Šta je novo?

Windows (phone) 10

Tako je, skini app, prijavi se za insider unutar iste, restart, check for updates i to je to.
 
Skines/instaliras aplikaciju, pokrenes je, registrujes se na insajder birajucu Fast, Slow ili Prerelease Preview, telefon se restartuje, i nakon restarta odes u podesavanja telefona i proveris da li ima azuriranja. Pronadje azuriranje, krene da ga preuzima, i posle nekog vremena se instalira.

Ako imas namestenu lozinku za otkljucavanje telefona ukloni je za svaki slucaj, jer je moguce da nakon instaliranja w10m nemas tastaturu, i u tom slucaju svakako moras da uradis hard reset. Ukoliko nakon azuriranja na w10m uocis bilo kakav problem uradis hard reset i rucno sve podesis na telefonu. (Mozda bi isto bilo ok ako nakon instaliranja w10m napravis backup, pa ga pokrenes nakon hard reseta, al ja to nisam radio. Backup na w10m sam pravio samo nakon rucnog vracanja aplikacija)
 
Samo jos ovo da priupitam...
Kada bude 2019 godine izasao final build,da li samo da pokupim apdejt,ili cu morati da se vratim na 8.1 ?
 
Muči se ovaj .107 na 640ki k'o i prethodni... Trom, usporen, štuca, gasi aplikacije sam od sebe (kako third party tako i sistemske... Alo! Messaging i Phone pucaju!), sad mi se opet restartovao dok sam slušao muziku i samo pokrenuo Edge...
 
Čudno je, nama je i na 1520 i 640 radilo besprekorno. Probaj hard reset, nema šta drugo...mora da radi
 
Kod mene je nešto zabagovalo, tel se vukao, tač ne reaguje, baterija na 50% za 10h. Posle par reseta izgleda je došlo na mesto, sad radi ok već 2 dana. Videćemo..
 
Skip dugme na slusalicama... Radi dok se ne ugasi glance (na 15 sekundi namesteno). Otkljucas telefon - radi. Cim ode u standby i ugasi se glance, prc. I na smrdljivi Groove i na Core player. Malo, malo, pa proradi na Core playeru, ali cim pokusas da vratis pesmu unazad, tu stane. E, onda kad ispritiskas dugme jedno 20 puta uz seme i pleme, proradi. Naravno da je sa slusalicama sve OK, isprobane na jos 2 telefona.

Edit:
Microsoft Lumia México: Hola, la actualización a Windows 10 estará disponible a partir del 29 de febrero, pero recuerda que no todos los dispositivos podrán hacerlo. ¡Saludos!

29. februara. Ja se kladim da ce 30. februara.
 
Poslednja izmena:
Ja ne vidim sta ce novo doneti "zvanicna" verzija? koje novine, funkcije ili sta vec? bolji kod? 50% ubrzanja?
Jedino to sto ce onda vise ljudi da predje, jer eto sad je zvanicno...a ono sto ne radi sada, verovatno nece ni u zvanicnoj...
 
To ljudi samo napuštaju, kakvo crno prelaženje, bože sačuvaj. Novi bild a isti bugovi ponovo...ovo je ljudi toliko inferiorno u poređenju sa Androidom da je sramota, zato sam na njega i prešao, ovo pratim tek reda radi, ne bih li bio u toku ako nešto naprave ali teška posla da će nešto biti...klinički mrtav sistem.
 
Mada dobili bismo sistem prilagođen svakom od uređaja, morao bi biti optimizovaniji. Što se tiče skoro svega ostalog - to zavisi od pojedinačnih aplikacija, a od kojih ćemo svakako imati najnovije verzije. Naravno, što se tiče opcija, verujem da će nam sve biti slično.

Inače, meni na posljednjem buildu u Edgu hoće da zaigra ljuti rock n toll... :) Samo počne slika na nekoj stranici da se trese, i Edge ne reaguje. Sad mu se to ne dešava nakon restartovanja.
 
Pricam o prelazenju sa w8.1 na w10.
Sto se tice prelazenja sa sistema na sistem, verujem da ce uvek biti nekog koga zanima kako je i onih kojima nije ni bitno da li je wm ili android.
Ja se isto vracam na android.
Zaista sam imao zelju da dam sansu WM, i jesam, koristim ga od septembra, ali ne vredi. Kao sto sam rekao, iritiraju sitnice (i to osnovne funkcije) koje nikako da zakrpe, a ne sam OS.
Ako oni sync izmedju desk edge-a i na mobilnom, cuvaju kao neku posebnu fukciju (vec godinu dana!) za zvanicnu verziju, onda nemam komentar koji ne bi bio cenzurisan od strane moderatora. :) ...da ne spominjem sto moram od nekih aplikacija rucno da "cistim" notification bar...pa mislim...
 
