 ako uspes da nabudjis kao ja. Inace je taj sdk pisan za win 8, tj instalacija je za tu verziju.

XapDeploy nece raditi bez SDK.
 
Instalirao sam "Preview for Developers" na telefonu, kada sam ga otvorio tražio mi je moj microsoft nalog. Uneo sam ga, da li mi je sada telefon otključan? I ima li neki program za računar kao što je "XapDeploy", a da može na windows xp 32 bit, pošto taj sistem koristim?
Ako si dobio potvrdu od MS i instalirao update sistema, onda jesi.
Pa imaš na linku od YT.Ima linkova koliko hoćeš...Ne treba ti 64-bit sistem za "XapDeploy" i ne treba ti SDK. Ali ti treba Windows 7 ili Windows 8.
Kada instaliraš "XapDeploy", prvo otvori "Windows Phone Developer Registration" da ga otključaš , pa probaj da instaliraš neki od .xap fajlova koje si skinuo sa Net-a.U isto vreme mogu samo 2 ili 3 programa/igre da budu instalirana besplatno.:smash:
 
Poslednja izmena:
Za Windows Phone power Tools (koji je daleko bolji od to XAP Deployera) treba SDK, prosto sam program trazi pri instalaciji.

http://wptools.codeplex.com

Xap deployer je prilicno jednostavan mozda mu i ne treba SDK...ali to je cudno.
 
Instaliraću posle windows 7 na računar. Nego ne znam kako da se registrujem kao developer. Sve što sam ja uradio do sada je to da sam instalirao " Preview for Developers" na telefon.
 
Ako si dobio potvrdu od MS i instalirao update sistema, onda jesi.
Pa imaš na linku od YT.Ima linkova koliko hoćeš...Ne treba ti 64-bit sistem za "XapDeploy" i ne treba ti SDK. Ali ti treba Windows 7 ili Windows 8.
Kada instaliraš "XapDeploy", prvo otvori "Windows Phone Developer Registration" da ga otključaš , pa probaj da instaliraš neki od .xap fajlova koje si skinuo sa Net-a.U isto vreme mogu samo 2 ili 3 programa/igre da budu instalirana besplatno.:smash:

Decko ti nemas pojma:

http://hdxap.blogspot.com/2013/11/xap-deployer-20-pc-tool-to-deploy-wp8.html

procitaj , naravno da treba SDK.
nije to Android pa da mozes svasta da "proguras" u sistem. :D
 
Poslednja izmena:
Upravo to. SDK8 Lite se instalira, to je pravio onaj tip sto je pravio i Time:me aplikaciju. Sa ovime XAP Deployer 2.0 radi bez problema.

Takodje moras i ovde napraviti nalog: http://apps.windowsstore.com/

Nalog pravis sa onom mail adresom koja ti je podesena kao MS nalog u telefonu.
 
Decko ti nemas pojma:

http://hdxap.blogspot.com/2013/11/xap-deployer-20-pc-tool-to-deploy-wp8.html
procitaj , naravno da treba SDK.
nije to Android pa da mozes svasta da "proguras" u sistem. :D
Drug izgleda mi da ti nemaš pojma.Prvo si pisao kako mu treba samo SDK (koji naravno ide samo na 64-bitne OS).Naknadna pamet uz pomoć Google pretrage se ne računa.
Evo tvog posta:
Ukratko:
1 registruj se kao dwveloper
2 instaliraj na kompu wp8 sdk
......ubaci app preeko kompa u fon i to je to..


A kao drugo ja ne trošim W7, nego W8.1, jer imam jelte WP8 mob.Treba naravno samo SDK 8.0 Lite, šo kaže Darko.Smetnuo sam sa uma, davno je to bilo...:p
 
Poslednja izmena:
Moze sa ovim Skinery Themes da se odradi finih stvari.. samo olako moze da se otrgne kontroli i da ne lici na WP8 vise, ovako nesto diskretno je meni ok.
 

Prilozi

  • 520 skinery.jpg
    520 skinery.jpg
    112.5 KB · Pregleda: 98
Ma samo cool Borise.Jedino je važno da ti se ne otrgne Lumia i pretvori u Android Normandy Ašu. :D :D :D
 
fino izgleda ono sa prošle strane, ali mene najviše zanima kad misle da srede dodavanja attachment-a u mejlove, trenutno rešenje je užasno
 
Pa home.. :)
 
Meni ovde nishta nije jasno :D pokushavao sam i ja da instaliram xap al ne ide mi nikako, ajte u detalje :D
 
Nazad
Vrh Dno