To i kažem, osnovne stvari ne rade i prepuno je nelogičnosti, a za nove ili apdejtovane app NEMA ŠANSE, to je očigledno, developeri sistem ne zanima, nemaju korisnike/kupce. To je 100% sigurno i prvi je znak da je sistem gotov, bar kad je mobilna platforma u pitanju. Prosto nikoga ne zanima, većinu ne zanima da se nada i čeka da bude bolje već naravno hoće maksimalno korisničko iskustvo za svoj novac, prosto kao pasulj. Filozofija ''imam pare iskustvima ne zanima me šta iskustvima kako'' preovladava iskustvima zato se iPhone i prodaje tako. On prosto radi i tačka.
 
To i kažem, osnovne stvari ne rade i prepuno je nelogičnosti, a za nove ili apdejtovane app NEMA ŠANSE, to je očigledno, developeri sistem ne zanima, nemaju korisnike/kupce. To je 100% sigurno i prvi je znak da je sistem gotov, bar kad je mobilna platforma u pitanju. Prosto nikoga ne zanima, većinu ne zanima da se nada i čeka da bude bolje već naravno hoće maksimalno korisničko iskustvo za svoj novac, prosto kao pasulj. Filozofija ''imam pare iskustvima ne zanima me šta iskustvima kako'' preovladava iskustvima zato se iPhone i prodaje tako. On prosto radi i tačka.
WP platforma kuburi sa developerima/aplikacijama od samog početka tako da, ako gledamo iz tog ugla, je pitanje kako je od samog starta živa... pa eto, i dalje funkcioniše.
Nemojmo se brinuti o M$u i WP platformi. Živeće ona i te kako, samo je pitanje kome se sviđa kao takva a kome ne i .
 
Al si mu dao sansu, robikice, nema šta... :) Od septembra kažeš. Pa tad sistem nije ni zvanično izašao, nisi ni tada "dao sansu" nego si ili hteo da probaš sistem, ili si hteo da pomogneš Majkrosoftu dajući povratne informacije. Ovo sad, ostale jos neke sitnice da se poprave samo.

I ovo da je sistem mrtav, pa w10m tek izlazi iz jajeta, koji je vama vrag? :D

I to za sinhronizaciju Edga, naravno da je bitnije da prvo sve funkcioniše, a onda tek da dodaju opcije.

Edit: I to da je sistem pun nelogičnosti... Nije, nego si ti mozda vise navikao na android. I meni ke android tako "nelogičan", ali on ipak nije nelogičan, samo su drugačije organizovali stvari. To jednostavno prihvati ako hoces. :)
 
Poslednja izmena:
Al si mu dao sansu, robikice, nema šta... :) Od septembra kažeš. Pa tad sistem nije ni zvanično izašao, nisi ni tada "dao sansu" nego si ili hteo da probaš sistem, ili si hteo da pomogneš Majkrosoftu dajući povratne informacije..

Da, ja sam na wm od septembra, ali koliko znam on je na probi duze, zar ne?
Ja za 5 meseci nisam video da su sredili nesto od sitnica, sto bi se reklo osnovnih stvari, da navedem opet kao primer, da moras rucno da sklanjas notifikacije...
Ne razumem drugi deo recenice...dao sansu/probao, kakve veze ima? Jel radi ili ne?
Kao sto sam rekao ne vidim kakav ce spektakl napraviti za zvanicim OS? Sta ce radikalno promeniti ili izmisliti?
Ja nisam rekao da je ovo nefunkcionalno, samo meni sad vec predstavlja napor da ga koristim.

Ovo sad, ostale jos neke sitnice da se poprave samo.
I to za sinhronizaciju Edga, naravno da je bitnije da prvo sve funkcioniše, a onda tek da dodaju opcije.

Da li ti mozes da napravis razliku izmedju osnovnih funkcija i implementacije novih?
Jesam se zalio da Cortana ne radi kako treba ili sinhronizacija?
Pa w8 je bio predstavljen kao vanvremenskinikadvidjen OS zbog toga, na svim uredjajima isto, pocnes na jednom, nastavis na drugom, svizajednog-jedanzasve...i to nisi u stanju sada da namestis?
A zamisli, to sve radi na w8.1, tj nema cak ni veze sa OS-om, jer na desku imam w10, a mob mi je opet (po ko zna koji put) na w8.1, IE radi sync bez greske...pamti i pass-ove i history i tabove, a mega-revolucionarni edge, ne radi.
 
Poslednja izmena:
Cap_h1_W0AEIOel.jpg:large
 
@gari
Ovo sad mi je prvi Android, s W se j*** godinama i ne da u pitanju jesu nelogičnosti nego je kriminalno. 10 mi se na oko više sviđa ali je jako malo funkcionalnih izmena doneo. Aplikacija nema a sem Outlooka nema šta da se pohvali, ja sam ga prvi branio u početku ali ovo...
 
@gari
Ovo sad mi je prvi Android, s W se j*** godinama i ne da u pitanju jesu nelogičnosti nego je kriminalno. 10 mi se na oko više sviđa ali je jako malo funkcionalnih izmena doneo. Aplikacija nema a sem Outlooka nema šta da se pohvali, ja sam ga prvi branio u početku ali ovo...

A, pa vidi se da nisi skoro koristio Outlook. Secas se one price oko renderinga, kako ne valja? E, sad je jos gore. :D
 
Pricam o prelazenju sa w8.1 na w10.
Sto se tice prelazenja sa sistema na sistem, verujem da ce uvek biti nekog koga zanima kako je i onih kojima nije ni bitno da li je wm ili android.
Ja se isto vracam na android.
Zaista sam imao zelju da dam sansu WM, i jesam, koristim ga od septembra, ali ne vredi. Kao sto sam rekao, iritiraju sitnice (i to osnovne funkcije) koje nikako da zakrpe, a ne sam OS.
Ako oni sync izmedju desk edge-a i na mobilnom, cuvaju kao neku posebnu fukciju (vec godinu dana!) za zvanicnu verziju, onda nemam komentar koji ne bi bio cenzurisan od strane moderatora. :) ...da ne spominjem sto moram od nekih aplikacija rucno da "cistim" notification bar...pa mislim...


Uzdravlje i nek ti je sa srećom, ja ipak ostajem na mrtvom sistemu. Potpuno zadovoljan za razliku od tebe nikad više android me videti neće ...
 
U svakom slucaju, ni ja ne ocekujem da ce nesto radikalno promeniti u buducnosti, a za ove najavljene opcije, one ce biti, samo sto jos nisu uradjene. Kad ce, ne znam, ali da, slazem se da su mogli to da urade do sad. Jedino sto mi se ne cini sve tako crno kao vama. :)

Ja Outlook koristim najvise, radi mi super. Sad, sto se renderinga tice, nisam imao ni s tim problema, ali to sigurno zavisi i od mejlova koje dobijam. :)

Uzgred, ono sto su neki imali problema sa alarmom... Jel je to reseno na kraju nekim buildom, ili ste nekako resili problem? Durlancity, cini mi se da je to tebe zezalo?
 
Žao mi je što sam potrošio vreme na tekstove... Čitajući ih... Babletanje...
Valja, ne valja... Meni radi sasvim ok..
 
I ja još jednom da pitam, za slučaj da mi se pitanje tamo izgubi u gomili. :) Koje je bilo rešenje za onaj problem sa alarmom, ili jel vam je to rešeno da izlaskom nekog builda?
 
Žao mi je što sam potrošio vreme na tekstove... Čitajući ih... Babletanje...
Valja, ne valja... Meni radi sasvim ok..

Kakvo ''blebetanje'' kada je vecina testova odradjena sa .00-.29 verzijama W10m koje su katastrofalno lose? (ovo potpisujem)

To je propust i greska MS-a a ne nekakvo forsiranje pljuvanja W10m.

Znaci, testovi (koji nisu ''podmazani'' $) navode brdo bagova i problema sa W10m, iz licnog iskustva znam da je tako, niko tu ''ne mrzi jadni Microsoft'' vec je sama kompanija zayebala stvar izbacivanjem novih telefona (L550 i 950/XL) sa softverom koji se bukvalno raspada, i onda su im krivi nekakvi ''zli novinari'', testeri koji ih onako iz dosade pljuju?

To sto sada L950/XL i L550 sa insajder verzijama rade bolje i stabilnije to je posebna prica, i dalje L550 ne radi kako treba tj radi losije od L520/525 i to je cinjenica (istina) a da li ce proraditi kako treba (100% stabilno i fluidno) to cemo tek videti.
 
Poslednja izmena:
Ako se vec vracas na Android gledaj da to ne bude Samsung.
 
Hsv meni nije jasno zašto se mrcvariš više i gubiš vreme sa ms. Niko nije rekao da je m$ jadan ali da li razumeš da sam ja zadovoljan sa ms i da apsolutno nemam nikakvih problema. Zašto pratiš teme vezane za ms ako si nezadovoljan sa ovim os? Umesto da gubiš vreme ovde imaš forum o android telefonima da se informišeš i učestvuješ u diskusiji. Ja kada sam prešao na win os mene apsolutno ne zanima tema sa android uređajima. To sve što sam napisao sa odnosi na ljude kojima se ne sviđa win os. Btw i danas na poslu sam jednoj koleginici "popravljao" android. Posle nekoliko meseci telefon usporio msm da je LG u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Zato sto 550 na .71 radi taman toliko dobro da moze da se istolerise, verzije pre toga rade jako lose a ispod .29 katastrofalno lose samo to nigde na forumu nisam mogao da procitam zbog opsteg fanbojizma :)

Dakle, dokle god 550 radi stabilno nece se menjati (.71 moze da prodje), preko lagova i lose fluidnosti mogu da predjem dok cekam ''finalnu'' verziju koja ce vratiti stabilnost i fluidnost na koju sam navikao kada je WP u pitanju.

Inace mislim da je uredjaj sasvim dobar za tu nisku cenu ali mu fali ta WP8 stabilnost i fluidnost, na aplikacije se ne zalim jer telefon ne koristim ja a caletu je i ovih 15-ak instaliranih za sada dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Čovek je realan skroz, ja bih prešao na nexus 4 ali kamere su mu očajne naspram l925, dosta je bilo kad i njih briga za wp sto reče rudy prvo izbacuju aplikacije za ios... L620,l820 i sad l925.Dosta je... skupljam pare za z3
 
Nazad
Vrh Dno